Şimdi Ara

Almanya'da enflasyon oranı yüzde 0 çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
6.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
123 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fakir bu Almanlar fakir! Tüketim olmayınca enflasyon da olmaz tabii.  

• Ekonomileri 0 çünkü. Üretip sattıkları bişey olmadığı için 0.

Bizi kıskanacaklarına keşke biraz gelişselermiş.

Bak bize öyle mi. Korona zamanı dünyada tek uçuşa geçen ülke biz olduk.

Vw, mercedes, bmw hepsi bizim

• Enflasyonun sıfır olmasını iyi bir şey değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • niye sürekli almanyayla karşilaştiriyorsunz onu anlamiş değilim.

• Oda biseymi bizim.tuik bu ay -0.5 cikarsinda görsünler ☺️ istenilen değeri cikarir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kıskanılan almanyayada bak sen Türkiye'de bak zorlaya zorlaya görünen %15 buna karşı sıfır çıkarmışlar yani aslında %50 olduğu ortaya çıksa adamlar bu sefer eksi %30 enflasyon çıkaracaklar.Vah merkel vah.Yazık almanyaya

• quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Almanya ile bizi kiyasladiginiza göre demekki bizde gayet gelişmiş bir ülke konumundayız. Bence bu kıyas gurur verici.

3 ay önce kıskanıyorlardı değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: MidnightRider

niye sürekli almanyayla karşilaştiriyorsunz onu anlamiş değilim.

Çünkü gözü yükseklerde de ondan.Kendi sikletinde olmayan bşir ülke ile s.dk yarıştırıyorsun.Ha ülke aklını boş geç.Vatandaşta aynı kafa.Ben bir tane almancı görmedim ki almanyaya lanet okuyup gittiği gibi anında çekip geri gelmiş olan.

Türkiyenin karşılaştırılabileceği en yakın ülke kazakistan filan.

• Türbanlı bacılarım yeter ki rahat rahat namaz kılabilsin maklube yapabilsin lazım değil para mara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelmeyinn yeğğenim gelmeyinnn burası daha gotuu vallaha açız aç gurulu düzenimiz var bozamıyok yoksa hemen türkiyeye gelirik yeğenmmmm

• Gelmeyin, burda geçinemiyoruz. Bizim düzenimiz olmasa hemen Türkiye’ye geri dönerdik (!)

• Sıfırı tüketmişler

• Cunku malum kesim Almanyadan iyi durumda ileride oldugumuzu soyleyerek propoganda yapiyor arkalarindakilerde inaniyor.

• burda hayat zor daha demin suya 2 euro para verdim yani tam tamına 17 lira 72 kuruş

• quote:

Orijinalden alıntı: AzuLA

Cunku malum kesim Almanyadan iyi durumda ileride oldugumuzu soyleyerek propoganda yapiyor arkalarindakilerde inaniyor.

haa o muhabbet yani hahaha trajikomik

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Çünkü gözü yükseklerde de ondan.Kendi sikletinde olmayan bşir ülke ile s.dk yarıştırıyorsun.Ha ülke aklını boş geç.Vatandaşta aynı kafa.Ben bir tane almancı görmedim ki almanyaya lanet okuyup gittiği gibi anında çekip geri gelmiş olan.

Türkiyenin karşılaştırılabileceği en yakın ülke kazakistan filan.

Alıntıları Göster

hmm evet. Bu konuda doğru, almancıların "almanya bizi kıskanıyor" lafına gönderme yaparak alttan alta gelişmil ülkelerle kıyaslama mevcut.

GERÇEKTEN SAÇMA BU OLAY

Yanlış hesap, Almanya da ki ALIM gücünü kıyaslamadan önce IŞ gücünü kıyaslamanız lazım. Adamlar son 200 yılını sanayiye yatırırken bizim topraklarda neler olmuş. Biz 100 sene önce resetlenirken adamlar yüzyıllar önce edindikleri tecrübeleri ile devam etmişler. Siemens, Porsche, Daimler, Benz, Audi, Bosch v. s. bunlar hep insan ismi. Almanların çoğu bunu bilirken Hitler den sonra Almanyayı kim inşa etmiş cöğu bilmez. Almanyanın kim ilk Cumhurbaşkanıdır bilmezler. Biz ise 80 yıl boyunca heykel dikmişiz. Ne mutlu Türküm diyene öğretmişler fakat savaşmadan öteye neden bilmeyiz. Her yaptığımız iş idarelik. 100 litre ile merdiven yıkarız ama bir almanci olarak birşey dediğimizde küfürü yeriz. Hangi işimiz düzgün ki almanın işi ile kıyaslıyorsunuz?? Futbol takımı tutar gibi parti tutuyoruz!!

herkesin dilinde bi asgari ücret bi alim gücü lan sanki türkiye görüp geçirmiş küresel süpergüç de son model arabayı kıyaslıyor amk. kusura bakmayin ağzimi bozdum ama maalesef adil bir kiyaslama değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

.
  • Gör Ak tayfa bunları gör,bakmayın görün artık!

• Ben de anlamış değilim neden Almanya ile kıyaslandığımızı. Biz değil hiç bir ülke Almanya gibi olamıyor. Trump bile kafayı takmış adamlara. Nasıl bütçen yıllık 300 milyar euro fazla veriyor diye. Almanları kişisel olarak sevmesem de ortada bir realite var. Adamlar 1940 larda nükleer denizaltı yapıp bütün avrupaya kan kusturuyordu. Maalesef ekonomi olarak bizden çok çok ilerideler. Biz millet olarak Endüstri 1, 2,3 ve 4'ü kaçırmış bir millet olarak Almanya ile sürekli kıyaslanmamiz çok absürt. Endüstri 5 i de kaçırırsak değil Almanya Romanya ile bile mukayese edilemeyebiliriz.

• Bu başlığı hiç değiştirmeden ahbaberden yayınlayın, millet 0 oldu diye battı sanır. Buna da bahse girerim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.