Şimdi Ara

Allaha inanmak ne kaybettirir? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
2
Favori
3.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeopol

ayni seydir.

eger sizin gibi dusunursek dunya uzerinde herkes muslumandir. kimisi sirk kosma gunahi isliyor, kimisi adam olduruyor, kimisi baska ginahlar isliyor.

Yahu şirk koşma günahı işliyor ve sen buna müslüman diyorsun.Bikere adam iman etmisse şirk koşamaz.Şirk koşarsa müslüman olamaz.Yani ikisi aynı kefede bulunamaz
    Bak ciddi ciddi bunları toplumda sòyleme gülerler sana

İmanın Şartları:

1- Allah'a inanmak

2- Meleklere inanmak

3- Kitaplara inanmak

4- Peygamberlere inanmak

5- Ahiret hayatına inanmak

6- Kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine inanmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mcx

Benimde kafama takıldı bilenler cevaplasın. Kadının kapaması bile erkek hisleri için.Kadında azrulamaya aldatmaya başladı bunun için ne yapılmalı ?
    Allah'a inanmak bişi kaybetirmez aksine hazlarımızın kölesi olmaktan kurtuluruz. Ama hazıya hocaya dindara inanmak beynimizi kaybettirir.

Kuranın çoğu yerinde akletmezmisiniz düşünmezmisiniz der.
    Yani bir insan aklını ve beynini tamamen bir cemaate veya tarikata yada bu isim altında faaliyet gösteren insanlara(ad nan ok tar gibi) teslim ediyorsa o insandan korkulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezaiabi35 -- 12 Haziran 2016; 20:05:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezaiabi35

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

ayni seydir.

eger sizin gibi dusunursek dunya uzerinde herkes muslumandir. kimisi sirk kosma gunahi isliyor, kimisi adam olduruyor, kimisi baska ginahlar isliyor.

Yahu şirk koşma günahı işliyor ve sen buna müslüman diyorsun.Bikere adam iman etmisse şirk koşamaz.Şirk koşarsa müslüman olamaz.Yani ikisi aynı kefede bulunamaz
    Bak ciddi ciddi bunları toplumda sòyleme gülerler sana

İmanın Şartları:

1- Allah'a inanmak

2- Meleklere inanmak

3- Kitaplara inanmak

4- Peygamberlere inanmak

5- Ahiret hayatına inanmak

6- Kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine inanmak

Basit ilmihal bilgilerinide anlattırıyorlar adama sezai abi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    ben kendim için bir takım kurallar bulup dinimi kişiselleştiremez miyim?

mesela orucu 20.30 a kadar tutmasam kış saati gibi 16.45 e kadar tutsam. güneşe göre değil kendime göre bir yol izlesem.

namaz konusunda ise. bana ihtiyacı olmayan bir zatın bana secde emri vermeyeceğini düşünerek,

mesela sakat bir kızı görüp onun eli kolu olsaydı mutlaka sana secde ederdi deyip onun için iki rekat namaz kılsam ve insan için emir olan nedir sorusunu anlamak istesem benim izlediğim metot hakkında ne düşünürdünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 12 Haziran 2016; 20:25:17 >
  • Lokomatif Portakal kullanıcısına yanıt
    Senin ne farkın var şimdi? Sende dine takan insanlardan birisisin şu yazdıklarına göre. Biz dinde takılmışız, sen bize takmışsın. Saçmasınız, çok saçmalamışsınız.
  • ResulMert kullanıcısına yanıt
    Iyi guzel emek edip yazmissin da hocam takildigim bir yer var. Tanri Allah Elohim Yehova Yaratan bunlarin hepsi ayni şeyi ifade etmez mi? Hepsi tek bir yaratanin farkli tasvirleridir. Kimi ona Allah der kimi kısa parliament kimi kobe beef der kimi Yehova. Ama yaratanin bir olduguna inaniliyorsa yahudinin de yaratani aynidir muslumanin da

• quote:

Orijinalden alıntı: innovativengineer

Iyi guzel emek edip yazmissin da hocam takildigim bir yer var. Tanri Allah Elohim Yehova Yaratan bunlarin hepsi ayni şeyi ifade etmez mi? Hepsi tek bir yaratanin farkli tasvirleridir. Kimi ona Allah der kimi kısa parliament kimi kobe beef der kimi Yehova. Ama yaratanin bir olduguna inaniliyorsa yahudinin de yaratani aynidir muslumanin da

Hocam Yaratan aynı ama diğer kutsal kitaplar bozulmuştur.Matta marcos yuhanna luka arasından tekrar bir incil türetilmiştir.
    Ve hristiyanlar Hz.İsa ya tanrının oğlu derler bu durum ihlas suresininde açıklanmıştır.
    İhlas suresi

Bismillahirrahmânirrahîm.
    1- Kul hüvellâhü ehad
    2- Allâhüssamed
    3- Lem yelid ve lem yûled
    4- Ve lem yekün lehû küfüven ehad

Anlamı
    Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
    1- De ki; O Allah bir tektir. 
    2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir).
    3- Doğurmadı ve doğurulmadı 
    4- O 'na bir denk de olmadı.

Yahudiler de tartışmaya gerek olmadığìnı düşùnüyorum.Çünkü onlar yahudiler üstün ırktır diyorlar ve yahudiler dışındaki insanları òldürmenin gùnah olmadìğìnì düşünüyorlar.§u anki bozulmuş tevratta diğer ırklar yahudilere hizmet etmek için yaratılmıştır yazıyor.
    Yani bunlarda semavi dinlerdir.Ama kutsal kitapları bozulmuştur.
    Tanrı kavramıyla ilgilde tanrı çoğullaştırılabilir.
    Tanrılar diyebilirsin ama Allah`lar diyemessin fark burdan gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezaiabi35 -- 12 Haziran 2016; 21:43:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

quote:

Orijinalden alıntı: paardon

Ya Allah değil de Zeus gerçekse? Ya tüm inanmayanları sonsuza kadar elektrikle çarparsa?

Eyyyyy Zeus seni yaratan kim :D

Bunlar hep olimpos lobisinin faaliyetleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: celcelet

Senin ne farkın var şimdi? Sende dine takan insanlardan birisisin şu yazdıklarına göre. Biz dinde takılmışız, sen bize takmışsın. Saçmasınız, çok saçmalamışsınız.

Öyleyim evet inkar etmedim.
    Niye öyleyim orası önemli. 1 yıl önce Dindarlar eziliyor ayıptır turbanlilara söyle yapılıyor böyle yapılıyor diyordum şimdi böyle oldum. Neden acaba? 1 ay burda takıl yetiyor zaten ama ülkenin genel profiline 5 dakikalık bakışta fazlasıyla yeterli zaten. Ulan ben böyle yapıyorum da aynı durumda olsam bunlar ne yapar acaba diye düşünebildigim zaman ne mal adam mışım lan ben dediydim. O yüzden evet o dedigindenim bununla gurur duyuyorum herkes hakettiği muameleyi görmeliymış.

• Kin iyi bişey değil lokomotif. Böyle yaparak sadece kendine zarar verirsin kendi kendine sıkıntı yaparsın, bizim uumrumuzda dahi olmaz. Biz ne İslam düşmanları gördük. Ve bu seni günden güne eritir bitirir. Kin çok büyük bir hastalıktır. Şimdiye kadar hiçbir İslam düşmanı bişey başaramadı bak bugün hala dimdik ayaktayız. Allah yüce kitabında "Sizin zulümleriniz ancak nefsinize zarar verir nihayetinde bize dönersiniz" buyuruyor. Boşu boşuna kendini harap ediyorsun. Bide gurur duyuyorum diyorsun. Hey Allahım ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Niye öyleyim orası önemli. 1 yıl önce Dindarlar eziliyor ayıptır turbanlilara söyle yapılıyor böyle yapılıyor diyordum şimdi böyle oldum. Neden acaba? 1 ay burda takıl yetiyor zaten ama ülkenin genel profiline 5 dakikalık bakışta fazlasıyla yeterli zaten. Ulan ben böyle yapıyorum da aynı durumda olsam bunlar ne yapar acaba diye düşünebildigim zaman ne mal adam mışım lan ben dediydim. O yüzden evet o dedigindenim bununla gurur duyuyorum herkes hakettiği muameleyi görmeliymış.

Öfkeyle ve sinirle artık aklını değilde duygularınìn esiri olan biriyle daha fazla muhattap olmayalım arkadaşlar.
    Size karşı bırakın saygì duymayan kendi tabiriyle hiç tanımadığı insanları ve müslümanları sürekli genelleyip insanları aşağılık olarak gòsteren biriyle daha fazla MUHATTAP OLMAYALIM.

Ve En önemlisi şu üslubu böyle bir üslupla konuşan biriyle muhattap olmayalım.

Sana inan olsun erkek olup olmadığını bilmiyorum.Ama erkek olsan ve sokakta benimle bu tarzda konuşsan yüzüne yumruğu yerdin.

Muhattap olmayın arkadaşlar şunla Lütfen rica ediyorum.Sizi insan yerine koymayan biriyle MUHATTAP OLMAYIN

• quote:

Orijinalden alıntı: sezaiabi35

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Öfkeyle ve sinirle artık aklını değilde duygularınìn esiri olan biriyle daha fazla muhattap olmayalım arkadaşlar.
    Size karşı bırakın saygì duymayan kendi tabiriyle hiç tanımadığı insanları ve müslümanları sürekli genelleyip insanları aşağılık olarak gòsteren biriyle daha fazla MUHATTAP OLMAYALIM.

Ve En önemlisi şu üslubu böyle bir üslupla konuşan biriyle muhattap olmayalım.

Sana inan olsun erkek olup olmadığını bilmiyorum.Ama erkek olsan ve sokakta benimle bu tarzda konuşsan yüzüne yumruğu yerdin.

Muhattap olmayın arkadaşlar şunla Lütfen rica ediyorum.Sizi insan yerine koymayan biriyle MUHATTAP OLMAYIN

Ne bu kanaat önderi misin sen konuşma tarzına bak. Yırmıh atarsın anca. Işıniz gücünüz yırmıh atmak. 35 yaşında adamsın ne kadar ayıp hiç yakışmıyor.

• sezaiabi35 S kullanıcısına yanıt
    Simdi diyorsun ki bunlari yapan istedigi kadar gunah isleyebilir. Yahu o zaman ne anlami kaldi dindarim demenin

Dinin kurallarina uymuyorsan o dine ait degilsindir. Bunu tartismaya bile gerek yok. Her halti yiyip ben dindarim diyen varsa, o dindar degil sadece cevresi icin dindarmis numarasi yapan birisidir.

Islamin veya baska dinin sartlari belli. Bunlara uymuyorsan onlara ait degilsindir.

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Islam inanci disinda bir dine inaniyor ve uyguluyormussun diye dusunurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 12 Haziran 2016; 18:43:27 >
  • sezaiabi35 S kullanıcısına yanıt
    Diger kutsal kitaplar bozuldi derken kuran hakkinda nr dusunuyorsunuz?

Hz. Osman doneminde tum kuran nushalarinin ve parcalarinin yakildigi-imha edildigi biliniyor. Ustune kecinin ayeti yemesi gibi kimine gore guclu, hadisleri iletenler tarafindan gunumuze ulastirilan rivayetler var.

Sanki kuranda da incil benzeri bir operasyon yapilmis gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 12 Haziran 2016; 18:50:48 >
  • Burada eleştirdiğiniz insanlardan zihniyet olarak hiç farklı değilsiniz. Onlar gibi davranarak onları eleştiremezsiniz.
  • Allahü teâlâ, Kur’an-ı Kerim i hiç kimsenin değiştiremeyeceğini ve bunu bizzat kendisinin koruyacağını bildiriyor:

(Rabbinin sözü doğruluk ve adaletle tamamlandı. Onun sözlerini [Kur'anı] değiştirebilecek [hiçbir şey, hiçbir kuvvet] yoktur.) [Enam 115]

(Kur'anı biz indirdik, elbette yine onu biz koruyacağız.) [Hicr 9]

(Kur’an, eşi benzeri olmayan bir kitaptır. Ona önünden, ardından [hiçbir yönden, hiçbir şekilde] bâtıl gelemez [hiçbir ilave ve çıkarma yapılamaz. Çünkü] O, kâinatın hamd ettiği hüküm ve hikmet sahibi Allah tarafından indirilmiştir.) [Fussilet 41-42] [Kur’anı Allah indirdiği için, onu bozabilecek birinin çıkamayacağı açıkça bildiriliyor]

Kur’an-ı kerimi hâşâ Resulullah değiştirdi diyenler de çıkıyor. Bu, âlemlere rahmet olarak gönderilen son Resul için çok çirkin iftiradır. Üzerinde durmak bile gerekmez. Bir âyet meali:
    (Eğer O [Peygamber] bize atfen, [Kur’ana] bazı sözler katsaydı, biz onu kuvvetle yakalayıp şah damarını koparır, helak ederdik, hiçbiriniz de buna engel olamazdınız.) [Hakka 44-47]
    Resulullah değiştirdi diyen bu âyeti de inkâr etmiş olur.

(Kulumuza [Peygambere] indirdiğimizden [Allah’tan geldiğinden] bir şüpheniz varsa, iddianızda doğru iseniz, Allah’tan gayri şahitlerinizi [bilginlerinizi] de yardıma çağırıp, haydi onun benzeri bir sûre meydana getirin! Bunu yapamazsınız, asla yapamayacaksınız da.) [Bekara 23, 24]

(De ki: Bu Kur'anın bir benzerini ortaya koymak üzere insanlar ve cinler toplanıp, birbirine destek de olsalar, yemin olsun ki yine de benzerini ortaya koyamazlar.) [İsra 88] [14 asırdır, din düşmanları, hâşâ Allahü teâlâyı yalancı çıkarmak için uğraşmışsa da yapamadılar. 19 cular da bunu yapamaz.]

• NEDEN TEK DİN YERİNE,BİR ÇOK DİN VAR? DR.ZAKİR NAİK (https://www.youtube.com/watch?v=OgUQvj5PMG0&index=19&list=LLcSQekejYSRtgRWJfbH-zZQ )

"Bunca değişik dinlere karşın,Allah neden bir tek din göndermedi?"

Yani bir tek din olsaydı,ne kavgalar,ne savaşlar olacaktı;ne de kafamız karışacaktı.

Bence de çok güzel ve önemli bir soru bu

Eğer Kur'an'ı okursan;ÂLİ İMRÂN Suresi 19.Ayette:"Allah katında (geçerli olan) tek din İslam'dır"der.

İslam:Allah'ın emir ve yasaklarına uymak itaat etmek demektir.

Gönderilen tüm dinlere bakarsan:Peygamberler vasıtasıyla Allah insanlara bir tek dini vaaz etmiştir.

İlk Peygamber Hz.Adem(a.s)dan başlayıp,Hz.Nuh(a.s)Hz.Musa(a.s),Hz.İsa(a.s)Hz.Muhammed(s.a.v)e kadar Dünya'ya gönderilmiş 124 bin Peygamberlerin hepsi.

FÂTIR Suresi 24.Ayette:'Hiçbir ümmet yoktur ki onlar için bir uyarıcı (Peygamber) gönderilmemiş olsun.'der.

Ve yine RA'D Suresi 7.Ayette Allah:'Her kavme gönderilmiş bir yol gösterici (Peygamber)vardır.' der.

Yani gönderilmiş tüm Peygamberler kavimlerine;Allah'ın emirlerinden başka hiçbir şey vaaz etmedi.

Ve tüm bu Peygamberlerin,ilk vaazları:Allah'ın birliği 'Eşsiz,annesi-babası yok,doğmamış,doğurmamış,hiçbir şeye muhtaç olmayan,tek bir Allah'(İHLAS Suresi)

Ama,aradan geçen zaman zarfında Peygamberlerin bu sözleri yıpratılmış,değiştirilmiştir.

Yani buda;Kur'an'dan önce gönderilen kitaplardaki ayetlerin çoğu değiştirilmiş demek.

Ve Allah Kur'an'da birçok ayette:'Eğer dileseydik herkes iman ederdi,emirlere itaat ederdi'der.Yani herkes Müslüman olurdu.

Diğer dinleri bir kenara koyalım,İslam'ın gerçek anlamı:Allah'ın emir ve yasaklarına uymayı amaç edinmek,ve bu yolda hayatını sürdürmek.

Müslüman;Zakir,Abdullah,Sultan olan kişi değil.Allah'ın emir ve yasaklarına uyan,O'na itaat eden kişidir.

Eğer sen tüm bunları yapıyorsan;Ben sana Arapça anlamıyla Müslüman derim.

Yani öbür türlü Sultan,Zakir,Abdullah gibi isimlere kanma,anlam yükleme.

Arapçada'Müslüman'demek:Allah'ın emir ve yasaklarına uyan ve O'na itaat eden kişi demektir.

Yani kim bunlara uyar,yerine getirirse;Müslümandır.

Yeryüzüne gelmiş tüm Peygamberler;Allah'ın emir ve yasaklarına uymayı ve O'na itaat etmeyi Hepsi ümmetine Monoteizm'i(Tek Tanrıcılık/Tevhid) vaaz etmiştir.

Ve dediğim gibi,Peygamberlerden sonraki zaman zarfında tüm bu vaazler değiştirildiği için Allah,son Peygamber olarak Hz.Muhammed(s.a.v)'i

Son ayet topluluğu olarak da Kur'an'ı göndermiştir.

Hz.Muhammed(s.a.v)'den önce gelen tüm Peygamberler de Kur'an'dan önce gönderilen tüm kitaplar da hep aynıydı.

Kur'an'da 4 kitabın adı geçer:Tevrat,Zebur,İncil ve Kur'an

Tevrat:Allah tarafından Hz.Musa(a.s)'a,Zebur Hz.Davud(a.s)'a,İncil Hz.İsa(a.s)'a Ve son ayetler olan Kur'an,son Peygamber Hz.Muhammed(s.a.v)'e gönderilmiştir.

Ve RA'D Suresi 38.Ayette:'Biz her zamana bir kitap indirdik.'der.

Yani Kur'an'dan önce gönderilen tüm kitaplar ve Hz.Muhammed(s.a.v)'den önce gelen tüm Peygamberler sadece o kavimlerdeki insanlara ve o zamana gönderilmiştir.

Bu yüzden değiştirilmiş ve yıpratılabilmiştir.

Ama Kur'an sadece Müslümanlar,Araplar ya da gönderildiği zaman için değil de tüm insanlığa son kitap olarak gönderildiği için,değiştirilememiş ve hükmünü yitirmemiştir.

Ve Hz.Muhammed(s.a.v) de yine,sadece Araplara ya da Müslümanlara değil de tüm insanlığa gönderildiği için öncesinde gönderilmiş tüm kitaplarda adı geçer.

Bu yüzden Allah;HİCR Suresi 9.Ayette:'Biz indirdik(kıyamete kadar)biz koruyacağız.'der.

Tüm bunlardan anlayacağımız gibi,Allah Peygamberler vasıtasıyla insanlara sadece bir tane din gönderdi.

Allah'ın emir ve yasaklarına uymayı ve O'na itaat etmemizi söyleyen tek bir din.

Arapça telafuzuyla ben buna İslam diyorum.

Hz.İsa(a.s)insanlığa Hristiyanlığı getirmedi.'Hristiyanlık'kelimesinin incilde hiç geçmediğini biliyormuydun?

İncillerin tamamında bir tek 'Hristiyanlık' kelimesi yok.

Çünkü Hristiyanlığı getirmedi,'Hristiyan'kelimesi İncildeki bir Ayete göre Hz.İsa(a.s)'ı takip edenlerin lakabı

Hz.İsa(a.s)da insanlara Allah katında kabul gören dini yani İslam'ı getirdi.

Luka İncili 5/30'da:'Bunlar benim değil,Tanrı'nın emirleridir.'der.

Arapçada bu ayetin tam karşılığı 'İslam'dır.

Ve yine benzer bir şekilde,Bhuguvad Gita 18/66'da:'Tanrı'nın emir ve yasaklarına uyun,O'na itaat edin'der.

Arapçaya çevirirsen,İslam'ı kabul et,Müslüman ol.

Yineliyorum;Tüm Peygamberler,kavimlerine 'Allah'ın emir ve yasaklarına uyun O'na itaat edin'den başka bir şey demedi.

Bu yüzden,ÂLİ İMRÂN Suresi 19'da:'Allah katında(geçerli olan)tek din İslamdır.'der

Yani;Allah'ın emir ve yasaklarına uy,O'na ibadet et,Hak dindesin yani İslam'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResulMert -- 13 Haziran 2016; 6:31:36 >

simdi nedense yukaridaki iddialari cevaplamak yerine boyle bir yola basvuruyorsunuz.

biz size degismis, oynanmis diyoruz. siz hayir oynanmadi diyorsunuz. bunu neye dayanarak soyluorsunuz dedigimizde degistigi iddia edilen kitabin kendisi degistirilmedigini soyluyor diyorsunuz.

madem bu yola girdiniz, size sorayim. biliyorsunuz turkiyede bir cok unlu hirsiz mahalleleri var. gozunle gorsen bile hirsiz, hirsiz olmadigini iddia ediyor. simdi sen hirsizin hirsiz olmadigina ikna olabilir misin?
    quote:

FÂTIR Suresi 24.Ayette:'Hiçbir ümmet yoktur ki onlar için bir uyarıcı (Peygamber) gönderilmemiş olsun.'der.

daha surada is bitiyor.

Turklerin peygamberi kimdi, japonlarin, cinlilerin, guney amerika yerlilerinin peygamberi kimdi? veya onlarin sucu neydi ki islam onlara gelmedi? ya da daha ileri gidelim. ortadoguda yasayan ibrahimogullarinin disindaki insanlarin sucu neydi ki de onlar secilmis olamadilar?

lutfen bunlar sinav disinda bir cevap veriniz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.