Şimdi Ara

|| Alman BMW Severler Klubu || BMW Seven Herkez ! (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.261
Cevap
4
Favori
217.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok enteresan birşey öğrendim ve istişare ederek paylaşma gereği duydum.
    TÜRKİYEDE, BMW 530 DİZEL VE CARAVELLE 180PS DSG KIYASLAMA.
    Kalabalık bir aileyiz yurt dışında yaşıyorum ve büyük bir otomobil almayı düşünüyorum, Almanyadan otomobil almak bazı otolar için cazip değil.

Yazın Türkiyeye geldiğimde DSG Carevelle 180 ps van'ı test sürüşü ile denedim, yaklaşık 9 yıldır BMW 5 serisi kullanıcısıyım, fakat bu Vw vip aracı kullandıktan sonra tekrar BMW aracı kullanınca BMW aracı çok yadırgadım. Türkiyede kültür farkı olduğunu biliyorum ve Bmw araca karşı bir fanatiklik olduğunuda iyi biliyorum, yeni 5 serisini test ettim ve tekrar Carevelleyi test ettim, Carevelle daha çok hoşumuza gitti!! Doğuş otoda VW Carevelle 180 hp DSG nin fiyatı sanruf ve sol sürgülü kapı dahil 87 binlira civarı, Almanyada bu aracın fiyatı ise 113 bin tl civarına denk geliyor!! BMW 530 FİYATI ALMANYADA TL BAZINDA 109 BİN TL'YE DENK GELİYOR!!!!!!!!!!!!!!! Türkiyeye üretilen Caravelle ile Almanyadaki araçların arasında kalite-donanım farkı varmıdır diye Alman Vw showrumundan bilgi aldım, hatta Türkiyedeki araçların daha dolu olduğunu söylediler, çok şaşırdık!! Bmw 530 Türkiye fiyatını zikir etmek bile istemem, bakım fiyatlarıda cabası herkezin keyfi stratejisi farklıdır ama bu çelişkiyi bilmeyenlere anlatmak istedim. Türkiyede 87 binliraya satılan VW Carevellenin ÖTV-MTV vergisi çok düşükmüş!! eğer BMW'deki gibi bir vergi sistemi VW Carevelleye uygulansa Türkiye satış fiyatı 180 binlira civarında olurmuş!!, buradan bir fikir yürüterek bunu öğrendikten sonra fahiş vergilerle BMW satın alanların bundan vazgeçeceklerini düşünmekteyim, yanlışmı düşünüyorum.

|| Alman BMW Severler Klubu   || BMW Seven Herkez !

• quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

TURKEİ Herkeze merhaba;
    Çok enteresan birşey öğrendim ve istişare ederek paylaşma gereği duydum.
    TÜRKİYEDE, BMW 530 DİZEL VE CARAVELLE 180PS DSG KIYASLAMA.
    Kalabalık bir aileyiz yurt dışında yaşıyorum ve büyük bir otomobil almayı düşünüyorum, Almanyadan otomobil almak bazı otolar için cazip değil.

Yazın Türkiyeye geldiğimde DSG Carevelle 180 ps van'ı test sürüşü ile denedim, yaklaşık 9 yıldır BMW 5 serisi kullanıcısıyım, fakat bu Vw vip aracı kullandıktan sonra tekrar BMW aracı kullanınca BMW aracı çok yadırgadım. Türkiyede kültür farkı olduğunu biliyorum ve Bmw araca karşı bir fanatiklik olduğunuda iyi biliyorum, yeni 5 serisini test ettim ve tekrar Carevelleyi test ettim, Carevelle daha çok hoşumuza gitti!! Doğuş otoda VW Carevelle 180 hp DSG nin fiyatı sanruf ve sol sürgülü kapı dahil 87 binlira civarı, Almanyada bu aracın fiyatı ise 113 bin tl civarına denk geliyor!! BMW 530 FİYATI ALMANYADA TL BAZINDA 109 BİN TL'YE DENK GELİYOR!!!!!!!!!!!!!!! Türkiyeye üretilen Caravelle ile Almanyadaki araçların arasında kalite-donanım farkı varmıdır diye Alman Vw showrumundan bilgi aldım, hatta Türkiyedeki araçların daha dolu olduğunu söylediler, çok şaşırdık!! Bmw 530 Türkiye fiyatını zikir etmek bile istemem, bakım fiyatlarıda cabası herkezin keyfi stratejisi farklıdır ama bu çelişkiyi bilmeyenlere anlatmak istedim. Türkiyede 87 binliraya satılan VW Carevellenin ÖTV-MTV vergisi çok düşükmüş!! eğer BMW'deki gibi bir vergi sistemi VW Carevelleye uygulansa Türkiye satış fiyatı 180 binlira civarında olurmuş!!, buradan bir fikir yürüterek bunu öğrendikten sonra fahiş vergilerle BMW satın alanların bundan vazgeçeceklerini düşünmekteyim, yanlışmı düşünüyorum.

Tamam da bu arabayla BMW 5 serisini nasil kiyaslayabildigini pek anlamadim. Bu minibüs sinifina girecek bir model ve bildigim kadari ile BMW nin bu tarz bir araba ile kiyaslanabilecek bir modeli yok. Yani elma ile armut kiyaslanmamali. BMW 5 serisi lüks sinif bir binek arabasi olup kiyaslanabilecek arabalar Audi A6, Mercedes E serisi tarzi arabalardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

Bu kadar çılgın BMW'ci arkadaşları biarada görünce sormak istedim... Almayı planladığım (yani almak istediğim ama bütçeyi ayarlamak için beklemek zorunda olduğum) iki model var....

E60 530D
    E90 veya E92 330CD

İkinci el olacak ve Avrupadan alıcam, Türkiyede değilim... Yani vergi, benzin vb şeyleri safdışı bırakalım karşılaştırırken...

Eğer ikisi arasında güç ve hızlanma farkı fazla değilse, ikiside koltuğa yaslarsa tabiki 530D alıcam. Ama 330D nispeten hafif olduğu için gözle görülür hızlanma ve serilik farkı varsa 330D Coupe alıcam.

İkisi çok farklı segmentler, ama ya konfor yada ataklık peşindeyim. Konfor önemli çünkü 5000 km gidip gelicem. Bundan önce ford mondeo kullanıyodum. mondeodan sonra 330D çok konforlu gelir derseniz 530D'yi elerim.

530D 2004-2009
    330D 2007-2009 modeller arasında olacak... malum e90 coupelerin son hali çok hoş... daha eskisi makyajsız kalıyor..

Çok teşekkür eder, herkese kazasız belasız günler dilerim.

Cilgin degilim ama Mart ayi sonunda ben de bir 2006 model 3.30xd modeli sahibi olacak biri olarak izlenimleri kisaca yazayim. Ben de yurtdisinda yasiyorum ve arkadasimda 2005 model 5.25d var. Onunla birkac kere otobanda gitmisligim var ve arabanin deri koltuklarla cok rahat ve sessiz oldugunu söylemem lazim. 5 ila 3 serisi arasinda rahatlik olarak biraz fark olabilir ama 3 litrelik motor cok iyi koltuga yaslandiriyor onu bizzat yasadim. Sonucta 231ps den bahsediyoruz. Agirligi az oldugu icin 3 serisi tabii ki biraz daha seri olmali fakat 5 serisinin ic dizayni bana epey sade gibi gelmisti. BMW lerden iyi anlayan bir yakinim eger BMW alacaksan donanimi iyi olsun yoksa ileride satarken deger kaybi yasarsin demisti bence biraz ona dikkat etmelisin. BMW müsterileri donanima cok dikkat ediyorlarmis. Yalniz 3 serisi coupe distan cok iyi görünüyor ve aile kalabalik degilse ya da bekarsan bence bundan sasma derim. Cünkü onun ic ve dis dizaynini 5 serisinde bulamazsin. Sürüs keyfi, motor, yol tutus bu gibi seylerde BMW zaten cok önemli bir marka. Ayrica dizelleri benzinli araba gibi sessiz calisiyor bunu da test ettim. Fakat konfor kismina ancak yapacagin bir test sürüsüyle kendin karar vermelisin.

Yalniz yeni cikan 5.30 d ler tek kelime ile mükemmel. ADAC in sitesinden test verilerine bakabilirsin. 8 ileri otomatik vites ve yeni teknoloji dizel motoru ile sürüs neredeyse kusursuzmus. Yakisi da bir o kadar az. Her halükarda alacagin arac hayirli olsun.

• 2008 yılında kullanılmış olarak aldığım 2006 Kasım trafiğe çıkışlı 730ld yi 2 yıl kullandım.Genel olarak Patron sınıfı otomobillerle kıyasladığınız zaman en dinamik seçeneklerden biri. 3.0 litrelik 231 hp lik dizel motor çok rahat 200 ve üzeri hızlarda etkili ivmelenme sağlıyor. Hamburg İstanbul arası 4 sefer kullandım(En uzun yolum) 120 km/h da (Hız sabitlyici açık) 8 lt/100 km motorin değerleri yakaladım. Tam gaz sürüşlerde 15 lt/100 km yi çok nadir görürsünüz. Ortalama 10 lt civarı makul tüketim ve tatminkar performans değerleri Arıyosanız bu araç tam size göre.

Bir sefer common rail arızası(109,000km ), Bir kere mazot pompası arızası dışında hiç bir sorun yaşamadım. (135,000 km).

Elimde kalan bir kaç fotoğrafı.

• şimdi bir dergide f10 5 serisinin Türkiye de Ocak 2011- Aralık 2011 arası satış rakamı yazıyor

tam 4695 adet şaka gibi yavvv harbi efsane bi araba yaptı bmw
  • Selamlar 93 model 3.18 düşünüyorum.otomatik vites.

tavsiye edermisinz?
  • bu genelleme artık geçerli değil, düzeltilmesi lazım
    yeni 328i mesela 2800 değil 2000cc

quote:

Motor Güçleri:

x16 : 1600cc
    x18 : 1800cc
    x28 : 2800cc
    x25 : 2500cc
    x30 : 3000cc
    x45 : 4500cc
    x50 : 5000cc
    x60 : 6000cc
  • Herkese merhabalar.

Aşağıda bir örneği bulunun 83' model 3.16 kullanıcısıyım
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:E21_BMW_316.jpg

Size bir sorum olacak. Bu aracın yedek parçalarını (orjinal veya yan sanayi) İzmir'de bulmakta çok zorluk çekiyorum. Örneğin orta paneldeki 4'lü sinyal düğmesini, dikiz aynaları ve orta panelin tüm plastik kaplamasını değiştirmem gerek ancak bulamıyorum. Bu modelin parçalarını nereden bulabileceğimi bilen var mı aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitewalker

Herkese merhabalar.

Aşağıda bir örneği bulunun 83' model 3.16 kullanıcısıyım
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:E21_BMW_316.jpg

Size bir sorum olacak. Bu aracın yedek parçalarını (orjinal veya yan sanayi) İzmir'de bulmakta çok zorluk çekiyorum. Örneğin orta paneldeki 4'lü sinyal düğmesini, dikiz aynaları ve orta panelin tüm plastik kaplamasını değiştirmem gerek ancak bulamıyorum. Bu modelin parçalarını nereden bulabileceğimi bilen var mı aranızda?

Arkadaşım İzmir'de bu aracın parçalarını sanayilerdeki çıkma parçacılara sorup araştırarak bulabilirsin diye düşünüyorum ama benim edindiğim genel kanı çoğu tok satıcı. İstanbul Aksaray'da zibil gibi parçaları var. Oranın esnafı biraz komik yardımcı olanlarıda var ama olmazsa Almanya'daki arkadaşlarına akrabalarına aldırt. Yazın tatile gelince takarsın. Ben bu sanayideki tok satıcılardan illallah demiştim. E21 gibi aracın parçaları olmazsa artık ne diyeyim ben. Bu sanayidekiler işi bıraksın. İzmir'de hiçbir şey yok bence. Kapatsınlar gitsinler dükkanları

• 2001 model boyasız hatasız pırıl pırıl BMW E39 5.20 aldım
  • 2012 model bmw F30 316i opak beyaz aldım benıde ekleyın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benide ekle yalnız şu başlığı "Herkes" olarak düzeltsek
  • Arkadaşlar bende 2003 model Bmw 5.25d var daha yenı aldım. Tabı tam ozellıklerını bılemıyorum sizlerden bir ricam var bu yan aynalarım kapanmıyor.Ve Bluetooth ozellıgı var aracta ama ben bır turlu telefonumla baglantı yapamıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • 2012 3.20d haziranda aldım, herkeze iyi sürüşler.
  • 2002 model
    uvey evlat : 3.16TI :D
    yaz bizi baskan

• Selamlar,

aracinizin kimsede olmayan bir aksesuara sahip olmasini istiyorsaniz bu display'e bir bakin. Alpina ilk olarak 4/2013 de Cenevre Fuarinda sergiledi.
    Hemen hemen her BMW icin var.www.gokboraotomotiv.com

Iyi aksamlar
  • arkadaslar w211 e serisi ve e60 5 serisi arasinda kaldim mercedes 2003 bmw 2005 filan olcak . performans meraklisi degilim rahatlik onemli . suanki aracim fransiz .konfor olarak bende devrim olacak gbi geliyo fakat e60 ta kronik bi problem varmidir ses yalitimi nasildir merak ediyorum

cewaplayacak arkadasa tesekkurler

• d
  • Merhaba

2004 3.16ti compactlar ile ilgili 2017 itibariyle yorumlarınızı alabilir miyiz?

Ben almayı düşünüyorum ama herkes başına iş mi alıcaksın diyor.

80bin de arabaya veremiyoruz.

Ne diyorsunuz dostlar?

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.