Şimdi Ara

ALMANYA'DA 0 KM ARABA FİYATLARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
4
Favori
55.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

citroen c4 exclusive dizeli almanya fiyatına baktım şimdi. 26.000 Euro. Ben burda daha ucuza aldım,buna ne diyeceksiniz? Donanımı falan herşeyi aynı.

Hocam almanyada alman arabaları ucuz örneğin burda yanına yaklaşamadığın Audi A5 ler A6 lar Mercedes E serileri keza BMW ler orda

marketten sigara alır gibi alabiliyosun ^^ fakat gel gelelim almanya kendi üretimin dışındaki araçların bazılarını daha pahalıya satıyor

bununda sebebi basit adamlar diyoki zaten dünyada ki en iyi arabaları biz üretiyoruz daha kalkıpta elin fransızın italyanın arabasına binmeyin

ha illa binmek isteyenlerede fiyatta farkı takıyolar zaten sizin örnekte belirttiğiniz gibi

Katılmıyorum. Keza 2012 yılında 56.000liraya aldığım Golfün Almanya fiyatını merak edip konfigüratörden aynı arabayı yaptım Türklirasına çevirdiğimde araba 4000lira daha pahalıydı. Almanya ile 1.6ya kadar olan arabalar arasında(Benzinliler için çünkü dizelde distribütör kazığı var) Türkiye hemen hemen aynı hatta daha ucuz bile olabiliyor. Oradaki arabarın fiyatı düşük görünüyor. Çünkü araba zaten orada üretildiği için genellikle sipariş ile üretiliyor ve bunun için Türkiye gibi 3-5 ay(VW in 9 ay 10 gün) sıra vermiyorlar. Ben konfigüratörden araba yaparken çok şaşırdım. Arka kapılar opsiyon bunda sıkıntı yok 2 kapılı istenirse diye yapılmış. O opsiyonu seçerken birde cam kol ile mi açılsın yoksa elektrikli mi olsun sorusu geliyor. Türkiyede beğenmediğimiz RCD310 vardı mesela. Orada seçtiğim araba highline olmasına(Türkiyede RCD 510 var Highline'da) rağmen teybi RCD210 gibisinden hiç bir özelliği olmayan bir teypti.

1.6dan sonrasına devlet kazığı geliyor o konuda yorumum yok. Ha birde Türkiyede 2. el araba piyasası çok yüksek. Ben Şu anda amerikadayım. İlk geldiğimde 5800 Dolara Ford Explorer aldım. Araba 2004 yılında 36.000 Dolara alınmış. Hani 9 yılda Fiyatı 6da birine düşmüş. Kaldı ki 9 yıl öncesinin 36.000 doları nere şimdiki 36.000dolar nere. birde onun enfilasyonu var. Türkiyede 9 yıl önce biri 23 milyara Bora almış olsun. bugün satsa 23 milyardan koyar ilana.

• quote:

Orijinalden alıntı: elfiasis

quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

Avrupa'nın en gelişmiş ülkesiyle en geri ülkesini karşılaştırmayın tabi ki adamlar ucuza arabaya da binecekler rahat da yaşayacaklar.

bu kadar basit aslında

adamlar zaten ihracat ve nitelikli üretim devi, bir miktar ithal etmişler onun üzerine odaklanacak değiller ya.
    biz hem açık veriyoruz hem de üretimimiz onlarla kıyaslanacak değeri taşımıyor.

bu forumda yıllardır ABD ve Avrupa fiyatları hakkında konu açılır durur...

bir kere de dengimiz olan bir ülkeyle kıyas yapıldığını görmedim...

bi ara vardı hocam azerbaycan fiyatlarıyla karşılaştırıyolardı. orda araçlardan vergi almıyomuş devlet

azerbaycan pekte türkiye dengi değil.Azerbaycan Manat'ı dolarla yarışıyor.

• Fiyatlar küçük motorlularda hemen hemen aynı gibi aslında. Asıl fark büyük motorlu araçlarda ortaya çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elente

Biz araba alırken bir tane de devlete almaya bayılıyoruz nedense. Bir de ''O parayı vergilere vermesek distribütöre verecektik.'' diyen arkadaşlar var ki hiç girmiyorum o mevzuya. 40.000 - 50.000 TL'lik Dacia Duster da 5 TL'ye dayanan benzin de müstehak bize!

• suçumuz Türkiye'de doğmaz. Ömür boyu cezalıyız
  • Dizel Golf'ün fiyatı pek ucuz değilmiş orada da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keske bizdede böyle fiyatlar olsa
  • Millet hep yazıyor yok devlet söyle de yok böyle de gören bizim devletim çalışanları Amerikalılar , tamam bir cogu Amerikanci kapitalisttir.Bunlari oraya getiren babam mı , arkadaslar tr de kim ısını adam gibi yapıyor, Alman disiplinini hiç duymadınız siz sanırım adamları 2. Dünya savaşında yıktılar çalışacak adam kalmadı orada Türklerin amele olduklarını bildiklerinden bizleri işçi olarak aldılar oraya.Dusunun adAmlar nereden nereye geldi.Biz bırak disiplinli çalısmayı üretmeyi , 50 kuruş icin öğrenci bileti ödeyen adamlar var.Yani bizim ülkenin insanları 50 kuruş icin birbirini s.kiyor ki trilyon kazanan adamların halkı nasıl s.ktigini anlatmaya gerek yok sanırım .Yano arkadas böyle saçma sapan sert yanacaginiza önce kendinize bakın sonra çevrenizdekilere ve isinizi iyi yapın .Vatanini en cok seven ısını en iyi yapandir.Sagda solda ya Allah diye bağırmakla kalkınmıyor bu ülke

• quote:

Orijinalden alıntı: honeyguy67

Millet hep yazıyor yok devlet söyle de yok böyle de gören bizim devletim çalışanları Amerikalılar , tamam bir cogu Amerikanci kapitalisttir.Bunlari oraya getiren babam mı , arkadaslar tr de kim ısını adam gibi yapıyor, Alman disiplinini hiç duymadınız siz sanırım adamları 2. Dünya savaşında yıktılar çalışacak adam kalmadı orada Türklerin amele olduklarını bildiklerinden bizleri işçi olarak aldılar oraya.Dusunun adAmlar nereden nereye geldi.Biz bırak disiplinli çalısmayı üretmeyi , 50 kuruş icin öğrenci bileti ödeyen adamlar var.Yani bizim ülkenin insanları 50 kuruş icin birbirini s.kiyor ki trilyon kazanan adamların halkı nasıl s.ktigini anlatmaya gerek yok sanırım .Yano arkadas böyle saçma sapan sert yanacaginiza önce kendinize bakın sonra çevrenizdekilere ve isinizi iyi yapın .Vatanini en cok seven ısını en iyi yapandir.Sagda solda ya Allah diye bağırmakla kalkınmıyor bu ülke

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: honeyguy67

Millet hep yazıyor yok devlet söyle de yok böyle de gören bizim devletim çalışanları Amerikalılar , tamam bir cogu Amerikanci kapitalisttir.Bunlari oraya getiren babam mı , arkadaslar tr de kim ısını adam gibi yapıyor, Alman disiplinini hiç duymadınız siz sanırım adamları 2. Dünya savaşında yıktılar çalışacak adam kalmadı orada Türklerin amele olduklarını bildiklerinden bizleri işçi olarak aldılar oraya.Dusunun adAmlar nereden nereye geldi.Biz bırak disiplinli çalısmayı üretmeyi , 50 kuruş icin öğrenci bileti ödeyen adamlar var.Yani bizim ülkenin insanları 50 kuruş icin birbirini s.kiyor ki trilyon kazanan adamların halkı nasıl s.ktigini anlatmaya gerek yok sanırım .Yano arkadas böyle saçma sapan sert yanacaginiza önce kendinize bakın sonra çevrenizdekilere ve isinizi iyi yapın .Vatanini en cok seven ısını en iyi yapandir.Sagda solda ya Allah diye bağırmakla kalkınmıyor bu ülke

Güzel yorum

• Emeğimizle bir lokma yiyorsak bir buçuğunu da devlete veriyoruz. Tarih kitaplarında Cumhuriyet öncesi dönemde alınan yüksek vergiler yazar. Sağolsun yöneticiler bu devletimizi de çökertmek için ne lazımsa yaparlar.

• Ailen Akrabaların burada olmasa kazanacaksın ODTÜ'yü alacaksın diplomanı 1 yıl Almanya'da staj ve dil eğitimi alacaksın sonra gireceksin bi fabrikaya alacaksın her ay 5000 euro karında alacak bi 2500 euro etti 7500 euro sonra ordan 8 katlı bi apartman alacaksın 175.000 Euro kredi çekeceksin her ay 2000 euro ödiyeceksin 8.250 euro'dan kendi kendini ödemiş olacak.Bi kaç yıl sonra dükkan alacaksın 250.000 euro'ya yine kredi çekeceksin aylık 3000 euro ödeme ile onuda kiraya vereceksin 2000-2500 euro'ya üstünü kendin katıcaksın her ay 2000 euro'da kenara koyacaksın 4500 euro falan sana kalacak onla geçineceksin.
    2000 euro x 120=240.000 euro + apartman + dükkan
    240.000 euro + her ay düzenli olarak 6000 euro kiralar + 7500 euro kendi maaşlarınız(dahada artarda en azdan hesaplıyorum) etti sana 13.500 euro
    25 yaşında gitsen 35 yaşında her ay 13.500 euro gelirin olur
    tabi tam dediğim gibi olmaz belki daha iyi denk getirir daha çok kazanırım mühendislik Almanya'da yapılır abi ilk zamanlar o kadar para ve arabalarda ucuz olunca o hevesle çekerim bi merco bmw veya audi
    sonra kira getirecek şeylere bakar yatırım yaparım 10 yıl sonrada party hard tabi bunların hepsini cocuklarım yiyecek ama 30-35 yaşlarında zengin olsam hayallerimi gerçekleştirebilirim bunları yapmak istiyorsam önce ODTÜ'yü kazanmam gerekecek sanırım

• Halkını müşteri olarak görmeyen devletlerde hayat böyle işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swaps

Ailen Akrabaların burada olmasa kazanacaksın ODTÜ'yü alacaksın diplomanı 1 yıl Almanya'da staj ve dil eğitimi alacaksın sonra gireceksin bi fabrikaya alacaksın her ay 5000 euro karında alacak bi 2500 euro etti 7500 euro sonra ordan 8 katlı bi apartman alacaksın 175.000 Euro kredi çekeceksin her ay 2000 euro ödiyeceksin 8.250 euro'dan kendi kendini ödemiş olacak.Bi kaç yıl sonra dükkan alacaksın 250.000 euro'ya yine kredi çekeceksin aylık 3000 euro ödeme ile onuda kiraya vereceksin 2000-2500 euro'ya üstünü kendin katıcaksın her ay 2000 euro'da kenara koyacaksın 4500 euro falan sana kalacak onla geçineceksin.
    240.000 euro + her ay düzenli olarak 6000 euro kiralar + 7500 euro kendi maaşlarınız(dahada artarda en azdan hesaplıyorum) etti sana 13.500 euro
    tabi tam dediğim gibi olmaz belki daha iyi denk getirir daha çok kazanırım mühendislik Almanya'da yapılır abi ilk zamanlar o kadar para ve arabalarda ucuz olunca o hevesle çekerim bi merco bmw veya audi
    sonra kira getirecek şeylere bakar yatırım yaparım 10 yıl sonrada party hard tabi bunların hepsini cocuklarım yiyecek ama 30-35 yaşlarında zengin olsam hayallerimi gerçekleştirebilirim bunları yapmak istiyorsam önce ODTÜ'yü kazanmam gerekecek sanırım

çok güzel hayaller kurmuşsun da 8 katlı apartmanı 230.000 euro'ya alabilecek misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: GökaLp.

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Fransa yıllık 1 milyon euro üstünde geliri olan adama yüzde 75 e kadar gelir vergisi koyuyor. Yani bu ne demek, zenginden, kazanandan vergi alıyor.

İbrahimovic yıllık 14 milyon euro ya psg ge geliyor, adamın kulübe yıllık toplam maliyeti 96 milyon euro.

Peki türkiye de durum ne? Burda vergi sistemi tamamen değişik. Burda devletimiz gidip kuyumcuya, lokantacıya,avukata 'ne kadar kazanıyorsun' diye soruyor? Onlarda 'asgari ücret kadar' deyince, devlet 'tamsm' diyor.

Hiç 'nasıl olur bu' demiyor, vergiyi asgari ücretli gibi alıyor kuyumcudan. Ben 40 yaşındayım, ömrüm boyunca gazetelerde bu haberleri okudum. Allah rızası için bir hükümet de çıkıp düzeltmedi bu sistemi.

Böyle olunca ne oluyor peki? Kazanandan vergi almaya korkan devlet, bu sefer herkesin mecburen kullanmak zorunda olduğu şeylere anormal vergi koyuyor.

Araba, benzin, elektrik, su, doğalgaz, sigara, içki..

Hepsini kullanırken, bir kendimize bir devlete alıyoruz. Dolaylı vergi. Yani bir litre benzin alan benle, rahmi koç aynı vergiyi ödüyoruz. Dünyanın en kolay ama en adaletsiz vergi toplama biçimi.

Almanya ya, fransa ya japon araçları ithal edilerek gelmiyor mu? Ama bak adamlar ne fiyata satabiliyor bu araçları. Almanya enayi mi niye yüzde 150 vergi koymuyor. Niye? Çünkü adamlar alması gereken yerden vergi gelirini zaten topluyor. Zenginden çok fakirden az.

Bizimki gibi güçlüye dokunma, garibanı silkele değil. Sınırda kamp açıp 200 trilyon da akıtmıyorlar.

Ha sonuçta halkımız memnun ki bu sistem sürüyor. Öyle değil mi?

Doğru söze ne söylenir.
    Türkiye Cumhuriyeti bir türlü "ülke yönetmeyi" beceremedi gitti.
    Devlet deneyimsiz, tecrübesiz, saçma sapan partiler, saçma sapan kişiler hükümete geçiyor devleti yönetiyor.
    Durum böyle oluncada hal ortada...
    Adam günde 3.000 TL ciro yapıyor, kestiği fişe bak 800 TL kazanmış gibi gösteriyor.
    Vergi kaçırmak o kolay ki. Ne kadar para kazanırsan kazan, istediğin miktarda kazanç gösterebiliyorsun devlete.
    Devlette "hayırdır" demiyor bu duruma.
    Çünkü dediğim gibi Türk Devleti hastalıklı ve can çekişen bi devlettir.
    Bütün bu olumsuzluklara rağmen nasıl hala ayakta kalıyor bu devlet gerçekten anlamak mümkün değil.
    Biz Türkleri anlamak gerçekten mümkün değil

kim istemezki memleketine 3.0 tdi bi audi ile gelmeyi yazları,kim istemez bi s serisiyle gelmeyi of off

• Türkiye'de ki fiyatları ile Almanya'ya daki fiyatları karşılaştırken Almanya'da asgari ücretin 2234 Euro (kaynak: vikipedia) olduğunu da dikkate almak gerek. Yani orda asgari ücretle çalışan bir adam aylık maaşının 6 katına bir honda civic alabiliyor bizde ise asgari ücretle çalışan bir adam aylık maaşının 70 katı ile bir honda civic alabiliyor
  • etnaxy E kullanıcısına yanıt
    26 bin euro 11-12 aylık asgari ücrete denk geliyor..Burda 11-12 aylık asgari ücretle C4 exculisive dizel değil 20 yıllık şahin alırsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swaps

Ailen Akrabaların burada olmasa kazanacaksın ODTÜ'yü alacaksın diplomanı 1 yıl Almanya'da staj ve dil eğitimi alacaksın sonra gireceksin bi fabrikaya alacaksın her ay 5000 euro karında alacak bi 2500 euro etti 7500 euro sonra ordan 8 katlı bi apartman alacaksın 175.000 Euro kredi çekeceksin her ay 2000 euro ödiyeceksin 8.250 euro'dan kendi kendini ödemiş olacak.Bi kaç yıl sonra dükkan alacaksın 250.000 euro'ya yine kredi çekeceksin aylık 3000 euro ödeme ile onuda kiraya vereceksin 2000-2500 euro'ya üstünü kendin katıcaksın her ay 2000 euro'da kenara koyacaksın 4500 euro falan sana kalacak onla geçineceksin.

yahu her şeyi anladım da eşin neden senin kazandığının yarısını kazanıyor
    sen böyle hesaplar yaptığına göre ne yazık ki odtü sana çok uzak görünüyor

• Türk Lirasına çevirip daha ucuza aldığınız doğrudur ama bunu her ülke için ayrı ayrı düşünmek gerek.
    Burda bir devlet memuru 2.000TL maaş alsa 60.000TL'lik araba 30 aylık maaşa denk gelir.
    Almanyada bir devlet memuru 2000€ maaş alsa 20.000€'luk araba 10 aylık maaşa denk gelir.

• Honda Accord 24.990 Euro, ülkemizde 100 bin TL'nin üzerinde. Adamlar bizden 30 bin TL uygun alıyor arabayı. Bir de orada maaşların yüksek olduğunu varsayarsak Türkiye'de yapılan tam bir işkence.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.