Şimdi Ara

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
33.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabii ki 10.Nesil Ryzen 3000 serisi ile karsılastırılacak ki karsılastırılıyor da dogal olan da bu, Intel in de ezici ustunlugu var butun sitelerde goruluyor iste FullHD de %13 2K da %10 gibi ezici ustunluge sahip yarın 4000 Serisi cıkınca da Intel in yeni Gölü cıkacak.
  • Çöp dedikleri 6/6 9600K bile oyunda tüm zen 2'lere yargı dağıtmış, 16/32 3950x bile 6/6 9600K'ya madara olmuş hala intelin rakibi zen 3'tür diye hikaye anlatıyorlar. Cinebench sonucu atacaklar zahmet etmeyin cinebench oynamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VETERINARY kullanıcısına yanıt
    6/6 şuan çöp değil ancak ömrü erken dolacak ki bunu öngören intel i5 leri 6/12 çıkardı örneğin 6700k sı olan arkadaş istediği gibi warzone oynayıp alta atıp internete girebiliyorken ben warzone da 6600k ile discord açmaya korkuyordum can çekişiyordu işlemci peki fark neydi fark 4 izlekti, aynı kaderi paylaşacak 9600k da çok uzak olmayan tarihlerde.

• VETERINARY kullanıcısına yanıt
    6/6 tred artık konusulacak ürünler degil

10.nesil ok 9.nesil i3 i5 çöp artık xbox series x ve ps5 in 8/16 tred gelmesi büyük degisikligin sadece baslangıç noktası

bu kadar core/tred olan yeni cpu lara göre oyunlar optimize ve güncelleme geldiginde 4/4 ve 6/6 cpu ları görecegiz artık intel de çekirdek arttırdı standart belirlendi 4/8 6/12 8/16 10/20

• Ne yargıymıs arkadas nasıl olsa konusmak serbest yaz gitsin.Zen 3 neden rakibi olsun?Zen 2 gayet de rakibi ve cok da guzel isler cıkarıyor.
    İnceleme yapanlar 10900K 3900X den %10 hızlı diyor.Arkadas 6/6 9600K 16 Cekirdek 32 İzlek 3950X i madara etti diyor.Buyur burdan yak.
  • Gençler niye birbirinizi yiyorsunuz?

Ryzen 1600, 2600 ve şuan 3600 kullanan biri olarak ben sevindim valla. Elimde ki 3600 ü gittiği yere kadar kullanıp yine güncel hangi Ryzen varsa ona geçecektim fakat şuan işler biraz değişti zaten B350 anakartlarda miladını doldurduğu için işlemci değiştireceğim zaman Intel-AMD hangisi daha iyisini daha ucuza sunuyorsa ona geçicem.

Orta seviyede 6/12 işlemcileri yada orta-üst seviye de 8/16 işlemcleri sadece AMD nin sunması çok mu hoşunuza gidiyordu? ne güzel işte kafa kafaya bir rekabet görüyoruz.

Emin olun şuan AMD vites yükseltmek zorunda kalacak çünkü rakibinden tek artısı fazladan verdiği çekirdeklerdi ve şuan o avantajı da kaybetmiş durumda. Peki ne yapacak? bir türlü adam edemediği bellek gecikmelerine odaklanacak, her zamankinden daha yüksek IPC artışıyla gelecek, muhtemelen 4600 gibi giriş işlemcileri için 4,5Ghz barajını aşacak, her yıl 200$ sabit fiyattan çıkardığı işlemcileri artık daha ucuza çıkaracak.

Özetle siz, biz yani tüm son kullanıcılar kazanacak. Azıcık akıllı olun. Elinizde ki 3 kuruşluk bileşenlerin kölesi olmayın çünkü ne AMD ne Intel babanızın şirketi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 23 Mayıs 2020; 12:5:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Cinebench'de de geç niye geçemiyorsun halen daha fi tarihinden kalma grafik motorlarıyla yapılan oyunlardan medet umuyorsunuz.

Amd'nin hamlesi olmasaydı halen da 4 çekirdek 8 izlekli işlemci modellerini tepe model olarak kullanmaya devam ediyordun, 14 nm+++++++++ nimetlerinden faydalanmak için koş koş hemen bir anakrt, işlemci ve birde fan al.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 23 Mayıs 2020; 12:21:13 >

• Eline sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oklawa -- 23 Mayıs 2020; 12:24:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel kullanıyorum ama bu konu intel hasta fanatik konusu, intelin ve amd nin yeri ayrı. Amd olmasa inteli iki kat fiyata alırsın, amd dostu olmalısın, ayrıca amd sağolsun eski anakartlara da destek veriyor, cep dostu bir davranış. İntel enerji tüketiminde başarılı olsa da aç firma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • konu intel amd idrar yaristirmasina donusmus. hepiniz bu urunleri para vererek aliyorsunuz arkadaslar. adamlara hem para veriyonuz hem de gelip burda para verdiginiz urunu savunup birbirinizle alay ediyonuz. intel oyunlarda gecmis ama ryzen 5 3600 un 1 sene once ciktigini sayarsak yeni nesildeki islemcilerle de karsilastirmak lazim.
    bir de intel i5 10400 un tr fiyati ne olacak o da onemli. eger ryzen 5 3600 gibi 1200-1300 liradan satarlarsa sadece oyun oynayanlar icin daha iyi secenek ayni fiyatta. ama egerki fiyati 1600 civari olursa ryzen 5 3600 hala f/p olarak onde tekli cekirdek geride kalsa bile. zaten ayni fiyat bandinda multi core islem yapanlar yine ryzen a yonelicektir.
    rekabet iyidir. islemciler uzun senelerdir bu kadar performans sicramasi yapmiyordu nesil aralarinda intel tekelinde. amd piyasaya renk ve rekabet katti.

edit: tabi ryzen 5 3600 icin 400 liralik b450m anakart alinabiliyordu. eger 10400 hem 1200-1300 liradan fazla fiyata piyasaya cikip bir de ustune en dusukten 700-800 lira anakart satarlarsa yine amd bence f/p olarak ondedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur_Morgan -- 23 Mayıs 2020; 13:23:40 >

• siz kafayı yemişsiniz , yorum yazanlar komple
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

siz kafayı yemişsiniz , yorum yazanlar komple
    Karantina, sokağa çıkma yasakları yaramadı
  • Sanırsınız intel ya da amd buradakilere para dağıtıyor:D Sonuç olarak tepe seviye iş odaklı bir işlemci için intel halen 3950x'in karşısına bir rakip koyabilmiş değil. Oyun konusunda da intel %15 civarı daha iyi amd bu konuda geride. Fiyat ve verdiği performans oranına bakıp, ihtiyaçları doğrultusunda isteyen istediğini alsın. Burada bir birimize laf sokmayı gerektirecek bir durum yok.

Kendi tercihim konusunda konuşacak olursam muhtemelen yeni işlemcim ryzen 4000 serisi olacak. Çünkü işim gereği sanal makinalar kullanmam gerekiyor. Burada da amd çoklu çekirdek performansıyla öne çıkıyor.
    Oyun da oynuyorum ancak %15 performans farkı benim için çok önemli değil. Zaten ekran kartım gtx 1060. Ben o üst seviye oyun performanslarını hiç bir zaman yakalayamıyorum :)

• Intel bey Meltdown açığını kapatmadan test yapmıştır :) Bir kapatarak yapsın...
  • İntelin iddiası en iyi gamer CPU ben üretiyorumdu 9. Nesilde de tepe ürünleri öyleydi 10. Nesilde AMD’den yediği tokatla bunu tüm ekosistemine yaymaya çalıştı başarmış gibi duruyor. 👍

Ryzen 4000 ne yapacak bir bilgiöiz yok fakat 3000 serisi çok meşakkatli bir seriydi tak çalıştır ver çarpanı al oc’yi değildi, çok kişinin beynini yaktı. F/p de rakipsizdi tabii

Performansa sadece kare saniye açısından bakmamız olmaz. Önemli olan ürünün fiyatlamasıdır. Ryzen r7 serisinde fiyat ayarlamasına gitti keza AMD. Bize nasıl yansır bilemem..

Bütçe kısıntısı olmayan gamer amd alır mı sanmam.

Keza 4000 serisinde de oyun performansında amd intelin gerisinde kalacağı kanaatindeyim. Ytd. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    microcenter da görünen fiyatlar vergisiz galiba, 3900x satin alayim dedim sonradan tax i ekleyince son fiyat 429dolar oldu, avrupa fiyati 449eu, i9 10900k 576eu ya satilirken, amd 3900x i simdi ne kadar daha indirsin.. (390eu civari olsa dehset bisey olur) 3700x 300eu, 3800x 339eu...10600k 304eu, 10600kf 266eu.. 10700k 454eu, 10700kf 418eu..

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.