Şimdi Ara

Alman otomobil üreticilerine şok suçlama! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
2.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 27 Mayıs 2013... bu haberden 3 gün öncesi..

Yer: Anadolu Otoyolu
    İstikamet: İstanbul'dan Ankara'ya dönüş
    Otomobil: 2012 BMW 1.16i Sport Line 136bg
    Fotonun çekildiği yer: Eryaman Optimum Outlet'i geçtikten sonra otoyolda devam ederken..

Fabrika Verisi: Şehirlerarası 4.7lt

Alman otomobil üreticilerine şok suçlama!

araba kullanmayı bilene katalog değerlerini görmek zor değil.. mal mal açıklamalar yapmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 31 Mayıs 2013; 16:21:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Konuda BMW, Mercedes, Audi'nin tüketim verilerinin az yazıldığı hakkındaki iddialar var.

Cihanair arkadaşımız konu ile alakası olmayan Leon 1.6TDI + DSG'nin tüketimini yazmış, resimler koymuş ve başlığın gerçek içeriğinden sapmasını sağlamış.

Düşük tüketim yazan firmaların başında VW gelir. Golf 7 1.6TDI'nin şehir içi 4.4, şehir dışı 3.3 fabrika verisi var. Yalanın daniskası.

Geçen bir test Golf 1.2TSI, Focus 1.0 ecoboost karşlaştırması vardı. Aynıu şartlar altında Focus 1.0 ecoboostun tüketimi daha düşüktü. Ama teknik verilere bakıyosun, Golf 1.2TSI'nin tüketimi Focus 1.0'a göre baya düşük, yersen tabi...

Vw'de sadece 1.2 tsi motorda sapma var oda kullanici ile alakali

Golf konusunda cok guzel degerler yalalayan arkadaslar var

Onun disinda ozellikle tdi motorlar fabrika verisini yakaliyor

Benim aracimin verisini koyma amacim ise tuketim degerleri cok rahat yakalamiyor onun icin koydum

Sonucta tdi motor alman motoru

Konunun gercek icerigine gelirsek AYDOGAN BEY VE CAD34 nicli arkadaslar hale clio silayet konusunu hazmedemedi

Onun icin acilmis bir konu

2 sene once paylastigim sikayetin 2 gundur konusunu aciyorlar

Golf 7 1.6TDI ile şehir içi 4.4, uzun yolda 3.3 değerleri yakalanabiliyor mu ?

Ben forumlarda araç sahiplerinden okuduğum kadarı ile bir çok C-segment 1.6 dizel ne yakıyorsa Golf 7 de onu yakıyor.

Ben Golf 7 1.6 TDI çok yakıyor demiyorum. Araç normal yakıyor ama teknik verisi çok çok düşük verilmiş, teknik verisi bir çok B-segment dizellerden bile düşük.

Mesela senin verdiğin ortalama 71 km/s'lik ortalama hızla, ortalama 5.0 litrelik tüketim C-segment dizel için normal bir değer. Çok düşük değil, yüksek de değil, normal.

VW, teknik verilerinde 1.6TDI'nin diğer dizellerden çok daha az yaktığını iddia eder bir edayla çok düşük, gerçek dışı veriler yazıyor.

Aynı durum Passat 1.6TDI'de de geçerli. Şehir içi verisi 5.2 mi ne ? Ben şehir içinde o değeri gören Passat duymadım.

• Yeni mi fark ettiniz
  • Valla ben Albea ile kendimde kağıt kalem ve km sayacı kullanrak hesap yaptığımda eğer adam gibi kullanmışsam fabrika verilerini yakalıyorum şehir içinde. Dışında yakalayamıyorumda..
  • Zenginleri konuya bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErhanDemir

Valla ben Albea ile kendimde kağıt kalem ve km sayacı kullanrak hesap yaptığımda eğer adam gibi kullanmışsam fabrika verilerini yakalıyorum şehir içinde. Dışında yakalayamıyorumda..

Aslında en zoru şehir içinde fabrika verilerine yaklaşmak değil mi.
  • Gerçek yakıt tüketimini şöyle hesaplıyorum.

Fabrika şehir içi verisine bir litre ilave yapıyorum. Sonuç gerçek tüketim değeri.

Bu sonuç şehir dışı ve şehir içi tüketim ortalamasıdır.

Çoğunlukla hesabım doğru çıkıyor.

%30'lara varan sapmasıyla BMW araçta aynı sonuç verir mi bilmiyorum.
  • Cihan sadece kendini referans görüp çok net yorumlar yapabiliyor.

Bakın ne demiş sadece 1.2 tsi motor'un tüketiminde sapma varmış. Cihan dediyse kesin öyledir.

Ya kardeşim bu kadar karacahillik olmaz ki , yarım milyon araç incelenmiş , siz tutmuşsunuz saçma sapan kendi tüketimlerinizi koymuşsunuz. Merak etmeyin japonlarda başarılı değil bak toyota'da tutturamamış , sakin olun yani.

al buda şehir içi 10 lt teknik verisi olan araba , referansmıyım şimdi ?

Ben istersem bu araç fab. verisini tutmuyor derim sayar söverim zor bişey değil. Basarım gaza , tutturamıyorum derim söverim.

Ya da tam tersi , aynı bu resimde ki gibi kasarım kendimi , hiç yakalanmayacak bi tüketim yakalarım , bakın araç yakmıyor derim.

Neye yarar , sadece sizin gibi insanları kandırmaya yarar , araçların fab. verileri bellidir , %100 doğru olmadığını bilmek için bu incelemelere gerek yok , 3 aşağı 5 yukarı ne çıkacağı bellidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 31 Mayıs 2013; 23:51:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Valla ben Albea ile kendimde kağıt kalem ve km sayacı kullanrak hesap yaptığımda eğer adam gibi kullanmışsam fabrika verilerini yakalıyorum şehir içinde. Dışında yakalayamıyorumda..

Hocam aslında Küçük motorla şehir dışında zor oluyo hele bide rüzgar olunca 100 le giderken arabayla cebelleşiyosun o kadar bastığın gazda cabası. Uzun yolda zor oluyo aslında ama burda bi etkende uzun yola çıkarken araç yüklü oluyo onunda etkisi var şehir dışı verilerine hiç yaklaşamadım bile..Ama 190 basmıştım yüklüyken. Ve bi rampaya gelmeden hızlandım 180 ile uzun bi rapmayı tırmanmıştım yani hafife alınmayacak bi motor.

Şehir içindeyse ne yüksek devir nede 1750 rpm in altına düşünce ve gereksiz gaz frenler yapmayıp nazik ve sakin sürünce rahat yakalayabiliyorum, zaten gaza dokunmak yeterli oluyo gayet pratik bi araç..

• quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

Cihan sadece kendini referans görüp çok net yorumlar yapabiliyor.

Bakın ne demiş sadece 1.2 tsi motor'un tüketiminde sapma varmış. Cihan dediyse kesin öyledir.

Ya kardeşim bu kadar karacahillik olmaz ki , yarım milyon araç incelenmiş , siz tutmuşsunuz saçma sapan kendi tüketimlerinizi koymuşsunuz. Merak etmeyin japonlarda başarılı değil bak toyota'da tutturamamış , sakin olun yani.

al buda şehir içi 10 lt teknik verisi olan araba , referansmıyım şimdi ?

Ben istersem bu araç fab. verisini tutmuyor derim sayar söverim zor bişey değil. Basarım gaza , tutturamıyorum derim söverim.

Ya da tam tersi , aynı bu resimde ki gibi kasarım kendimi , hiç yakalanmayacak bi tüketim yakalarım , bakın araç yakmıyor derim.

Neye yarar , sadece sizin gibi insanları kandırmaya yarar , araçların fab. verileri bellidir , %100 doğru olmadığını bilmek için bu incelemelere gerek yok , 3 aşağı 5 yukarı ne çıkacağı bellidir.

Ben kotu birsey soylemedim

1.6 tdi dsg ile fabrika verisi yakalanir dedim

1.2 tsi ile fabrika verisini yakalayamadik

S60 ile yakakayamadik

İnkar etmiyoruz ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Skoda Superb 1.4TSI aracımla Istanbul'da 3km. Yolu 1.5 saatte alınca yol bilgisayarı 15lt. Civarı göstermişti. Katalog verisi 9lt.

Aynı araçla Ankara'da 'şehir içinde' 4.9 litre de yaktım, tabi adı şehir içi, trafiğe takılmadan, ortalama bir sabit hızla. Bu durumda ise şehir dışı verisinden daha iyi yakmış oluyorum.

Bildiğim ve tecrübemle sabit kesin birşey var ki yol bilgisayarım tüketimi doğru gösteriyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Hocam aslında Küçük motorla şehir dışında zor oluyo hele bide rüzgar olunca 100 le giderken arabayla cebelleşiyosun o kadar bastığın gazda cabası. Uzun yolda zor oluyo aslında ama burda bi etkende uzun yola çıkarken araç yüklü oluyo onunda etkisi var şehir dışı verilerine hiç yaklaşamadım bile..Ama 190 basmıştım yüklüyken. Ve bi rampaya gelmeden hızlandım 180 ile uzun bi rapmayı tırmanmıştım yani hafife alınmayacak bi motor.

Şehir içindeyse ne yüksek devir nede 1750 rpm in altına düşünce ve gereksiz gaz frenler yapmayıp nazik ve sakin sürünce rahat yakalayabiliyorum, zaten gaza dokunmak yeterli oluyo gayet pratik bi araç..

Aynı motorlu Grande Punto. Hız sabitleyici ile üstelik bügün Ankara ve çevre illerinde bolca rüzgar vardı0 Buralarda yaşayan arkadaşlar görmüşlerdir.. sadece 2 tane kırmızı ışıkta dur kalk oldu o kadar.
    Şehir dışı verisi 3.9 lt x 100 km (Fiat'ın servis yazılımında belirttiği değer. Yoksa çoğu yerde 3.5 lt yazıyor koca yalan.)

• S60 1.6 Drive otomatik ile Alanya-Antalya arası 90 km sabit Adaptif hız sabitleyici ile geldim. Ortalama hız 46 km, ortalama tüketim 4,6 lt. Ortalama hızın 46 km oluşu kafanızı karıştırmasın bilen bilir bu yolda cok fazla ışık var. Yanlış degilsem aracin ortalama tüketim verisi 4.3 lt dir. Yani araba da yalnız ve bagajsuz olmama rağmen katalog verisini yakalayamadim.
    Bu arada arac R Design. Yani lastikler 18"

• Ben de yol bilgisayarlarına pek güvenmiyorum. Onların da fabrika tarafından az göstermek üzere ayarlanmadığı ne malum?

En iyisi; doğru ölçekli bir kaba tam 1lt benzin koyup, burdan yakıtı çektirerek hem şehiriçi hem de şehirdışı ölçümler yapmak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Ben de yol bilgisayarlarına pek güvenmiyorum. Onların da fabrika tarafından az göstermek üzere ayarlanmadığı ne malum?

En iyisi; doğru ölçekli bir kaba tam 1lt benzin koyup, burdan yakıtı çektirerek hem şehiriçi hem de şehirdışı ölçümler yapmak...

Önce Depo Fullenir sonra bi miktar (çeyrek depo yada kadar) harcanır ondan sonra tekrar fullenir ve fişte yazan litre ile ölçülür.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Ben de yol bilgisayarlarına pek güvenmiyorum. Onların da fabrika tarafından az göstermek üzere ayarlanmadığı ne malum?

Önce Depo Fullenir sonra bi miktar (çeyrek depo yada kadar) harcanır ondan sonra tekrar fullenir ve fişte yazan litre ile ölçülür.

En doğru sonuç bu şekilde alınıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muradi77

S60 1.6 Drive otomatik ile Alanya-Antalya arası 90 km sabit Adaptif hız sabitleyici ile geldim. Ortalama hız 46 km, ortalama tüketim 4,6 lt. Ortalama hızın 46 km oluşu kafanızı karıştırmasın bilen bilir bu yolda cok fazla ışık var. Yanlış degilsem aracin ortalama tüketim verisi 4.3 lt dir. Yani araba da yalnız ve bagajsuz olmama rağmen katalog verisini yakalayamadim.
    Bu arada arac R Design. Yani lastikler 18"

D-segment, 1500kg'a yakın bir araçta, 46km/s ortalama hız ile 4.6 tüketim değeri çok iyi bence.

Alanya-Antalya arasını iyi bilirim, sözde şehirler arası yol ama bir sürü trafik ışığı var.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.