Şimdi Ara

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
33.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sebebinin ht olduğunu düşünüyorum ben. Mesela 3500xte 3600 den yüksek fps alıyor ama ne kadar sağlıklı. 8 thread olduğu içinde 6/6 işlemcilerden kadar fark edilebilir darboğaz olmuyor. Yüksek fps almasının sebebi bu bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • la 250 derecede calisan intel islemci mi alinir ?

hele yaz vakti borozan gibi oter... he parasi olan 100 euroluk su sogutucu alip keyfine bakar.

gerci intel yine dongu basina islemde kesin kontrollerden bir kacini acik birakmistir ki daha hizli ipc saglasin. 2 sene sonar yine acik intel 10th nesil islemcilerin konulari buralarda doner. ama alacak 1 ton fanatigi var ne de olsa. 5.1 ghz e cikarmak sorun degil! soba gibi nukleer radyoaktif cekirdek gibi calisacak copu ne yapsin insanlar ?
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    O zaman afiyet olsun size kahvenizle hocam
    İyi bayramlar şimdiden

• nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    sanada iyi bayramlar...
  • Yeni Intel işlemciler güzel ama herkes en önemli detayı atlamayalım. Bu işlemciler geçen yıl çıkan 3000 serisine göre güçlü. Bu yeni nesil işlemcilerin rakibi Amd 4000 serisi olacak, onlar çıktığında da karşılaştırmalara bakın derim.

Amd 4000 serisi çıkmadan son nesil işlemci almak isteyen büyük hataya düşer. Kötü çıkarsa Intel alır geçersiniz zaten biraz daha sabır.

F/p en iyisi neyse hangi markaysa onu almak gerekir, fanboyluğa gerek yok.
  • Söyle adam akıllı tarafsız test paylaşan yokki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu nesilde meltdown ve spectre açıkları devam ediyor mu?
    Neden herkes tek kriter performans olarak değerlendiriyor?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Bu nesilde meltdown ve spectre açıkları devam ediyor mu?
    Neden herkes tek kriter performans olarak değerlendiriyor?!
    donanımsal olarak fixli

bu yüzden hatta 9400f ve 8400 arasındaki fark teoretik olarak %2.5 olması gerekirken yaklaşık %5-6ya varabiliyor (i5 8400 patchlerle nerflendiği için)

hatta aynı saat hızlarında (5 ghz) 10600knın 8700kyı kısmen geçebilmesinin de ardındaki temel sebep bu

ama mimari temelinden çürük. yeni cıkan işlemcilerde de bir tomar açık çıkmaya devam edecek. "Core" mimarisini bırakıp yepyeni, düzgün ve performans için gereksiz güvenlik fedakarlıklarının yapılmadığı bir mimari üretmeleri gerek...

gelir şimdi bu açıkların ne önemi varcılar. tamam bi önemi olmasın, olmasın da, bu muameleyi görmek ne kadar doğru?

ha ne var, artık kaçışı da yok. windows update ile yükleniyor microcode güncellemeleri. her türlü performansa bye bye diyorsunuz. ayrıca dürüstçe itiraf edin, birçoğunuzda o meltdown ve spectre patchlerini kapatacak büllük yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 23 Mayıs 2020; 20:22:25 >

• Espa kullanıcısına yanıt
    bunun sonu 11. nesil inteldepeşinde geliyor sonra 5000. Sen cpu laıcağın zaman piyasda en varsa onu alırısn.
  • Amd iyidir Intel iyidir ben bilmem kardeşim. Sırf 1.500 TL sıvı soğutucuya vermemek için bile ülkemiz şartlarında Amd alınır.
  • Espa kullanıcısına yanıt
    Güzel demişsinde hocam yıllarca 3... serisi işlemciler intelin ne eski seri işlemcileri ile karşılaştırıldı o zaman normaldi şimdi mi anormal . Değişik bir bakış açısı olmuş
  • Jakkoba kullanıcısına yanıt
    Açmadan iade et pişman olursun i7 8700k ile 2700x aynı fiyataydi 1300 liradan yüzüne bakmıyolar i7 8700k hala güncel işlemci .

• İntelin uçup gitmesini engellemiş adamlar güvenim sarsıldı Amdfeller ailesi bunlar hep.

• İtirazlar üzerine test silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex5 -- 25 Mayıs 2020; 0:38:43 >
  • İtirazlar üzerine test silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex5 -- 25 Mayıs 2020; 0:39:8 >
  • Metro Exodus'da 2,5K ve 4K'da bu kadar dalgalanma oluyorsa geçmiş olsun. Ryzen işlemcilerdeki boost hızının devamlı sabit kalamamasından kaynaklanıyor bu sanırım. 3950X'de 4 çekirdek 8 thread fazlalık var, bir umut işte yeni konsollar falan çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 23 Mayıs 2020; 21:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

ama belirtelim, 10600knın zaferiyle boşuna övüyosun

onun bu islemcilere attıgı fakr zaten %20 25. o da 5.1 ghz oldugu ıcın

sen 4 ghz islemci alcan. o tablolardaki o ütopik değerleri asla göremicen

sonra anlıcan ki o 5 ghz işi de boş bi heves. insanların o %20 25 için ödedikleri parayı görünce nutkun tutulcak elindeki performans karşısında
    Ben konuyu başta açtım normal. 10400f testi bakınıyordum. Baktım hemen garip garip mesajlar gelmeye başladı. Acayip tav oldum Ondan gaza bastım dün bugün inadına. Durduk yere tav ettiler adamı Sinirim geçmedi hala

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

Metro Exodus'da 2,5K ve 4K'da bu kadar dalgalanma oluyorsa geçmiş olsun. Ryzen işlemcilerdeki boost hızının devamlı sabit kalamamasından kaynaklanıyor bu sanırım. 3950X'de 4 çekirdek 8 thread fazlalık var, bir umut işte yeni konsollar falan çıkacak.
    Evet o açıdan gizli bir silah konumunda 3900 ve 3950 ama o yeni oyunlarında yeni konsolları tam anlamıyla kullanacak hale gelmeside zaman alacak ilk oyunlardan şüpheliyim.

• Çıkış yılı - birbirine yakın tarihlere bakmak lazım. 11. nesil 1 yıl sonra çıkacak ama 4000 serisi eli kulağında, laptoplar çıkmaya başladı bile.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.