Şimdi Ara

Almanca Öğretmenliğindeki garip durum (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kurtçu Restrop

lise 2de almanca öğretmenimiz bir ingilizce öğretmeniydi almanca da bilmiyordu (devlet okulu)
    İlginç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam daha da ilginci ingilizce de bilmiyordu:D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

hocam daha da ilginci ingilizce de bilmiyordu:D
    ahahaha hocam ciddi misin ya :DD

e illa ki lisans mezunu da boş mezun olmuş demek ki ucu ucuna kendine bir şey katmadan

• ingilizce öğretmenliği okumuş bir kere 6 ay falan bi ortaokulda ing öğretmenliği yapmış babasının şirketinde çalışıyormuş :D ve evet ciddiyim kardeşinizi kuzeninizi falan akhisar fen lisesine yollayarak bunun gibi daha bir çok gerçek olamayacak gerçekliklere şahit olabilirsiniz

• quote:

ingilizce öğretmenliği okumuş bir kere 6 ay falan bi ortaokulda ing öğretmenliği yapmış babasının şirketinde çalışıyormuş :D ve evet ciddiyim kardeşinizi kuzeninizi falan akhisar fen lisesine yollayarak bunun gibi daha bir çok gerçek olamayacak gerçekliklere şahit olabilirsiniz
    şikayet etseniz ya o kadar vasıflı öğretmen boşta duruyor bunlar gibileri mi atanıyor

şikayet edin bence ilgilenirler yazık yer kaplamasın gitsin babasının şirketinde devam etsin o zaman

ben eminim şikayet etseniz bi incelemeye alırlar

• yarım dönem kaldı gitti hocam zaten atamalı değildi kadında da öylesine ordaymış gibi bir hava vardı zaten olan bizim almanca eğitimimize ve o gittikten sonra eski hocamızın geri gelip sanki onun olmadığı dönemlerde iyi bir eğitim almışız gibi davranıp düşük notlar vermesine oldu hakkını da yemeyelim hocamız bizim o dersleri işlediğimizi sanıyordu ve olayın aslını öğrendikten sonra özür diledi ama iş işten geçmişti notlarımız düştü bir kere

• Sebebi Hakkari İngilizce puani ile aliyor. Hacettepe - Deu - Cerrahpasa vs ise İngilizce kabul etmeyip Almanca puani ile alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabrina_

Sebebi Hakkari İngilizce puani ile aliyor. Hacettepe - Deu - Cerrahpasa vs ise İngilizce kabul etmeyip Almanca puani ile alıyor.
    nası yaa vay bee tamam konu açıklığa kavuştu o zaman teşekkürler hocam

ben de sanıyorum ing'den girip istediğin yere tercih verirsin

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Ücretli öğretmendir, sözleşmeli veya kadrolu değilse. Ücretli öğretmenler 1500-2000 TL'ye çalışan, insan yerine konmayan, sigortası bile tam yatmayan öğretmenlerdir. Bu yüzden iki yıllık alan dışı fakültelerden mezun olanları bile ücretli öğretmen yapıyorlar. Ama fen lisesine ücretli öğretmen alımı yapacak kadar düştüler mi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC547EB8D -- 18 Eylül 2020; 20:35:22 >
  • ücretliydi zaten hocam normal hocamızın kadrpsu bizde değildi okulu yollamak istememiş o yüzden bir dönem boş bırakmak yerine bunu getirmişler (keşke boş bıraksalardı) bi tanıdıkla falan can sıkıntısından gekdi heralde

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Anladım, tam ücretli öğretmen tanımı bu. Ha ücretli öğretmenlerde atama olmadığı için istedikleri zaman bırakabiliyorlar ya da tekrar başlayabiliyorlar. Aslında bu ücretli öğretmenliğin kalkması lazım. Ne öğretmene ne de öğrenciye faydası var.

• 316931 3 kullanıcısına yanıt
    kürtçe ile almanca ne alaka mk. hiç uzaktan yakından bile bir alakası yok. tek benzerliği relativpronomen kısmındaki çekimler, o da zaten bütün hint avrupa dillerinde aynı.

edit: kısacası mich dich ihn sie es uns euch kısmındaki çekimler. mesela "ich habe sie geschlechtsverkehrlich mishandelt" gibisinden.
    edit 2: google translate yazıp da çevirisine bakmayın tamamen yanlış çeviriyor cümleyi. anlayan anladı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lapsekili_Big_Smoke -- 18 Eylül 2020; 22:6:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lapsekili_Big_Smoke

kürtçe ile almanca ne alaka mk. hiç uzaktan yakından bile bir alakası yok. tek benzerliği relativpronomen kısmındaki çekimler, o da zaten bütün hint avrupa dillerinde aynı.

edit: kısacası mich dich ihn sie es uns euch kısmındaki çekimler. mesela "ich habe sie geschlechtsverkehrlich mishandelt" gibisinden.
    edit 2: google translate yazıp da çevirisine bakmayın tamamen yanlış çeviriyor cümleyi. anlayan anladı zaten.
    şaşırmaya dewam neye inanacağımızı şaşırdık yaw

siz yetkili birine benziyorsunuz hocam doğrudur hiçbir şey anlamadım ben ama. Almanca çok ilgimi çekiyor öğrenmek istiyorum ama önce İngilizceyi c1 çözmem lazım yarım yamalak iş yapmayayım.

• Cahilliğin için üzgünüm. Kürtçe Hint-Avrupa dil ailesinin İrani koluna, Almanca ise Cermen koluna mensuptur. İkisi aynı dil ailesindendir. Sami dilleri Arapça ve İbraniceyi kapsar, alakasız yani. Anadili Kürtçe olan, ileri seviyede İngilizce, orta seviyede Almanca bilen biri olarak gramer ve sözcük dağarcığı açısından çok ortak kelime olduğunu söyleyebilirim. Bu genel gramer yapısını kavramayı kolaylaştırır ancak o kadar da büyük bir etken değil sonuçta. Kürtçe bilen biri Farsçanın, İngilizce bilen biri Almancanın içinden sözcükler seçebilir ama bu ayrışma çok uzun yıllar önce gerçekleşip işin içine başka diller ve kültürlerle etkileşimler eklendiği için bölüm seçiminde öne çıkaracak bir etki yapmaz yani :) Gönül isterdi ki aynı ülkeyi paylaştığın insanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olsaydın. Başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jean-Baptiste Fourier -- 18 Eylül 2020; 22:30:33 >
  • jusufk kullanıcısına yanıt
    Aahahgagaugaugsusguashahahahshshshshsh
  • Bu kadar emin konuştuğuna göre ikisine de hakim olmalısın.

Harvard ve Uppsala üniversitelerinin ortak hazırladığı gramer kitabı: https://www.academia.edu/27750105/Kurmanji_Kurdish_For_The_Beginners_PDF

Bu arada bahsettiğin 'mich dich ihn' kısmı relativpronomen değil personelpronomen'ın akkusativ çekimleri :) İki dilin aynı aileden sayılması için de bunlar yeterli değil zaten, o kadar kolay olsaydı keşke:)
  • Jean-Baptiste Fourier kullanıcısına yanıt
    Bütün diller fenike alfabesinden türemiştir. O zaman Türklerle Endonezyalılar aynı dili konuşuyor ahahahhghaashshsh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Tuna Mirliva -- 18 Eylül 2020; 22:52:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Tuna Mirliva

Bütün diller fenike alfabesinden türemiştir. O zaman Türklerle Endonezyalılar aynı dili konuşuyor ahahahhghaashshsh
    Ad hominem. Yaptığının adı bu. Muhtemelen mantıklı düşünecek bilgi birikimine ve objektifliğe sahip olmadığından öne sürecek bir argümanın yok. Cahile cahil derim, iki satırlık google aramasıyla elde edilecek bir bilgiyi cehaletinden veya kötü niyetinden dile getirdiği için. Sonra da doğrusunu anlatırım ki öğrensin.

Ben ikisi aynı dili konuşuyor demedim, bilakis ayrışma uzun yıllar önce gerçekleştiği için çok büyük bir önemi yok dedim. Üstte anlattığım durumu doğrular nitelikte senin cevabın da zaten. Kendimi kimseden üstün gördüğüm de yok. Şu anki tavrın geçenki 'internetçi arkadaş' seviyesinde. Ne yazık ki şu anki ortam böyle. Düzgünce bir şey anlatıyorsun karşındaki saldırmaya başlıyor. Eminim bunu yazarken salyaların akıyordur :) Paşam bir de beni kovmuş ahaha.

Umarım daha düzgün bir insan olursun zamanla. Sağlıcakla kal:)
    Konuşmasını iyi niyetle noktalar ve gönülleri fetheder... Beni göksunun seviyesine düşürdün ya helal olsun sana be abi ahahshshs. Benden büyük olduğunu az çok tahmin ediyorum almanca ve diller konusunda da derin bilgiye sahip değilim. Ama Türkiye'de doğup da anadilim Kürtçe diyenleri asla sevmeyeceğim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Tuna Mirliva -- 18 Eylül 2020; 22:54:33 >
    Bu yaptığım benim açımdan "ad hominem" değil. Özelden birkaç soru soracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Tuna Mirliva -- 18 Eylül 2020; 22:54:2 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.