Şimdi Ara

Allah rızası için motor ve elektirikten anlayan arkadaşlar baksın bıktım artık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kafayı yemek üzere olduğum bi sorunla karşı karşıyayım biraz uzun olucak ama arıza cidden uzun durum şu
    Arabam otomatik 1.6 16v lpgli,ilj aldığımda seyir galindeyken araç motor hararet lambası ve stop kırmızı ışığını yakıp vuruntu yapıyodu o anngaza dokunursam devam ediyodum,eğer gaza basmazsam araba stop ediyodu.neyse bu çok sık değildi öyle kullandım sonra bi gün araba çekilten düşerek beni yolda bıraktı usta geldi 2 3 nolu bobini değiştirdi araba canavar,sonra 500km bu sorun olmadı yine baş gösterdi ben de bobinleri takım olarak bosch aldım ve bujileri ngk lpg1 buji olarak değiştirdim.400km hiç bu sorun olmadı sonra sıklaşmaya başladı.nette araştırmalarım sonucu lpg montajında elektiriğin bobinden çekilmesi durumunda bobin yanabileceğini okudum bin bir zorlukla elektiriği 4.bobinden aküye aldırdım.sonra ara ara bu sorunu yapmaya başladı düne kadar ve sorun şimdi çok sıklaştı.benzine alıyorum sorun yok lpgye alıyorum hemen aynı sorun.bi süre benzinde kullanmıştım sorun başlarda yoktu sonra sıklaşmıştı benzindede.boğaz kelebeği temizlendi,ateşleme yeni.ya cidden kafayı yicem artık uyku uyuyamıyorum o derece.
    Şimdi bebim aklımda şöyle sorular var.
    1-ben elektriği doğru yere aldırdım ama sonuçta bobinden alındığı zamanlarda kuşlandığımdan bobinler az arızalandı bu yüzden lpgde sık,benzinde bu sorunu az yapıyor.
    2-egr valfi arızalı
    3-oksijen lamba sensörü arızalı
    4-krank devir sensörü arızalı
    Bu arada bilgisayara bağlayınca arıza göstermiyo kesinlikle,bu arada rolenti valfide değişti.
    Araba soğukken motor dizel araba gibi dır dır dır dır gibi çalışıyo subap ayarından da olabilir mi acaba?
    Göstermediğim usta kalmadı lütfen yardımcı olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalic_wampire -- 20 Ağustos 2015; 18:30:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.