Şimdi Ara

Allah kızılderililere neden ulaşmadı ? Ya da elçi göndermedi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
1
Favori
13.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kızılderililer gayet zeki bir insanlardı aile yapıları ve yaşam stilleri vardı o halde allah neden elçi göndermedi ?.Kızılderililerin çeşitli inançları olmuş fakat hiçbir zaman cennet cehennem tanrı tarzı şeylere inanmamışlar onlar için kuvvet denilen değişik bir kavram varmış.
    Her neyse işin bu kısmı önemli değil asıl sorun allahın kızılderililere elçi göndermemesi ve onların varlığını yok sayması.Bu soruyu tanrı dünyanın her yerine çeşitli elçi gönderdi diyen semitikçilere soruyorum neden kızılderililere işaret göndermedi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap veremezler. Çünkü dinleri varken Amerika kıtası bilinmiyordu. Bunu düşünememiş tanrı.
    Hep diyorlar ya islam elçi gönderdi falan diye. İslam bir dönem gelse ne olacak ki hiç izi yok ama hadi diyelim geldi ve unutuldu, başka dine geçildi. Peki en az 100 yıl sonra doğanın suçu ne ? Hiçbir şeyden haberi yok ? 100 yıl sonra doğanı bilmediği için cennete veya cehenneme göndermek tam bir adaletsizliktir.
  • Bu sorular bana çok kasıntı gelmeye başladı. Yani belli soruların cevabını verdikten sonra böyle bir sorunun sorulmaması gerekiyor inanan taraf için de inanmayan taraf için de.
  • Dünyada dinsiz toplum yoktur. Son yüzyılda türeyen sizler hariç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplu ateist blok konusu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah elçi göndermiştir ama İslam dini toplumda geçerli olmamıştır ?
  • sanki kızılderililerin ortaya çıkışından günümüze kadar içlerinde yaşamış gibi sorulmuş bir soru
  • Cevap veremezler. Çünkü dinleri varken Amerika kıtası bilinmiyordu. Bunu düşünememiş tanrı.
    Hep diyorlar ya islam elçi gönderdi falan diye. İslam bir dönem gelse ne olacak ki hiç izi yok ama hadi diyelim geldi ve unutuldu, başka dine geçildi. Peki en az 100 yıl sonra doğanın suçu ne ? Hiçbir şeyden haberi yok ? 100 yıl sonra doğanı bilmediği için cennete veya cehenneme göndermek tam bir adaletsizliktir.
  • Onlar ceennemde çayır çayır yanaçaklar.
    Zate yüzlerindeki kızarıklık ondandır.
    Allah yakmaya başlamış. Ahirette mümin kardeşlerimizden Ayrısınlar diye.

Aramızda dolaşan bazılarıda kızıl saçlı. onlarda ceennemde cayır cayır yancekler listesinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

sanki kızılderililerin ortaya çıkışından günümüze kadar içlerinde yaşamış gibi sorulmuş bir soru
    Lafa bak beri gel. Sende 7 asırdan beri yaşamış gibinsin.
  • hayırdır nerde bastım ben senin kuyruğuna
    laf yetiştirmeye başladın her yazdığıma
  • hesap sadece uyarılanlara var diye biliyorum. ilahi kudret uyarmamışsa gerek görmemiş olabilir. nezih bir toplumdurlar bildikleri şeyler bilmedikleri şeyleri öğrenmelerini gerektirmiyordur vs.

...................

bakınız bunlar basitçe meal okunarak dahi bilinebilecek şeyler.

...................
  • quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

hesap sadece uyarılanlara var diye biliyorum. ilahi kudret uyarmamışsa gerek görmemiş olabilir. nezih bir toplumdurlar bildikleri şeyler bilmedikleri şeyleri öğrenmelerini gerektirmiyordur vs.

...................

bakınız bunlar basitçe meal okunarak dahi bilinebilecek şeyler.

...................
    Senin ne dediğini anlayamıyoruz. Neyse meal denince aklına Guran geliyo sanırım.

Karşında binlerce yıllık kültür var. Hatta kendilerine göre ulu manitu dedikleri bir hergelede var.
    Boyalı tüylü Büyücüler vasıtası ile haberleşir.

Yani bir noktada puta tapan put perestle diyeniliriz.
    Ben kovboy filimlerinin yalancısıyım.
    Ateşle haberleşmede bizden çokta ileridelerdi o zamanlar.

Kısacası kızılderililer putperestir arkadaşım.

Şindik düşüncelerini tekrar meale uydur, istersen.

• biz uyarıcı göndermediğimize zulmedecek değiliz şeklinde mealler var o bakımdan yazım.

tanıdığım hiç bir kızılderili yok.

yanlış anlaşılmasın ironi veya irite amaçlı değil hakkaten tespit amaçlı yazdım.

....................
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    Dünyanın en eski mesleği fahişelik, ahlasızlık, hırsızlık. onlardada insana ait zaaflar onlardada vardı.

Hemende kılıfı buldun. Araştır daha sonra yorumda bulun. Dost tavsiyesi.

Amerikada Yanlız kızıl derililerde yoktu. Aztekler, İnkalar çok büyük medeniyetler kurmuşlardı.
    Bi zahmet bu konularıda araştırıver.

Koca bir kıta. Gitmiş onlarıda zehirlemişiz.
  • kendi inandığın şeyi bile bilmiyorsun
    çoğu evrimci insan maymundan geliyor tezini kabul etmiyor
  • quote:

kendi inandığın şeyi bile bilmiyorsun
    çoğu evrimci insan maymundan geliyor tezini kabul etmiyor
    Senin evrimci dediğin kim olaki.
    Hangi üninin hangi evrim kürsüsü bi zahmet onuda açıklayıver.

Dakka başı bi şeyler yumurlamasanız olmaz.

Burada artık hamamda karılar gibi dedikodu yapmaya başladık.
  • tekkipudri kullanıcısına yanıt
    ben karşımdadakine göre konuşurum
    bu forumda gördüm sorduğun zatları ve ben onları kastettim bana ne bilmem kimin evrim anlayışı bu foruma yazıyorum bu forumdaki evrimcileri kastediyorum
  • quote:

ben karşımdadakine göre konuşurum
    bu forumda gördüm sorduğun zatları ve ben onları kastettim bana ne bilmem kimin evrim anlayışı bu foruma yazıyorum bu forumdaki evrimcileri kastediyorum
    Saçmalayıp durma sizden türeme iki deistin laflarını okuma.
    Benim gördüğüm aklı başında hiç bir Evrimci adem ve havva ikilemini ortaya koymaz.

Çoğullamada yapma burada bizim gibi düşünen hiç bir evrimci senin söylediklerini söylemez.
    Söylüyorsa ya Troldür yada yine sizden türeme kendine ortam bulmaya çalışan biridir.

Onun için tükürdüğünü yala.
    Evrim dedinmi biz tüm dünyanın saygın ünilerinde kabul gören darvini anlarız.
    Hakaretlerde tavan yapıyorsun.

• tekkipudri kullanıcısına yanıt
    yav ben nerede yazdım ademle havvayı kabul ettiklerini kafanda kurgulayıp bana yamama

hakaret ne ya nerde ne yazmışım da hakaret diyorsun

işte senin bu tavrın yüzünden evrim bir dindir
  • quote:

yav ben nerede yazdım ademle havvayı kabul ettiklerini kafanda kurgulayıp bana yamama

hakaret ne ya nerde ne yazmışım da hakaret diyorsun

işte senin bu tavrın yüzünden evrim bir dindir
    Demek din böle bi şey haa
    Ben şindik dindarmı oldum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.