Şimdi Ara

Almanya'da asgari ücret 1498 € (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
3
Favori
33.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
241 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar
    1. Sultan Vahdettin, Atatürk'ü Samsun'a gönderdiyse neden Atatürk'e idam fermanı verdi?https://tr.m.wikisource.org/wiki/Atatürk_hakkında_Vahdettin_tarafından_verilen_idam_fermanı

2. Cariye tdk tanımı : Yabancı ülkelerden kaçırılıp, özgürlükten yoksun bırakılan, alınıp satılabilen, her konuda efendisinin isteklerine bağlı bulunan genç kadın, halayık.

Kiloyla olmasa da cariye pazarlarında kadınların alınıp satıldığı biliniyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ns Glow

Asgari ücretle calışan birinin 200 bin € ya ev alma şanşı ne kadar

1500 € la ucu ucuna geçinirken se ce kac kişinin evi oluyodur

Alıntıları Göster
    Ulan sanki burada kiralar çok ucuz. 1600 lira asgari ücret alan birinden çok daha iyi geçiniyor oradakiler. Tek vurduğunuz konu kira. Açın biraz diğer şeylerin fiyatına bakın arabadır vs. Burada kira ucuz olsa anlarım yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almancılar bu habere çok sevindi..

Dipnot: almancı değilim
  • Birazdan bazı çomarlar çıkıp, euroyu tl ye çevireceklerdir. Euro yu birim olarak hiçbir zaman düşünmezler zaten, almanya'da alım gücü var. Bizde yok, adamlar 2 yada 3 maaşını biriktirip kendine bir araba alabilir. Biz alamayız, neden çünkü ehonomi çoh iyi. Ulan batıyoruz artık, battık bitti.. Adamlar bir birim parayla evinin aylık alışverişini yapıyor. Neden, onlarda 1 euro 1 tl gibi.. Adamlara koymuyor, gel de bunu bizim ahmaklara anlat. Ne kadar anlatırsan anlat, hiçbir zaman hiçbir şekilde anlamazlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peace Sells..

Ulan sanki burada kiralar çok ucuz. 1600 lira asgari ücret alan birinden çok daha iyi geçiniyor oradakiler. Tek vurduğunuz konu kira. Açın biraz diğer şeylerin fiyatına bakın arabadır vs. Burada kira ucuz olsa anlarım yine

Alıntıları Göster
    Şuan Almanyadan yazıyorum dostum

Aynı yaşıyoruz demedim zaten ama burda asagari ücret alan insanla Turkiyede asgari ücret alan insan arasında uçurum yok

Tamam arabalar ucuz ama vergiler cok ağır

Türkiyede 1 arabanin senelik masrafi 1000 lira ise burdada nerdeyse 1000€

Evimizin çatısina akan yağmur kanalizayyona katığı için bile ayrıca vergi öduyoruz

• Niye almanyayla kıyaslıyorsunuz türkiye yi

Biri gelir amerikayla kıyaslar biri gelir norveçle almanyayla kıyaslar

Geçmişi kanlı emperyalist ülkelerle kıyaslayacağınıza koreyle, japonyayla kıyaslayın. Nasıl başarılı olduklarını anlatın.

Almanyada viski 1 yuroymuş konuları karın doyurmuyor zira..

• BerlinKaplanı_99 kullanıcısına yanıt
    Gerizekalı mısın nesin nerede var öyle deniz pislikten dibi gözükmüyormuş, çorak toprakmış, antalyaya git bi bak bakalım yılın 365 günü tarım yapılıyor... Ekonomi çöp tamam ama bişeyini çıkarmışsın sen

• pcdaly kullanıcısına yanıt
    senin gibiler yüzünden bu haldeyiz zaten
  • Ülker çikolatalı gofreti 36 grama düşürmüşlerdi, şimdi fiyata zam yapmışlar, 1 lira olmuş!
  • Dayı oglum asgari ucret aldıgında zorlandıgını soylemisti. Orada 200-300 eu cok para demişti. Hala çalışıyor.
  • Siz kimsiniz ki kendinizi Almanyayla bir tutuyorsunuz? Hanginizin dedesi bir Alman kadar mühendislik için çabalamış? Hangisi kendisinden ödün verip kalkınmak için çaba sarfetmi?

Hanginiz hukuk adalet için yolsuzluk yapan babanızı ihbar edersiniz? Kusura bakmayın beyler çabamız yoktu karşılığını da alamadık kimse ağlamasın burda. O laf ettiğiniz yandaşlara verilen imkanlar olsa hepiniz de kabul edersiniz. Verginizi affetse devlet olur mu ben devletime vergimi öderim mi diyeceksiniz? Etik de yok olmuyor işte. Barbar ortadoğu halkları gibi davranmayı bırakmadan da olmayacak.

• oshinankara kullanıcısına yanıt
    dayı oğlun ne işinde çalışıyor. bende almanyaya kaçmayı düşünüyorum. almanca öğrenene kadar 2-3 yıl dönercide v.s çalışabilirim bulaşık yıkar yer silerim bana bir iş bulsun bakalım söyleyiver de.

yabancı dil öğrenir işe girebilirsem onuda görürüm.

bana almanya iş lazım aanında kaçarım. bir de müslüman kızı olursa evlilikle kaçsak on numara olur ama oradaki müslünaı hristiyanı fark etmez bütün kızlar kaşarlanmıştır yardırmıştır onlarla evlenilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ns Glow

Şuan Almanyadan yazıyorum dostum

Aynı yaşıyoruz demedim zaten ama burda asagari ücret alan insanla Turkiyede asgari ücret alan insan arasında uçurum yok

Tamam arabalar ucuz ama vergiler cok ağır

Türkiyede 1 arabanin senelik masrafi 1000 lira ise burdada nerdeyse 1000€

Evimizin çatısina akan yağmur kanalizayyona katığı için bile ayrıca vergi öduyoruz

Alıntıları Göster
    Buradaki vergilerle kıyaslamayalım lütfen. Alkolde, sigarada, akaryakıtta vs bulunan vergileri; arabalardaki ve teknolojik ürünlerdeki vergileri vs kıyaslarsak uçurumu zaten görürüz. Alım gücünün orada çok daha yüksek olduğunu sayılar da kanıtlıyor. Ekonomimizi gerçekten Almanya ile kıyaslamak saçmalık. Arada uçurum var

• Asgari ücretli bir alman bir senelik maaşı ile Türkiye de daire alabilir, biz kendi ülkemizde bir daire alabilmek için 10 yıllık maaşımızı vermemiz gerekir hesap bu kadar basit, zaten akıllı olanlar kalifiye kişiler gidiyor biz işe yaramayanlar buradayız çok da ağlamaya hakkımız yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Sen saçmalık misin bu para vergi düşülmüş hali. Hem orda sosyal devlet var eksiğini kapatıyor burada asgari ücretle geciniliyor diyen sensin eminim 3500tl maaşın vardır.
    30-35 alıyorum ama bu seni ilgilendirmez. Almanya seyahatimden edindiğim izlenimleri yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BerlinKaplanı_99

Bu mesaj silindi.
    fındık kadar beyninle rusya ile kaç kere savaştığımızı ve zayıf düştüğümüzde nerelere kadar indiklerini araştır. bu torpaklar dünyanın en değerlisi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.