Şimdi Ara

Allah razı olsun Millenicom, yaşasın 100/35mbit internet.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Not: Benden bir artı puan aldılar soruma dürüstçe ve çözecek şekilde cevap vererek.
    Kullanan arkadaşlar yorumlarınız nedir? Bağlatayım mı? Özellikle müşteri hizmetleri nasıldır?

Ayrıca suçu sürekli ev içi hattınıza atıyorlar mı Türknet gibi?
    Ben Türknetten çok çektim, bknz;
    https://forum.donanimhaber.com/turknet-baglattirmadan-once-okuyun-1-senelik-abonenin-1-5-aylik-drami-internet-8mbit--136659960#136659960

Güncelleme 1: 23.01 itibari ile başvurdum. Teknik destek hep çok iyiydi. Bazen boş boş soru sorsam bile bilgili bir şekilde anında cevap verdiler.

Güncelleme 1: 24.01 itibari ile bağlandı, hız değerlerim mükemmel! Edit 35mbit bağlattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otakutr -- 28 Ocak 2019; 8:48:1 >

• az önce bi konu açtım hocam kendi bağlantım ile ilgili, kurulumda sıkıntı olmadı olabilecek en kısa sürede oldu kurulum, genelde bu alt isslere geçişte sorun yaşanıyor sanırım.
  • Raz3rs kullanıcısına yanıt
    Yeni abonelikse evde kurulum işlemi ile faturalama başlar, eğer hat taşıma (churn süreciyse) abonelik bize taşınınca başlar.
    CDR üretmeyen bir bağlantıda faturalama başlarsa (istisnadır) şikayetinizle kullanım olmadığı görülür ve fatura silinir, iptal isterseniz de caymasız iptal yapılır. CDR internet kullanımı olup olmadığını gösteren rapor verisidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raz3rs

az önce bi konu açtım hocam kendi bağlantım ile ilgili, kurulumda sıkıntı olmadı olabilecek en kısa sürede oldu kurulum, genelde bu alt isslere geçişte sorun yaşanıyor sanırım.
    Hocam istediğim cevabı aldım. Çok teşekkürler bakacağım konuna şimdi ben sıfırdan bağlatacağım mecburen geçiş yapmam imkansız Türknet yüzünden. Yarın kısmetse belgeleri alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otakutr -- 22 Ocak 2019; 17:2:34 >
  • Bugün itibari ile başvurdum. Bakalım neler olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi internet o kadar güzel ki 35 mbit olmasına rağmen 4mb ile indiriyor, 3mbit upload geliyor. Ping 17. İsteyene kanıt atarım. Modeme 100mbit full geliyor. Harikalar. 24 saat geçmeden bağlandı. :Ne zaman teknik desteğe gitsem cevap verdiler.
  • Fiber bağlantı için hangi modemi veriyor bu arkadaşlar.

Yine SOL dandik modemlerinden mi acaba.
  • Saha dolabı yakınlığı ile 96 Mbit olan hattan 35 Mbit verilmiş başlık da 100 Mbit alıyormuş gibi yazmışsınız bende de 127 Mbit yazıyor ama alınan hız 75

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Site üzerinden numaramı bıraktım. Yeni üyelik için.
    Sanırım başvuru belgesi önce bana gelecek imzalayıp geri göndereceğim falan filan....

Bunun yerine istanbul içi, sanırım leventte merkez, direkt oraya gitsem abonelik işlemlerim daha hızlı hallolur mu?

Bu arada şimdi kontrol ettim, superonline sitesindeki sorguda altyapı gözüküyor ama mileni'.com da altyapı yok gözüküyor. Oturduğum bina yeni bir site.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niedy707 -- 25 Ocak 2019; 10:16:34 >
  • niedy707 N kullanıcısına yanıt
    Hiç yorulmayın. Rakipten geçiş değil de yeni abonelikse zaten evde kurulum hizmeti olacak. Telekom altyapısı ise başvurunuz eve gelen ekip evrakı getirip orada imza alacak. Turkcell fiber altyapısı ise o zaman kargo/kurye ile işler süreç.

• ZTE H267A verdiler.Bende Huawei'nin çöp modemi HG255s bekliyordum ama bir baktım ZTE getirmişler.2.4 Ghz kapattım arada bir çünkü telefonumda 2.4 açık olunca 5ghz'da ünlem çıkıyordu komple kapatınca 2.4 ghz hiç bir sorunum kalmadı.Zaten 5 ghz'in çekimi şuanda yetiyor.Evdeki bütün cihazlarımda 5ghz destekli ayrıca apartmanda 5ghz bandı bomboş sadece ben varım gereksiz yere 2.4 ghz'den yayın yapmasına gerek yok açık olsa bile zaten kimse kullanmayacaktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milenicoma geçiş yapılınca eve kadar fiber yinede modem kiralama ücreti alınır mı ? 9 tl mevcutta aynı modemi kullanacağız ve şu andaki iss benden ücret almıyor

• Pusula@ P kullanıcısına yanıt
    Selamlar
    Evet alınır. Türk Telekom toptan düzeyde bu parayı alacağını teklif etti ve BTK’nın yakın zamanda onaylamasını bekliyoruz. Eski müşterilerden de alacağı için biz şimdiden başladık bu ücrete. Yakında tüm firmalar yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

• Allah razı olsun Millenicom, yaşasın 100/35mbit internet.

Web sitemizden ekran görüntüsü. Üstü işaretli alan geçerli olan bilgidir.

• Alper bey son bir soru btk nin onaylama süresi tahminizce ne kadar sürede olur yakın zamandan kastınız nedir ?

Buna cevap vermem çok spekülatif olur. Kesin bilgi bende de yok. Ama teklifi sunuldu toplantıları yapıldı, görüşler toplandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: plusnettr

Saha dolabı yakınlığı ile 96 Mbit olan hattan 35 Mbit verilmiş başlık da 100 Mbit alıyormuş gibi yazmışsınız bende de 127 Mbit yazıyor ama alınan hız 75
    Dostum ben modemime gelen hızı yazdım, başlık hatalı olabilir belki ama şahsen çok memnunum 100mbit modeme geliyor mu geliyor. 35 mbit verildi 4.5 mb'a kadar çıkıyor indirirken daha ne olsun. Şuna da eminim ki bugün arayıp 100 yapayım kaç geliyorsa verirler. sonuçta benim 35'im fazla fazla geliyor hatta, adamların bu konuda hiçbir yamuğunu cidden görmedim. Sitelerinde 60mbit maksimum diyordu hatta. Türknet'e ilk geçtiğimde sitelerinde 50 yazıyordu ancak, zar zor 30 alabildim. Eğer senin böyle bir sorunun var ise mutlaka adamları ara ve modemime bu kadar hız geliyor ama bana bu kadar vermişsiniz diye görüş.

Evet saha dolabı tam olarak dibimde hatta karşı sokakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otakutr -- 28 Ocak 2019; 8:42:17 >
  • Ben de 100 mbps DL

35 MBPS UL diye girdim...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.