Şimdi Ara

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANIMI TRAFİĞİ TEHLİKEYE SOKMA SUÇU YARDIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
119
Cevap
5
Favori
120.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba tşk ederim. İkinci kez mahkeme cikacagim. Motorlu ile alkolden yakalandım. Kaza ve mala zarar ve ölüm yok. Sadece dengemi kaybedip düşütum motorla. İns para cazai alırım. İlk olaydan cezam var. Çok korkuyorum ne yapacm bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yamali53 Y kullanıcısına yanıt
    ikinci hagb verilebiliyormu ? ben birinci olaydan hagb almıştım. çok kötü durumdayım psikoloji olarak.kimi diyor ikinci olaydan para cezası ya da hapis cezası alırsın. kimi diyor ilk olayın mahkemesinden hüküm açıklanıp hapis yatarsın erteleme ve paraya çevrilmez diyor. çok kötüyüm.
  • Arkadaşlar merhaba öncelikle konu hakkında benimde bir sorum olucak eğer bilgili kişiler bilgilendirirse çok sevinirim.

2015 yılında alkollü olarak bir kişinin şahsi ev duvarına çaptım. Jandarmaların kontrolü sonucu 318 promil alkollü olduğum ortaya çıktı. Hasar verdiğim kişi şikayetçi olmadı fakat adli suç olarak mahkemeye çıktım. Herhangi bir para cezası uygulanmadı fakat 5 yıl içerisinde hiçbir suça karışmamam gerektiği belirtildi eğer karışırsam hapis cezası alıcagım söylenmişti. 01.08.2019 tarihinde çevirmeye denk geldim ve 113 promil alkollü olarak ehliyetime 2 sene el konuldu. Fakat 25.12.2019 tarihinde tekrar mahkemeye çıkacağım. 2. Kaptırmada herhangi bir kaza vs söz konusu değildi. Ne gibi bir sonuç alırım. Çok korkuyorum?? Yeni 4 aylık kızım var. Psikolojik olarak bitmiş durumdayım kimseye bişi söyleyemiyorum. Nolur yardımcı olun ne gibi bir yol izlemem gerekiyor ??

• Arkadaşlar merhaba öncelikle konu hakkında benimde bir sorum olucak eğer bilgili kişiler bilgilendirirse çok sevinirim.

2015 yılında alkollü olarak bir kişinin şahsi ev duvarına çaptım. Jandarmaların kontrolü sonucu 318 promil alkollü olduğum ortaya çıktı. Hasar verdiğim kişi şikayetçi olmadı fakat adli suç olarak mahkemeye çıktım. Herhangi bir para cezası uygulanmadı fakat 5 yıl içerisinde hiçbir suça karışmamam gerektiği belirtildi eğer karışırsam hapis cezası alıcagım söylenmişti. 01.08.2019 tarihinde çevirmeye denk geldim ve 113 promil alkollü olarak ehliyetime 2 sene el konuldu. Fakat 25.12.2019 tarihinde tekrar mahkemeye çıkacağım. 2. Kaptırmada herhangi bir kaza vs söz konusu değildi. Ne gibi bir sonuç alırım. Çok korkuyorum?? Yeni 4 aylık kızım var. Psikolojik olarak bitmiş durumdayım kimseye bişi söyleyemiyorum. Nolur yardımcı olun ne gibi bir yol izlemem gerekiyor ??

• Unbot1994 U kullanıcısına yanıt
    merhaba ilk önce geçmiş olsun. aynı dert sıkıntılar bende de var. 2017 yılında motorsiklet ile bende tek taraflı kaza yaptım. 2,87 promil alkol çıktı ve 6 ay ehliyetim alındı. kamu davası açıldı ve hükmün açıklanması geri bırakılması ile 5 yıl ertelemeli almıştım. tabiki ne cazsı oldugunu bilmiyordum. ben bu ikinci olay olunca adliyeye gittim ve cezamı ögrendim.4 ay 5 gün hapis cezam var.aradan 2 yıl geçti ve ben evimin öünüde yatarken alkollü komşular görmüş polise saglık memeurlarına haber vermişler ..polisler gelmiş işlem yapmışlar tabi ben alkollüydüm. alkol cihazını üflemedim diye 5 bin tl ceza kestiler. ödedim. şimdi hakkımda trafiği tehlikeye sokma suçundan mehkeme tekrar kamu davası açtı. evime mahkeme kağıtı geldi. tabi bu benim ikinci olayım. bende hergün araştırıp soruoyrum. öğrendiğim kadarıyla ilk önce ikinci mahkemeye çıkacağım ordan ceza alacağım. daha sonra ilk olaydan olan yani 2017 yılındaki tekrar dava dosyam açılacak.2017 yılındaki hapis cezamı hakim bey açıklayacak erteleme ve yapara cezasına çevrilmiyor. ikinci mahkemeden ne cezası alırım bilmiyorum. eğer hapis cezası alırsam birinci olaydan olan hapis cezam ile bu ikinci mahkemeden alacağım hapis cezası birleştirilip eğer 2 yıl altında olursa 3 ya da 5 gün hapis girip çıkacağım.bu prosedür gereği.yani her harükalde ceza evine gireceğim. bu ceza evine girpi çıkınca iyi hal oluyormuş. geiye kalan cezamı denetimli serbestlik ile dışarda bitirecem. hergün karakola imza atılacak. belki devlet bir iş yerinde denetimli ücretsiz ve sigortalı cezam bitene kadar çalışacağım.bu arada denetimli serbeslikte başka bir olay yapmayacaksın ya ni karışmayacaksın. yoksa tekrar cezaevine giriliyor ve kalan cezasını orda geçiyormuş. bende hergün mutsuzum psikolojim bozxuk.takıntı yapıyorum sürekli. bir yandan korkuyorum.artık bu bana büyük bir ders oldu...çok pişmanım.alkole tövbe ettim.

lütfen sizde 25,12,2019 tarihindeki mahkemen sonrası buradan yaz. sonuçun ne olduğunu. tşk ederim. herşeyin hayırlısı olsun.

birde istrsen bu siteye gir : wwww.kararara.com her bilgi var. senini durumunu bu siteye üye ol ve yaz. ordan açıklama yapıyorlar.

• İnşallah paraya çevirirler çok büyük sıkkntıdayım aylardır. Napıcagımı bilmiyorum karar sonrası bilgilendireceğim burayı ama neden kimse net birşey söylemiyo 2 kere hagb alan nasıl alıyo napmam gerekiyo hiçbirşey bilmiyorum

inş. bende ayları geçtim. günlerdir sıkıntıdayım. psikolojim iyice bozuk.2 kere hagb verilmiyor.ikinci olay olunca cezalar bir daha artıyormuş. hep araştırıyorum.ne olacağımı bende bilmiyorum. artık mahkeme günü belli olacak kader. benimde avukat tutmak için bile gücüm yok. kaderimi bekliyorum. bir an önce mahkemem olsa bitse.. önüme bakmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali ferhat -- 27 Kasım 2019; 17:7:10 >
  • Adliyeye git 5 yıl ertelemeli ne ceza aldığını mahkemenin kaleminden öğren. çünkü kesin bir ceza almışındır. hagb ceza olmadan sana 5 yıl erteleme veremezler. mutlaka cezan vardır. bunu göz ardı etme. bende ilk önce senin gibi mahkeme ilk olayımda 5 yıl erteleme verdi söylemedi. bende daha sonra gittim ceza mahkemesi kaleminden ögrendim..5 ay hapis cezası 1/6 oranında indirim 4 ay 5 gün ceza almışım. ne olursa olsun hapise kesin gireceğiz. araştırıyorum yasalarda görünüyor.
  • Özel mesaj attım cevap verirsen sevinirim

arkadaşım bende araştırarak öğrendim.bende psikolojik olarak çok kötü durumdayım. artık mahkemeyi bekliyorum. avukat tutacak para da yok. herşeyin hayırlısı olsun. yinede mahkemen bitince burdan yaz sonucunu.
    Alkol alıp direksiyon başına oturduğunuzda 4 aylık kızınız gelsin lütfen aklınıza. Allah ona uzun ömürler versin ama alkollü birinin ailenizden birine zarar verdiğinde neler hissedeceğinizi bir düşünün .
    Hagb kararını bozduğunuz için ilk davadan tekrar karar cıkıp muhtemelen hapis cezası alacaksınız. Bu da muhtemelen 6-7 günlük açık cezaevinde olacaktır geri kalan süreyi de denetimli serbesli olarak geçicereksiiniz.

• ozgun_izmirli35 O kullanıcısına yanıt
    Paraya çevirilme şansı yokmudur acaba çok kötü bi izlenim olucak bu benim için tabikide dediğiniz çok doğru iyi bir ders aldım diyebilirim birdaha İmkansız yani

İyi akşamlar. Bende 2017 yılında tek taraflı olarak motosiklet kazası yaptım . Ölü yok mala zarar yok . tamamen kendi m ile ilgili. Alkolden 2.87 promil alkol ile ehliyet aldindi mahkeme oldu ve 4 ay 5 gün hapis cezası verildi ve 5 yıl ertelendi. Ama 5 yıl içinde 2019 haziran ayında yine ikinci defa evin önünde alkollü yatarken komşular görüp polis çağırıp gelmişler 2.57 promil alkol ile ehliyet iki yıl alındı. Bu olayda da ölü yok mala zarar yok. Kendim ile ilgili. Bu sefer trafigi tehlikeye sokma suçundan ikinci mahkeme olacak 14 Ocak ta. Şimdi sorularım olacak.

İlk olaydaki 2017 yılında hagb dosyam tekrar açıklacak ve ben 4 ay 5 gün hapis cezası açıklamak ... Bu hapis cezam erteleme ve ya para cezasına çevrilir mi yoksa hapis cezası yatar mıyım?

İkinci olaydaki mahkeme ne cezası alırım? Hapis cezası mi alırım? Para cezası mi alırım? Yoksa hapis cezası + para cezası alırım? Hapis cezası para cezasına çevrilir mi?

özgün bey yardımcı olur musun durumum ile ilgili

İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞIM. SENDE BENİM GİBİ OLAYLAR HEMEN HEMEN AYNI. BENDE İLK OLAYDAN 4 AY HAPİS CEZASI VAR. İKİNCİ OLAYDAN HAPİS CEZASI ALIRSAK İ. EĞER İKİ OLAYI CEZALARI BİRLEŞTİRİP ONA GÖRE HAPİS CEZASI ALACAĞIZ. YANİ 2 YIL ALTINDA OLURSA DENETİM SERBESLİKTEN YARARLANMAK İÇİN HAPİS YATACAĞIZ YANİ 3 İLE 5 GÜN KESİN CEZA EVİNE GİRECEĞİZ. HAPİSTEN KAÇIŞ YOK. KESİN GİRECEĞİZ. KANUNLARDA ÖYLE. BEN HEP ARAŞTIRIYORUM HERGÜN. İLK OLAYDAN HAGB AÇIKLANACAK VE PARAYA ÇEVİRME YOK.ERTELEMEDE YOK. DAHA SONRA KALAN CEZALARIMIZI 3 İLE 5 GÜN CEZA EVİNDEN ÇIKTIKTAN SONRA KALAN CEZALARIMIZI DENETİMLİ SERBESTLİK İLE BİTİRECEĞİZ. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. BENDE ÇOK KÖTÜYÜM STESLİYİM DEPRESYON VAR.. ALKOLE ÇOK BÜYÜK TÖVBE ETTİM. AMA BUDA BANA BİR DERS OLDU. AKILLANDIM. AMA HAPİSTEN SONRA ADLİ SİCİL KAYITTIMIZA CEZALAR İŞLENİYOR 5 YIL...
    Sizin zaten ilk davanızın kararı bellidir. O davanın sonucunu gidin öğrenin belki adli para cezası verilmiştir . Belki de hapis cezası ne olduğunu gidin mahkeme kaleminden öğrenin . İlk mahkemen için tekrar yargılama olmayacak O verilen ceza ne ise o karar açıklanacak .

• ali ferhat A kullanıcısına yanıt
    Sizin 2017 de aldığınız 4 ay hapis cezası artık kesinleşecek hagb bozduğunuz için . Bu ertlenemez paraya çevirelemez . Tahminimce 1 ila 5 gün arası açık cezaevinde yatacaksınız . Kalan süreyi de denetimli serbestlik alacaksınız karakola imzaya yani . Denetmli serbestlik süresince bir kamu işinde çalıştırılacaksınız .
    2. Davanız ise tamamen hakimin takdirinde ne ceza vereceğine o kadar verir bu konuda yorumda bulunamam ama muhtemelen ilk aldığınız cezaya yakın bir ceza verir .

• Bir de arkadaşlar hapis cezası 1 ila 5 gün dediğim ilk suçunuz ile ilgili . İkinci suçunuzda ise muhtemelen tekerrür hükümleri uygulanacak ve 2. Alacağınız cezada daha fazla yatarınız olması muhtemel.
    Tekerrür için ilk suçla 2. Suç arasında 3 yıl süre olması gerekiyor 3 yıl inde aynı suçu işlerseniz tekerrür hükümleri uygulanır

• Bu arada benim söylediklerim yüzde yüz doğrudur demiyorum ama yüzde 90 doğru diyelim konunun uzmanı avukat arkadaşlara danışırsanız daha sağlıklı bilgi alırsınız . Ama muhtemelen dediklerimi söyleyeceklerdir yine.

benim ilk suçum 2017 yılında ikinci suçum 2019 yılında oldu. yani 3 yıl oluyor mu ? yoksa 2 yıl mı oluyor?. tekerrür hükümleri uygulanacak mı yoksa uygulanmıyacak mı?.

ikinci ceza da hemen hememn birinci olaydaki cezadan biraz fazla olur. iki olayda da mala zarar yok ölüm yok yaralama yok sadece kendim ile ilgili.. araştırıyorum ikinci kez yakalanlar genelde hapis cezası ya da para cezasına çevriliyormuş. hakkımızda hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali ferhat -- 3 Aralık 2019; 21:24:53 >
  • 2, olaydan diyelimki hapis cezası aldım. bu hapis cezasını paraya çevirtebiliyor muyuz?

ama ben yinede birinci olaydan 3 5 gün girdi çıktı olacak cezaevine.

benim tahminim iki olaydan hapis cezası alacağım ve denetim serbestlik yararlanacağım.

bir de ilk olaydan 4 ay hapis ceza var. ikinci olaydan 2 yıl hapis cezası aldık diyelim. toplam yatarım 2 yıl 4 ay olacak. bu toplam hapis cezasını kaç günü ceza evinde geçireceğim? ve de denetimli serbestlik ne zaman yararlanacağım?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.