Şimdi Ara

Allah kızılderililere neden ulaşmadı ? Ya da elçi göndermedi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
1
Favori
13.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin tabirin ile zaten hiç bir evrimci zaten maymundan geliyoruz demez. Konuya biraz uzak kalmışsın (:
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    Ben baktım,

Talulla(h) ve (musa) gerçi kız isimleri ve isimlerin orjini eski mi yeni mi belli değil.

Ancak diyelim ki eski ve din hiç gelmedi. Musa, Allah kelimeleri ilginç bir şey olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuguli19

Ben admın imlasında noksanlık görmedim. Varsada var.
    İmlaya takılacağınıza fikirlere cevap ver.
    Adam ol adam.

Alıntıları Göster
    Sen göremezsin ki sen de yazmayı bilmiyorsun çünkü. Fikre cevap verme zorunluluğum mu var taraf mı tutmam gerekiyor?
    Sen kimsin adamlık sorguluyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gre3n

Sen göremezsin ki sen de yazmayı bilmiyorsun çünkü. Fikre cevap verme zorunluluğum mu var taraf mı tutmam gerekiyor?

Alıntıları Göster
    Biz adamda adamlık sorgularız.

Senin fikrin neki olmayan varlıkla dünyayı kandırmak.
    Gelsinde beni çarpsın kimse o gerzek. Buradan bu kadarını yazıyorum gerisini sen anla.

Senin allahının çamurdaki kurbağa kadar çürmü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gre3n

Alıntıları Göster
    Anaa sende karı resmi koymuşsun profiline sendemi homoseksüelsin.

Homoseksüellerde moda oldu galiba dindarlık.
  • cuguli19 kullanıcısına yanıt
    Haydaaa din beziganı da olduk :)

Güzel kardeşim, ben herkesin düşüncesine ve dinine saygılıyım, evrime inanana da, başka din mensubuna da, atesistine de.

Ben buraya, olanı Kur'an da yazanı belirtiyorum, sen bana saldırıyorsun. Almak istediğini alırsın, almak istemediğini almazsın.

Zaten "dedesinin dedesi putperest" ise ona semavi dinler ulaşmamışsa o çocuğun günahı yok, ola ki ulaşmayan insan var ise onun da mahşer günü yargısının farklı olacağı da geçiyor Kur'an da.

Senin düşüncelerini değiştirmek veya sana burada saldırmak için yazmıyorum bunları, bildiklerimi paylaşmak için yazıyorum, alıp almamak, inanıp inanmamak sana kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Haydaaa din beziganı da olduk :)

Güzel kardeşim, ben herkesin düşüncesine ve dinine saygılıyım, evrime inanana da, başka din mensubuna da, atesistine de.

Ben buraya, olanı Kur'an da yazanı belirtiyorum, sen bana saldırıyorsun. Almak istediğini alırsın, almak istemediğini almazsın.

Zaten "dedesinin dedesi putperest" ise ona semavi dinler ulaşmamışsa o çocuğun günahı yok, ola ki ulaşmayan insan var ise onun da mahşer günü yargısının farklı olacağı da geçiyor Kur'an da.

Senin düşüncelerini değiştirmek veya sana burada saldırmak için yazmıyorum bunları, bildiklerimi paylaşmak için yazıyorum, alıp almamak, inanıp inanmamak sana kalmış.
    Kardeşim ben dini kullanıp emeğimi çalan din bezirganlarına hiç bir saygım yok.
    Sıradan vatandaş namazında niyazındadır. Başımın üstünde yeri var.

Ancak dini kullanıp ülkeyi sömürüyorsa . Ülkeleri sömürüyorsa ki günümüzde din sadece ve sadece insanları yönetmek için kullanılıyor.

İktidarlar Amerikaya köpeklik yapma sevdasına halkını 1600 TL açlık sınırının latında süründürüyor.
    Bunların trollüğünü yapanlarada en ufak saygım yok. Onlar bir numaralı düşmanımdır.

• Kuranda adi geçmeyen peygamberler var ve kavim sayisi hesaplandiginda 200.000 adet peygamberden bahsediliyor. Hepsi Kuran'da yer almaz. Her kavime peygamber gönderilmiştir. Reddettiginiz dini yanlis bildiginiz icin değil her seyini ogrenip yorumlayıp ona gore reddetseniz keske. Gulunc duruma düşüruyor bu durum.

• quote:

Kardeşim ben dini kullanıp emeğimi çalan din bezirganlarına hiç bir saygım yok.
    Sıradan vatandaş namazında niyazındadır. Başımın üstünde yeri var.

Ancak dini kullanıp ülkeyi sömürüyorsa . Ülkeleri sömürüyorsa ki günümüzde din sadece ve sadece insanları yönetmek için kullanılıyor.

İktidarlar Amerikaya köpeklik yapma sevdasına halkını 1600 TL açlık sınırının latında süründürüyor.
    Bunların trollüğünü yapanlarada en ufak saygım yok. Onlar bir numaralı düşmanımdır.

Alıntıları Göster
    Siyasete girmeyi sevmiyorum bu tarz ortamlarda ama din sömürüsü yapan hiç kimseye benim de saygım yok.

Belki İslamı tanısa çok sevecek, değer yargılarını değiştirecek o kadar insan varken tarikatlar, şarlatanlar ve din sömürgecileri yüzünden çok farklı eğilimlere yöneliyor.

En üzücüsü de bu.

• cuguli19 kullanıcısına yanıt
    Burda mesele benim dini bilgilerim değil ki zaten insanların inandığı bir dini "haha sizin dininiz eksik" der gibi lanse etmek. Kaldı ki kurana göre tüm ümmete elçi gönderildi lafı ile hepsi müslüman oldu lafı arasında gayet açık fark var. elçi gönderdi diye buna tabii olacaklar diye de bir şart yok. Müslüman olmamaları elçi gönderilmediği anlamına da gelmiyor zaten? elçi gönderilmemiş olsa bile benim dinime göre buhari hadisinde bunun karşılığı tebliğ gitmemiş kavimlerin/kişilerin sorguya çekilmeyip toprak olacağı yönünde yanlış hatırlamıyorsam. Üslup vardır üslup vardır benim anlatmaya çalıştığım bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Siyasete girmeyi sevmiyorum bu tarz ortamlarda ama din sömürüsü yapan hiç kimseye benim de saygım yok.

Belki İslamı tanısa çok sevecek, değer yargılarını değiştirecek o kadar insan varken tarikatlar, şarlatanlar ve din sömürgecileri yüzünden çok farklı eğilimlere yöneliyor.

En üzücüsü de bu.

Alıntıları Göster
    Seninle asgari müşterekte aynı düşündük.
    Dünya dinler tarihini ele alırsan, Dini insanları sömürmek için kullanmayan bulmazsın.
    Bir iktidarki ağzından dini düşürmez her türlü bezirganlığı yapar.

Ortadoğu kan gölüne döndü ise bunun müsebbibi . Amerikaya köpeklik yapan iktidarlardır.
    Şu andada bir savaşın içine çekiliyoruz.
    Akan kana yazık.

• pissed.Fox kullanıcısına yanıt
    git tekin puduriden ders al sana nasıl şebek olduğunu (kendisinin ) anlatır
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ben neye inandığımdan bahsettim mi?

Zeka belirtisi yok
    İnsanlık yok
    Saygı yok
    Üslubun leş

Keşke evrimini tamamlayabilseydin. Foruma üye olunurken robot musun testi değil de insan mısın testi yapsalar keşke.

• quote:

Alıntıları Göster
    Sendemi değil "sen" "de" "mi" ne deyi ayırabiliyorsun ne soru ekini. Hadi de yi karıştırıyorsun 2 tane kullanımı var soru ekini her zaman ayıracaksın bunu bari bil.
    Karı değil kadın
  • Kur'an peygamber olup olmadığı tartışmalı üç kişi hariç, 25 peygamberden bahseder. Bunlardan dördü rasul kategorisindedir. Hz. Musa, Hz. Davud, Hz. İsa ve Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem). Ama Kur'an, "Daha önce kıssalarını sana anlattığımız peygamberler gönderdik. Anlatmadığımız nice peygamberler de gönderdik." (4/164) diyor. Hemen devamındaki ayette ise, "Müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak peygamberler gönderdik ki peygamberlerden sonra insanların Allah'a karşı bir bahaneleri olmasın. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir." (4/165) buyuruyor. Peygamber diye tercüme edilen kelimelerin Kur'an'daki karşılığı ise rasul. Bu da gösteriyor ki rasulleri 4 ile sınırlamak doğru değil. İhtimal, soruda zikri geçen bölgelerde birçok rasul gelmiş ve İlahi vahyi tebliğ etmişti. Nitekim bugün bazı Uzakdoğu dinlerinin Vedalar, Upanişatlar gibi kitaplarında yer alan öğretilerin tevhid çizgisini taşıması bunun göstergesi olabilir. Buda'nın bazı öğretileri, Şintoizm'in bazı uygulamaları da hakeza.

Bunun dışında Allah, peygamber göndermediği bir kavme azab etmeyeceğini bizzat kendisi kendi kitabında bizlere beyan etmektedir. Allah adildir, rahmandır, rahimdir, hiç kimseye zulmetmez. Bunlar da Kur'an'da değişik yerlerde yüzlerce defa beyan buyurulan hakikatler cümlesindendir.

• Gre3n kullanıcısına yanıt
    Terbiyesizliklerinle adamın topiğini rezil ettiniz. Utanmaz yavşaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz1806

Bu mesaj silindi.
    Çorumda nerden çıktı.
  • ouz1806 kullanıcısına yanıt
    Evet mesela 18 yaşındayım. Çocukmu gördün.
    Sende 1806 doğumlusun hee.

Konunun kapatılacak tarafı yok. Utanmaz şekilde insanları zan altına aldın.
    O lafları sana yedirecem. Ataist olmasamda dinbazlara uyuzum.
  • O zamanlar henüz amerika kıtası keşfedilmemiş idi.
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Bir teoriyi bilimsel kaynaklardan araştırmak yerine forumdan herhangi birinin konuşmasına göre "çöp" etmek ne kadar zeki olduğunuzu gösteriyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.