Şimdi Ara

alkollü araç kullanma limiti 1.00 promil olarak belirlendi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
13.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrejam

Trafik kazalarinin sadece %23 unu alkollu suruculer gerceklestiriyormus ; geri kalan %77 lik cay kahve icenlere dikkat etmek gerekir :))

en önemlisi; trafik kazalarını alkol değil sürücüler gerçekleştiriyor.. Daha önceki alkol ve promille ilgili başlıklarda da yazdım; alkolü sonuna kadar destekliyorum, sorumsuzluğu ve kişiliksizliği asla! Alkol insanın en genel karakteristik özelliklerini ortaya çıkarır.. Kişinin içinde olmayan birşey alkolle yaratılıp ortaya çıkmaz.. Yani hamurunda beyefendilik olan bir insan 5 büyük de içse sevdiği kadının penceresinin altında anırmaz.. O yüzden ben alkollü sürücülere değil alkol ve benzeri sorumsuzluk yan etkenleri ile kazaya sebebiyet veren, adeta davetiye çıkaranlara akıl almaz cezalar verilmesini öneriyorum.. İnsanlar gereksiz yere kendilerine güvenmemeyi, kısa süreli zevkler için uzun süreli riskleri göze almamayı öğrenene kadar, öğrenmiyorlarsa gözlerini korkutana kadar cezalar arttırılmalı..

• kimseye neden içiyorsun kardeşim! içme şu zıkkımı. diyemem zira hakkım değil
    ama içip içip senin dışındakilere zararar veriyorsan "ALLAHIN tüm belaları seninle olsun." demek hakkım olsa gerek.
    lütfen alkollu içecekler içmeyiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

quote:

Orijinalden alıntı: emrejam

Trafik kazalarinin sadece %23 unu alkollu suruculer gerceklestiriyormus ; geri kalan %77 lik cay kahve icenlere dikkat etmek gerekir :))

en önemlisi; trafik kazalarını alkol değil sürücüler gerçekleştiriyor.. Daha önceki alkol ve promille ilgili başlıklarda da yazdım; alkolü sonuna kadar destekliyorum, sorumsuzluğu ve kişiliksizliği asla! Alkol insanın en genel karakteristik özelliklerini ortaya çıkarır.. Kişinin içinde olmayan birşey alkolle yaratılıp ortaya çıkmaz.. Yani hamurunda beyefendilik olan bir insan 5 büyük de içse sevdiği kadının penceresinin altında anırmaz.. O yüzden ben alkollü sürücülere değil alkol ve benzeri sorumsuzluk yan etkenleri ile kazaya sebebiyet veren, adeta davetiye çıkaranlara akıl almaz cezalar verilmesini öneriyorum.. İnsanlar gereksiz yere kendilerine güvenmemeyi, kısa süreli zevkler için uzun süreli riskleri göze almamayı öğrenene kadar, öğrenmiyorlarsa gözlerini korkutana kadar cezalar arttırılmalı..

kesinlikle..

• quote:

Orijinalden alıntı: say61

kimseye neden içiyorsun kardeşim! içme şu zıkkımı. diyemem zira hakkım değil
    ama içip içip senin dışındakilere zararar veriyorsan "ALLAHIN tüm belaları seninle olsun." demek hakkım olsa gerek.

bela donup dolasir seni bulur.senin hic hakkin yok kimseye bela okumaya .
    simdi 4 bira icebilirmiyim ? bu hesaba gore?
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

"0" olması gerekirken arttırıyorlar...

Adam Einstein beyler.
    Yediğin portakal, hurma vs. bile oda sıcaklığında biraz beklemişse fermante olur, akabinde alkolmetreye üflersen de sıfır nokta küsür alkollü çıkarsın.
    Bu limitler bilimsel verilere dayanarak belirleniyor, sen düşünme bu işleri.

ticari araç sürücülerinde (otobüs, kamyon...vs) bu limit "0" (sıfır)'dır sayın Einstein.

ÜLKEMİZDE YASAL ALKOL SINIRI
    Ülkemizde ticari araç sürücüleri ve kamu hizmetinde çalışan sürücülerin alkollü olarak trafiğe çıkmaları tümüyle yasaklanmış, diğer sürücüler içinse yasal sınır olarak bir litre kanda yarım gram alkole eşit olan, 0.50 Promil belirlenmiştir.

kaynak:http://www.trafik.gov.tr/trafik_guvenligi/trafik_guvenligi_alk.aspx

quote:

Orijinalden alıntı: gkhn0343

Kardeşim ben dün yarım bira içtim trafiğe çıktım polisler durdurdu ve bnm promilim 0.53 çıktı ehliyetime el konuldu ve para cezası kesildi polislere itiraz ettim kan tahlili istedim kabul etmediler bir daha üfleyeyim dedim yine kabul etmediler bnm arabam 2000 model bmw adam ona bile 2010 model bmw yazmış bnde sulh ceza mahkemesi tarafından dava açtım inş. 1 aya kadar ehliyetimi alacağım....

eğer olaydan sonra şahsen gidip alkol raporu almadıysanız herhangi bir sonuç çıkmaz, önce gidip rapor alsaydınız keşke bir de 155'i arayıp durumu anlatsaydınız ne de olsa 155 ile yapılan konuşmalar kayıt altında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 24 Mart 2011; 22:32:01 >

• 1 promil yürürlüğe girmedi hala 0.50 geçerli. neden böyle haberler çıktı anlamadım
  • Bence limitin 0,5 yada 1 olmasından çok çıkan kanunların uyarıcı ve uymayanlara verilen cezaların caydırıcı olması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

quote:

Orijinalden alıntı: say61

kimseye neden içiyorsun kardeşim! içme şu zıkkımı. diyemem zira hakkım değil

bela donup dolasir seni bulur.senin hic hakkin yok kimseye bela okumaya .
    simdi 4 bira icebilirmiyim ? bu hesaba gore?

kimseye bela okumuyorum. sadece içip başkalarına zarar verenlere lafım( bu zararı gören sende olabilirsin) HA EĞER sen zarar veren taraftaysan işte o zaman sanadır lafım
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

quote:

Orijinalden alıntı: desiya
    Konu sanırım yanlış anlaşılmış..

Ceza sınırı yine 0.50promil.
    Fakat 1promilden fazla olursa cezalar katlanacak, hapise kadar yolu olacak.

içtikten sonra eve taksiyle dönmeye devam.

Okuyunuz (!)

hala herkes kafasına göre yorum yapıyor okumuyolar sanırım, 50 cümlelik bir haberi başlığına göre yorumlayan tek ülke bizizdir heralde, maksat birilerini kötülemek
  • çok güzel bi karar olmuş.
    bir an önce yürürülülüğe girmesi lazım.
    alkol alarak(kişiliği, karakteri, bünyesi, ne olursa olsun) trafiğe çıkan herkese çok ama çok şiddetli cezalar verilmesi gerekir.
    alkol kullanla bi alıp veremediğimiz yok, alkollü trafiğe çıkanlara ise, çok şey alıp, çok şey vermek gerekir diye düşünüyorum.
  • bu gün 0.44 promil alkole yakalanan babama ceza kesip ehliyetine el koydular. 0.44 e nasıl el koyarlar bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyin Premium

bu gün 0.44 promil alkole yakalanan babama ceza kesip ehliyetine el koydular. 0.44 e nasıl el koyarlar bilemiyorum

Ticari araç mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

bu gün 0.44 promil alkole yakalanan babama ceza kesip ehliyetine el koydular. 0.44 e nasıl el koyarlar bilemiyorum

Ticari araç mı ?

Evet yük naklinde kullandığımız kia kamyonet.
  • O bu değilde bir biradan uçan adam gördüm ben

.50 normal bir değer, sonuçta bunları kafalarına göre belirlemiyorlar. Bir kaç duble bir şey içen adamın kanındaki alkol miktarı bir kaç saat sonra bile 0 olmaz. Sahilde ya da piknikte iki bira içen adam oradamı sabahlasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo'can

Çok ince bir cevap.
    Tebrik ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Ticari araç mı ?

Evet yük naklinde kullandığımız kia kamyonet.

Sanırım ticarilerde alkol limiti daha düşüktü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Orijinalden alıntı: cemo'can

Çok ince bir cevap.
    Tebrik ederim.

teşekkür ederim
  • Adam var 1 büyük rakı devirir bir şey olmaz, adam var 33cl bira içse zil zurna sarhoş olur. Bence şu ABD'li polislerin filmlerde yaptığı gibi yapmalı bizimkiler de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

0.5 promil içmeseniz bile bazen geçilebiliyor.

Ya arkadaşlar alkolün yasak olduğu bir muamma ya, alkol doğada çoğu besinde , meyvede mevcut...

Doğal olan birşey nasıl haram olur?

Bence şuurunu kaybedecek şekilde sarhoş olmak esas haram olan:

Cennette bile dereler şarap akacakmış, hem de en g
    zelinden

sarap arapca icki degil icecek demektir. bi araba sorarsaniz su bile saraptir(surup,serbet,mesrubat hepsi ayni kokten gelir) butun iceceklerin oldugu gibi.

cennette saraptan nehirler meal yazan cevirmenlerin aymazligi. turkcede sarabin ne anlama geldigini biliyorlar ama gene de kuranda icki anlamina gelmedigini bilseler bile turkceye cevirirken sarap olarak ceviriyorlar.

kaldi ki kuranda yasaklanan sarap ya da alkol degildir. bu adla gecmez. akli orten herturlu kati,sivi,gaz ne kadar uyusturucu madde varsa hepsnin kullanimi yasaktir(dunyevi cezasi yoktur zaten aklini mantigini kullanan bir inanan dunyadaki cezadan cok ahirettekinden korkar). yedigimiz cogu yiyecekte dogal olarak bulunan alkol damitilip derisimi arttirilarak tuketilmedigi surece haram degildir. yani portakaldaki alkol haram degildir netekim 10 kilo portakal yesen bile sarhos olamazsin. ya da son donemde cikan koladaki alkol. 10 litre kola icsen de sarhos olamazsin.

allahin asla kabul etmedigi ise helale haram harama helal demektir. 1.dereceden sirk nedeni.

• bencede 0 promil olması lazım. alkolü meşrulaştırıyorlar. inşallah kabul edilmez.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.