Şimdi Ara

ALLAH KENDİNE İNANMAYANA NEDEN MERHAMET ETSİN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
2.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kac tane ayet koyduk onune. onlar da mi yalan?

hic bir ayette onlar bana inanmadigi icin kalbini muhurledik ifadesi goremezsin. Ancak, kalpleri muhurlendigi icin dogru(!) yolda olmadiklarini anlatan bir cok ayet var.

varsa senin dedigin gibi ayet getir bizim gosterdigimiz ayetlerle karsilastiralim. ama yok. sen kendi dusunceni belirtiyorsun. unutma islam dininde senin dusuncen degil kuranda yazan onemlidir.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    sen getirdiğin ayeti bile okumuyorsan ben ne yapayım ?
    orada yazdıklarımı ayetlerin içinden aldım (acil göz doktoruna görün derim)
    gerçi kalp gözü doktoru olmadığı için senin işin zor :)
    artık iyice saçmalamaya başladın ,Allah'ın bildirdiğini değil işine geldiği şekilde alıyorsun
    ancak şunu iyi bilin ,bu dünyada yok öyle demedim ,ben ayette yazanı söyledim gibi saçma savunmalar yapabilirsiniz ama ahirette göreceğim sizi bu kadar cesur olabilecek misiniz
    sahi ya siz ölüp yok olacaktınız değil mi :)
    oh ne ala bu dünyada istediğini yap ,haksızlık zulüm yap ölüp kurtul
    aksine bunların hepsinin hesabı sorulacak
    bence mahsuru yok siz dalga geçmeye devam edip ateşinizi çoğaltın :)

sana tavsiyem yazdığını önce kendin tam olarak oku ,iyice öğren ondan sonra iddia et ,diğer türlü saçmalamaktan öteye gidemiyorsun
    taa başta verdiğim "namaza yaklaşma" misali bir bölümünü alıp "bak ayette namaza yaklaşmayın yazıyor" demeye devam ediyorsun
    ha bunları bilerek kasten yaptığını bilmediğimi zannetme
    normalde bir insanın cehennemde yanmasını istemem ama siz fazlasıyla hak ediyorsunuz :)

daha fazla cevap verip kendimi yormayacağım
    birkaç odunda biz atalım sözümün doğruluğunu kanıtladığınız için teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

yaraticiyla dalga gectiler(veya benzer anlama gelen ) anlamina gelen bir ayet var mi peki?

hep tanrinin insanlarin istedigini saptirdigi, istedigini ihya ettigini ayetler var. ilginctir ki tanri onlar dalga gecti diye kalplerini muhurlemistir de demiyor. onlarin kalpleri muhurlenmistir, bu nedenle dogru yola gelemezler diyor.

Zaman meselesi

Oda bulacak doğruyu

Onunda kalbide muhurlenecek

o kadar aceleci olma ,ölünce göreceksin doğruyu eğriyi :)
    meşe odunlarınızı hazırlıyorum zaten :)

Ben kavak alsam olurmu

seçme hakkın olacağını zannetmem :)

hayır yani ben birkaç odunda biz atalım deyince birileri gelip ,ateistleri haklı çıkaracak şekilde söz söylediğimi iddia etmez mi ?
    ben ateistlerin ne kadar inatçı olduğunu öğrendiğim için öyle söylüyorum ve sizler benim ne kadar haklı olduğumu ispatlamış oldunuz :)

daha fazla yazmanın bir anlamı yok ,çünkü Allah kendisi gelip bunları söylese dahi siz bu dünyada inanmayıp dalga geçeceğiniz aşikar

• Tekrar baktim, yazdiklarini soyleyen ayet goremedim

Biz ne yaziyorsa onu soyluyoruz. Oyle ismize geleni alip cikarmiyoruz.

Onu yapan muslumanlar. Hatta daha da ileri gidip bu kelimenin 23 anlami var burada 18.si kullanilmis diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 45 çocuğa tecavüz etmekten de mi kötü ? O adam cennete gidecek ben sonsuza kadar yanacağım.
  • Isin ucunu neresinden tutsan bir sacmalik cikiyor. Bu kadar sacmalik varken yargilanmamiz da bu sacmaliklardan biri.

• 45 tecavüz eylemi sonucu cennete girecegini birinin saa kim söyledi . elinde bir belge delil mi var . sacma sapan mantık dışı bu düşüncenin kaynagı ne ? sen kimsin ki 45 cocuga tecavüz eden cennete girecek die sallıyorsun . bu kadarda olmaz

senin cehenneme gidecegin kesin bu sefihlikle ..
    senin için anlaşılmaz sen ateşe yaslanacaksın kefereliğinden dolayı en azından ateizmin bir din oldugunu öğrendiniz .. kurandaki karşılığınıda ögrendiniz . küfür ve şirk

bu eylemleri gercekleştirenlerde kafir ve müşrik -------> böyle giderseniz --------> ila cehenneme zümera

hiçte merhamet edilmeyeceksiniz ben tanrı olsam bende merhamet etmem nankörlere hepsini azabın yurdu cehenneme doldururdum bu dünyadada yasamayı hakketmiyorsunuz aslında nie dersen ?

dışarda yagmur yagıyor .. ulen bulutları sen inşa etmiyorsun yagmuru sen yağdırmıyorsun ama su içmeyi biliyorsun temizleniyorsun bulaşıklarını elbiselerini yıkıyorsun toprak suyla hayat bulup nice meyve sebze gıda yiyorsun hayvanlardan faydalanıyorsun hiç birisini sen var etmiyorsun zerre katkın yok hayat kaynagı su için !!

nankörlük etmeyi biliyorsun karşılığınıda göreceksiniz . bir ömür küfür nankörlük içinde Allahın mülkünde var ettiği toprak üzerinde yarattıgı gece ve gündüz ile güneş ay ile kurdugu sistemde onun nimetleriyle NİE HAYAT SÜRESİN Kİ ?

ben gibi düşünenler çoğalırsa işiniz yaş söyleyeyim

• cadence1 kullanıcısına yanıt
    Jeopol tanrisi kurdu bu sistemi.

sen niye icinde yasiyorsun?
  • cadence1 kullanıcısına yanıt
    Müslüman olan herkes cezasını çektikten sonra birgün cennete gitmiyor mu?
  • bak soru soruyorum cevap vermiyorsun soruya soruyla cevap veriyorsun .. gitmiyor ya cennete gidecen ya cehenneme

cehenneme girdiğini varsayalım cehennemin 7 kapısı vardır üzerine kitlenecek kapılar bi daha çıkış yok . kuran kerimde derki

bir kısım ehli kitab diyordu ki ateş bize sayılı gün dokunur Allah teala bu zümreye buyuruyor ki ; elinizde yazılı bir belge mi var ki böyle ilimsiz konuşuyorsunuz ?

http://www.kuranmeali.org/2/bakara_suresi/80.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

bir kısım yahudiler bak ne demiş

kaldı ki cehennemden bir kurtuluş olsa bile bu Allah tealanın elinde kimin için ne karar vereceginide bilemeyiz. bak büyük harfle tekrar soruyorum

CEHENNEME GİREN BİRİNİN CENNETE DAHİL OLACAGINI SAA KİM SÖYLEDİ NERDE YAZIYOR KİMDEN DUYDUN ?

bir sistemin içinde yasadıgını nihayet farkedebildin bu senin adına bir ilerleme ileri derece gerizekalı olmak lazım sistemin bir mimarı olmadıgını iddia etmek ve söylemek için .. böyle biri oldugunu düşünsem veya kannat getirsem bir harf bile yazmam sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balmumsuz Kadın

45 çocuğa tecavüz etmekten de mi kötü ? O adam cennete gidecek ben sonsuza kadar yanacağım.

onun cennete gideceğini söyleyen İslamdan bir haber olmalı
    zalimlerin yeri cehennemdir ve diğer cehennemliklerle aynı durumdadır ("Allah'ın dilemesi hariç " ayeti gereği)

• Cehennemin yedi kapisini acan adam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 5 Ekim 2016; 23:39:37 >
  • Kibirli Ve Cimri insanın Ne Kadar Çok Nitelikleri Olursa Olsun, Dikkate Alınmaya Değmez
    Konfiçyüs
  • Niye kendisinden zayıf olan bir varlığın kendisini inanmasına ihtiyaç duysun peki tanrı ? Sonuçta o mükemmel, öyle değil mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bilinmek istemiş yani insani duygu taşıyor
  • quote:

Egri yola koymaz diyorsun da hem koyuyor hem de kitabina yaziyor

Bunu inkar etmeye gerek yok. Inkar edersen dinden cikarsin cidden bana diyorsun ama kitabi okursan sen de bunu anlarsin.

Kitabinda anlattigi gibi cani istedigine yardim ediyor, cani istedigine torpil yapiyor.
    Dunya bunun ornekleriyle dolu, islam peygamberinin hadisleri, soyledikleri bunu tasdikliyor.

Hatta deccal hikayesinde bile istediklerine gokten ek guc gondererek dengesizlik yaratacagini belirtiyor.

Madem sinav niye mudahale ediyorsun? Niye caninin istedigini dogru yola sokuyorsun, istemedigini yakiyorsun?

Boyle tanri mi olurmus?

Hocam siz suçlu arıyorsunuz veya hep karşısınız birşeylere. Taraflı bir bakış açısı gözetiyorsunuz.

Sorunu az kendinizde de arayın. Bu konuda ki mesajları okudum sizden böyle bir çıkarım yaptım.

Sorduğunuz tüm soruların cevabını tarafsızlığınız ile bulabilirsiniz gayet aslında ama bakış açısı önemli bu noktada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

quote:

Bunu inkar etmeye gerek yok. Inkar edersen dinden cikarsin cidden bana diyorsun ama kitabi okursan sen de bunu anlarsin.

Kitabinda anlattigi gibi cani istedigine yardim ediyor, cani istedigine torpil yapiyor.
    Dunya bunun ornekleriyle dolu, islam peygamberinin hadisleri, soyledikleri bunu tasdikliyor.

Hatta deccal hikayesinde bile istediklerine gokten ek guc gondererek dengesizlik yaratacagini belirtiyor.

Madem sinav niye mudahale ediyorsun? Niye caninin istedigini dogru yola sokuyorsun, istemedigini yakiyorsun?

Boyle tanri mi olurmus?

Hocam siz suçlu arıyorsunuz veya hep karşısınız birşeylere. Taraflı bir bakış açısı gözetiyorsunuz.

Sorunu az kendinizde de arayın. Bu konuda ki mesajları okudum sizden böyle bir çıkarım yaptım.

Sorduğunuz tüm soruların cevabını tarafsızlığınız ile bulabilirsiniz gayet aslında ama bakış açısı önemli bu noktada.

madem tarafsizsin, tarafsizligini test edelim.

simdi ben seni bogaz kiyisina goturdum. ve yuzerek karsiya gecmeni istedim. eger gecersen seni bir araba ile odullendirecegim. eger gecemezsen seni yakip oldurecegim.

ayni zamanda senin arkadasini da bogaz kiyisina goturdum. ondan da vapura binip karsiya gecmesini istedim. eger gecemezse onu da yakip oldurecegim. ama gecerse ona da araba verecegim.

bu durumda ne dusunursun? olan aynen bu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

quote:

Boyle tanri mi olurmus?

madem tarafsizsin, tarafsizligini test edelim.

simdi ben seni bogaz kiyisina goturdum. ve yuzerek karsiya gecmeni istedim. eger gecersen seni bir araba ile odullendirecegim. eger gecemezsen seni yakip oldurecegim.

ayni zamanda senin arkadasini da bogaz kiyisina goturdum. ondan da vapura binip karsiya gecmesini istedim. eger gecemezse onu da yakip oldurecegim. ama gecerse ona da araba verecegim.

bu durumda ne dusunursun? olan aynen bu.

Tanrı gibi bir kavramı neden bu kadar basite indirgeyerek karşılaştırma/örneklendirme yapıyorsun? İnsan düşüncesi ve seviyesi olarak düşündüğün için böyle bir karşılaştırma yapıyorsun. Ama düşündüğün Tanrı daha ötesinde olduğunu sana söylüyor ve seni test ediyor.

Eğer insan bağımsızdır kendisi de aynı şekilde mükemmeldir diyorsan neden evrene hükmedemiyoruz ve gidemiyoruz.

Dediğim gibi bakış açın taraflı hala. Senin bir olaya/nesneye/kişiye ne niyetle yaklaştığın önemli.

Sorduğun soruya da cevap vereyim. Yargılamazdım çünkü her test edilen eşit şartlarda olacak değildir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.