Şimdi Ara

Almanya'da asgari ücret 1498 € (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
3
Favori
33.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
241 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gidiş dönüş uçak bileti bulursan o paraya söyle biz de alalım ^^

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2023 de petrol çıkartılacak, bor madenleri kuracaz moruq

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

Bu mesaj silindi.
    Ya tamam sen de git travesti konuları açmaya devam et!

Sanki bi halta yarar konu açtın da gelip burda elemana laf ediyorsun
  • alman samimi bi arkadaşım var.sık sık ülke ülke geziyor.
    aynı. aynı bizim gençler gibi zırlıyor.
    napalım işçiyiz be abi falan ayaklarında.
    almanya pahalı ve soğuk.
    ailesinin hemen yanında kaldığını söyledi.
    maaşı 2000 euro ve çok spesifik bi iş yapıyor ve yoruluyor.
    çok sıkı çalışıyor,stres altında,zamanla yarışarak, ülke ülke gezerek, çoluğunu çocuğunu almanyada bırakarak.
    bugün kübada yarın suudi arabistanda öbür gün meksikada başka biyerde. suudi arabistandan dönüşte meksikada falan. almanyaya uğramadan..
    ve zırlıyor.ingilizce biliyor ispanyolca ve almanca biliyor, mesleğinde iyi. naapalım idare ediyoz hayat zor diyor.

yani öyle oturduğun yerde para akma durumu çok kolay değil.

yalnız adamlardaki disiplin var ya 10 numara 10.
    adam 07:00 de işbaşı yapıcaz yarın de.
    tamam der, ve 06:57 de git bulursun onu orda.
    herşeyin yeri var, sırası var, nizami. sanki asker gibi bir hayatları var. herşeyleri kurala bağlı nizami.

adamlar tuvalette ıkınmalarını bile bir kurala göre yapıyolardır kesin.
    herşey raporlanıyor inceleniyor. felaket disiplinli adamlar bunlar.
    bizim askerdeki disiplin bile laylaylom bunun yanında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi em2018 -- 9 Ağustos 2018; 17:37:56 >

• Herşey düz mantık ne güzel kafanız var ya

O 1500 euro alan Almanların tek odaya 500€ kira ödediginide bilseniz keşke

Alamnayada 1500€ alanda ucu ucuna yetiştiriyo öyle 6 lıyla çarpmaya benzemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ns Glow

Herşey düz mantık ne güzel kafanız var ya

O 1500 euro alan Almanların tek odaya 500€ kira ödediginide bilseniz keşke

Alamnayada 1500€ alanda ucu ucuna yetiştiriyo öyle 6 lıyla çarpmaya benzemez
    herkes kirada mı yaşıyor?
  • havaalanı free shop'ta çalışıyorum.Türk asıllı olup alman,fransız ve avusturya vatandaşı olan çok insan var,valla acayip şanslı insanlar yani ve sayıları da ciddi anlamda çok fazla.Çünkü aldıkları şeyler onlara göre normal bir harcama iken bizim için lüks resmen.

Mesela geldiklerinde sigara alıyolar genelde,free shopta 3 karton marlboro sigara 59 euro,yani 30 paket var,paketin tanesi 1,96 euro gibi bir şeye geliyor.Düşünsenize 1 paket sigaraya nerdeyse 2 tl veriyosunuz,birim para olarak düşününce.Adamlar gelir gelmez sigaraya abanıyor zaten.Türk olanlar ise sigaralar niye bu kadar pahalı diyor,çünkü aynı 3lü kartonun paket olarak tanesi tl ile 12 gibi bir şeye geliyor yani dışarı ile aynı fiyat.

Ya da ne bileyim indirimde çikolata oluyor 6 euro,almancılar diyo ucuzlamış alalım,türk diyo ki gerçekten baya ucuzlamış 36 tl falan.Parfüm fiyatları aynı şekil 1500 asgari ücret alan biri 70 euroluk parfümü rahatlıkla alabilir,20'de 1i çünkü aldıkları paranın,aynı parfüm bizim ülkede asgari ücretin 4'de biri falan.

Oradaki hayatı bilmiyorum,almanyada fransada geçim nasıl oluyor en ufak bir fikrim yok,ancak bu çifte vatandaş olanların türkiyede harcayacağı para onlara gram koymaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

Bu mesaj silindi.
    Sıktıysa bakma boş insan git kaslı vücut hayal et anca aklın fikrin onlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: youngmoney

havaalanı free shop'ta çalışıyorum.Türk asıllı olup alman,fransız ve avusturya vatandaşı olan çok insan var,valla acayip şanslı insanlar yani ve sayıları da ciddi anlamda çok fazla.Çünkü aldıkları şeyler onlara göre normal bir harcama iken bizim için lüks resmen.

Mesela geldiklerinde sigara alıyolar genelde,free shopta 3 karton marlboro sigara 59 euro,yani 30 paket var,paketin tanesi 1,96 euro gibi bir şeye geliyor.Düşünsenize 1 paket sigaraya nerdeyse 2 tl veriyosunuz,birim para olarak düşününce.Adamlar gelir gelmez sigaraya abanıyor zaten.Türk olanlar ise sigaralar niye bu kadar pahalı diyor,çünkü aynı 3lü kartonun paket olarak tanesi tl ile 12 gibi bir şeye geliyor yani dışarı ile aynı fiyat.

Ya da ne bileyim indirimde çikolata oluyor 6 euro,almancılar diyo ucuzlamış alalım,türk diyo ki gerçekten baya ucuzlamış 36 tl falan.Parfüm fiyatları aynı şekil 1500 asgari ücret alan biri 70 euroluk parfümü rahatlıkla alabilir,20'de 1i çünkü aldıkları paranın,aynı parfüm bizim ülkede asgari ücretin 4'de biri falan.

Oradaki hayatı bilmiyorum,almanyada fransada geçim nasıl oluyor en ufak bir fikrim yok,ancak bu çifte vatandaş olanların türkiyede harcayacağı para onlara gram koymaz.
    beni de geçen 3. havalimanı duty free için aramışlardı satış elemanı. dedim hayır.

• ABD'ye özenin Almanya'ya değil. Almanya'da hayatın ne kadar sıkıcı olduğunu gidince anlarsınız. Ayrıca vergi olarak Almanya halkını sömürüyor aynı Türkiye gibi.... ha Türkiye'den iyidir ona karşı çıkamam

• quote:

Orijinalden alıntı: em2018

alman samimi bi arkadaşım var.sık sık ülke ülke geziyor.
    aynı. aynı bizim gençler gibi zırlıyor.
    napalım işçiyiz be abi falan ayaklarında.
    almanya pahalı ve soğuk.
    ailesinin hemen yanında kaldığını söyledi.
    maaşı 2000 euro ve çok spesifik bi iş yapıyor ve yoruluyor.
    çok sıkı çalışıyor,stres altında,zamanla yarışarak, ülke ülke gezerek, çoluğunu çocuğunu almanyada bırakarak.
    bugün kübada yarın suudi arabistanda öbür gün meksikada başka biyerde. suudi arabistandan dönüşte meksikada falan. almanyaya uğramadan..
    ve zırlıyor.ingilizce biliyor ispanyolca ve almanca biliyor, mesleğinde iyi. naapalım idare ediyoz hayat zor diyor.

yani öyle oturduğun yerde para akma durumu çok kolay değil.

yalnız adamlardaki disiplin var ya 10 numara 10.
    adam 07:00 de işbaşı yapıcaz yarın de.
    tamam der, ve 06:57 de git bulursun onu orda.
    herşeyin yeri var, sırası var, nizami. sanki asker gibi bir hayatları var. herşeyleri kurala bağlı nizami.

adamlar tuvalette ıkınmalarını bile bir kurala göre yapıyolardır kesin.
    herşey raporlanıyor inceleniyor. felaket disiplinli adamlar bunlar.
    bizim askerdeki disiplin bile laylaylom bunun yanında.
    Iste bu yuzden adamlar yine avrupa birincisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• DepremDede kullanıcısına yanıt
    Ben birtek talibana biat ederim devletle alakam yalnızca vergi vermekle sınırlı

• Bursa'dan buraya cifte bulgar vatandasi elemanlar geliyor aylik 2000 euro'ya calisiyorlar tek bir oda kiralayip odada 4 kisi kaliyorlar adam basi 200 euro kira su elektrik internet parasi ödemiyorlar hepsi icinde haftalik yedikleri para 50 euro bile yok sonra senede 2 kere trye gidiyorlar krallar gibi yasiyor adamlar artik gerisini siz düsünün, adami görsen adam bile demezsin
  • Borla çalışan bisiklet yapılmadı mı ya daha

• quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

herkes kirada mı yaşıyor?

Alıntıları Göster
    Asgari ücretle calışan birinin 200 bin € ya ev alma şanşı ne kadar

1500 € la ucu ucuna geçinirken se ce kac kişinin evi oluyodur

• wardsg1 W kullanıcısına yanıt
    Atatürk'ün diktatör olduğunu kabul ediyorum. Peki sana soruyorum. İngiliz mandasına girelim diyen Halide Edip'in (sonradan düzeldi o ayrı) mi sözünü dinleseydik? Yoksa Vahdettin İngiliz gemisi ile ülkeden giderken hala Osmanlı hayali peşinde olanları mı? Atam iyi ki dediğim dedik demiş de yapacaklarını yapmış.

İkinci olarak temel hak ve özgürlüklerini limite(?) eden demişsin. Bugün medeni geçinen tüm ülkelerden önce kadınlara seçme hakkı veren adam mı özgürlük kısıtlayıcı? Kendisine muhalif olan dediğin insanlar halifelik isteyen, şeriat isteyen, İngiliz-Amerikan himayesi isteyen insanlar. Ülke işgal altındayken böyle hastalıklı düşünceleri masaya mı yatıralım?

İşin kötüsü insanlar yıllarca Atatürkçü eğitime maruz kaldıktan sonra ilk defa Atatürk karşıtı bir düşünceye erişince kendisini altın madeni buldu sanıyor. Kimsenin düşünemediği kritik düşünceyi kendisi düşündü sanıp kendini tatmin ediyor.

Açık açık yaz. De ki dört kadınla evlenmek istiyorum. Cariye almak istiyorum. Harem kurmak istiyorum. Mürted öldürülsün istiyorum. Şeriat gelsin istiyorum yaz da samimi ol bari.

• 1603 daha fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: jacktron

Gidiş dönüş uçak bileti bulursan o paraya söyle biz de alalım ^^
    Daha ucuz hatta, pahalı söylemiş. 110-120 euroya gidiş dönüş bileti alıyorsun.

-Stuttgart-İstanbul

-Köln-İstanbul

-Frankfurt-İstanbul

Al bak köln istanbul 1 aralık gidiş 3 aralık dönüş toplam 639tl

https://web.flypgs.com/booking?adultCount=1&arrivalPort=SAW&currency=TL&departureDate=2018-12-01&departurePort=CGN&language=TR&returnDate=2018-12-03

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.