Şimdi Ara

Almanya'da Yaşam ve 3 aylık İzlenimlerim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
52
Favori
50.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
184 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam eski konu gibi surekli guncelleyin lutfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bledasgo

Hocam eski konu gibi surekli guncelleyin lutfen
    Güncellemeleri edit şeklinde altta okuyabilirsiniz
  • herons kullanıcısına yanıt
    Tamamdir hocam
  • Arkadaş ahlak yoksunları diye bazı kişileri nitelemiş

teyzesinin kızıyla almanyaya gitmek için evlenip ahlaktan bahseden mi ahlak yoksunu oluyor yoksa bunu dile getirenler mi?

çocuğun sakat doğduğunda görürüm ben bu ahlak fakirlerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 20 Temmuz 2019; 18:24:55 >
  • Ellerinize sağlık çok güzel bir konu.
    Kıskandım kesinlikle, şanssız insanlarız biz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Bu mesaj silindi.
    Din tartışması için konu açmadım.
    Müslümanlarla kıyasta yapmadım.
    Ki Gerçek bir müslüman bütün üstün ahlakı kendin de taşır.
    Bizim problemimiz ahlaktan uzaklaşanların sebeb olduğu problemler.
    Almanların başarılı olduğu konuları yazdım bu onları ahlaklı yapmaz. Ahlakı biliyor da yapmaz.
    Ki Bilmek te ayrı şeydir uygulamak ayrı şeydir.
    Ve başarısız olduğu konularda çok..
    Saygılı insanlar mı? Bir çok konuda evet.
    Ama ahlaka gelirsek sayfalarca yazı yazarım.
    Lakin konudan sapmış oluruz

Bi üstteki şahıs benden blok yediği için mesajını okuyamıyorum kendisi okumaya devam etsin benim yazdıklarımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herons -- 20 Temmuz 2019; 19:57:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus626emre

Ellerinize sağlık çok güzel bir konu.
    Kıskandım kesinlikle, şanssız insanlarız biz
    Teşekkür ederim daha güzel bir gelecek ve ömür sizin olsun
  • Öncelikle dilinize,elinize sağlık.

Size bir kaç sorum olacak..

Birkaç yıla mimar olacağım,kendimi geliştirmek konusunda bir hayli hırslı bir insanım,mesleği seçmemdeki en büyük unsurlardan birisi de evrensel bir meslek olup,mesleğimi istediğim ülke ve şehirde icra edebilmek.

Sizin mimarlık için fikirleriniz nelerdir,Almanya için iş imkanı,istihdam,gelir kaynakları nasıldır,malumunuz Türkiye'de kalifiye de olsanız iş bulmak torpilsiz çok zor.

Dil konusunda İngilizce mi Almanca mı iyi olur,önümüzdeki 5 yıllık kesimde Almanya'ya yönelik bir yatırım yapılsa dil,eğitim,hedef anlamında yanlış mı olur doğru mu ?

Şimdiden teşekkür ederim.
    Tespitlerin yanlış. Ben de din tartışması yapmak istemem ama sen islam süpremasist bir insansın.

gerçek bir hristiyan da üstün ahlakı kendinde taşır, ahlak islamın tekelinde değil.

Almanlar, Türkler, İngilizler herkes ahlakın ne olduğunu biliyor. Temelde hepimiz insanız zaten.

Almanya konusunda islam, müslüman keywordlerini araya sokan sensin. Kendin söyledin oradaki Türkler'de tam bir çakal.

Konuda din olmasaydı ben de bunları yazmazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malentin

Öncelikle dilinize,elinize sağlık.

Size bir kaç sorum olacak..

Birkaç yıla mimar olacağım,kendimi geliştirmek konusunda bir hayli hırslı bir insanım,mesleği seçmemdeki en büyük unsurlardan birisi de evrensel bir meslek olup,mesleğimi istediğim ülke ve şehirde icra edebilmek.

Sizin mimarlık için fikirleriniz nelerdir,Almanya için iş imkanı,istihdam,gelir kaynakları nasıldır,malumunuz Türkiye'de kalifiye de olsanız iş bulmak torpilsiz çok zor.

Dil konusunda İngilizce mi Almanca mı iyi olur,önümüzdeki 5 yıllık kesimde Almanya'ya yönelik bir yatırım yapılsa dil,eğitim,hedef anlamında yanlış mı olur doğru mu ?

Şimdiden teşekkür ederim.
    İç ve peyzaj mimarları güzel iş yapabilir çünkü almanyada yeni inşaat pek yok fakat dekorlarla çok uğraşıyorlar ama dışardan gelen birisi ne kadar bu işi uygulayabilir şüpheli..
    Benim tavsiyem tıp tercihiniz değilse yazılım alanına yoğunlaşın..
    Dil konusunda almanca tabiki ama ingilizceyide yanına ekleyin çünkü global dünyada 1yabancı dil yeterli değil özellikle yabancı bir ülkenin vatandaşı iseniz..

• quote:

Tespitlerin yanlış. Ben de din tartışması yapmak istemem ama sen islam süpremasist bir insansın.

gerçek bir hristiyan da üstün ahlakı kendinde taşır, ahlak islamın tekelinde değil.

Almanlar, Türkler, İngilizler herkes ahlakın ne olduğunu biliyor. Temelde hepimiz insanız zaten.

Almanya konusunda islam, müslüman keywordlerini araya sokan sensin. Kendin söyledin oradaki Türkler'de tam bir çakal.

Konuda din olmasaydı ben de bunları yazmazdım.
    Konuda yazı yazma özgürlüğümü kullandığım için istediğimi yazabilirim.
    Buradaki Türklerin islam ahlakını bildiğini yazmadım. Ve bilmekte yetmiyor uygulamıyorsa.

Çoğu ahlaksızlıkta şeytanı sollar içki kumar kerhane alavere dalavere ne dersen var.
    Ama hepsi değil yine söylüyorum..

Ben net konuşan bir insanım.
    Cahil insanlarla karıştırmayın.
    Dediklerimin arkasındayım.
    Prim yapma kaygımda yok.
    Konuyu beğenen beğendi siz İslamdan mı rahatsızsınız ?
    Burada kusursuz olan islamdır problem islam ahlakını uygulamayanlarda..

• quote:

Orijinalden alıntı: kanarya75

Eline sağlık hocam sonuna kadar okudum. Mezun olmama 1 sene kaldı. Sadece ingilizce bilene iş, master fırsatları nasıldır hocam? Genel olarak tavsiye eder misiniz Almanyayi yasamak, çalışmak için?
    C1 Almancanız olmalı, eğer yazılımcı değilseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concordato

C1 Almancanız olmalı, eğer yazılımcı değilseniz.

Alıntıları Göster
    Yazılımcılar için fark nedir bilmediğimden soruyorum
  • benimde hayalim avrupada özelliklede hollandada yaşamak. bunun için ingilizce öğreniyorum. ingilizcemi b2 ye getirince yaptığım yazılım projeleriyle şansımı deneyeceğim.

yurtdışına gidip, gezip yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek istiyorum. zengin olmayınca olmuyor. kpss ye girdim geçende öğretmen olmak için. öğretmen olsam bile memur maaşıyla yurtdışını gezmek çok zor. hele vize almak bile işkenceyken.
    Sana ne cahil dedim, ne prim yaptığını düşünüyorum. Oradaki her Türkü de çakal olarak görmüyorum.

Gözüme batan bir şeyi belirtmek istedim çünkü yazdığın yazıda tam objektif olamadığını gördüm. Senin görüşlerine de saygım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 20 Temmuz 2019; 19:56:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3DCA2A8C8

benimde hayalim avrupada özelliklede hollandada yaşamak. bunun için ingilizce öğreniyorum. ingilizcemi b2 ye getirince yaptığım yazılım projeleriyle şansımı deneyeceğim.

yurtdışına gidip, gezip yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek istiyorum. zengin olmayınca olmuyor. kpss ye girdim geçende öğretmen olmak için. öğretmen olsam bile memur maaşıyla yurtdışını gezmek çok zor. hele vize almak bile işkenceyken.
    Dilediğiniz gibi olur inşallah.
    Projenizin ve hedeflerinizin olması çok mühim. Saçma sapan kısır tartışmalar yerine bizim insanımız hedefine odaklanmalı.
    Benimde projelerim var fakat ay sayıyorum 😂
    Sizede nasip olur inşallah
  • Ulan dünyaya bi kere geliyoz ve yaşanabilecek en iyi zamanına rastgeliyoruz onu da yok Almanya iyi Türkiye kötü diye moralimizi bozup mutsuz ediyonuz. Almanya konusunda haklısınız da noluyo mutsuz olmaya mahkum oluyonuz. Almanya gibi olsanız emin olun neden İsviçre gibi değiliz diye sızlanırız.

İnsanoğlu böyle işte ne diyim kendimden biliyom. Üni sınavında hedeflediğimin üstünde yaptım çevremde de benden iyisi yok mutluyum ii tmm. Farklı şehirdeki pek hoşlanmadığım arkadaşım benden iyi yaptığını öğrendim kafama takıldı 1 gün üzülerek geçirdim.

Böyle işte, genlerimizde var herhalde doymamak.
    Mutlu olun 100 yıl önce gelmiş olsaydınız savaşta 10000 yıl önce gelmiş olsaydınız aslanın karşısında hayat sürcektik
  • quote:

Sana ne cahil dedim, ne prim yaptığını düşünüyorum. Oradaki her Türkü de çakal olarak görmüyorum.

Gözüme batan bir şeyi belirtmek istedim çünkü yazdığın yazıda tam objektif olamadığını gördüm. Senin görüşlerine de saygım var.
    Ahlak konusu açmıştım daha sonra adminler tarafından silindi.

Orada bunun cevabı vardı.
    Fakat yine de anektot anlatayım.

Benim türkiyede maaşım 3 ay verilmedi.

Din diyorki işçinin parasını alın teri kurumadan ver.

Ben bu yüzden dine suç bulmadım niye?
    Din ver! diyor. adam vermiyor?

Yine bir hadiste diyor ki
    "Kıyamet kopsa bile, o zaman elinizde bir fidan bulunuyorsa ve onu dikmek için de bir engel yoksa derhal o fidanı dikin.”

Biz ne yapıyoruz milyonlarca ağacı müteahhitlere peşkeş çekiyoruz.

Kim suçlu?
    Tabi ki insanlarda ve uygulamada hata var.

İş uygulamaya geldiğinde bizim insanımız çok hatalı.

Dinde ben bir problem görmüyorum.
    Açtığım konuda detaylıca anlatmıştım.

• Hocam Almanya' da doktor bir tanıdığınız var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.