Şimdi Ara

ALMANYA'DA 0 KM ARABA FİYATLARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
4
Favori
55.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genelde passat veya golf stationlar polis arabasi , 2.0 dizel passat 34.000€ civari :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanyada 1.6 ve altınfaki motorlar ile Trde araçlar aynı fiyat hatta benim aracım almnyada daha pahalı 1.6 jtd giulietta ayrıca mazot fiyatlarıda ucuz degil 3.5 tlyi geckin litresi boş konusmamak lazım almanya otomativde lider genede bizle aynı fiyata satıyor bizim otomativ markamız yok dha ucuza alalım diyorsunuz şuanki fiyatlarla bile Tr de araç bulmak zor.millet sıraya giriyor toplu taşımaya yönelmek lazım ben Almanyada bisiklet kullanıyorum hm ekonomik hemde saglıklı keske Tr yollarıda bisiklete müsait olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatırlatmakta fayda var ki Almanya'da onlarca otomobil firması var. Ve kişi başına gelir çok yüksek. Ve Alman otomobilleri usta olmuş durumda. Tabi ki fıransız dacia falan su fiayatına olmalı..
  • araç üretemeyen bir ülkede yaşıyoruz pahalı olması normal
  • sadece araç üretmemek'le alakalı sadece....

yoksa bizim yaptığımız en iyi şey yemektir birde yemek piyasasına bakın çok rahat bir şekilde karnımızı doyurabiliyoruz
  • d devlet
    v vatandaş bayii de rastlaşır

d: oo, hacı hoş geldin araba bakıyon hayırlı olsun
    v: hee ya, alalım dedik bitane
    d: iyi bitanede bize al bakalım
    v: tamam hacı ayıp ediyorsun

vatandaş arabayı alır bitanede devlete verir.

d: sende olmasan açız valla
    v: ne demek hacı est. hadi görüşürüz.
    d: hooop nereye? şimdi sen bunu aldın da bi de ruhsat parası sakal at bakalım abine.
    v: iyi tamam al hadi acelem var gidiyorum, öptüm baay.
    d: ne bayı olm dur hele, şimdi sen bu arabayı evine götürecen benzin alacan ya, 1ltre kendine 1ltrede bana al bakiim, hadi naş.
    v: aaa yeter ama haa.
    d: şş söylenme len devletin kestiği parmak acımaz. bu arabayı aldın ama ya kaza yaparsan allah korusun naparız biz sensiz olm? 6 ayda bir de trafik sigortası verecen şimdi sen.
    v: iyi be tamam al, hadi görüşürüz
    d: hazır onu yatırdın mtv ve ötv yi de yatırmayı unutma haaa, yatırmazsan alırım arabanı ona göre. hadi bu sefer ben kaçtım eheheheheheheh

v:

• yersen yedirirler kazık böyle birşey orta sınıf gidip lüks araçlar alıyorsa müstehak bak avrupaya adamlar yetecek kadarına biniyor gidipte millete hava atmak için mercedes almıyor durumu varsa alıyor adam ne kadar parası varsa harcıyor oda yetmiyor kredi çekiyor olmayan parasını da harcıyor sonra da borcun altından kalkamıyor bu ülke ekonomisine de zarar çünkü adam 50 000 tlyi almanyaya gönderiyor vergi olmasa ne olacak s class alıp 100 000 lirayı almanyaya uçuracak onunda altından kalkamayacak bu kez devletin zararı yükselecek Almanya kazanacak Türkiye ekonomisinden para çıkacak tüm olay bu

ayrıca şehirlerimiz kurulurken babam 65 yaşında çok iyi hatırlatıyorum diyor çok zeki vatandaşlar bu yoldan uçak mı kaldıracak devlet diye dalga geçiyormuş şuan trafiğe sövenler aynı kişiliksizler çoğu kişi şimdiden başka birşeyi düşünmüyor

cezalar da ayrı saçmalık hız sınırını geçene geçireceksin 700 lirayı bir nevi cinayete teşebbüs sonuçta vergi alıyorsan git o tarz insanlardan al

bu ülkede bir tek orta halliler vergi veriyor zenginler teşvikten kara para vs derken kaytarıyor olan fakirler iyice fakirleşiyor orta sınıf da sömürülüyor

1 seçim olsa anlarımda 2002den beri aynı iktidar bu halkın seçimi katlanın

• quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

Avrupa'nın en gelişmiş ülkesiyle en geri ülkesini karşılaştırmayın tabi ki adamlar ucuza arabaya da binecekler rahat da yaşayacaklar.

bu kadar basit aslında

adamlar zaten ihracat ve nitelikli üretim devi, bir miktar ithal etmişler onun üzerine odaklanacak değiller ya.
    biz hem açık veriyoruz hem de üretimimiz onlarla kıyaslanacak değeri taşımıyor.

bu forumda yıllardır ABD ve Avrupa fiyatları hakkında konu açılır durur...

bir kere de dengimiz olan bir ülkeyle kıyas yapıldığını görmedim...

Bulgaristan,Ukrayna,Rusya,Kazakistan işte dengimiz bile olamayacak ülkeler otomobil üretmiyorlar,Ekonomileride cok gelişmiş degil yinede Araba fiyatları Türkiyedeki fiyatlardan yarı yarıya ucuz

Bu ülkeler Avrupanın en gelişmiş ülkelerimi ki fiyatlar Türkiyeden ucuz.ayrıca Türkiye Avrupanın en geri ülkesi degil en büyük 6.ekonomisi

• Almanya'da Mercedes'lerin taksi olarak kullanıldığını okumuştum bu forumlarda. Bu bir çok şeyi açıklamaya yeterli zaten. Makas gittikçe açılıyor.
  • Jazz'ın sıfırı 9.000€ burada o paraya Palio, Punto satıyor millet ikinci el.

• Daha durun küçük hacimli arabalarin otv si de %37 den %60 çıkacak
    bi bakanın başına çıkmayan açıklaması ; %37 vergi neyse kaldı bunu biran önce %60 yapmak lazım
    Kendi görüşüm bu günler daha otis gunlerimiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnkrsln -- 17 Eylül 2012; 13:04:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astralar vectralar 3-4 bin euro 2. elde passatlar 5 bin euro.. Benim bir tanıdık köyden kasabadan alıp şehir merkezinde satıyor aracı işi bu.
  • almanca bilen arkadaşlar bakabilir mi acaba,burdaki linkte vw.de'de comfortline polo 14525 eurodan başlıyor gibi anladım,eğer öyleyse euronun şu an 2.35 civarı olduğunu düşünürsek 34.250 gibi bir rakam çıkıyor,zaten bizde ki liste fiyatı da 33400den başlıyor comfortline polonun...
    http://www.volkswagen.de/de/models/polo/trimlevel_overview.s9_trimlevel_detail.suffix.html/der_polo~2Fcomfortline.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi millercoholic -- 17 Eylül 2012; 14:06:54 >
  • Asgari Ücret: Yeni yıldan itibaren 900 bin kişinin çalıştığı taşeron sektöründe 31 Ekim 2013 tarihine kadar asgari ücret uygulaması geçerli olacak. Buna göre taşeron firmalar üzerinden piyasaya kiralanan çalışanların alacakları asgari saat ücretleri batı eyaletlerinde 7,89 Euro ve Berlin, Brandenburg, Mecklenburg Vorpommern, Sachsen, Sachsen Anhalt ile Thüringen gibi doğu eyaletlerinde ise 7,01 Euro olacak. 1 Kasım 2012'den itibaren asgari ücret doğuda 7,50 Euro'ya ve batıdaki eyaletlerde ise 8,19 Euro'ya yükseltilecek. Ayrıca bina temizliği sektöründeki 830 bin çalışan da iki aşamalı olarak uygulanmak üzere asgari ücretler alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 17 Eylül 2012; 14:54:53 >
  • Honda türkiyenin fahiş fiyat rantı vw den çok daha yüksek.

10.000€ luk jazz tr de 40.000tl. 1.4, 1.2 ikiside atmosferik motor önemli fiyat farkı yaratmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu vergiler çok az. benzin en az 10tl ön düşük ötv 80% olmalı türkler için. elektrik su ve doğalgazdan da ötv almaya başlamalatı lazım bir an önce. sonuçta halk çok mutlu, bu kadar mutlu olmalarına gerek yok iş-güç yaşam derdine düşün biraz.
  • medeni ülkenin hali bir başka oluyor. heriflerin kazancı bizim 3-5 katımız, araç fiyatları yarısı.
  • Accord bir harika
  • araclar hem ucuz hem de satinalma paritesine gore en az iki kat daha ucuzluyor, cunku kisibasina dusen milli gelire gore almanya bizlerden en az 3 kat daha zengin.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.