Şimdi Ara

Almanya'da asgari ücret 1498 € (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
3
Favori
33.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
241 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ocakta asgari ücretimiz 446euro idi :D Şu an 218euro ya kadar düştü :D yani 2 katı düştü :D
  • çoğu ingiliz özellikle antalya hotellerinde

kış dönemine girince fiyatlar dip yapıyor , ekim sonrası herşey dahil sisteminde kalıyor paşa gibi yaşıyor
  • Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    ABD özenilecek bir ülke değil bence. Tek gerçeğin para olduğu ve sosyal devlet anlayışının zayıf olduğu ülkelerden biri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • La olm siz kimsiniz almanyayla kiyaslama yapiyonuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swonz

Yiyenim orda domade sin danesi 10 yüro
    Eskiden 5euroydu 10euro mu olmus

• Şu an güncel durum:

1498*7,34=10995 tl

Bir günde 1500 tl artmış

• Swonz kullanıcısına yanıt
    Güzel ironi

Gerçekten inananlar için aldi'den fiyat da verelim (bizde migros'ta 300 gramı 6 liraya satılan minik şeker domatesi bu)

https://www.aldi-nord.de/angebote/aktion-mo-06-08/mini-datteltomaten-4065.article.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 11 Ağustos 2018; 13:47:12 >
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    hem de ne keyif adamlar hayatını yaşıyor biz karnımızı doyurmaya çalışalım

3000 euroya köpek gibi çalışırım 5000 euro versin almanya bana işimi benden iyi yapan zor bulursun hayvan gibi işlerim valla
  • EBÖB E kullanıcısına yanıt
    bu murat özünbile fabrikada işçi olarak çalışıyor adam bizden kral yaşıyor.

geçenlerde 8terabayt HDD ye 150 euro yani birim para ödedi adam

ben kaç yıldır harici HDD almayı düşünüyordum en az 5 yıldır. para yoktu. geçen ocak ayında iddadan para kazandım 317 liraya 1 terabayt aldım...

adam 150 birime 8 lik alıyor
    ben iki katı birime 300 birime 1 lik alıyorum....

videolarının altına kullandığı teknolojiyi yazıyor. bu ülkede o teknolojileri 5000 lira maaşla alabilmem için bile en az bi 20 sene çalışıp para biriktirmem gerekiyor.
  • Euro 7.33 oldu.

1498×7.33 = 10.980 türk lirası.

Artık aramızda barajlar var en kötü işçi 11bin lira alıyor paraya bak.

• Şu almanya kıyası olayını bıraksanız artık diyorum ekonomide dünyada ilk 5 te olan üretimde markada çığır açmış bir ülkeden bahsediyoruz.Bizim kıyasımız meksika,endonezya gibi ülkelerdir.Ha onlarda bize fark atmaya başladılar orası ayrı.
    “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk
    sözüyle noktalayalım.
    Koskoca tarım arazilerimiz bomboş herkes doluştu şehirlere avm avm gezip dolaşıyor sonra almanyada böyle yhaaa ile olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EBÖB

Bu mesaj silindi.
    Yok ben dediydimle gelmeyin konuya. Ozaman bende diyorum seneye dolar 50lira olacak.

• EBÖB E kullanıcısına yanıt
    Ironi yaptim anlamamissin

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Şu almanya kıyası olayını bıraksanız artık diyorum ekonomide dünyada ilk 5 te olan üretimde markada çığır açmış bir ülkeden bahsediyoruz.Bizim kıyasımız meksika,endonezya gibi ülkelerdir.Ha onlarda bize fark atmaya başladılar orası ayrı.
    “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk
    sözüyle noktalayalım.
    Koskoca tarım arazilerimiz bomboş herkes doluştu şehirlere avm avm gezip dolaşıyor sonra almanyada böyle yhaaa ile olmuyor.
    Tarima devlet destek vermiyor.

Youtibede izle sutunu bankanin onunde doken mi dersin. Domatesleri firlatan mi dersin bir suru video bulabilirsin.

Aracilar para vermiyor. Domatesi 20 30kurustan alirsa koylu ne yapsin. Sehire goc olur tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: JusTiMe

ocakta asgari ücretimiz 446euro idi :D Şu an 218euro ya kadar düştü :D yani 2 katı düştü :D
    Yurtdisinda bozdur bozdur harca.

Yurtdisina tatile de gidemezler artik.

Yerli taltil yerleri yabancilarla dolacak. Gurbetcilerle dolacak. Bize yer yok cekerler

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.