Şimdi Ara

ALMAN MI, JAPON OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
893
Cevap
12
Favori
107.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    civic'in 0'ı 45 lira, diğer motoru kullanan arbaların sıfırı ne kadar? fiyat olarak birbiriyle aynı olan araçların motorlarının fotoğraflarını koy da farkı anlayalım...
    bu motorlatın muadili civic'in motoru değildir...

ayrıca, civicin motorunun fotoğrafı sanyide çekilmiş...diğerleri ise reklam fotoğrafı...
    c sınıfı aracı, c sınıfı araçla kıyasla...

• Tabii ki GERMANY!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: soldier_of_fortune

motor fotoğrafları koyan arkadaşım....
    civic'in 0'ı 45 lira, diğer motoru kullanan arbaların sıfırı ne kadar? fiyat olarak birbiriyle aynı olan araçların motorlarının fotoğraflarını koy da farkı anlayalım...
    bu motorlatın muadili civic'in motoru değildir...

ayrıca, civicin motorunun fotoğrafı sanyide çekilmiş...diğerleri ise reklam fotoğrafı...
    c sınıfı aracı, c sınıfı araçla kıyasla...

Arkadaşım allah aşkına topic i iyi okurmusun. Tartışma konusu olan aynı fiyatlardaki arabaların kıyası değil. Tartıştığımız konu Alman arabaları ile Japon arabaları. Konuyu açan arkadaşım deseydi ki 50bin tl lik fiyatta alabileceğiniz alman arabası mı japon arabası mı diye, o zaman olaya farklı gözden bakardık. Fakat ben sana yukarıda M5 ve Mercedes SLR 722 motorunun resmini koydum (sınıfının en sağlam motorlarıdır..) sende mumkunse bana en iyi japon motorunu koyarmısın bi kıyaslama yapalım. Birbiriyle aynı olan araçların motorları derken civic ile şahsen Mercedes C serisi benim gözümde aynı. O zaman onun fotoğrafını koyalım da bakalım hangisi daha üstün..
    Mercedes Benz C series..
     ALMAN MI, JAPON  OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ?

Honda civic..

Mercedes Benz E series:

Honda Accord:

Sizce hala sadece üstteki kapakmıdır olay?

Honda Accord 3.0 0-100: 9.9s. V-Max: 218kmh
    Mercedes Benz E320 0-100: 7.9s V-Max: 250kmh
    Ki Mercedes'in tartışılmaz konfor, rahatlık ve sürüş zevki de cabası. Yanlış anlaşılmasın amacım japon arabalarını kötülemek falan değil fakat olaya objektif bakın biraz lütfen. Sonuç olarak bizde (annem ve babamdan bahsediyorum) 1 adet 2003 model Honda civic, 2008 CLS350, 2001 E320 var. Her 3 ünün de içine bindim ve kullandım. Sonuç olarak alman arabalarının rahatlığı konforu ve kalitesi kesinlikle diğerlerinden farklı.

• burdaki tartısmayı baya abartmıslar
  • kapak olduğunu düşünenlere saygı duyuyorum fakat aradaki fark uçurumlar mertebesinde alman kaputundaki heybet görsellik kalite işçilik dizayn ve yerleşim harkulade japon kaputu ise herşey bir şekilde yerleştirilmiş tüm detaylar konu dışında bir bütünlükten çok uzakta,kendini anlatıyor adeta,ayrıca bu farkı mercedes kullanan birine sormanız lazım.mercedesin e 200 ve 220e serisinden 2 araç ve japon grubundan toyota ve rav 4 kullandım bırakın japonları diğer alman otolarıyla mukayesede bile mercedes ve diğerleri..yalnız kullanmayanlar bu farkı bilemezler onları çok iyi anlıyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: @yKuN

quote:

Orjinalden alıntı: oldsalt

Araba.....duygu....Alman
    Araç......işlevsellik...Japon.

Arabadan başka japon araçları da kullanıyorum..düz mantık ve işlevsellik öndedir. Avrupa araçları ergonomik denir ama değildir.. bir araçta motoru durdurma düğmesi ile ışık azaltma düğmesini yanyana gördüm..basılarak çalışıyordu ve durdurma düğmesinin koruması yoktu.Yani her an aracı yanlışlıkla yolda giderken durdurmak mümkün.

Hocam vitesi P ye almadan o motoru durdurma duğmesi çalışmaz. Giderken basman durumunda hiçbir şekilde motor stop etmez. Bilmeden konuşmayalım. Adamlar heralde dusunmuslerdir senin kadar..

Yanılgınız bahsedilen aracın otomobil olduğunu varsaymak. Dikkat ederseniz otomobil yahut araba demedim , araç dedim.

• arkadaşlar elinizi vicdanınıza koyun tabiki alman arabaları daha iyidir, bugün bir alman arabası almak isterseniz sıfırları 70.000 EURO dur, o fiyatta japon aracı duydunuz mu hiç, bu fiyat farkı sile kaliteyi ortaya koyuyor, yani şu an piyasadaki 94-95 model mercedes bmw ler 2006-2007 model japon araçlarından daha iyi bunu herkes bilir
  • 60.000TL'ye kadar kesinlikle Japon, 60.000TL'den sonra Alman
  • Bence olaya şu şekilde bakılmalı;

Eğer harcanacak para sabitse, mesela 30,000 YTL 'ye araba alınacaksa; kesinlikle japon.

Eğer aynı segmentte araç alınacaksa, mesela C segmenti(A3-Auris) ; kesinlikle alman.

Segment olarak kesinlikle almanlar her açıdan öndeler. Fakat aynı donanımda ve segmentteki araçlarının fiyatı Japonlara göre çok yüksek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sinerfru

Segment olarak kesinlikle almanlar her açıdan öndeler. Fakat aynı donanımda ve segmentteki araçlarının fiyatı Japonlara göre çok yüksek.

Çok dogru bir tespit. Almanlarla japonlar arasındaki fark ancak bu kadar güzel dile getirilebilirdi

Evet aynı donanımda ve segmentteki araçlarının fiyatı Japonlara göre çok yüksek., cunki kullandıkları malzeme ve teknolojinin maliyeti pahalı.

Zaten bu yuzdendir ki "Segment olarak almanlar japonlardan her açıdan öndeler"
  • Yukarida col cocuk resim koymus. Ama kiyasladigi arabalarin kategorilerine bile bakmamis. Eski civic`in motor resimlerini koymus. Kardesim, koysana bir Lexus, Acura, fiyat olarak dengi bir arac koysana oraya. Bu ne saklabanliktir boyle?

Isteyen istedigi arabayi alsin. Hangisi hosuna giderse onu alirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @yKuN

quote:

Orjinalden alıntı: molarrr

Mercedes Benz SLR 722

BMW M5

Honda Civic:

Honda:

Buyur sana mekanik aksam.. Artık anlarsın japon mu alman mı..

m5in motoru tek kelimeyle mühendislik harikası

• Alin size

Honda

Toyota Lexus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turetskiy_Muj -- 30 Nisan 2009; 12:51:08 >

• Nissan

• ikisi de çok güzel araçlar üretiyor seçim yapmak zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OOGUZZ

2005 Civicim var komşunun 1994 e200 mercedesine binince anladım sadece Mercedes dahi bu kıyaslamada Alman demek için yeterli.

ozaman bende şöyle bir karşılaştırma yapayım;

98 ls 400 kullanmadan önce 2005 golfe bindim, sadece lexus dahi bu kıyaslamada japon demek için yeterli

olurmu böyle birşey yaaa

civic neree mercedes nere, gerçekçi olalım biraz, tamamen farklı iki sınıftan birer arabayı karşılaştırıyorsunuz. sonra alman diyorsunuz, komik...

ya bunun almanı japonu yok arkadaşlar. alırsınız arabanın verilerini, incelersiniz, test sürüşü yaparsınız, kullananlarla konuşursunuz(ama civic ile mercedesi karşılaştıranlarla konuşmayın, alman demesi muhtemel) hangisi içinize siniyorsa onu alırsınız.

bu işin almanı japonu kalmadı derken desteksiz atmıyorum. otomobil fabriksasında mühendis olarak çalışan bir abim anlatmıştı. bir firma rakiplerinin çıkardığı bütün modelleri alır inceler. hepsi birbirinden birşeyler alıyor. alman bişey buluyor, japon onu alıyor üzerine birşey ekliyor, alman japondan alıyor... böyle devam ediyor...

bakın gerçekten böyledir, tsi motorun babası için lancia derler(tam olarak doğrumudur bilmem),
    dsg yi ilk olarak bmw geliştirmiştir smg adı altında.
    hondanın bulduğu variable valve timing and eletronic lift ontrol yani vtec siste0ini firmalar kendilerine göre değiştirmiş, geliştirmiş, uyarlamıştır.toyota vvti demiştir, rover vvc demiştir, bmw vanos(olması lazım) demiştir, porsche variokam demitir,mitsubishi mivec demiştir...demiştir oğlu demiştir.

yani bu işlerde artık almanı japonu kalmamıştır. herkez başkasının bulduğu birşeyde bir ışık görürse onun üzerine çalışıp geliştirir. almanyada bulunan bir sistem 3-5 yıl sonra daha üstün şekilde japon otolarında çıkarken, japon otolarında bulunan birşey almanlarda çıkar.

bu sebeptendir ki böyle kim daha uzaga işer yarışlarını bırakıp bilgi paylaşımına devam edin lütfen

• Alman tercih ederim ama Almanyada yaşıyorsam malum Türkiye şartları
  • Alman yapar,Japon daha iyisini yapar.
  • isciligi almanlar, motoru japonlar dizayni italyanlar yapsin
    bana da kullanmak kalsin
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.