Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.065
Cevap
18
Favori
337.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk kaptırısım , ilk mahkememdi, benimki kaZa ama hagb verdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaya29 K kullanıcısına yanıt
    merhaba sizin hagb devam ediyor mu? başka olayınız oldu mu?
  • Merhbalar 0.56 promil ile ehliyetimi kaptırdım. Polisler baskı yaptığı için itiraz edemedim. Aradan 6 saat geçti şimdi kan testi yaptırsam olur mu ?

• ali ferhat A kullanıcısına yanıt
    Devam ediyor kardeşim , başka bir suçum yok

• benim durumum ne olacak? lütfen yardımcı olun.
  • Merhaba arkadaşlar 17.06.2019 tarihinde ehliyetimi kaptırmıştım 17.12.2019 tarihinde geri alacağım ancak ehliyetimi farklı bir ilde kaptırdığım için 18.12.2019 tarihinde arabayla o ile gitsem yolda trafik çevirmesine girsem bir sıkıntı yaşarmıyım

• benim durumum ne olacak ? çok korkuyorum... ne yapacağımı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut455

Merhaba arkadaşlar 17.06.2019 tarihinde ehliyetimi kaptırmıştım 17.12.2019 tarihinde geri alacağım ancak ehliyetimi farklı bir ilde kaptırdığım için 18.12.2019 tarihinde arabayla o ile gitsem yolda trafik çevirmesine girsem bir sıkıntı yaşarmıyım
    Trafik idari para cezanı ödediysen bişey olmaz. Süre dolduğu için almış gibi olursun yanında olmasada..

• quote:

Orijinalden alıntı: ali ferhat

benim durumum ne olacak ? çok korkuyorum... ne yapacağımı bilmiyorum
    Hacı ağlama artık la senin durum şöyle olacak, 2 ay 5 gün hapis cezası verilecek en alt sınırdan o da ertelenecek ayrıca siciline işleyecek haberin olsun. 10 Aralık Da ben de senin gibi 2. Defa yakalanmaktan mahkemeye çıktım ordan biliyorum, hadi geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Cacarer

Hacı ağlama artık la senin durum şöyle olacak, 2 ay 5 gün hapis cezası verilecek en alt sınırdan o da ertelenecek ayrıca siciline işleyecek haberin olsun. 10 Aralık Da ben de senin gibi 2. Defa yakalanmaktan mahkemeye çıktım ordan biliyorum, hadi geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    benim birinci olaydan olan 4 ay 5 gün hapis cezam ne olacak ? ikinci olaydan mahkemem alt sınırdan uzaklaşıp biraz daha fazla verecek düşüncesindeyim çünkü 2,57 promil oranım. çok korkuyorum.

sen ilk olaydan mahkemesinden ne cezası aldın. ikinci olaydan ne cezası aldın. biraz anlatır mısın?

• quote:

benim birinci olaydan olan 4 ay 5 gün hapis cezam ne olacak ? ikinci olaydan mahkemem alt sınırdan uzaklaşıp biraz daha fazla verecek düşüncesindeyim çünkü 2,57 promil oranım. çok korkuyorum.

sen ilk olaydan mahkemesinden ne cezası aldın. ikinci olaydan ne cezası aldın. biraz anlatır mısın?

Alıntıları Göster
    İlk mahkemeden hagb verdi 5 sene gönderdi, ikincisinden 2 ay 5 gün ceza..

• quote:

Alıntıları Göster
    Çok korkuyorsun demek ? Cezaevine girmekten mi korkuyorsun ? Bacakların da titriyor mu korkudan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 9 Aralık 2019; 17:2:1 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Mapushaneeee etrafındaaaa dikenli teller aney

• quote:

İlk mahkemeden hagb verdi 5 sene gönderdi, ikincisinden 2 ay 5 gün ceza..

Alıntıları Göster
    peki ilk mahkemeden ne cezası almıştınız. hapis mi para cezası mı. ikinci mahkemden 2 ay 5 gün ceza aldınnız. peki siz hapise girip çıktınız mı =? denetimli serbeslikten yararlandınız mı?? ilk olayınızdan dolayı hagb bozulmadı mı?

şimdi benim durumum kesin olarak ne olacak? ilk olaydan 2017 yılında alkol ve uyuşturucu maddenini etkisi altında araç kullanma suçundan 2,57 prpmil oranım vardı. 4 ay 5 gün hapis aldım. 5 yıl ertelenmişti. iki olaydan 2019 yılında alkol ve uyuşturucu maddesi etkisi altındayken araç kullanma suratiyle trafik güvenliği tehlikeye sokma suçundan 14 ocakta 2020 ikinci mahkemem çıkacağım. ikinci olayım birinci olayıma benzediği için tekerrür hükümleri ile de yargılama yapılacak mı? yani ikinci mahkemden biraz daha fazla ceza mı alalcağım. sizin ikinci mahkemenizde tekerrür hükümleri uygulandı mı? ikinci olay oldğu için birinci olaydan olan eski dosya açıklanacak ve tekrar ikinci mahkemeden sonra birinci mahkememde olan ceza dava dosyası için yeniden mahkemem olacak....hagb açıklanacak ve 4 ay 5 gün hapis cezam hükmünü hakim bey açıklayacak. ilk hapis cezam paraya çevirebilir miyim? ya da ertelenebilir mi? yoksa ikinci mahkemden gelecek hapis cezam ile birleşrtirilip ikisini birlikte mi hapis yatacağım?

ikinci olaydan 2,57 promil oranında alkol değeri bence hakim bey alt sınırdan uzaklaşıp biraz daha fazla ceza mı verecek? ben bu ikinci mahkemden ne cezaları alırım? hapis cezası mı ? para cezası mı? hapis cezası + para cezasımı?

ikinci mahkemden tekrar hagb alamam çünkü ilk mahkemden zaten hagb verilmiş... ikinci defa hagb verilebilir mi? ya da erteleme olabilir mi? egepr diyelim mahkeme erteleme ya da hagb verdi desek ... ilk olaydan olan hagb için tekrar mahkemem olmayabilir mi?yani birinci mahkememde hagb bozulmayacak mı?
    lütfen yardımcı olun. tşk ederim.

• quote:

peki ilk mahkemeden ne cezası almıştınız. hapis mi para cezası mı. ikinci mahkemden 2 ay 5 gün ceza aldınnız. peki siz hapise girip çıktınız mı =? denetimli serbeslikten yararlandınız mı?? ilk olayınızdan dolayı hagb bozulmadı mı?

şimdi benim durumum kesin olarak ne olacak? ilk olaydan 2017 yılında alkol ve uyuşturucu maddenini etkisi altında araç kullanma suçundan 2,57 prpmil oranım vardı. 4 ay 5 gün hapis aldım. 5 yıl ertelenmişti. iki olaydan 2019 yılında alkol ve uyuşturucu maddesi etkisi altındayken araç kullanma suratiyle trafik güvenliği tehlikeye sokma suçundan 14 ocakta 2020 ikinci mahkemem çıkacağım. ikinci olayım birinci olayıma benzediği için tekerrür hükümleri ile de yargılama yapılacak mı? yani ikinci mahkemden biraz daha fazla ceza mı alalcağım. sizin ikinci mahkemenizde tekerrür hükümleri uygulandı mı? ikinci olay oldğu için birinci olaydan olan eski dosya açıklanacak ve tekrar ikinci mahkemeden sonra birinci mahkememde olan ceza dava dosyası için yeniden mahkemem olacak....hagb açıklanacak ve 4 ay 5 gün hapis cezam hükmünü hakim bey açıklayacak. ilk hapis cezam paraya çevirebilir miyim? ya da ertelenebilir mi? yoksa ikinci mahkemden gelecek hapis cezam ile birleşrtirilip ikisini birlikte mi hapis yatacağım?

ikinci olaydan 2,57 promil oranında alkol değeri bence hakim bey alt sınırdan uzaklaşıp biraz daha fazla ceza mı verecek? ben bu ikinci mahkemden ne cezaları alırım? hapis cezası mı ? para cezası mı? hapis cezası + para cezasımı?

ikinci mahkemden tekrar hagb alamam çünkü ilk mahkemden zaten hagb verilmiş... ikinci defa hagb verilebilir mi? ya da erteleme olabilir mi? egepr diyelim mahkeme erteleme ya da hagb verdi desek ... ilk olaydan olan hagb için tekrar mahkemem olmayabilir mi?yani birinci mahkememde hagb bozulmayacak mı?

Alıntıları Göster
    İkinci defa öyle bir şansın yok cezaevine gireceksin hemde ağlaya ağlaya

• quote:

Alıntıları Göster
    Hacı anlamıyorsun sana daha nasıl anlatayım ya.. İlk mahkeme hagb verdi yani 5 sene herhangi bir suça karışmayacaksın dedi. Ben 5 senenin dolmasına 3 ay kala gene aynı suçtan yakalandım ve eski dosya patladığı için 2 ay 5 gün en alt sınırdan ceza verdi onu da bir sene erteledi ve sicil bozuldu. İnşallah anlamışsındır kardeşim artık..

• quote:

Hacı anlamıyorsun sana daha nasıl anlatayım ya.. İlk mahkeme hagb verdi yani 5 sene herhangi bir suça karışmayacaksın dedi. Ben 5 senenin dolmasına 3 ay kala gene aynı suçtan yakalandım ve eski dosya patladığı için 2 ay 5 gün en alt sınırdan ceza verdi onu da bir sene erteledi ve sicil bozuldu. İnşallah anlamışsındır kardeşim artık..

Alıntıları Göster
    anladım.. ertelenen cezasnı bir sene sonra yatacaksın? benim durumum sence ne olacak ?
  • quote:

anladım.. ertelenen cezasnı bir sene sonra yatacaksın? benim durumum sence ne olacak ?

Alıntıları Göster
    Yok bir sene içinde herhangi bir suça karışmazsam yatmayacağım ama sicilim bozulacak.. Senin durumunda aynı olur..

• quote:

Yok bir sene içinde herhangi bir suça karışmazsam yatmayacağım ama sicilim bozulacak.. Senin durumunda aynı olur..

Alıntıları Göster
    bir adama iki kere hagb verilmez. daha önceden ceza alıp da hüküm ertelendiyse ikinci kez ceza aldıgında hem o ceza infaz edilir hem de yeni cezayı alır bu da infaz edilir. çifte ceza alır ve cezaevine girer

ha nereden biliyorsun dersen bizim nurullah abi vardı öyle cezaevine girdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 9 Aralık 2019; 23:33:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsturaNiyazi

bir adama iki kere hagb verilmez. daha önceden ceza alıp da hüküm ertelendiyse ikinci kez ceza aldıgında hem o ceza infaz edilir hem de yeni cezayı alır bu da infaz edilir. çifte ceza alır ve cezaevine girer

ha nereden biliyorsun dersen bizim nurullah abi vardı öyle cezaevine girdi

Alıntıları Göster
    sizin nurullah abi hangi olaydan girmişti? bennim durumum sizce ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali ferhat -- 10 Aralık 2019; 9:39:39 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.