Şimdi Ara

ALLAH RIZASI İÇİN BİR YARDIMCI OLSANIZ BİLEN KARDEŞLERİM...ASUS FX553VD-DM583T i7-7700HQ 16GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX1050M 15.6 Windows 10 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
4
Favori
8.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1050 ile 1050ti arasında tabi ki fark var ama uçuk değil dediğin gibi 4-5 FPS fark eder sadece ben sana HP 15-BC202NT önerebilir m

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masquevenise kullanıcısına yanıt
    Bu laptop i5 7300hq kullanıyor

4 çekirdek 4 izlek

Solidworks keyshot adobe premier gibi işlemci kullanan programlar kullanıyorum

• O zaman sana olmaz dostum genel önerim zaten ama fiyatı çok uygun bütçesi kısıtlı olan oyun amaçlı laptop arayanlar bakabilirler

• Masquevenise kullanıcısına yanıt
    Asus fx553vd -dm160 aldım

I7 7700hq

Gtx1050 4gb

8gb ddr4 (büyük ihtimal 2133mhz)

128gb ssd + 1tb hdd (aynı şekilde büyük ihtimal 5400rpm)

Değerleri ürün bana ulaşınca kendim yazarım

Ben ararken baya zorlandım internette 1 tane bile Afterburner açık Gameplay videosu yok hatta çoğunda fps sayacı bile eklememişler

• Evet bende o ürünü baya araştırdım dediğin gibi hiç video yok umarım aldığına pişman olmazsın hayırlı olsun

• Hocam bilgisayar elinize ulaştı mı? İlk izlenimlerinizi yazabilir misiniz? Bu ürünü ben de almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz?
  • Fighting Falcon. kullanıcısına yanıt
    Malesef daha ürün bana ulaşmadı hafta sonu sipariş ettiğim için pazartesi kargolanmış

Bugün sonuna (16.00-17.00) ya da yarın sabah gibi elime ulaşır.

• LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Ürünü tam olarak nerden aldınız link bırakabilirmisiniz

• syflhg S kullanıcısına yanıt
    http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-fx553vd-dm160-i7-7700hq-8gb-128gb-ssd-1tb-4gb-gtx1050-156-freedos-pmu358137

-Bu üründe(DM160) DVD rom yok. dvd bay bölümünde DUMMY var isteğe bağlı olarak sonradan takılabilir ve HDD, içinde SSD olduğu için 5400RPM

Ürün GL553 ün daha Az oyuncu temalı versiyonu diyebiliriz
    hatta BIOSları bile aynı
    buda Anakartın bile bire bir olduğu anlamına geliyor
    işlemci, Gpu, anakart, chipset, soğutma bire bir aynı. Yani performansları da aynı

Gl553den farkları
    RGB Klavye
    ROG teması
    Metal kapak ve klavyenin olduğu bölüm metal kaplama (kasa plastik)
    portlar kırmızı renkli (hızları aynı)
    Freedoslu sürüm yok bütün Gl serisi laptoplar Win10 yüklü geliyor
    Blu ray ROM
    Ürün Elime saat 10 gibi ulaştı.

Asus Fx553vd-DM160

İlk açtığımda direkt olarak biosa girdim
    Masaüstündeki gibi grafik tabanlı bir BIOS beni karşıladı
    90lardan kalmış gibi duran Legacy temalı biostan kat kat daha iyi duruyor
    FreeDOS denemek için açıyım dedim. ama beni basit arayüzlü bir linux dağıtımı karşıladı

Ürünün klavyesinin hissiyatı gayet güzel oyun oynarken harici klavye bağlarım diyordum ama şu anlık kendi klavyesi gayet iyi
    Plastik yapılı olmasına rağmen kaliteli hissettiriyor

İçindeki bellekler Hyundai Electronic Üretimi 2400mhz Bellekler var ben 2133mhz bekliyordum

şuan sadece Prime95 deneyebildim test olarak
    Saf işlemci yük testinde Max 85 derece ve 4900rpm fan hızı aldım
    ses olarak eğer oda sessizse duyuluyor ama eğer açık hava veya ev ortamı ise birazcık alttan üfürme sesi geliyor
    işlemci 85 dereceyken klavyenin üzeri gayet serin ılımadı bile ellerim terlemeden bu yazıyı yazabiliyorum (hala prime95 açık, 15dk)
    Şuan windows updateleri ve steami kuruyorum Kütüphanemden bir kaç oyun indirip GTX 1050nin performansına da bakacağım

masaüstü kullanımında Fan sesi duyulmuyor
    Merak edenler için, İçindeki
    HDD Seagate st1000lm035-1rk172
    SSD HFS128G39TND-N210A

Ekranı beklediğimden daha parlak evde parlaklığı kısarak kullanıyorum
    açıları iyi nerdeyse 170 dereceden bile renkler bozulmuyor

----

LAN Kablosu ile 300GB veriyi Laptopa attıktan sonra Mouse bağlayıp Overwatch denedim
    Geforce experianceden optimize ettim oyuna girip baktığımda high-very high ayarları seçmiş
    oyun çoğunlukla 70 fps çalıştı (overwatch daha stabil bir vsync için 60 yerine 70e sabitler) arada aşırı yoğun efekt ve parçacıklı sahnelerde 55lere kadar anlık düştüğü oldu
    İşlemci oyundayken neredeyse hiç bir zaman Turbo Boost yapmıyor base clockda çalışıyor 2.8ghz ekran kartı ise 1600-1700mhz arası dinamik geçiş yapıyor
    işlemci max 85 ekran kartı max 81 dereceye çıktı (20dk oynadım)

----

Şuan sevmediğim tek şey var cihazda
    NumLock Bildirim LEDi yok
    NumLock açık mı kapalımı denemeden anlayamıyorum (Capslock için alt tarafta şarj ve hdd ledinin yanında bildirim ledi mevcut)
    ya da ben daha yerini bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleHawk -- 14 Eylül 2017; 16:16:28 >
  • İncelemeniz için teşekkür ederim hocam. Peki tasarım hakkında neler söyleyebilirsiniz? Kırmızı klavye normal kullanım için sıkıntı yaratır mı ben ayrıca programlama için de kullanacağım klavye buna uygun mu sizce? Bir de kasa kalitesi ve malzeme nasıl, parmak izi bıraktığı yazılmış çok abartılacak gibi mi yoksa normal plastik izi gibi mi?
    Parmak izi bırakıyor, Normal bir plastikten biraz daha fazla.
    Klavyenin ışığı ayarlanabiliyor isterseniz tamamen kapatabiliyorsunuz
    Ben en kısıkta kullanıyorum

tasarımı bana sorarsanız çok dikkat çekmiyor iş ve okul bilgisayarı olarak kullanılabilir

GL553 ile aynı kasaya sahip onun durumu vahim toplantıya veya sınıfa öyle bir cihazla girmek komik olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fighting Falcon.

İncelemeniz için teşekkür ederim hocam. Peki tasarım hakkında neler söyleyebilirsiniz? Kırmızı klavye normal kullanım için sıkıntı yaratır mı ben ayrıca programlama için de kullanacağım klavye buna uygun mu sizce? Bir de kasa kalitesi ve malzeme nasıl, parmak izi bıraktığı yazılmış çok abartılacak gibi mi yoksa normal plastik izi gibi mi?

Klavyenin ve touchpad'in plastiği mat olduğu için parmak izi bırakmıyor. Logonun olduğu üst kapak parlak, o kısımda sürekli parmak izi kalıyor.
  • Hocam peki normal kullanımda şarjı ne kadar gidiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fighting Falcon.

Hocam peki normal kullanımda şarjı ne kadar gidiyor?

Wifi'da, klavye ışığı açık, %40 ekran parlaklığında en az 2.5 saat gidiyor.
  • Bu gün İnternetten(chrome) 2 bölüm dizi rahat izledim (bölümler 1 saat 30dk)

Pc kendini 25% (normalde 20% ben kendim ayarladım) pil kalınca güç tasarufuna alıyor
    (parlaklık 50%, Klavye ışık düzeyini hatılamıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleHawk -- 17 Eylül 2017; 17:26:49 >
    Hocam Tekrardan merhaba . Asusun diğer modellerinin yorumlarında donmalar,ısınmalar fln olduğunu gördüm. Şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Bir de merak ettiğim şey İçinde olan ram anakarta gömülü mü yoksa çıkarabiliyoruz mu?
  • frkyzn F kullanıcısına yanıt
    Ram anakarta SODIMM ile bağlı

Yani sökülebilir hatta 1 tane de boş port var eskinin yanına bir tane daha eklenip kapasite 16gbye çıkarılabilir

Dilerseniz eski modülü söküp 2 tane 16gblik ram takarak 32gb ye kadar çıkabilirsiniz

Ben 4 saat aralıksız BF4 oynadım (MP 25 vs 25 player)

80-90fps arası sorunsuz oynadım

Sıcaklıklar işlemci max 85 ekran kartı 81 derecede çalışıyor

(Örn içinde 1060 olan laptoplar 95-90 derecelerde çalışıyor)

Sıcaklığa bağlı fps düşmesi vs yaşamadım

Cihaz o sıcaklıklarda gayet stabil performans veriyor

Eğer düz bir yüzeyde kullanıyorsanız sorun yaşamazsınız

Hocam Alet tek fanlı ama yinede çok ses çıkardığı oluyor mu?
  • frkyzn F kullanıcısına yanıt
    Render veya Oyunda eğer hoparlör vs kapalı ise duyulabilir bir çıkartıyor
    eğer oyunları sessiz oynamıyorsanız sorun yaşamazsınız
    Çalışırken aynı odada durulabilecek kadar az ses çıkartıyor diyebilirim

Oyunlarda max 4200rpm çalışıyor ama isterseniz 5500e kadar çıkabiliryor
    fan boost ile fazladan 1000rpm ile de kullanabilirsiniz

4200rpm de 60DB
    5500rpm de 81DB ses çıkartıyor
    oda ise 21 DB
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.