Şimdi Ara

silinebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • ThePiraeusHunter kullanıcısına yanıt
  Hocam valla helal olsun kolay değil sonradan tıp kazanıp okumak.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • kardeşim öncelikle sen şu intihar düşüncesini kafandan sil. Yaşadıkların gerçekten çok ağır ama kıçını biraz daha sıkmaya çalış şu liseyi bitir sonra ne istediğine karar ver. Bak bizim durumumuz iyi ama babam kardeşime düzgün bir yer kazanamazsa sanayiye veririm diyor ve bunu kötülüğü için söylemiyor usta maaşı gayet iyi ayrıca bizim tanıdığımızın oğulları mühendis ve iş bulamadıkları için babalarının yanında çalışıyor. He sen eyer üniversite okumak istiyorsan buda imkansız değil matematiğin çok kötüyse Karekök yayınlarının matematik 0 kitabı var onu al ve uygulamasını indir internette bir sürü ders videosu var. Bak ben açıktan okuyorum ve rezil bir öğrenciydim çalışmaya yeni başladım ben bile yaptıysam sende yaparsın. açığa geçmek istiyorsan ama ailen izin vermiyorsa baban akşam eve geldiğinde ona bir çay koy ve düzgünce durumu izah et. üni. istemiyorsan sana ayrıca örnekler veriyim liseden sonra bekçi olabilirsin, askerde kalabilirsin, ticarete atılabilirsin, sanayide çalışabilirsin ve bunları yaparken açıktan bir üniversite okuyabilirsin. Bak KFC'nin kurucusu fakir yaşlı bir adammış sokakta tavuk kanadı satıyormuş ve işi büyütmüş en zenginler arasına girmiş. Zararın neresinden dönersek kardır.

  https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3D4ceacDz95ys%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGPmFk5QGIhBtDZcHywfjTy_AEJ1TMqYmMgFy

 • Yani derslerinin kötü olması devamsızlığın olması senin kabahatin . Kendin ekmissin kendin buluyorsun.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Kardeşim buradan kimse sana intihar çözüm cevabını veremez. Lise yıllarında en küçük sorunlar bile insanın çok fazla üstüne gelebiliyor. Öncelikle ne yapmak istediğine karar vermen gerekir. Okumak istiyorsan ona göre yaşamalısın. Yok okumak istemiyorsan gidip ailene ben okumak istemiyorum diyebilirsin. Hangi kararı verirsen ver gidip ailenle açık açık konuş. Seni kararlı görmezlerse güvenmezler sana. Muhtemelen ne yapmak istediğine emin olmayan biri gibi görünüyorsun. Onlarda kendilerine göre iyi ve doğru neyse ona yönlendirmeye çalışıyor seni. Senin tam iki katın yaşındayım. Sen benim yerimde olsan ne yapardın diye merak edersen gidip çok sağlam okulumu okur üstüne kendimi çok donanımlı hale getirmeye çalışırdım. Pes etmez daha çok arkadaş edinmeye çalışırdım. İçine kapanık olmak bir süre sonra düzelir. Ama evde oturarak bunları sorun ederek düzelmez. Ailen senin kötülüğünü istemez. Hatta gidip destek almak istediğini söyleyebilirsin. Bununla alakalı psikolog servisinden destek al. Emin ol çok iyi gelecektir. Ama intiharı aklından çıkar. Anne ve babanın çocukları olduktan sonra hayatta ki tek hedefleri ona daha iyi gelecek hazırlamak oluyor. Hani çocuğun olursa anlarsın lafı var ya o kadar değişik geliyor ki çocuğun yokken. Ne diyo la bu diyorsun. Ama çocuğun olduktan sonra işte o zaman çok başka.

 • Neden açık lise okumuyorsun?

  Açık lise okuyup üniversite sınavına da çalışacak vakit bulabilirsin. Bütün bu dertlerle de uğraşmazsın.

 • elLbufFer kullanıcısına yanıt

  bu nası yorum la. zorbalardan dolayı nası ders çalışsın. okulda rahatsız edilen biri eve gelince ders mi çalışabilir


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Penguen Gunter kullanıcısına yanıt

  Üslup ve yazına bakılırsa sende aynı dertten muzdaripsin.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • elLbufFer kullanıcısına yanıt

  dediğim gayet açık olmasına rağmen anlamamışsın.


  Alıntı

  metni:
  Zorbalığa maruz kalan çocuklarda genel olarak okul ve eğitim hayatı ile ilgili aksamalar meydana gelmektedir. Zorbalığa maruz kalan çocuklarda eğer zorbalık okulda meydana gelmişse, okula gitmek istememe, derslerden kaçma, devamsızlık yapma, genel başarısızlık gibi davranışsal tepkiler ortaya çıkmaktadır.
 • Ulan ne drama yapmışım, hepsi şakaydı hahahaha.

  Ama derslerim b.mbok idi orası doğru. Açığa geçtim, ayrıca usta oldum.

  Şu an en kötü bir araba geldi mi 500TL'ye yapıyorum. 1 Saatte 500TL.

  Full paket isterse 6 saatimi alıyor. Onda da 2 ila 2.5k arası alıyorum. Parayı da bankaya atıyorum.

  60'a yakın birikti, 5-6 ay sonra ehliyet alıcam, sonra bi ford, gerisi yine aynı devam.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.