Şimdi Ara

Allo Volt+ Amfi İncelemesi (FİYAT/PERFORMANS)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günaydın arkadaşlar, hepinize iyi haftasonları.

Volt+' ı dünden beri dinliyorum. Beni oldukça etkildedi, küçük bir ön inceleme yazayım dedim. Benim gibi amfi değiştirmek isteyen ve bütçesi sınırlı olan arkadaşlar vardır belki 😉

Öncelikle ürün şık, şeffaf bir kasada geliyor. Bağlantı noktaları ve ses kontrol düğmesi kalite hissiyatında başarılı. Şeffaf kasa için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Firmanın, dış görünüşten çok içine odaklanma ihtimalini artırıyor bu durum.

Bağlantıları yapıp, dinlemelere başlıyorum.

İlk 5 dakika, basslar boğuk, üstler yıpratıcı derecede keskin. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Sonra dakikalar geçtikçe her şey yerli yerine oturmaya başlıyor. Konsantre dinleme yapmaya başlıyorum. Detay seviyesi etkileyici, bana TA 2024' ü hatırlatıyor. Müzik daha 'burn in' in ilk dakikaları olduğu için biraz yorucu. Zaman geçtikçe müzikallik büyüyerek kimlik kazanıyor. Oldukça müzikal çalıyor.

Dinlemelere, amfimizi yanma sürecinde kendi başına bırakıp bir kaç saat mola verdikten sonra devam ediyoruz.

İyi noktalarıyla başlayayım;
    -Fiyat performans oranı inanılmaz. Dinlediğim kit setler içerisindeki en iyisi. Kesinlikle, bunda şüphe yok.

-Enstrüman ayrımı ve detay seviyesi çok başarılı.
    -Yarattığı 3D etkisi kuvvetli.
    -Dengeli bir ses karakteri var.
    -Kullanılan adaptöre göre ses rengi değişiyor. İyi bir adaptör takarsanız aynı şekilde tepki veriyor.

Gelelim bu küçük dostumuzun eksiklerine;
    -Üst frekanslar biraz kulak tırmalayıcı. Ama bu sadece başlarda. Burn in devam ettikçe oldukça törpüleniyor bu keskinlik.
    -Hoparlör kablolarının takıldığı kısım şekil itibariyle karışık ve kablolar, konnektörler birbirine dolaşabiliyor. Daha uygun dizayn edilebilirdi.
    -Ayrıca power on/off düğmesinin olmaması büyük eksiklik. Bunu da bu özelliğe sahip bir adaptör alarak çözebilirsiniz.

Sonuç olarak, sizin ana amfiniz olacak kadar güçlü değil. Ama yeni bir sistem kurduysanız, ilk amfiniz olacaksa ya da ikinci sisteminize bir amfi düşünüyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim. Özellikle doların 3.88 olduğu şu günlerde 378 liralık fiyatı ile inanılmaz işler başarıyor.

Tebrikler Allo! 🙂

Test bileşenleri:
    Rega RS5 Speakers
    Topping D30 DAC
    Audioquest G2 Speaker Cable
    Supra Interconnect
    Audirvana Tidal via Macbook Air
    Standart USB cable

GÜNCELLEME:
    Interconnect ile hoparlör kablolarını değiştirince bambaşka bir seviyeye geldi. Detay daha da arttı, sahne genişledi ve en önemlisi tizleri öyle yumuşak, öyle tarlı tatlı çalmaya başladı ki şu an tasarımsal eksikleri dışında bir eksiği kalmadı.

Supra Interconnect<<<<<Mundorf Interconnect

Audioquest G2<<<<<<<Van Damme

Allo Volt+ Amfi İncelemesi (FİYAT/PERFORMANS)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyes-on-you -- 5 Kasım 2017; 11:26:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnceleme için teşekkürler hocam kısaca ta2024 seviyesinde diyebilirmiyiz?

• stakanar S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle onun kadar detaylı değil ama ondan başarılı olduğu kısımlar varken birinin detay seviyesi 100 üzerinden 100 ise bu da 90.

• Tebrikler

Bende yarın Volt + Boss + Dali Spektor 1 yapayım.

Tecrübelerini aktarırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mair kullanıcısına yanıt
    Elbette, senin küçük odada bir türlü dinleyemedik o sistemi de :)

• eyes-on-you kullanıcısına yanıt
    E buyur:) Arada müsait zamanlar ve boşluklar oluyor.

• Nasıl çaldığı hakkında fikir edinmek isteyen olursa diye bunu şuraya bırakıyorum :)

• Tuttum cihazı kulaklık amfisi gibi ama normal şartlardaki kulaklık amfisinden uygun inceleme için teşekkürler
    Allo Volt amfi benden de geçer not aldı.. Tekrar güle güle kullan Ali. Cihaz açıkken herhangi bir şey çalmıyorken son volume seviyesindeki sessizliğe hayran oldum.. Sıfır arka plan gürültüsü. Çıtlı volume pot da ayrı bir hoşuma gitti.
  • Daha önceleri dijital Class D amfileri dinleme fırsatım olmuştu. İlk dinlediğimde verimliliği beni çok şaşırtmıştı. Hiç ısınmadan o muazzam gücü vermesi beni şaşırtmıştı. İlk modeller de sesi sonuna kadar kapatsanız bile dip gürültüsü oluşuyordu yani kısık seste müzik dinlemek tam anlamıyla işkenceydi. Fakat ses potansını sonuna kadar açsanız bile dip gürültüsü sesi artmıyordu o da çok ilginç bir deneyimdi. Pek çok değişik hoparlörde dinletilerim oldu. Ses de öyle kayda değer bir olumsuzluk görememiştim. Belkide kulağın Class D ye uzun süre alışması ve sonra Class A amfi dinlendiğinde fark anlaşılabilir.

Analog bir sesin önce dijitale çevrilip sonra tekrar analoğa çevrilmesi bana doğru gelmiyor. Belki de Analog düşkünü olduğum için bana biraz ters geliyor olabilir.
  • Sn. Ogen, d klas ampliler dijital değildir onlarda analog herhangi bir d/a a/d çevrim mevcut değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Allo Volt amfi benden de geçer not aldı.. Tekrar güle güle kullan Ali. Cihaz açıkken herhangi bir şey çalmıyorken son volume seviyesindeki sessizliğe hayran oldum.. Sıfır arka plan gürültüsü. Çıtlı volume pot da ayrı bir hoşuma gitti.

Abi sen gittikten sonra biraz daha açıldı. Daha detaylı çalıyor. Bunda Mundorf'un etkisi de olabilir ama.

Güzel bir hoparlör kablosu istiyor yalnız, eski sistemden kalan Aydiquest G2 detay konusunda yetersiz kalıyor ve bassları çok baskın.

Bana o gün denediğimiz Van Damme'ın incesinden gerek sanırım :)

6mm2 kesit biraz fazla gelebilir Van damme'ın 4mm2 lik kablosu cuk diye oturabilir Ali.. Audioquest g2 için yaptığın yoruma da katılıyorum. 👍🏻

• Sayın ogen; amfi topolojilerini biraz karıştırdınız sanırım. Gerçi böyle bir bilinçde var D class ile alakalı sanırım bu da avr cihazlarından ötürü

• Allo Volt+ Amfi İncelemesi (FİYAT/PERFORMANS)

Sanki analog sinyal dijital sinyale dönüştürülüyor gibi görünüyor.

• Telegraph road ne kadar muazzam bi şarkıdır ya
    Topping d30 kovalıyorum ben de, 11.11 de aliexpressten almaya niyetliyim, ne dersiniz?
  • mavera71 M kullanıcısına yanıt
    Sayın mavera

Çıkın aradan, Aliyi meşgul etmeyin. Ben alıcam 11.11'de bişeyler 😄

Şakası bi yana d30 iyidir evet. Ama Fx-audionun daclarına da bakın derim.

• Mair kullanıcısına yanıt
    Dsd çalabilen bi fx audio önerisi bekliyorum sizden Mahir hocam :)
  • mavera71 M kullanıcısına yanıt
    Eeeee ööööööö hmmmm

Anladın sen

• Burning süreci devam ediyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.