Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.065
Cevap
18
Favori
337.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şafak karanlık daha:) ilkinde sıkıntı yokda 2 incisi sıkıntılı baya 24 ay dile kolay vallaha büyük ders aldım bidaha tövbe alkollu arac kullanmak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    6 ay dediğin nedir hemen geçer takma

• quote:

Orijinalden alıntı: Cacarer

6 ay dediğin nedir hemen geçer takma
    Ben anlamadim sanirim 6 ay gectim ben cezayi zaten
    Simdi 5 yil gecmeden giderse 2 yil gidiyormus
    6 ay gecer ama 2 sene gecmez ya

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Evet 2 sene gider 5 sene içinde tekrar yakalanırsan alkollü

• quote:

Orijinalden alıntı: Cacarer

Evet 2 sene gider 5 sene içinde tekrar yakalanırsan alkollü
    onun için 5 senenin geçmesini bekliyorum.
    24 ay çok uzun bir süre bence 6 ay dan sonra 1 yıl olmalı tamamen caydırıcı olsun diye 24 ay herhalde
  • benim bildiğim 5 yıl diye bişey yok. 2. yakalanmada 24 ay direk. istersen 20 yıl sonra yakalan. 5 yıl diye bişey hiçbir yerde görmedim
  • İlk yakalanmanda 6 ay alırlar, 5 yıl içinde 2 inciyi yakalnırsan 24 ay alırlar yine 5 yıl içerinde yine yakanırsan 5 sene ehliyet alınır

• Herkese merhabalar. Hepinizin mesajlarını baştan sona okudum ve hepinize cümleten geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Benim olayım oldu bitti ama deneyimlerimi paylaşmak istiyorum belki bazı arkadaşlara yardımcı olurum. 2015 senesinde arkadaşım ehliyetsiz bir şekilde kaza yaptığı için ve kaza sonrası önceki cezaları da katlanıp ceza evine girmesin diye ben suçu üstüme aldım. Direksiyon değiştirdik ve 0,91 promil ile ehliyetimi kaptırdım. Daha sonra ehliyetimi alıp sürücülüğüme devam ettim. 2 Hafta önce yine aynı arkadaşım ve eşi ile eğlence merkezinden çıkarken polislerin tam kucağına düştüm. 2,51 promil ile bu sefer ehliyetim 2 yıl gitti ve 1500 civarı bir ceza yedim. Canımda sıkılmadı değil aktif olarak araba kullanan birisiyim ve 2 yıl ehliyete veda ediyorum yediğim ceza da cabası.

Dün öğlen sıraları adliyeden aradılar ve prosedürün değiştiğini mahkeme öncesi teklif sunduklarını söylediler. Aynı suçtan ikinci kez yakalandığım için savcı eğer 1 yılın üzerinde ceza verirse (vermeyedebilir savcının insafına kalmış) içeri girebilirsin dendi. (Girdi çıktı 3-5 gün ya da 1 hafta civarı) daha sonra bana 1.800 tl 20 ay vadeli para cezası teklif ettiler ve bende bu teklifi kabul ettim. Aynı saatlerde mahkemeye çıktım ve suçu kabul ettiğimi para cezasını da kabul ettiğimi söyledim ve oradan ayrıldım. Bir kaç arkadaşım yaptığımın saçma olduğunu, sonuçta adam öldürmediğimi alkollü araba kullanmak ile cezaevine mi girileceğini boş yere 1.800 tl'yi kabul ettiğimi söyledi fakat şöyle bir durum var ki hakim karşısında acınası haldeyim, kötüyüm gibi roller yapacak birisi değilim. Bir suçu işlediysem işledim derim ve sonuçlarına da katlanırım. Sonuçta bu bir handikap hakim belki hiç bir ceza vermeden beni geri gönderecekti fakat benim yapmak istediğim şey kol kangren olmadan kesip atmak. Her neyse çok fazla uzatmaya gerek yok yaptığıma doğru ya da yanlış diyemeyeceğim sadece daha kötü olabilirdi. Cezayı kabul etmem ve mahkemeyi uzatmamamla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Bu arada alkollü araç kullanmayı kesinlikle ve kesinlikle doğru bulmuyorum. Benim alkol eşiğim biraz yüksek olduğu için o promillerde kullanabiliyorum aksi halde direksiyona dahi oturmam.

• Bir de bu südge olayı ne arkadaşlar bana mahkemde onunla ilgili her hangi bir şey söylenmedi? Para cezasını kabul ediyorum dedim tamam ödersin dedi kapattı mahkemeyi direk. Ben şimdi südgeye gidecek miyim gitmeyecek miyim?
  • berkaysahin7 B kullanıcısına yanıt
    Bence uzatmamakla daha iyi olmuş ceza evine girdi cıktı uğraşmaktan daha iyidir

Geçmis olsun südge eğitimine mahkeme karışmaz o yüzden bisey dememiştir 2 yıl ehliyeti alkolden alınanlar bu südge eğitimine mecburi gitmek zorunda yoksa günün dolsa bile ehliyetini alamazsın ben ocak ayında kayıt oldum 1500 tl idi eğitim ücreti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat1414 -- 19 Şubat 2020; 23:10:37 >
    Aynı durum bende oldu , ben ilkinde 51 promil ile 6 ay verdim ehliyeti , üzerinden 4 yıl sonra alkollu kazaya karıstım 104 promil alkol cıktı, adıma trafiği güvenliğe sokma suucunda asli cezadan dava acıldı , 3 ay erteleme verdi, bunun dısında bana 5 yıl bşrdaha karsıma cıkma aynı suctan sakın gelme dedi 1 dakka sürdü zaten mahkeme , senin olayında ilk ehlşyeti vermen adli bir olay değil, 2 incis 100 geçtiği için mahkeme acılmıs aslında daha az ceza alabilirdin

1 promil üstü mahkemeye çıkar ve senin ilk mahkeme olduğu için aynı suçtan 5 sene hagb verip gönderirdi. Verdiğin para gereksiz olmuş. Südge kursuna istersen hemen yazıl istersen bir sene sonra fark etmiyor. O kursu bitirmeden de ehliyetini alamazsın. Tekrar geçmiş olsun

• Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun dün gece benimde ehliyetime el konuldu ilk defa 1.59 promil alkol ile ardından hastaneye götürdüler polisler,orda ise 0.75 promil alkol çıktı mahkemeye çıkarmıyım veya itiraz hakkım varmı.ifademde polislerin tuttuğu rapora itiraz ettim hastanenin verdiği 0.75 promili kabul etttim yani mahkeme açılırmı yinede avukat tutsam işe yararmı...

• Voline V kullanıcısına yanıt
    Hastaneye kendin mi gidip kan testi yaptırmak istedin ? Yani polislere bu cihaza inanmıyorum hastanede ölçtürmek istiyorum deyip mi gittin? Şu duruma göre itiraz etmen iyi olmuş, 1 promil altı mahkemeye sevk olmaz. Geçmiş olsun

• Olayın şokunu atlatamadan asayiş polis eşliğinde hasteneye götürüldüm ordada üflettiler yarım saat var arsında ilk üflememle tutanaktada belgeli,ardından karakola giderek ifade verdim.inşallah mahkemeye çıkmam hayırlısı artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Voline

Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun dün gece benimde ehliyetime el konuldu ilk defa 1.59 promil alkol ile ardından hastaneye götürdüler polisler,orda ise 0.75 promil alkol çıktı mahkemeye çıkarmıyım veya itiraz hakkım varmı.ifademde polislerin tuttuğu rapora itiraz ettim hastanenin verdiği 0.75 promili kabul etttim yani mahkeme açılırmı yinede avukat tutsam işe yararmı...
    Umarim mahkeme acilir ve buyuk eziyet cekersiniz. Baskalarinin hayatini tehlikeye atacagini kendi akliyla kestiremeyenler, belki cektikleri zorluklarla terbiye edilir.
  • arabaci_takimi A kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız inanın o gece derbi maçı sonrası içilen bir kaç duble bişey,araç kullanmama engel teşkil edecek bir durumumda yoktu ama insanın başına gelmeyince anlamıyor hata yaptığını...Rabbim beterinden saklasın bana çok güzel bir ders oldu açıkcası tekrardan hepimize geçmiş olsun....

• quote:

Orijinalden alıntı: Voline

Çok haklısınız inanın o gece derbi maçı sonrası içilen bir kaç duble bişey,araç kullanmama engel teşkil edecek bir durumumda yoktu ama insanın başına gelmeyince anlamıyor hata yaptığını...Rabbim beterinden saklasın bana çok güzel bir ders oldu açıkcası tekrardan hepimize geçmiş olsun....
    Gecmis olsun. Uber'i, Scotty'yi basin gecin alkol gecelerinde, ne kendi basinizi yakacak, ne de baska masumlara zarar verebilecek ihtimalleri, riskleri hic almayin, eglenceli hatiralarin sonu da eglenceli bitsin. (Uber'in yasaklandigini yeni hatirladim, taksi olsun onun yerine.)
  • Voline V kullanıcısına yanıt
    Ayrica alkol de uyku gibi; uykunuz yok diye dusunup geriye kalan yolu bitirebileceginizi sanarsiniz ama bir anlik dalar kaza yaparsiniz. Birkac duble, insanin reflekslerini zayiflatmak, hareketlerini mahmurlastirmak icin gayet yeterli.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.