Şimdi Ara

Allah başımızdan DH'yi eksik etmesin :) (Teknoseyir ve Plus içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 8
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • SATANIST (2 mesaj) Scutigeromorpha (1 mesaj) Del Toro (1 mesaj) T A R I K (1 mesaj) ::Ashes:: (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (3 mesaj) Tablet (1 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Allah başımızdan DH'yi eksik etmesin :) (Teknoseyir ve Plus içerir)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3656 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar merhaba,

Neredeyse 28 yaşına gelmiş, teknoloji bağımlısı, makale delisi ve belgesel hastası (iyi anlamda bir bireyim. 2004 - 2005'ten beri de en çok takip ettiğim kaynaklardan birisi iyisiyle, kötüsüyle DonanımHaber.

SDN'yi, DH'ye rakip olarak göremiyorum. Abuk subuk el - kol hareketleriyle çekilen videolar ve her ürün incelemesinde ürünle beraber çekilmiş, incelemeyi yapan bireyin garip bakışlaryla önizleme fotoğrafları. Tam bir Youtuber'lık örneği. Technopat da gereksiz ayrıntılı ve imla kurallarıyla ilgili abuk subuk banlamalar ve Recep Baltaş'ın zamanında gereksiz İngilizce hastalığı (şimdi ne durumda bilmiyorum çünkü uzun zamandır takip etmiyorum).

Teknoseyir'e gelelim. Plus muhabbeti çıktı. Eyvallah, kendi çaplarında haklılar da bende birikmiş bir kaç şey var. Birincisi Plus olmayanlara videonun 10 güne kadar gecikmesi. Levent Pekcan'ın zamanında "Windows Phone şöyle iyi, böyle" iyi deyip, Lumia 1320 almıştım. Leş gibiydi. Yine aynı şekilde ses sistemi için bluetooth adaptörün "bataryası var, yanınızda taşıyorsunuz isterseniz" deyip içinde batarya olmaması. Bazı ürünleri hiç kullanmadan inceleme yaptıklarına şahit oldum bir iki defa. Bu onlardan birisiydi. "Internet 2.0 gerekli, isteyen bana mail atamasın" demesi (Facebook, twitter vs. var zaten o açıdan her ne kadar veri skandallarıyla gündeme gelenleri olsa da arasında). Benim adresimi bilen SGK, YÖK, MSB vs. biliyorsa, niye bana mektup gönderemesin evimin kapısına? Adresimi bilen başka şirketler de broşür vs. gönderiyor ona bakılırsa. Bir de en sonlara yakın lazer yazıcı incelemelerinde Canon için "tonerleri pahalı" falan deyip hiç bir şekilde muadil tonerlerden bahsetmemiş olmamaları... Bakın arkadaşlar, bu adamlar teknoloji yazarı, gazetecisi vs. Her neyse. Samsung 2070MF yazıcı kullanıyorum. Şu an bir yazıcı alacak olsam, Akakçe'den ucuza göre falan sıralıyorum. Sonra özellikleri sinen yazıcının tonerlerinin muadillerine falan bakıyorum. Bendeki M2070 serisinin muadilleri çok cazip olmasa da, özellikle CANON KADAR, yine de uygun sayılabilecek fiyattalar. Bakın Canon'un çoğu yazıcısında daha ucuz tonerler. Ama bahsetmediler bile. Ürünü garantiden çıkarıyor vs. olabilir ona lafım yok ama sözünün geçmesi lazımdı.

Erdi Özüağ'ın ne kadar kaliteli bir gazeteci olduğunu tartışmaya kapalı tutuyorum. Yazılı dönemlerde çok güzel, çok bilgilendirici, çok kaliteli haberleri vardı. Hala da videoları gayet dolu dolu.

Mesut Çevik'in bazı söylemlerini doğru bulursunuz, yanlış bulursunuz. 2010'dan beri Android kullanıcısı olarak, belki alacak param olmadığına denk geldiğinden, belki param olduğunda bile Android'in esnekliğini sevdiğimden Android'den başkasını kullanamıyorum ama Android'in yanlışlarını da, Apple'ın doğrularını da bu adam gayet güzel söyledi zamanında. Apple vs. diğer markalar dedi ürün servisi konusunda. Haklıydı, Apple iyiydi. Şimdi Apple'da da randevu konusunda vs. şikayetçi. Yani adam o an doğrusu neyse, onu söylüyor. Hele Enis Kirazoğlu'yla yapılan 2si1'e bayılıyorum.

Velasıl, DH'yi Allah başımızdan eksik etmesin. Keşke yanlış çevirili, taraflı haberler yapan editörler (Erdi Bey ve Mesut Bey'i kast etmiyorum) hakkında biraz düzenleme yapılsa. :) Forum kalitesi olarak - her ne kadar sıkça çöken haber sitesi de olsa :)-, en kalitelisi DH. Topluluk olarak da iyi ki varız. :)

Not: Teknoseyir'de Teknoloji Ve Bilim Notları için plus abonelik alınır, başka amaçlar için alınmaz benim kanaatimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacaygun -- 29 Kasım 2018; 16:49:51 >

|
    |

• Yüzbaşı
    329 Mesaj
    okmdm

Blkldm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    SATANIST kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    247 Mesaj
    ohhh biraz da buramı yala
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ben technopatin birkaç incelemesini izledim gayet detaylı ve bilgilendiriciydi.

|
    |

Gerisini biliyorsunuz.

|
    |

Orijinalden alıntı: StrongestWarrior

Blkldm

Bnd

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.