Şimdi Ara

Allah adaletli mi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
6.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Katılım zamanı: 23 Nisan 2018

ya arkadaş bu kadar çok üyeliği niye alıyorsun ,bir tanesinden derdini güzelce anlatsan olmuyor mu ?
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Takıntı adama kafayı yedirir. Her gördüğün kısa saçlıyı deden sanma hastalığı başlamış sende.
  • Cımbızladığın ayetin devamı ;

Ancak inanıp hayra ve barışa yönelik işler yapanlar, birbirlerine hakkı önerenler, birbirlerine sabrı önerenler müstesnadır.

Allah seni uzvunun keyfi için daldan dala konasın diye yaratmadı. Dürtülerini kontrol edemiyorsan sorunu insanlıkta arama daha tekil düşün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    eee bana attığın iftirayı ispatlamadın

• sen müslümanmısın yani diğer inançlara göre gavurmusun

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Müslümanım(iman eden) hangi dine mensup olduğumun çok önemi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

eee bana attığın iftirayı ispatlamadın
    Çamur at izi kalsın.
  • ataları gibi maşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

ataları gibi maşallah
    Sen benden kıdemlisin Torun sahibi oldun. Bende bedavadan evlat sahibi oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

Cımbızladığın ayetin devamı ;

Ancak inanıp hayra ve barışa yönelik işler yapanlar, birbirlerine hakkı önerenler, birbirlerine sabrı önerenler müstesnadır.

Allah seni uzvunun keyfi için daldan dala konasın diye yaratmadı. Dürtülerini kontrol edemiyorsan sorunu insanlıkta arama daha tekil düşün
    Ben cumlesini kisa etegi tacize tecavuze bahane olarak kullanan allahin memnuniyetini 10 yasindaki kiz cocuguna zorla turban takarak yakalamaya calisanlara hitaben kullandim..

Yarali av bulmus aslan!! gibi nasilda saldiriyorsun..

• Ufacık sübyan dinden imandan ne anlar! bunu savunan yobazın önde gidenidir! Tekrar hatırlatmakta fayda var kuranda baş örtüsü yoktur! "Ziynetlerinizi örtün", "dış kıyafetlerinizi giyinip çıkın" buyurulmuştur. Aksini iddia eden kuranın kapağını açıp zahmet edip anlamını araşrırmamış tasdikçilerdir.

• Bende onu yazmistum zatende ustune alinip katilmiyormus gibi cevap verince tekrar ifade etmek istedim..

• Hangi Allah?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

Ufacık sübyan dinden imandan ne anlar! bunu savunan yobazın önde gidenidir! Tekrar hatırlatmakta fayda var kuranda baş örtüsü yoktur! "Ziynetlerinizi örtün", "dış kıyafetlerinizi giyinip çıkın" buyurulmuştur. Aksini iddia eden kuranın kapağını açıp zahmet edip anlamını araşrırmamış tasdikçilerdir.
    Gel bunu müslüman geçinen sabit fikirlilere anlat.(Bir inançsız olarak söylüyorum).
  • Ziynetten kastın altın elmas ya da gerdan bölgesi kalf baldır yüz olduğunu düşünmüyorum.

Bu azalar erkekte de var. Kadın farklı bir varlık bize göre ancak kadın kadına göre farklı değildir.

..........

Kadının en buyuk ziyneti doğurganlığıdır. Yumurtlama donemindeki her bir yumurta incitanesinden değerlidir. Sınırlıdır bellibir kalite değeri vardır ve kadını erkekten ayırır.

.........

Ayetten anladığım kadarıyla ay donemlerinizde gizlenin, ayrılın, sizi rahatsız edebilecek olanlardan uzaklaşın ehliniz mustesna gibi bir mana var.

Ayrıca donemine göre bu akıntıyı izale adına ped vs. Benzeri şeylerin kullanımı da tavsiye edilmiş olabilir.

.............

Ziynetler denen şeyi koruma ay doneminde asgari sıhhat şartlarına riayet şeklinde değerlendirilebilir.

..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 25 Nisan 2018; 21:12:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SADSADSAAD

Bu mesaj silindi.
    Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben deist veya agnostik diyebileceğimiz görüşte biriyim, müslüman değilim.

Soruya gelince;
    Benim bildiğim islamda cehennemin katmanları olduğu gibi cennetinde katmanları mevcut.
    Yani Ahmet ve Mehmet kişilerini cennetlik olarak düşünecek olursak, islam inancına göre Mehmet'in daha üst bir katmanda yaşam sürdüreceğini söyleyebiliriz.
    Daha bilgili bir arkadaş bu konuyu daha iyi açıklayabilir.

Adalet sorusunu cevaplayacak olursak
    Eğer gerçekten bir yaratıcı varsa ve islamiyeti insanlığa gönderdiyse, bu dünyada cefa çeken müslümanlar ahirette bunun karşılığını, mükafatını alacaktır.
    Yani adalet yerini bulacaktır.

Ama kişisel kanaatim dinlerin ölüm, yok oluş korkusu yüzünden ortaya çıktığı ve toplumlara hükmetmede kolaylık sağladığı için günümüze kadar desteklendiği yönündedir.
    Yaratıcı varsa da adaletli olduğunu düşünmüyorum.

• Bunlar hep olmayan bir şeye vasıf atma çabası.Müslümanlara göre her zaman allahın hiçbir eksiği olmaz. Her şeyi tastamam yapmıştır. Bu soruyu sorman da onlara göre gereksizdir.
  • değil
  • imtihan, imtihan onun adı, bu dünyada adalet yok,adalet öbür dünyada.
    sıkıntılara karşı sabredin ve öbür dünyaya çalışın.
  • 112600 1 kullanıcısına yanıt
    yaw dalga geçme ciddi sanacaklar

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.