Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.065
Cevap
18
Favori
336.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam istetebiliyorsunuz ehliyeti. Ama nasıl tam bilmiyorum. Öncelikle yarın trafik şubeye gidip durumunuzu anlatın. Onlar yardımcı olacaktır.

Acaba çimento işiyle bir alakanız olabilir mi :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Hocam istetebiliyorsunuz ehliyeti. Ama nasıl tam bilmiyorum. Öncelikle yarın trafik şubeye gidip durumunuzu anlatın. Onlar yardımcı olacaktır.

En yakın fırsatta ugrayacagım subeye .) tesekkürler dostum

Çimento nerden aklına geldi merak ediyorum :) Okullarda akıllı tahta,fatih projesi alt yapı kurulumunda çalışıyorum .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyar0233

quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

En yakın fırsatta ugrayacagım subeye .) tesekkürler dostum

Çimento nerden aklına geldi merak ediyorum :) Okullarda akıllı tahta,fatih projesi alt yapı kurulumunda çalışıyorum .)

Hocam uyarayım dedim.

Bu durumu yaşayan arkadaşımın arkadaşıydı. Garip oldu böyle söyleyince :) Neyse.

Herhalde 2 haftayı buluyormuş gelmesi. Zaman dolmadan gitmeniz lazım.

Sakın süre doldu artık bişey olmaz demeyin. Affetmiyorlar yazıyorlar Ehliyetsiz araç kullanmaktan. Ayrıca Trafik Cezası varsa adınıza yazılan ödemeniz ve borcu yoktur almanız da şart.

• 6 ay ehliyet el konuldu
    800 lira trafik cezasi
    100 promil uzeri oldugu icin mahkeme acildi
    Ve mahkeme sonucu 2,5 ay hapis
    Bu 5 sene hukmun geri birakilmasina cevrildi.
    Yani anliycaginiz full sknti. Hic gerek yok arkadaslar basina gelmeyen bilemez bu duyguyu. Alkollu arac kullanmayin, hem kendinize hem cevrenizin canina kast etmis oluyorsunuz. Ehliyetimi aldim ve birdaha asla degerini cok iyi anladim.

• 0.26 promil alkolden aldılar benim ehliyetide .) sırf ticari arac kullandıgım icin gitti güzelim ehliyetim .)
  • Kader dostlarım buradaymış. :)

2015 EKİM'de 6 aylık verdim,2016 MART'ta teslim alacaktım.
    211 promil olduğu için mahkeme açıldı, mahkemede 1.000,00 TL ceza kesildi, hükmün açıklaması geri bırakılmadı, hüküm açıklandı. Önceki kamu davasından dolayı diğerinin de hükmü açıklandı. 800,00 TL + 2.500,00 = 3.300,00 TL ödendi.

Şubat ayında tekrar 0,80 promil ile çevirmeye girdim. Ehliyet olmadığı ve 0,80 alkollü olduğum için 2.750,00 TL'ye yakın tekrar bir ceza kesildi ve ehliyete tam tamına 2 yıl el konuldu. Halbuki almama 15 gün kalmıştı. Neyse ki 100 promil ve üstü değildi, tekrar kamu davası açılacaktı ve kafadan 2.500,00 TL kesilecekti.

Yapacak bir şey yok, alıştık artık. Totalde 6.050,00 TL ceza ödendi. Eylül'den beri bir kez ehliyetsiz kaza yaptım, onda da bir şekilde kıvırdık.

İnsan alışıyor ehliyetsizliğe. Zaruri olmadıkça akşam vakti trafiğe çıkmayın, kazada suçlu olmasanız bile fazla artistlik yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

Kader dostlarım buradaymış. :)

211 promil olduğu için mahkeme açıldı, mahkemede 1.000,00 TL ceza kesildi, hükmün açıklaması geri bırakılmadı, hüküm açıklandı. Önceki kamu davasından dolayı diğerinin de hükmü açıklandı. 800,00 TL + 2.500,00 = 3.300,00 TL ödendi.

Şubat ayında tekrar 0,80 promil ile çevirmeye girdim. Ehliyet olmadığı ve 0,80 alkollü olduğum için 2.750,00 TL'ye yakın tekrar bir ceza kesildi ve ehliyete tam tamına 2 yıl el konuldu. Halbuki almama 15 gün kalmıştı. Neyse ki 100 promil ve üstü değildi, tekrar kamu davası açılacaktı ve kafadan 2.500,00 TL kesilecekti.

Yapacak bir şey yok, alıştık artık. Totalde 6.050,00 TL ceza ödendi. Eylül'den beri bir kez ehliyetsiz kaza yaptım, onda da bir şekilde kıvırdık.

İnsan alışıyor ehliyetsizliğe. Zaruri olmadıkça akşam vakti trafiğe çıkmayın, kazada suçlu olmasanız bile fazla artistlik yapmayın.

Gereksiz yere kendinizi yakmışsınız.

Ehliyetiniz hem alınmış, hem de tekrar alkolle ehliyetsiz araç kullanmışsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Kader dostlarım buradaymış. :)

Gereksiz yere kendinizi yakmışsınız.

Ehliyetiniz hem alınmış, hem de tekrar alkolle ehliyetsiz araç kullanmışsınız.

Allah uçak kazası vermesin Şener hoca, ehliyete el konulunca bahsettiğiniz gibi yakılan bir hayat göremiyorum. :)

• BmCpRo827 kullanıcısına yanıt
    Sen mermiye kafa atmissin
    Ben bir daha alkollu araba asla ama asla kullanmam

• quote:

Orijinalden alıntı: mustyyy34

6 ay ehliyet el konuldu
    800 lira trafik cezasi
    100 promil uzeri oldugu icin mahkeme acildi
    Ve mahkeme sonucu 2,5 ay hapis
    Bu 5 sene hukmun geri birakilmasina cevrildi.
    Yani anliycaginiz full sknti. Hic gerek yok arkadaslar basina gelmeyen bilemez bu duyguyu. Alkollu arac kullanmayin, hem kendinize hem cevrenizin canina kast etmis oluyorsunuz. Ehliyetimi aldim ve birdaha asla degerini cok iyi anladim.

Benimde şafak 44 hocam zaman gecmez oldu vallahi birde yaz geliyor cevirme ustune cevirme 2 kere ehliyetsiz yakalandim ben 1 tanesinin cezasini odedim oburunude oderiz 15 gun var birde %25 indirimden olmayalim

• Beterin beteri varmış,siz ne yapmışsınız oyle .) bende 5 aydır ehliyetsizde olsa bir şekilde çevirmelerden yırtarak kullanıyorum ama değmiyor bu kadar polislerle ekşın yaşamaya :) şu ehliyeti alaymda 10 15 gune dahada alkollü cıkmam yola .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Hayırdır burası yargılama konusu mu ?
  • quote:

CezAmizi cekiyoruz ama bu uygulamanin sacma olamdigi anlamina gelmez
    2 bira icip sarhos olani ben gormedim
    Alkolmetre zaten eksik olcuyor

sarhoş olmak önemli değil.. anlaşılan 10 yıl alınsa ehliyetiniz akıllanmayacaksınız.1 kaşık bile alkol alsan reflekslerinde gecikme oluyor.. Sarhoş olmayabilirsin ama aldığın alkol yüzünden normalde yapmayacagın bir hatayı yapabilirsin...
  • bazen güzel oluyor ama...
  • Keşke bir daha geri vermemek üzere alınsa.

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    Alkollu arac kullanmak cok keyifli evet bu sekilde cok kullandim. Fakat basina gelmeden anlamiyorsun. Kullandigim gunleri dusunuyorm cok buyuk hata. Allah gostermesin duvara carp bariyere carp kendine zarar ver onemli degil. Ama bir insana carptiginizi dusunun alkollu sekilde. Allah korusun hem karsidakini vicdan azabi, hem yaktiginiz kendi hayatiniz. Ehliyetime el konulana kadar hic birini dusunmezdim ama simdi ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

sarhoş olmak önemli değil.. anlaşılan 10 yıl alınsa ehliyetiniz akıllanmayacaksınız.1 kaşık bile alkol alsan reflekslerinde gecikme oluyor.. Sarhoş olmayabilirsin ama aldığın alkol yüzünden normalde yapmayacagın bir hatayı yapabilirsin...

Bu kişiden kişiye değişir tamamen bünye meselesi 1 bardak votka ile sarhoş olursun ben 1 şise votka içerim hiç birşey olmaz

• quote:

quote:

Hayırdır burası yargılama konusu mu ?

TAbiki öyle birşey yok ben sadece kendi gôrüşümü söyledim

• quote:

quote:

quote:

Bu kişiden kişiye değişir tamamen bünye meselesi 1 bardak votka ile sarhoş olursun ben 1 şise votka içerim hiç birşey olmaz

Hala sarhoş olursun diyorsun ..... Sarhoşluktan bahsetmiyoruz bak 2. kez yazıyorum ingilizcemi yazayım refleksten bahsediyoruz.. "DİKKAT VE REFLEKS AKTİVİTE HIZIN AZALIR " kişiden kişiye değişmez sadece senin daha az refleksini kaybettirirken bir başkasının daha fazla refleks kaybı olur.Sonuçta herzaman az çok farketmez tehlike yaratırsın trafikte...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hala sarhoş olursun diyorsun ..... Sarhoşluktan bahsetmiyoruz bak 2. kez yazıyorum ingilizcemi yazayım refleksten bahsediyoruz.. "DİKKAT VE REFLEKS AKTİVİTE HIZIN AZALIR " kişiden kişiye değişmez sadece senin daha az refleksini kaybettirirken bir başkasının daha fazla refleks kaybı olur.Sonuçta herzaman az çok farketmez tehlike yaratırsın trafikte...

Tehlike tabiki olur bunu kimse inkar da etmez zaten bunu 2. Kez yapan yani ehliyeti 2. Kez kaptiran herseyi goze almis demektir o adama ne yaparsan yap o adam bildigini yapar
    Ben sahsin adina bir daha asla alkollu araba kullanmam bu bana buyuk bir ders oldu neler cektim bir ben birde allah bilir

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.