Şimdi Ara

Allah bazen diktatör gibi hareket

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Allah bazen diktatör gibi hareket ediyor.
    Misalen;Bazı şeyleri insan aklının seçimlerine bırakmayıp belki çoğunu tamamını ya yasaklıyor yada izin veriyor.
    Allahı biz sürekli memnun ediyoruz rağzı ediyoruz her zaman bize gelince biz aciz kulları birşey demeye hakkı bile olmuyor.İnsanların ateist olduğu kadar var dinsiz yani non-teist.
    Ben bunu birine böyle söylesem o koskoca yüce Allah hiç senin dediğin olurmu tabiki o hükmedecek karar verecek o bizim için karar veriyor olur.Bunu aklıma yatmayan bazı konular olduğu için böyle söyledim belki böyle düşünen başka insanlarda var.
    Tamam nakil dini aktarılagelmiş bu zamandır böyle olmuş ama biz ne zaman biraz serbest kalacağız istediklerimizi yapabileceğiz robotmuyuz biz?
    Kısacası biraz özgür olmak istiyorum.Zihnim matrix filminde morpheusun dediği gibi hapishane gibi bu yer dünya sınırlandırılmış yapabileceklerimiz.
    Tek derdim özgürlük benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 7 Kasım 2017; 17:39:24 >

• ben senin malını çalıyım ya da seni öldüreyim durduk yere. Ben bunu yapmak istiyorum hani benim özgürlüğüm.
    Robot muyum ben niye bunları yapmayayım ki.
  • zihninizi kapatan şey daha çok dumansı bir görüntüdür. sisli puslu bir hava mevcuttur ve görüntüler fluluktan yanınıza gelene kadar, metafizik bir izlenimden maddileşen şeyler gibi görünürek ilahiyata gönderme yapar.

siz, yanınızda maddileşen değerlerin sisine pusuna ilahi bir anlam verdiğiniz ölçüde ilahi kudret ve maddileşen hakikat karması anlam bozunumuna uğrar. sizin zalım gördüğünüz şey yanınızda maddileşen bir değerdir bu değerin sisi pusu sizin bakışınızın buğusuyla oluşmuş ise ilahi kudretin konuyla ilgisi yok mesabesindedir. bakışınızın-anlayışınızın-amelinizin meydana getirdiği şey size ne kadar ulvi görünse de aslında sizden farklı bir şey değildir.

....................................
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnakres

ben senin malını çalıyım ya da seni öldüreyim durduk yere. Ben bunu yapmak istiyorum hani benim özgürlüğüm.

Onu kasdetmedim imtihan edilen şeyler bazıları mantıklı gelmiyor mesela resim çizmek canlı resmi çizmek islamda yasaktır neden diye sorduğumda mantıklı cevap verebileceğini zannetmiyorum çünkü hadislerde geçiyor hadisleri reddedemezsin.
    Kadınlı erkekli dizi çevirmekte yasak hatta tv izlemek bu konuyla alakalı ihsan şenocak bununla alakalı konuşmuştu.
    Aklıma gelebilen bunlar bulursam mantığa aykırı durum buraya yazarım.
    Birkaç pürüzü görmek lazım mantıktan dem vuracaksak.
    Ulusal kanalda çıktı.Bu oyunları oynamayın diye bilgisayar oyunlarınıda yasakladılar.
    Bu sitede haberde yazıyordu bakan açıklama yaptı işin ucu bilgisayar oynamaya kadar gidiyor.https://forum.donanimhaber.com/bakanlik-islam-karsiti-oyunlar-icin-web-sitesi-hazirladi--121481055
    Bu oyunların insanlığa ne gibi bir zararı olabilir?
    Vermek istediğim mesaj senin kapıdan girerken hangi ayağınla gireceğine kadar karışan din budur yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 7 Kasım 2017; 18:55:0 >
  • Full özgürlük diye bir sey yoktur o nasil mantik oyle!

Sen istedigini yapacaksın gideceksin insanlari oldureceksin, milletin karisinin kizinin irzina gececeksin, kafan ne eserse onu yapacaksın ve bunu başkaları da sana yapacak ve herkes mutlu mesut yasayacak oyle mi?

Yüzyıllardan beri sure gelen yonetim sekilleri olmus ve dediginizi de uygulamis ama memnun olunmus mu Aslaa!

Nasil bir ozgurlukten bahsediyorsun ya da hangi konuda kısıtlanmış durumdasin?

Baska insanlara zarar getirecek seylerin yasaklanmasi mi seni morpeus yapio!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dini denilen kitapların hepsinde Tanrı insansı hareketler ediyor zaten bu yüzden inanmıyorum dinlere ben çok yüceyim filan diyor sonra diyor ki bana tapının size ödül vericem .Madem çok yüce neden tapınılmasını istiyor ?Sonra bakıyorum diyor çok adaletliyim filan sonra 2-3 sayfa sonrasında 2 kadının şahitliğini 1 erkeğe eş değer sayıyor .
  • Hocam, diktatör gibi hareket ediyor tabiri yerine kral gibi hareket ediyor ifadesini kullanmak istiyorum, gerçekten seçkin bir sınıfın kralı gibi hareket ediyor, ve kendisi ile ehlini yüceltmek istiyor, kendisi ve cemaatini yüceltmek/kendisi ve cemaatine kariyer vermek istediğini de bazı soyları seçmesinden anlayabiliriz. Mesela Kuran'a göre Adem'in, İbrahim'in, İsmail'in ve Muhammet'in soyu seçkindir. Ayrıca diğer İslami kaynaklara göre Hüseyin ve Hasan'ın soyu da seçkindir, Hüseyin'in soyuna "seyyit", Hasan'ın soyuna da "şerif" lakabı verilmiştir. Yaratıcı olduğu iddiasında bulunduğu için soy seçmeyi en az yapması gereken Tanrı, ne yazık ki bazı soyları seçmiştir. Biz ise Türkler ve diğer soylar olarak aşağıda kalıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainfall2535

quote:

ben senin malını çalıyım ya da seni öldüreyim durduk yere. Ben bunu yapmak istiyorum hani benim özgürlüğüm.

Onu kasdetmedim imtihan edilen şeyler bazıları mantıklı gelmiyor mesela resim çizmek canlı resmi çizmek islamda yasaktır neden diye sorduğumda mantıklı cevap verebileceğini zannetmiyorum çünkü hadislerde geçiyor hadisleri reddedemezsin.
    Kadınlı erkekli dizi çevirmekte yasak hatta tv izlemek bu konuyla alakalı ihsan şenocak bununla alakalı konuşmuştu.
    Ulusal kanalda çıktı.Bu oyunları oynamayın diye bilgisayar oyunlarınıda yasakladılar.
    Bu sitede haberde yazıyordu bakan açıklama yaptı işin ucu bilgisayar oynamaya kadar gidiyor.https://forum.donanimhaber.com/bakanlik-islam-karsiti-oyunlar-icin-web-sitesi-hazirladi--121481055
    Vermek istediğim mesaj senin kapıdan girerken hangi ayağınla gireceğine kadar karışan din budur yani.

en baştan niye bunları demiyorsunuz o zaman.

resim hakkında diyanetin ilmihal 2 kitabının 97. sayfasını açıp okuyabilirsin. neredeyse bütğn camiilerin ktüphanelerinde var, internetten de bulabilirsin. yeterince açıklayıcı

devamında oyunlarla ilgili de bilgiler var. bunları okuyarak neyin neden günah-haram-yasak vs olduğunu anlayabilirsin.

• KARTEŞİM ALLAH TİKDATÖR OLSA ATEİSLERİ KONUŞTURUR MUYDU HADİ HADİ BNLARI GEÇİN ARTK MİLLET BÜYÜK OYUNU GÖRDÜ
  • Bir nesnenin kainata girmeden önce aldığı bir halet var.

Buna göre bizim için baba hukmunde olan şey adildir. Ancak bu durumun mutlaklığı üzerine aile denen mesele masadadır.

Bu bakışla aile denen kurumdaki bu durumun mikro duzeyde olduğu bir kainat modeli var.

Koca kainatta zerre kadarız ve zerrenin de bir anlamı dünyası varmış diyoruz. Atoma bakıp mikro dunyaları tanımlamaya çalışan biz buyuk olçekte onun kadarız zaten.

Bu açıdan kitabın mealinde izlenecek usul kainatın içresindeki insana boyut nazarı ile bakan usul olmalı.

Bir hayrı tahmil edecek kavramın adalet denen mekanizmadaki gölge unsuru kara bir maddeyi çağrıştırır.

Kara bir maddenin ışınım yapması denen şey her ne kadar ışığın hızı kavramıyla adlandırılsa da bu şey enerjinin bir boyutudur ve yanıp sonmuş bir odundan çıkan çıfka gibi bir buyukluğu ifade eder.

Esas olan karanlığın hızıdır ve ışık hızına kaynak olduğu için daha hızlı yer değiştirir.

Buna gör kitabi mealde Allahu tealanın lafız olarak anlamı yaratıcı gucun bir duayı asıla ve surete bolerek şiddetle davranması ve bir erkeğin en içten duasını oluşturması olarak anlamı değişir.

Mikro bazda ilahi kudrete verilen ism gereği yaratıcı bir kudretin şiddetle asıl ve sureti oluşturması ve bu suretaların nedeni olacak unsuru en içten dua yapması mikro bazda bizim zerre denen haletimizi yansıtmakta.

Kara bir maddenin kadın denen unsurla hareketsiz olarak(yorungesinde donmeyerek) kendisine ait yuku(pozitif negatif) oluşturmama gayreti kainatın başlangıç anı olmalıdır.

....................

Mikro bazda insan ve atom denen şeyin aslında aynı buyukluğe olçeklendiği alemde yaratılışın başı yorunge hareketi yapmayan bir atomik birinin artı eksi yuk kazanmamak için meydana getirilen şiddet ve bu şiddetin sonucu biri asıl diğeri suret olan iki ayrı oluşum kainatın başlangıç anı olmalıdır.

.....................

İlahi kudretin mikro bazda bu yangını başlatmasına neden olan şeyin yorungesiz ve yuksuz parçacıklara karşı yorunge ve yuk tahmili olduğu istikamet çizme amacı ve düze verme gayreti apaçık zulmdur. ( bir teville misli gorulmemiş zulumdur)

Meselenin ozu bence budur. Yaradanunun karşısında duramaz ve yorunge ve yuk kazanırsın.

....................

İnsanın yorunge ve yuk kazanırken bunu başarabilen ve başarma yolunda olan iki yonu var. Bunlardan biri mutlaktır. Buna asıl denir. O kuldur cennetliktir en iyisidir ve ilahi kudret yarattığını zaten cennetlik etmiştir.

Diğeri ise biziz yani aslın suretiyiz. Cehennimliğiz başaramadık en kotu yaratılışa sahibiz.

Buradaki oz değer aslın bolunduğu zamanın doğru algılanmadı mevzuudur. Asıl olanın gorulmesi senen şeyde bunun bir teville cebrail aleyhisselam olduğu düşünülüyor.

................

Bizde gören konuşan ve sayha gereği davranan bir iç sesin asıl seslendiricisi bu zata benziyor.

................

Toplamda düzeni tertibi yaratan ve bunu meleği ile misal veren zat muhattabiyetteki değildir. Bu kadar melek varken ilahi kudrete laf ettirecek bir oluşumda aradaki zatı görmemek makul değil. Siz aslında meleği şikayet ediyorsunuz. O da size sayha gönderiyor. Bu sayhadan derhal kurtulmak lazımdır.

• Bir kişi anne diyeceği bir kavramla cinsi munasebete girmeden onun annesi olduğunu anlayamıyor. Yani bunu akledebileceği akıl daha ihsan edilmemiş.

Bu kişi annesiyle munasebete zorlansa ne olurdu diye sorgulansa idi ya bunun yerine intihar ederdim ya da fırsatım olmayıp intihar edemezsem(dikkat!!!) bu işe sebep olanı cayır cayır yakardım der.

Şimdi anne baba tanımı verilmiş bir dünyada kişi cehennemin de altındadır. Ustte yani cehennemde cayır cayır yakacağı bir suret vardır.

Sorun insan bana göre kul olmak yerine ilah olmuş olması noktasındadır. O sureti cehennemin de altında yakmaktadır ki ilah tanımına denk düşen şekilde davranmaktadır.

Neden kulluk teklifi var zira ilah olursan kendini cayır çayı yakacak mevkiye çıkarırsın denmiş.

..............

Slobodan(seebuzan) radovan(ratku) gibi kavramlar anne denen kavramla cinsi munasebeti bilinçli yapan kavramlardır.

Siz bu ateist boyuta asla erişemezsiniz.

.................

Bu adamlar bir buut olarak, tesbih edilen(seebuzan) haddi aşan (ratk(u)s) şeklinde mahiyet değiştiren bir kısım oluşumdur. İnşa falan değil sayhanın insandaki gorunumleridir.

Ateizm oyuncak değildir. Neden kulluk denen arguman varı anlatırsanız ateistte kalmaz.

Ancak ilahın seebuzan ratku denen oluşumda kadını annesi olsa tecavüze itecek kavrama teklifi yoktur.

Bu yüzden isteseydik herkesi iman ettirirdik denmiş. Ancak bazısı anne denen kavramdan çekinmiyor ve bundan dolayı set koyuluyor.

..............

İman basite alınacak bir konu da değildir.

• quote:

quote:

Oyunların yasaklanması hakkında bir yıl önce konu açılmış linkin sayesinde daha şimdi haberim oldu az bile yapmışlar oyunlarda alenen İslama ve peygamberine saldırı yapılmış ne yapılmasınh bekliyordun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ukba Yolcusu

quote:

quote:

Oyunların yasaklanması hakkında bir yıl önce konu açılmış linkin sayesinde daha şimdi haberim oldu az bile yapmışlar oyunlarda alenen İslama ve peygamberine saldırı yapılmış ne yapılmasınh bekliyordun ?

hocam yapmayın etmeyin sizde biliyorsunuz sayfadaki haberin kötü niyetle hazırlanıldığını o oyunlarda öyle birşeyin olmadığını yorumları okuyun haberdeki bilgisayar oyunlarında sıkıntı yok.
  • allah reyizi rahat bırakın artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutatio

KARTEŞİM ALLAH TİKDATÖR OLSA ATEİSLERİ KONUŞTURUR MUYDU HADİ HADİ BNLARI GEÇİN ARTK MİLLET BÜYÜK OYUNU GÖRDÜ

Lan
  • diktatörlük beşeridir, ilahi değildir.
  • ilahi kudretin mülkü eğer ki sorun olarak kabul edilmişse o mülkten ayrılmak da mümkün ancak bunu yaparken hem ilahi kudreti kabul hem de ayrılma isteği sizi bir şeye zorlar.

sabah ezanı kalkacaksınız ve ezanla birlikte sabah namazı kılacak ve ben senin teala mülkünde bulunmak istemiyorum şeklinde dua edecek ve ilahi kudretin mülkünden çıkacaksınız. namaz kılmayı bilmeyen varsa en az iki rekatliğini öğrenmek durumunda.

bundan sonra sizi rahatsız eden en azından ilahi kudretten gelen paranormal bir deneyim yaşamazsınız.

.............................

reyiz... reich den gelme galiba. kutsal roma-germen imparatorluğu şeklinde. ilahi kudretle pek bir ilgi yok ya da ilahi kudretle ilgisi bu kadar olabilir gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.