Şimdi Ara

Almanya'da asgari ücret 1498 € (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
3
Favori
33.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
241 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım bu konuyu at gözlüğü ile açmış. Git Almanya'da yaşa 600 euro kira 300 Euro elektrik su vs. Markete gitsen zaten kalan eurolari bitiriyorsun ayın başinda. orada yaşa sonra tekrar kıyaslama yap doğru sonuca gidersin. Yani Almanya'da yaşayan asgari ücretli sefil durumda. Tabi sen şimdi bunada itiraz eder diyecek lafin vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleblack51

Sanırım bu konuyu at gözlüğü ile açmış. Git Almanya'da yaşa 600 euro kira 300 Euro elektrik su vs. Markete gitsen zaten kalan eurolari bitiriyorsun ayın başinda. orada yaşa sonra tekrar kıyaslama yap doğru sonuca gidersin. Yani Almanya'da yaşayan asgari ücretli sefil durumda. Tabi sen şimdi bunada itiraz eder diyecek lafin vardır
    Yaw he kardeşim he sefil durumda en basiti bizim ev sahibi adam karı koca asgari ücret alıyorlar. Ta 30 yıldır almanyadalar. Adamlar türkiyede bizim burda 10 tane evi tatile gelince bmw biniyor en lüksünü. Sefil durumdalar almanyada evi var. Sefil durumdular 2 çocuk okutup evlendirmiş adam sefil durumdalar.

Sen burda klavyeden salla babam salla.

Al benden sana bir örnek arkadaşım avcılarda oturuyor bin tl evi kira. 600lira kalır 600tl ile sen geçimini yap bakayım elektrik su eklemedim daha...

Ne çok seviyorsunuz yalan yanlış konuşmayı. 600 euro kiramış ben sana Türkiyede ben aydının ilçesinde oturuyorum. Mesela bize en yakın kuşadası orda bile ev kiraları merkezden uzak 800tl en azı. Boş yapmayın artık yeter cidden.

Burda 2 kişi asgari ücret alsın ve almanyada ki yaşayanlar kadar varlık yapsın haram yemeden kafamı keserim.! Şuan adam tatile geldiğinde kral gibi yaşıcak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D8BE708E

Almanyada 1450 Euro ile yaşamak çok zor , oradaki vergilendirmelerden habersiz misin? Türkiyede 1600-2000 lira ile yine iyi kötü geçiriyorlar.
    Hadi ya. Bak sen işe. 1500 euro kazanan adam 1.5 Euroaya benzin alıyor. Sen 6ya. 3-4 euroya meyve sebze alıyor ama aldığı meyve sebze 1. en kötü 2. kalite. Senin gibi 5-6 TL verdiği ürünün içinden çürük ayıklamaya uğraşmıyor. Kırmızı et ucuz insanlar sağlıklı beslenebiliyor. Kırmızı et 10-20 euro, 7-8 euroya da buluyorsun rahat rahat Türkiye'de kasapta 60-70 TL. A101'deki bimdeki et olup olmadığı belli olmayan et bile 25-30 TL.
    Arkadaşlar bırakın şu biz iyiyiz hallerini. Biz iyi değiliz rezil bir durumdayız. Rezil durumda olduğumu bir kabul edelim evet sorunlarımız var diyelim sonra bunları çözmeye çalışalım.
  • EBÖB E kullanıcısına yanıt
    Perspektifi sadece ideolojik olan gerçekleri görmeyen cuhedalar gidin araştırın kira kaç para hayat şartları ne durumda. dedim zaten beklediğim cevaplar stabil klişe. Amerika'nın Türkiye'ye savaşı var dolarda spekülatif artış doğurduğu Türkiye'ye boyun eygirmeye çalıştığı ortada iken tarafinizi siz belli etmissiniz. Devam edin hesaplamalara oldu mu azıcık vicdaniniza sesleninde portreye geniş bakinda Amerika'ya karşı Cumhurbaşkanımızın yanında olun

• Öne çıkar öne, çıkardım!
  • Adamların asgari üreticisi Tl cinsinden bildiğin zengin.

• quote:

Orijinalden alıntı: DepremDede

Boşuna bunlara anlatmaya çalışmayın anlamazlar. Batmış Osmanlı ile bile övünüyorlar. kendini öve öve bitiremiyen bir nesil ama ne şimdi ne geçmişte bi övünülecek tek şey var o da Atatürk ün yaptıklarıdır
    Çok doğru yazmışsınız. Batan ve tarihten silinen bir Osmanlı ile övünmek nedir

• BalıkYiyin B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, size sormak istiyorum.

1.Atatürk'ü Anadolu'ya gönderen (Samsun'a ayak basarak başladı) Vahdettin değil miydi?

2. Arkadaşın harem kurmak cariye almak istediğini ima etmişsin. Sizce harem kadının kızın dekolte kıyafetle fink attığı bir yer ve cariye de pazarda kiloyla satılan bir sey sanırım. Harem deyince ne anlıyorsunuz? Neden?

Teşekkürler, saygılar.

• Bizim ülkemiz, gerek geleneklerinin getirdikleriyle gerekse yerleşmiş kültürüyle hiçbir zaman bir Avrupa ülkesi olamaz. Dolayısıyla karşılaştırma kıstaslarınızı buna göre yapınız. Hani bu coğrafyadan olsa olsa Avrasya çıkar. Ne doğu, ne batı... Çıkarlarımız doğrultusunda her iki tarafı da aktif kullanabildiğimiz, tamamen bize özgü bir yer. Tabi şu da bir gerçek: Ekonomi, eğitim, hukuk gibi fazlaca önemli kavramların altı boş olduğu sürece, sadece ve sadece Orta Doğu ülkesi olarak kalacağız. Ne yazık ki gelişmekte olan ülkeler lafının altında ezilecek, gün be gün karanlığa sürükleneceğiz.
  • 2-3 yildir almanyayida suriler batirdi ciddi pahalandi

Almanya hepsini toplar sinirdisi ederse sasirmam

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleblack51

Sanırım bu konuyu at gözlüğü ile açmış. Git Almanya'da yaşa 600 euro kira 300 Euro elektrik su vs. Markete gitsen zaten kalan eurolari bitiriyorsun ayın başinda. orada yaşa sonra tekrar kıyaslama yap doğru sonuca gidersin. Yani Almanya'da yaşayan asgari ücretli sefil durumda. Tabi sen şimdi bunada itiraz eder diyecek lafin vardır
    Burada cok mu farkli

• eagleblack51 kullanıcısına yanıt
    Turkiye kiralar 50 lira ya. Elektrik su da 50

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.