Şimdi Ara

Almanca Öğretmenliğindeki garip durum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar bu tablonun sebebi ne? Almanca geçerli bir dil. Atanamasan bile bulursun, okurken ing ile çap yapabilirsin.

Bir diğer garip durum da Hakkari'nin İstanbul'dan yüksek olması? Bu sene 197 puanla almış geçen sene de dolmamış İst üni-cerrahpaşa. Hacettepeyi filan da geçmiş Hakkari. En yuksek Anadolu Uni almış

Almanca öğretmenliği bitiren biri iş bulamıyor mu yoksa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• " Almanca geçerli bir dil. Atanamasan bile iş bulursun, okurken ing ile çap yapabilirsin."

Almancayı çok iyi bilen diploması olmayan biri de o işe girebiliyor.
  • hakkarinin istanbuldan hacettepeden yüksek olması ilginç gerçekten. burs falan mı var acaba ?
  • almanca öğretmeni olmak için almanca öğretmenliği okumaya gerek yok hatta almanca bilmeye bile gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Almanca ile kürtçe yakın diller o yüzden o bölgedeki vatandaslarimiz bu alani okumak istiyorsa pek uzaga gitmek istemyor diye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt
    Hakkari burs mu veriyor ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

" Almanca geçerli bir dil. Atanamasan bile iş bulursun, okurken ing ile çap yapabilirsin."

Almancayı çok iyi bilen diploması olmayan biri de o işe girebiliyor.
    Öğretmen olamaz ama

• 316931 3 kullanıcısına yanıt
    hocam ayni dil ailesindeler bu dogru da birbirlerinden ayrilali 5 bin sene falan oluyor pek bi benzerlik yok o yuzden almanca ve kurtce arasinda. ha ispanyolca desen mesela eyvallah bi cok benzerlik var.
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt
    Hakkari en iyi almancada konuşulur

• jusufk kullanıcısına yanıt
    sami bir dil olan kürtçeyle latin dili olan almanca nasıl aynı dil ailesi hocam

• Inanmayacaksiniz ama kurtce bilen biri almancayi cok daha rahat ogreniyor :D

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    kurtce sami bir dil degildir. almanca da latin dili degildir. ikisi de hint-avrupa dil ailesinden olup kurtce hint-iran koluna almanca ise cermen koluna aittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E46D5588D

Inanmayacaksiniz ama kurtce bilen biri almancayi cok daha rahat ogreniyor :D
    Vay arkadaş

Oraya giden dogulu bir turk doktor vardi. Youtube’da kendisi soylemisti bu bilgiyi. Ben de sasirmistim:D

mantigi galiba benziyor ya da zihin yapilari mi yatkin artik ne yani youtubede de denk geldim hep bu kurtler videoda daha kolay ogrendiklerini soyluyorlardi kurtce bildikleri icin bi zazaca bilen ve birazda kurtce bilen bir arkadasimda benzer bir sey demisti 3-4sene once ama ne kadar dogru bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanca Öğretmenliğini Almanca öğrenmeyi gördükten sonra hemen gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurtçu Restrop

almanca öğretmeni olmak için almanca öğretmenliği okumaya gerek yok hatta almanca bilmeye bile gerek yok
    Öğretmenlik programı bitirmeden nasıl ogretmen olunuyor formasyon da kalktı?

• lise 2de almanca öğretmenimiz bir ingilizce öğretmeniydi almanca da bilmiyordu (devlet okulu)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.