Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.065
Cevap
18
Favori
337.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cacarer

şikayetci olmamış karşı taraf, bu senin açından güzel bişey. Mahkemeye çıkacaksın 2-3 ay sonra bulunduğun şehre göre değişir süresi. 5 sene suça karışma deyip gönderecek, siciline herhangi bir şey yansımayacak. Ehliyetin stajyer olduğu için iptal oldu, sil baştan 6 ay sonra kursa yazılman gerek. Geçmiş olsun..

Hocam peki para cezası veya yatar verirler mi yoksa hükmü açıklayıp bırakırlar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emreebeyy E kullanıcısına yanıt

İdari para cezası aldın zaten, ilk kez mahkemeye çıkacaksan şayet hagb verip gönderirler.

• Arkadaşlar selam...bende 14 Haziran'da 6 ay kaptırdım 1.75 promille mahkeme kaadı geldi fakat mahmıemeye çıkmadım,direk 5 yıl erteleme verdi,sivilin temiz olduğu için...sorun şu yönde bu pzrtesi ayın 14 ü yani 2 günüm kaldı,14 ünde gitsem alabilirmiyim yoksa 1 gün daha geçmesini beklemem mi gerekir? 14 ünde Haziran gece 2. 30 gibi kaptırmıştım..14 ü bitiş süresi yazıyor e devlette...bilgisi olan varmı? Teşekkürler,geçmiş olsun herkese...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cacarer

A sınavını geçip anladığım kadarıyla kurs ücretini yatırıp belgeyi almadın. Sertifikan emniyet sisteminde görünmekle birlikte ehliyet olarak gözükmez. Bence kursa gidip sertifikayı al nufüs a git ehliyetine işlettir. Orda ki memur bence sisteme işleyecek ama sürücü belgen geçiçi alınmış kullanamazsın diyecektir.

Eminseniz çok güzel oldu bu

• batuhan1983 B kullanıcısına yanıt

Ayın 14 ü sabah 08 de git al, bir daha da yakalanma🙂

• Teşekkürler:) bu şehitler anıtının olduğu yer dimi 1. Köprü üstindeki? Gayrettepe taşınmış sanırım?

• batuhan1983 B kullanıcısına yanıt

Ehliyetler artık nüfus müdürlüğünden alınıyor diye biliyorum. Trafikten belgeyi alıp nufüs müdürlüğüne gidilecek.

• Bence bir de farklı kaynaklardan konuyu ele almakta fayda var. Alkolün yanı sıra ehliyetsiz araç sürenlere verilen cezaya ilişkin bir kaynak belirteyim: https://www.erkeklersoruyor.com/garaj/ehliyetsiz-araba-kullanma-cezasi-ne-kadar-yakalanma-cezasi-ne-kadar-q15223011

• Merhaba

51 promil ile ehliyetimi kaybettim, iki sorum olacakti

1) E devlette bitis tarihi 6 ocak gorunuyor. 6 ocakta gitsem alabilir miyim yoksa 7 ocagi mi beklemem gerekli?

2)Ehliyeti izmirde kaptirdim ama bursada yasiyorum ikametgahim da bursa. Memurlara bursaya gondereceksiniz degil mi dedim evet dediler ama bir problem olmaz degil mi? Almaya gittigimde sizin ehliyet izmirde denmesinden korkuyorum.

• Merhabalar. 23 Temmuz 2020 de İzmir Bostanlı otobanda ehliyeti kaptırdım. Kendim Manisa Soma da oturuyorum. 23 Ocak 2021 de süresi doluyor. Şimdi ben ehliyetimi nereden alacağım ve yanımda ne götüreceğim???

• Beyler, bisey merak ettim. 7256 ile trafik cezası yapilandirma yapıldığında bu süre zarfında odeme yapılıyor aylik. ehliyeti geri alabiliyormuyuz. Yoksa her zaman olduğu gibi tamamen bitirmek mi gerekiyor borcu.

• Travell T kullanıcısına yanıt

hiç trafik borcun olmayacak

• mos_35 M kullanıcısına yanıt

Kendi bulunduğun ilçeye göndermişlerdir. Trafik borcun yoksa kimliğinle birlikte trafik şubeden alabilirsin

• Cacarer C kullanıcısına yanıt

reis kayıt yeni oldum, anca actılar Kayıtları bu pandemiden dolayı marta attılar kursu, 2 ay fazladan taktılar

• Kaya29 K kullanıcısına yanıt

Sağlık olsun reyiz, geç olsun güç olmasın. Süren ne zaman bitiyor du?

• Demirdemir00 D kullanıcısına yanıt

Merhaba benim de daha yeni buna benzer bir durum daha yeni başıma geldi. Geçmiş olsun. Neler yaşadığınızı anlatırsanız memnun olurum. Ben de çok üzgünüm ve bayacağı da korkuyorum ne olacak diye. Mahkemeye çağrıldınız mi çok merak ediyorum.

• achil148 A kullanıcısına yanıt

ikinciye mi kaptırdınız, geçmiş olsun.

• Evet ilkinde 21 promilden kaptırdım. Amcam sarhoştu arabayı kullanmak zorunda kaldım.

• Arkadaşlar merhaba geçen hafta 1.10 alkollü olarak kaza yaptım.6 ay ehliyetim gitti ceza yazildi.savcilikta yazacak biliyorum.Sorularimi bilen arkadaslar yanıtlarsa sevinirim.
    %25 52/1a bana %75 53/1b karsiya verildi.yani %75 hakliyim asli suclu karsi taraf.
    Simdi onlar benim aracimi karsiliyor %75i bunda sorun yok
    Benim sirkette karsi tarafi %25 karsiliyor (41.000tL) sonra bana rücu ediyor.
    Fakat arastirmalarima gore kazaya sebebiyet verdigimi ispatlamakla yükumlüymüs sirket.Sonucta alkollu olan benim ama alkolun kazaya etkisi yok ve karsi taraf asli olarak suclu.Benzer konularla alakali yargıtay kararları var alkolun munhasır etksiyle kaza olmadiysa sigorta rucu talep edemez diye kararlar var.Herkes sigorta rücu yapar alkollusun alir diyor ama is mahkeme boyutuna girdiginde ne olur bilemem.
    Alkollu olup kaza yapan ama %75 haklı olan basindan gecenler aydınlatirsa sevinirim zira karsi tarafin araci perte cikma durumu var ve 300bin fiyat bandinda..

• Merhabalar,

Öncelikle herkese geçmş olsun. Benimde bir sorum olacaktı. nüfusu falan aradım ama tam cevabına ulaşamadım.

9 eylül 2020 tarihinde İzmirde kaptırdım ehliyetimi, ikamet yerim Ankara.

1. ehliyetimi direk Ankaraya yollamışlarmıdır? 3 hafta sonra sürem doluyor, gittiğimde ehliyetimin gelmesini beklermiyim?
    2. Ehliyetimi nüfus cüzdanına işletecektim. Bu durumda ehliyetim gelmemişse fiziki olarak yanımda bulunmasa bile nufüs czanıma işletebiliyormuyum?
    3. Ehliyetimi kaptırdığım sırada motorsiklet kursuna gidiyordum. Daha sonra sınava girdim ve geçtim. TRafikten men olduğum süre zarfında A sınıfı ehliyet işlemlerine devam ettiğim için bir sürprizle karşılaşırmıyım.

YArdımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.