Şimdi Ara

alkollü araç kullanma limiti 1.00 promil olarak belirlendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
13.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

"0" olması gerekirken arttırıyorlar...

+1,0000000

sosyal düzeni bozucu yasalar çıkıyor artık rahat rahat alkollü bir şekilde insanları öldürmek ( alkollü bir şekilde meydana gelen kazadaki sürücünün rolü mağdur değil zanlı, yitip giden canlara bir şey diyemiyoorum olay ise resmen cinayettir)..

Alllah sonumuzu hayır etsin, kaos yakındır..
  • Konu sanırım yanlış anlaşılmış..

Ceza sınırı yine 0.50promil.
    Fakat 1promilden fazla olursa cezalar katlanacak, hapise kadar yolu olacak.

içtikten sonra eve taksiyle dönmeye devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

"0" olması gerekirken arttırıyorlar...

+1,0000000

sosyal düzeni bozucu yasalar çıkıyor artık rahat rahat alkollü bir şekilde insanları öldürmek ( alkollü bir şekilde meydana gelen kazadaki sürücünün rolü mağdur değil zanlı, yitip giden canlara bir şey diyemiyoorum olay ise resmen cinayettir)..

Alllah sonumuzu hayır etsin, kaos yakındır..

Kimya yada biyoloji bilginiz varsa sıfır olmaması gerektiğini biliyorsunuzdur.

Bulgaristan'da gecen sene bir anda sıfıra düşmüştü fakat sonra yaptıkları hatanın farkına vardılar vede promil oranını tekrar düzenlediler.

Sifir olmasini kabul ediyorsaniz; Araba sürmeden önce bira icmeyin, rakı icmeyin, boza icmeyin, üzüm suyu icmeyin, %100portakal,limon,greyfurt,nar suyu icmeyin, yemeyin. Gazozu vede Elmalı sodayi abartmayın.
    Beklemiş patates vede sekerkenmis hurmayıda kesinlikle tüketmeyin.
    Salataniza sirke,limon benzeri seyler koymayın...

Hayatta mutluluklar efendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alkol tüketim yaşını 24'e çıkar,

Bireysel silahlanma yaşını 18'e çek,

Alkollü araç kullanma değerlerini 2 katına çıkart...

Unutmayın Beyefendi Türkiye'de yaşıyorsunuz, Özel Tüketim Vergisinin pırlantada % 0 , beyaz eşyada & 18 olan bir ülke burası !
  • İlk haber geldiğinde detaylandırılmadığı için yanlış anlaşıldı galiba. Yine 0.50 promili geçene cezalar aynı olacak galiba, 6 ay ehliyete el koyma + para cezası şeklinde. 1 promili geçerse 2 yıl hapis istemiyle yargılancak alkollü yakalanan şahıs. İçki alıp araba kullananlar sonuçlarını 1 değil 10 kere düşünmek zorunda..
  • Çok merak ediyorum yani acaba alkollü sürücülerin yaptığı kazalar, Türkiyede senede olan kazaların toplamda yüzde kaçı acaba? Yani sırf alkollü sürücüler tehliklesimi var bu ülkede yollarda?.. 0.51 promil (1 biradan birkaç yudum fazla) alkol almış olupta sağ şeritten 60km ile evine giden adam yanında buraya bazı ayık kardeşlerimizin bir videolarını koyarım youtube dan, kim daha tehlikeli üzerine yeniden düşünülür!.. Birde vatandaşın alkol aldıktan sonra kendini ölçebileceği bir mekanizma yok.. Bence tüm paralı otoparklarda, tüm alkol satışı olan mekanlarda (bar-meyhane gibi) alkolmetre bulundurma zorunluluğu olmalı.. Kendinden emin olmayan vatandaş mekandan çıkarken kendini ölçüp gerekirse araba kullanmamalı.. Böylelikle herkes kendini bilir kimse yasal sınırları aşmaz. Ayrıca aslında kanımca alkol promil seviye testi yerine polis ayıklık testi yapmalı kontrolde aracından indirdiği sürücüleri.. yani kimi adam var 1 promilde hiçbişey olmaz adam senden benden ayıktır ama kimiside var çok daha düşük promilde hepten sarhoş olur.. o yüzden bu alkol kontrolü mantığını hepten yenilemek lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sight -- 20 Şubat 2011; 14:42:37 >

• 0,55 promilden ehliyet kaptıran biri olarak bundan 1 yıl önce olsun, artsın sınır derdim
    Ama şuan 0,5 gayet yeterli bir sınır, hem niye ben içkiyi bırakınca yapıyorlar böyle şeyler anlamıyorum
  • 0.5 promil içmeseniz bile bazen geçilebiliyor.

Ya arkadaşlar alkolün yasak olduğu bir muamma ya, alkol doğada çoğu besinde , meyvede mevcut...

Doğal olan birşey nasıl haram olur?

Bence şuurunu kaybedecek şekilde sarhoş olmak esas haram olan:

Cennette bile dereler şarap akacakmış, hem de en g
    zelinden
  • 0,5 promil içmeden geçilemez. Bir tane bira 0,27-0,30 civarında çıkıyor.
    Promil değerlerini karıştırdınız bence. Sizin bahsettiğiniz 0,05.
  • 0.5 promil gayet caydırıcı bir uygulama şuanda

bunu hangi gerekceyle yükseltmeyi düşündüler acaba ?

bir bira içip carpılanların olduğu bir toplumuz

yükseltilmesi zarardan başka birşey getirmez

aksine maddi yaptırımlar artırılmalı bence

alkollü arac kulanan bin pişman olmalı ki buna kimse cesaret edemesin.

ayni şey ışık ihlali içinde gecerli trafik suçlarına karşı cok yetersiz uygulamalarımız var
  • 1.0 olarak belirlenmesi güzel.Bi yere gidiyoruz içmicez diye ama ikram ediyorlar zorluyorlar ve bir bira 0.50 ye denk geliyordu.Üstelik kullandıkları aletler dandik olduğundan geçtiğimi bile gördüğüm oldu.Araba kullanan ve alkol tüketen % 99 alkollü araba kullanır. Eğer ki kullanan kendini bilen bir insansa yavaş ve daha dikkatli sürer. Trafik polisleride artık alıştı " alkolmetrede sınırı aşsan bile işim , gücüm arabayla " dediğin an işlem uygulayan polis görmedim bu güne kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanYazgan. -- 18 Haziran 2012; 18:00:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya
    Konu sanırım yanlış anlaşılmış..

Ceza sınırı yine 0.50promil.
    Fakat 1promilden fazla olursa cezalar katlanacak, hapise kadar yolu olacak.

içtikten sonra eve taksiyle dönmeye devam.

Okuyunuz (!)
  • alkol ve sigara kullanmadığım bir gecenin sonunda trafik çevirmesine girmiştim, üfleme sonucunda 0.05 promil çıkmıştı..
    polis içinde bulunduğum ortamda dumanaltı olduğum için böyle çıktığını söylemişti..
    yani bu oranın SIFIR olmasını istemek büyük hata olur
  • Kardeşim ben dün yarım bira içtim trafiğe çıktım polisler durdurdu ve bnm promilim 0.53 çıktı ehliyetime el konuldu ve para cezası kesildi polislere itiraz ettim kan tahlili istedim kabul etmediler bir daha üfleyeyim dedim yine kabul etmediler bnm arabam 2000 model bmw adam ona bile 2010 model bmw yazmış bnde sulh ceza mahkemesi tarafından dava açtım inş. 1 aya kadar ehliyetimi alacağım....
  • Benim bildiğim yanlış bilebilirim kusura bakmayın.
    Avrupa standartlarına uydurmaya çalışıyorlar, herhangi bir şekilde başka bir amaç yok diye biliyorum.
  • Buradan boy kilo cinsiyet ve içtiğiniz içki türünü ve oranını seçerek promil hesaplayabiliyorsunuz....

www.......................bmwteam.net/veribank/trafikvekarayollari/AlkolPromilHesaplama.asp
  • 0.5 iyi bence oynamasınlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

Buradan boy kilo cinsiyet ve içtiğiniz içki türünü ve oranını seçerek promil hesaplayabiliyorsunuz....

www.......................bmwteam.net/veribank/trafikvekarayollari/AlkolPromilHesaplama.asp

1.79'dayım.

İdama kadar yolum var.
  • Trafik kazalarinin sadece %23 unu alkollu suruculer gerceklestiriyormus ; geri kalan %77 lik cay kahve icenlere dikkat etmek gerekir :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.