Şimdi Ara

Alman üretimi bosch çamasır makinası tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
5
Favori
52.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 liraya tunçmatik voltaj-akım koruyucu alırsın onun üzerinden bağlarsın. Türk montajı olanda olup da alman malında olmayacak özellik olmaz sanırım. 1700 liralık makinede 5-10 un hesabını yapmazlar ayrıca garanti 3 sene+4 sene opsiyonlu. Gittiğin servis vestel falan olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayanas

selam herkese

alman malı bosch was 28793 çamaşır makinesi hakkında bilgisi olan varmı?

servise gittim pek önermedi.

dediki:yerli üretim 8 kg daha iyi, bu makineler türkiyedeki elektrik düşmesi ve yükselmesine göre ayarlı.almanyadan ithal olanlar çabuk arızalanıyor.birde ggargnti 2 yıl uzatması da yok en iyisi yerli al dedi.

fikri olan varmı?

Bu modeli nereden buldubuz ki? Almanya'dan mı getireceksiniz?
  • bosch was 28793,was 3279a,WAS 28492,WAS 28750

hepsi orginal alman malı doğubankta var satıyorlar.

ben aklımdan was 28793 ü seçmiştim.

aşağıdaki linkten ilgilenenler bakabilir.

http://www.uluev.com/asp/group/55/BOSCH-Camasir-Mak-
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayanas

bosch was 28793,was 3279a,WAS 28492,WAS 28750

hepsi orginal alman malı doğubankta var satıyorlar.

ben aklımdan was 28793 ü seçmiştim.

aşağıdaki linkten ilgilenenler bakabilir.

http://www.uluev.com/asp/group/55/BOSCH-Camasir-Mak-

Epey şaşırdım, bu modellerin Almanya'dan gelmesi iyiymiş.

Diğer modellerin bir üstünlüğü yok, ancak WAS28793 alınır. Zaten kendi sitesine baktığımda da gözüm kalmıştı :) Yıkaması 49dB, sıkması 71dB. Epey sessiz.
  • was20461 kullanan hiç yok mu 1000 devir olan? Biz de bütçemiz ona yetti aldık. Bizim için önemli olan ne yalan söyleyeyim sessiz çalışması. İnş. beklediğimiz gibi çıkar. Bir de 8 kiloluk makinaya 5 kilo koysak daha az enerji ve su harcar mı bu makina ya da ayarı yapılabiliyor mu? Biraz aceleye geldi de alırken :)
  • Sn. mfkbilisim
    WAS 20461 ipo_aga nickli beyfendi kullanıyor onun yorumlarını(üstte mevcut) okuyabilirsiniz.
    Bu makinalarda miktar otomatiği mevcut olup çamaşırın miktarına göre tüketim yapmaktadır.
  • Exclusive serisi daha bosch bayilerinde bile yokken, yukarıda bahsi geçen site nereden getiriyor, nasıl satıyor anlamış değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfkbilisim

was20461 kullanan hiç yok mu 1000 devir olan? Biz de bütçemiz ona yetti aldık. Bizim için önemli olan ne yalan söyleyeyim sessiz çalışması. İnş. beklediğimiz gibi çıkar. Bir de 8 kiloluk makinaya 5 kilo koysak daha az enerji ve su harcar mı bu makina ya da ayarı yapılabiliyor mu? Biraz aceleye geldi de alırken :)

was20461 i annem , was20763 ü ben kullanıyorum, ikisi de aynı zamanda alındı, aynı makineler, birkaç fark var onlarda panel,ağırlık sensörü ki çok önemli değil bence ve hafıza olayı ki daha hiç kullanmadım bile. Makineler çamaşırın ağırlığına,kirine göre su alıyor,gerekirse ekstra durulama çekiyor. Miktar otomatiği deniyor buna, her şeyi optimum kullanmak için yapılmışlar. Sadece deterjanı siz ölçülü eklemek zorundasınız çamaşır miktarı ve kirlilik derecesine göre.
  • arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Verdiğimiz paraya değecek bir cihaz gibi duruyor. Allah herkese beyaz eşyasını 15 sene kullanmayı nasip etsin. Amin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_öztuna06

Exclusive serisi daha bosch bayilerinde bile yokken, yukarıda bahsi geçen site nereden getiriyor, nasıl satıyor anlamış değilim

evet arkadaşlar bu exclusiv ürünlere bosch türkiye destek veriyor mu? Veriyorsa nasıl veriyor. Vermiyorsa siz nasıl güvenip alıyorsunuz :) Sırf merakımdan sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfkbilisim

was20461 kullanan hiç yok mu 1000 devir olan? Biz de bütçemiz ona yetti aldık. Bizim için önemli olan ne yalan söyleyeyim sessiz çalışması. İnş. beklediğimiz gibi çıkar. Bir de 8 kiloluk makinaya 5 kilo koysak daha az enerji ve su harcar mı bu makina ya da ayarı yapılabiliyor mu? Biraz aceleye geldi de alırken :)

merhaba kardeş bende yeni evlenecegim. bizde çamaşır makinesini was20461 aldık. ama aklım 20763te kalmadı degil :) ben candoganın tavsiyesi üzerine aldım was20461. ama ippo_aga kardesimizin dedigine göre arasında fazla bi fark yok. insallah sorunsuzca kullanırız :)
  • Görsel olarak,kozmetik olarak fark var sadece bir de ağırlık sensörü ve 2 tane atanabilir hafıza imkanı var. Birisi mercedes c180 kompresör , diğeri sunrooflu amg paket gibi düşünebilirsiniz.
  • arkadaşlar fiyat olarak 20461 en mantıklı nereden alınır.
  • cevizlidere bosch abay ticaret var fiyat almadan başka yere bakma,hatta 5-6 bayi arayıp fiyat almadan almayın. 40-50 lira rahat fark eder. Bu arada sadece bosch tavsiye edilir hale geldi bu forumda ve ben açıkcası rahatsız olmaya başladım. Ben sadece kullandığım için bu makineyi öneriyorum ama eminim farklı marka ve modellerde çok fazla alternatif vardır. Örneğin lg nin makinalarını çok merak ediyorum. 10 sene motor garantili fırçasız motorlu direkt merkezden aktarmalı.
  • Eskiden Electrolux, Samsung da vardı. Ancak onlarda kalite oldukça gerilemeye başladı. Hele ki Electrolux kendini çok bozmuş durumda. En son 6kg orta sınıf bir çamaşır makinesini inceledim ve pes dedim.

Geriye alınabilir kalan Miele, LG, Bosch ve Gorenje kaldı.

Fiyat/performans oranına göre ise Bosch ile LG ön plana çıkıyor.

Piyasada çok marka var evet, ama maalesef hepsi boş. 3-4 sene kullandıktan sonra sorun ve sıkıntılarının başlayacağı, iddia ettikleri özellikleri daha ilk günden sunamayacak kadar kötü donanımlı kullan-at tarzı makineler.

Yapacak bir şey kalmadı. Önerebileceğimiz ürün yelpazesinin daralması bu sebepten.
  • candoğan bey siemens in 10 e464 7 kiloluk çamaşır makinesini önerirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salih 4

candoğan bey siemens in 10 e464 7 kiloluk çamaşır makinesini önerirmisiniz?

bu modeli alacagına üstüne 150 daha koy siemens 10s461 modelini al.orjinal alman malı sessiz motor
  • Arkadaşlar 1250 - 1500 tl aralıgında 1200 devirli bir Alman malı çamaşır makinesi bakıyoruz yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moulin Rouge

Arkadaşlar 1250 - 1500 tl aralıgında 1200 devirli bir Alman malı çamaşır makinesi bakıyoruz yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

Saygılarımla.

Bosch WAS24461TR

kullanıyorum çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Orijinalden alıntı: Moulin Rouge

Arkadaşlar 1250 - 1500 tl aralıgında 1200 devirli bir Alman malı çamaşır makinesi bakıyoruz yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

Saygılarımla.

Bosch WAS24461TR

kullanıyorum çok memnunum.

Arkadaşım araştırdım bunun fiyatı 1700 tl civarı o fiyata çıkamaz alacak kişi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.