Şimdi Ara

Alman Çikolatası Sipariş (Gurbetçiler İçeri) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
5
Favori
66.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metinardicli

Arkdaşlar ben Almanyada yaşıyoru malumunuz,

şimdi size burada HELAL diye tabir ettiğimiz ve yiyebileceğiniz markalardan birkaçını sayayım...

1. Nussknacker (Şeffaf bir poşette satılır ve çok pahalı değildir ama o tadı yokmu süpper....)
     Alman Çikolatası Sipariş (Gurbetçiler İçeri)

Metin´e katiliyorum,

ALDI´da Nussknacker en iyisi en güzeli. Bizde bol bol aliyoruz hem Fiyati pahali degil . Ayrica birde Ritter Sport tavsiye ederim ama Fiyati pahali. Daha sonra Ferrero Cikolatalarida iyidir.

Saygilar

• arkadaşlar ben de şuan almanyadayım.üzerlerinde vejeteryan ya da helal damgası olmadığı için marketlerden hiçbişey alamadım. bu söylediğiniz markaların tüm ürünleri helal midir?gidip ona göre alcam. bugün çikolata paketi okumakla aldıde 1 saat oyalandım ve hiçbirşey alamadan çıktım.
  • Kutu kutu Raffaello iste pişman olmayacaksın
  • Ritter Sport
  • Çikolatadan anlamayanlar toplanmış. Almanyada yaşıyorum, tavsiye yapayım. (Helal olmayabilir, sonra bana sövmeyin. Ben yiyorum. )

Kuzey - Ren Vestfalya eyaletinde yaklaşık fiyatlar böyle, güneye giderse fiyatlar yükselir.

1) Trüffel aldır, şampanya, likör yada Viskili getirsin. Fiyat: 1,60€ (Tahmini fiyat, 125 Gram kutu)

2) Ritter Sport özel üretimler var şu anda. İlk bahar için (Fiyat yaklaşık 0.85 €)

3) Lindt çikolatalar alınabilir
    4) Reiswaffelln, kesinlikle mükemmel lezzet. Yaklaşık 1€ fiyatı. 250 Gram (Temsili resim)

5) Tüm milka çikolataları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechaniker -- 11 Şubat 2011; 10:39:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechaniker

Çikolatadan anlamayanlar toplanmış.

4) Reiswaffelln, kesinlikle mükemmel lezzet. Yaklaşık 1€ fiyatı. 250 Gram (Temsili resim)

Sen bize b*k atacağına önce TIP marka çikolata yememeyi öğren... Birde anlamayanlar toplanmış diyor...

• Toffifee ve After Eight süperdir. Merci'yi arkadaş söylemiş zaten. Bu üçünü dene asla pişman olmazsın. Bir de Nutella. Oranın Nutella'sı farklı. Buradaki beş para etmez bence.
  • Bende Almanyadanim,
    MERCI schokolade hic yemedim. Gercekten cok mu güzel "metinardicli" Hocam?
  • Abim almanyada ve pazartesi gelicek.. . yazdığınız markaların bi kısmını ona msj attım tşkler Türkiye...
  • ya merci türkiye dede var ayda bir alıyoruz biz ayrıca milka falan demişsiniz buda türkiye de var

toffie güzeldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

Orijinalden alıntı: Mechaniker

Çikolatadan anlamayanlar toplanmış.

Sen bize b*k atacağına önce TIP marka çikolata yememeyi öğren... Birde anlamayanlar toplanmış diyor...

Panpa paramız olsa yaşamayı bilirizde paramız yok. Olunca deneyebildiklerimiz kadarıyla.

Senin gibi kibirli insanları düşünerek yazdım oraya "Temsili resim" diye. Unuttuysan Türkçeyi, bilemem. Millete b*k atmadan önce oku biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechaniker -- 11 Şubat 2011; 18:50:44 >

• 1-Nussknacker - Bulabileceğiniz en kaliteli markalardan birisidir.
    2-Ritter Sport - Çikolotası çok kalitelidir, fındıkları iridir.
    3-Raffaello - Biraz fazla getirirse alabilirim.Evdeki 20 Kutuyuda bitirdim =)
    4-Moser Roth
    5-Milka [Sadece 79 Cent]

Not: Duty Free' den Jack Deniels'in ufak bi kutuda olanı var 10 Euro ondan da alsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Bende Almanyadanim,
    MERCI schokolade hic yemedim. Gercekten cok mu güzel "metinardicli" Hocam?

Merci'yi tavsiye ederim çok beğenmiştim ben + toffifee + ve benim çok beğendiğim alesto erdnüsse(çikolata değil fıstık)

• 50-60 öro ver sen gerisine karışma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Instant Request Pærty
    arkadaşlar bu gavur çikolatalarında domuz yağı vs oluyomu

Oluyor kardeşim olmazmı. Bizim biladerde almanyada gelirken getiriyor ama helal olanlarından. Adamlarda neyse o. Üzerlerinde yazıyormuş. Ona göre bakacak helal olanlarından alacak...
  • Çikolata normalde hayvan yağı içermez, kakao yağından yapılır. Ama kakao yağı pahalı olduğundan ucuz çikolatalarda hayvansal yağ kullanılıyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

quote:

Orijinalden alıntı: Instant Request Pærty
    arkadaşlar bu gavur çikolatalarında domuz yağı vs oluyomu

Oluyor kardeşim olmazmı. Bizim biladerde almanyada gelirken getiriyor ama helal olanlarından. Adamlarda neyse o. Üzerlerinde yazıyormuş. Ona göre bakacak helal olanlarından alacak...

üstteki mesajıma bakarsanız özellkle HELAL olanları ekledim...

dipnot: herkese de bu konuda güvenmeyin, çok istimar oluyor bu konuda...

• Konu güzeL gidiyormuş yeni paylaşımlar olsa da yesek Aslında bu markaların hemen hepsi kaliteli büyk mağazalarda, bazı akaryakıt istasyonlarında ve bazı tekel büfelerinde mevcut.. Özellikle Nussknacker tam bir 'alamancı' çikolatasıdır bizim alamancılar fakirdi.. ama enfes gelir tadı bana hala.. Bir çoğunu tattım gerçekten iyi seçimler var
  • Alman olsam acirdim halimize. Allaha sukur Turkum.

Ya aradas 80li yillar kafasini birakin. Bitti o alamanya devri. Bu ulkede de cikolata gofret var. Hem almanyanin cikolatasi meshur olsa neyse. Otomobili meshur otomobil isteyin :)

Kabul yurtdisindan gelen bir akrabanin getirdigi cikolata cok tatli gelir. Domuz yagi iceriyor da olabilir. Ama ozel olarak siparis vermek bence ayip.

Saygilar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *eksik yazı var*

Alman olsam acirdim halimize. Allaha sukur Turkum.

Ya aradas 80li yillar kafasini birakin. Bitti o alamanya devri. Bu ulkede de cikolata gofret var. Hem almanyanin cikolatasi meshur olsa neyse. Otomobili meshur otomobil isteyin :)

Kabul yurtdisindan gelen bir akrabanin getirdigi cikolata cok tatli gelir. Domuz yagi iceriyor da olabilir. Ama ozel olarak siparis vermek bence ayip.

Saygilar..

+1 aynen katılıyorum almanyadan buraya cikolata siparişimi verilir hacı :/
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.