Şimdi Ara

ALMAN MI, JAPON OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
893
Cevap
12
Favori
107.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama Alman'lar arasında da ciddi farklar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mturgut -- 29 Nisan 2009; 17:46:24 >
  • aslında bence toyotada vw de kaliteli araçlar üretiyor.

her ikisindende vazgeçmeden birertane olmalı.
  • vw ---opel ---ford hiç olmadı al bir megane bin gitsin...
  •  ALMAN MI, JAPON  OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ?

ALMAN MI, JAPON  OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ?

Bu 2 sini nası karşılaştırabiliyosunuz aklım almıyo vallahi pes...
  • mevzu bir kapak koyup mekanik aksamı gizlemekse

• kardesim 4 teker dedin mi alman arabasi alacakin

bu boyle biline
    SKYLINE - Ufuk Çizgisi

• Opel hariç alman arabalarıda kaliteli ama japon arabalarından asla vazgeçmem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Exxcrea

öyle bi anlatiliyor ki sanki alman araclari cok konforlu, japonlar cok konforsuz. alman araclarinda surus zevki cok fazla japonlarda surus zevki yok veya alman motorlari iyi japonlar sorunsuz vs. vs. bikere avensisisn d sınıfının en sessiz araclarindan biri olmasi ,surus zevki derken neyi kastediyorlar anlamadim. bir markanin 2 modeli bile birbirinin yakalaigi basariyi gosteremezken nasil butun japon ve almanlar kıyaslanabiliyor bilemiyorum. motorlar iyi derken de ne kastediliyor anlamis degilim. 10 yildir 2litre 240 beygir atmosferik s2000 varken 2 yildir 2.0 200 Turbolu motor yapan vw nin motorlarimi cok ustun oldu japonlardan. veya efsane supra motorundan mi iyiymis alman motorlari ? gecin bunlari vw 1.4 e turbo takti almanlar kral oldu. bi bizde oldu zaten. boyle sacma vergilendirme bi yunanistanda bi bizde var koca dunyada. yoksa amerikada golfleri bile 2.5 litre satiyolar sorunsuzluk konusuna gelince bana gore japonlar hala onde . bu fikrimde forumdan birinin aldigi opel insignia konusudna yasadigi sorunlar, fiestanin 2 ayda koltuklarinin bozulmasi , boyasinin dokulmesi vs. gibi kronik sorunlari hadi bunlar sadece bu forudma gorduklerimiz genel olarak satilan 1000 aractan ariza nedeniyle servise en az gitme sayinsinin ilk 10 daki araclardan 9 unun JAPON olmasida bir gosterge. tabiki artik arada daglar kadar farklar kalmadigida bir diger gercek.

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/driver_power_2008/archive/?group=category&cat=comfort

Ease of driving ve comfort kategorilerine bakınız.

• Araba.....duygu....Alman
    Araç......işlevsellik...Japon.

Arabadan başka japon araçları da kullanıyorum..düz mantık ve işlevsellik öndedir. Avrupa araçları ergonomik denir ama değildir.. bir araçta motoru durdurma düğmesi ile ışık azaltma düğmesini yanyana gördüm..basılarak çalışıyordu ve durdurma düğmesinin koruması yoktu.Yani her an aracı yanlışlıkla yolda giderken durdurmak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 28 Nisan 2009; 7:37:03 >
  • Japon araçlarında sadece sorunsuzluk yoktur, aynı zamanda performans vardır.
    Zamanınca turbosuz olarak vtec 160 beygir veren bi Honda var mesela.
    99 model civicler halen daha 7 bin devirde sürekli gidecek kapasiteye sahip.
  • bence mercedes bile yeter alman arabası olarak ama japonlar da fransızlardan 5 10 kat daha iyi her yönden
  • quote:

Orjinalden alıntı: ONUR7498

bence mercedes bile yeter alman arabası olarak ama japonlar da fransızlardan 5 10 kat daha iyi her yönden

Ooo..5,10 kat iyiymiş Japonlar,Fransızlardan..Fransız malı araç kullananlara duyurulur..Hemen araçlarını satsınlar ve Japon araçlarına yönelsinler..Nede olsa her yönden daha üstünlerMİŞ...
    !!
  • arkadaşım şöyle bi okursan iice BENCE yazıyo demi ?
  • en azından bana göre öle bi japon arabası fransızların arabalarından 15 kat iyi var mı itirazı olan zevk meselesi çünkii hemn ortalığı kızıştırmaya çalışıyosun
  • İyi hadi öyle olsun..

• Bi Amerikanım olsa!
  • quote:

Orjinalden alıntı: molarrr

Mercedes Benz SLR 722

BMW M5

Honda Civic:

Honda:

Buyur sana mekanik aksam.. Artık anlarsın japon mu alman mı..

• quote:

Orjinalden alıntı: oldsalt

Araba.....duygu....Alman
    Araç......işlevsellik...Japon.

Arabadan başka japon araçları da kullanıyorum..düz mantık ve işlevsellik öndedir. Avrupa araçları ergonomik denir ama değildir.. bir araçta motoru durdurma düğmesi ile ışık azaltma düğmesini yanyana gördüm..basılarak çalışıyordu ve durdurma düğmesinin koruması yoktu.Yani her an aracı yanlışlıkla yolda giderken durdurmak mümkün.

Hocam vitesi P ye almadan o motoru durdurma duğmesi çalışmaz. Giderken basman durumunda hiçbir şekilde motor stop etmez. Bilmeden konuşmayalım. Adamlar heralde dusunmuslerdir senin kadar..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.