Şimdi Ara

Almanya'da gurbetçi magandalar trafigi birbirine kattı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alman hükümeti çok gevşek davranıyor bu konularda.
    Ben Hollandadayım burada bunları öttürürler.
    Maalesef bizimde 7 tane türk çalışanımız var , yalvar yakar geldiler bunlar seneler evvel , türkiyeye dönecek paraları bile yoktu , kimse iş vermiyor fukara göçmenlere genelde burada onlarda kendi memleketlerinden iş sahiplerine ulaşmaya çalışıyorlar mecburen.
    İlk geldikleri hale bakıyorum bir de şimdiki hale hepsinin altında alman araba var. Firmaya borcu olmayan yok , senelik borç yazdırıp trye tatile gidiyorlar yazın borcu bitmeyen arabalarıyla hava atmaya. Adam 1 senedir ayakkabısını , montunu değiştirmiyor , altında 25.000 € bmw var. Ben 14 yıldır kendi işimi yapıyorum hem tr hem burada sahip olduğum en pahalı araba 78.000 € onu da yaş artık geldi bi yere biraz harcayalım gözümüz açık gitmesin diye diye kendimi zor ikna edip aldım.
    Bu ortadoğu kafası maalesef çok acınası bi kafa.
    Aslında çoğu avrupa ülkesi fakir göçmenlerden nefret ediyor aynı sizin trdeki suriyelileri sevmediğiniz gibi.
    Ama yapacak bir şey yok buralar sosyal devlet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoyanDervis -- 15 Şubat 2020; 19:30:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizi almazlar tabi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ihsallah bu almanci barzolar tez zamanda Turkiyeye sepetlenirde burda sürünür geberir giderler.... suzme Olgunlasmamis Cocuk bunlar..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne cok nefret birikmis orada yasayanlara karsi
  • Balraos kullanıcısına yanıt
    Kendi devletini 25 milyar dolar tokatlayan gurbetçilerin nesini sevelim?

Orada sol partilere, burada yaşamadıkları halde sağ/faşist bloğa oy veren tayfanın nesini sevelim?

Çoğu görgüsüz, bi baltaya sap olamamış, kara cahil, yoz, saplama tipler. Nesini sevelim bu sürünün!

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Kendi devletini 25 milyar dolar tokatlayan gurbetçilerin nesini sevelim?

Orada sol partilere, burada yaşamadıkları halde sağ/faşist bloğa oy veren tayfanın nesini sevelim?

Çoğu görgüsüz, bi baltaya sap olamamış, kara cahil, yoz, saplama tipler. Nesini sevelim bu sürünün!
    Seversin, sevmezsin o senin sorunun ancak bu kadar kafaya takacak ne var onu anlamadim. Yani goren de Turkiye'de yasayan herkes son derece duzgun, medeni, bir bu kisiler kotu imaj yaratiyor sanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balraos

Seversin, sevmezsin o senin sorunun ancak bu kadar kafaya takacak ne var onu anlamadim. Yani goren de Turkiye'de yasayan herkes son derece duzgun, medeni, bir bu kisiler kotu imaj yaratiyor sanacak.

Alıntıları Göster
    aynen öyle bir mantık var malesef.
    Sanarsın ki memleketten kültür fışkırıyor, herkes entelleküel, ama akrabaları Gurbette
    kültürsüzlük ile bunları utandırıyor. Çıkmış biri de bizim imajımızı kötülüyor diyorlar

hep milletvekillerine kızarız ya, şöyleler böyleler diye.Adamlar uzaydan gelmediler,aramızdan çıktılar.Biz neysek onlarda odur.
    Yani toplumun yansımasıdır meclis. Aynen biz burada neysek,aynı kandan olan onlarda gurbette aynısıdır.
    Tek fark bizden biraz daha kurallara ve sosyal yaşam adabına bağlılar.yani konu başlığında eleştirilen davranışı onlar bir yaparken
    biz bin yapıyoruz burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

aynen öyle bir mantık var malesef.
    Sanarsın ki memleketten kültür fışkırıyor, herkes entelleküel, ama akrabaları Gurbette
    kültürsüzlük ile bunları utandırıyor. Çıkmış biri de bizim imajımızı kötülüyor diyorlar

hep milletvekillerine kızarız ya, şöyleler böyleler diye.Adamlar uzaydan gelmediler,aramızdan çıktılar.Biz neysek onlarda odur.
    Yani toplumun yansımasıdır meclis. Aynen biz burada neysek,aynı kandan olan onlarda gurbette aynısıdır.
    Tek fark bizden biraz daha kurallara ve sosyal yaşam adabına bağlılar.yani konu başlığında eleştirilen davranışı onlar bir yaparken
    biz bin yapıyoruz burada.

Alıntıları Göster
    Insanlar imreniyor oradaki hayata belki de ondan goze batiyor. Sadece sasirdim yani bu kadar nefret, ofke enteresan geldi. Sonucta bu tarz sahneler Turkiye'de cok daha fazla yasaniyor. Gecen bir video gormustum hatta buraya da atayim bogaz koprusunu kapatiyorlardi. Onun gibi iste, goze batinca haber olur ama hep boyle seyler yasaniyor ve yasanir yani. Kafaya takacak bir durum degil, Turkiye'nin imaji bu kadar pamuk ipligine bagliysa zaten vah halimize.

Bogaz koprusu degilmis ama sonucta yine ayni olay mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: Balraos

Ne cok nefret birikmis orada yasayanlara karsi
    alakası yok sen algılayamamışsın konunun özünü biz napalım
  • ccguven kullanıcısına yanıt
    hocam bunlar gibi çomarlar için alamancı tanımı daha çok uyuyor
  • Ne gurbetçisi yav adamlar hem orayı kötüleyip hem orda zenginliğine zenginlik katan kendi ülkesine de kazık atıp çift emeklilik almaya çalışan kurnaz ötesi insanlar.

Mottoları Almanya bitmiş kardeş gelmeyin. Türkiye cennet vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 16 Şubat 2020; 13:13:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdasdqwertyveyaalxyvance

Avrupanın suriyelileri
    Bu durumda oradaki gercek suriyeliler ne oluyor

• Onlar hapı yuttu. Plakaları alınıp çoktan yakalanmışlardır. Geçende taksi şoförü kırmızı ışığı milim geçti geri geldi diye adamın arabaya 1 ay el kondu.

• Almanya'ya gitmek isteyen Türklerin ve orada yaşayan insanlarımızın yer aldığı bir sosyal paylaşım sayfasını 1 haftadır takip edip okumaya başladım.
    Emin olun, ya sinirden beyin kanaması geçirir ya da insan düşmanı bir karaktere dönüşürsünüz.
    Şimdi ben de onlara hiç olmadığı kadar nefret ve tiksinti ile bakmaya başladım.
    Oraya gidip iş bulmak için adam gibi soru soran kişilere bile öyle alay edici ve aşağılayıcı yanıtlar yazıyor ve kendilerini Tanrı gibi görüyorlar ki, o an diyorsun, aniden Hitler gibi biri orada yönetimi ele geçirse de Yahudilere yapılan şeylerin fazlasını onlara yapsalar.
    Anlayamıyorum arkadaş! Türk her yerde Türk! Medeniyetin en beşiği yerlere de gitsek değişemiyoruz! Gittiğimiz her yere genlerimizi de götürüyoruz.
  • Böyle davranan adiler yüzünden ay yıldızlı pasaportu gösterince aynı kefeye koyuluyoruz. Yanarım da buna yanarım.
  • keşke alman hükümeti bi karar çıkarsa da bu barzoları vatandaşlıktan çıkarsa görürüm o zaman ben onları. Bu almancı tayfasının %90 nından nefret ediyorum zaten.rezillik görgüsüzlük ne ararsan var.
  • Gurbetçiler doğru söylüyor, Almanya bitmiş.. Her yer öküz dolmuş..
  • Bunlar öküz oglu öküz tiplerden. Bunlardan malesef berlinde cok var. Alman polisi bunlari öper hic merak etmeyin ama sonucta Türklügü rezil ettiler. Buarada bu öküzce hareketler Turkiyede de malesef cok.

• allahın görmemişleri gidin özel pistlerde takılın hobi olarak gene yapın ama herşeyin bir adabı var...medeniyetin merkezine gidiyorlar yok abi adamlar yine görgüsüz yine aynı..insan hiç mi bişey görmez anlamaz düşünmez eğitmez kendini nasıl bir türsünüz lan siz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.