Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.065
Cevap
18
Favori
337.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ikinci kaptirmayla ilki arasinda 5 yil varsa ikincide 6 aymi aliyorlar 2 yil mi ?
    Bende sistemde 5 yil gecmesine rahmen 2 yil cikti :/
    Napcam ya :((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • retrowoman kullanıcısına yanıt
    demekki 5 yıl diye bir zaman kavramı yokmuş cezada. İlk belirlemede 6 ay, ikincisinde 2 yıl ve üçüncü belirlemede 5 yıl el konulur diyor zaten kanun. Geçmiş olsun. 6 ay hiç geçmiyorsa 2 yıl, adama bir ömür gelir. Kısa dönem askerlik yapan adam bu süre içinde 4 kez askerliğini bitirir. Çok zor bir süreç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Ben artık vodka mı alıp evde içiyorum. Polisin ehliyetimi almasına katlanamam olay çıkarırım.

ne gibi olay çıkarıyorsunuz mesala? birde işe yaradı mı hiç
    selamlar, sizin ehliyeti geri aldığınız tarih nedir, ve 2. defa yakalandığınız tarih nedir tam olarak, çünkü geriye dönük 5 yıl içinde yakalandığı takdirde 2 yıl el konulur şeklinde bir hüküm var.. eğer 5 yıl geçtikten sonra yakalandıysanız sizin ehliyetinizin yine 6 ay alınması lazım..

Belgenin geri alınması
    Geriye doğru 5 yıl içinde; 1.defada 6 ay, 2.defada 2 yıl, 3 ve 3’ten fazlasında 5 yıl (Trafik Zabıtası tarafından)

http://www.kamusalbilgi.com/trafik/item/134-2016-trafik-cezalari.html

http://trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-48-5/

Yani sizin işinizde bir gariplik var.. bence mahkemeye başvurun.

Ek olarak şu linkide bir inceleyin.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=48333

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sight -- 25 Nisan 2016; 21:38:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: retrowoman

Hocam ikinci kaptirmayla ilki arasinda 5 yil varsa ikincide 6 aymi aliyorlar 2 yil mi ?
    Bende sistemde 5 yil gecmesine rahmen 2 yil cikti :/
    Napcam ya :((

5 yili gectikten sonra ehliyet giderde 6 ay diye biliyorum

ne guzel iste bir trafik canavarindan daha kurtulduk
  • Bursada bomba patladi olan bize oldu yine heryer polis yine cevirme
    Zaten 2 kere ehliyetsiz araba kullanma cezasi odedik

• Eskiler boşa dememişler ''Sulu içip de rezil olma diye''
  • Alkolden kaptiranlara tek diyeceğim biraz utanin pişman olun

• quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Alkolden kaptiranlara tek diyeceğim biraz utanin pişman olun

Hirsizlikmi yaptik da utamalim pismanlik var ama utanmak asla yok

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Alkolden ehliyetini kaptırıp cevirmeye girdin mi cezası ne?
    yani mahkemelik falan mı yoksa sadece para cezası mı?
  • Konudaki ceza alanların yüzsüzlüklerini görünce insan hayret ediyor.

• alkolu agzinla iceceksin sonra taksiye binip nereye gidiyorsan gideceksin rezilligin anlami yok

• Hayır neyin yüzsüzlüğü. Hata yaptık. Pişman olduk. Kimimiz dersini aldı tekrar etmez Kimimiz daha cesur.

Ama gelip burada ağır konuşmak da size yakışmaz. Konunun geneli Pişman olan insanlarla dolu.

Utanmaya gerek duymuyorum ben de. Günah benim boynuma aynı şekilde sorumluluk da bana ait. Bir Hata olursa zaten kabul etmiş durumdaydım sonuçlarını. Utanmalık hiç bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Hayır neyin yüzsüzlüğü. Hata yaptık. Pişman olduk. Kimimiz dersini aldı tekrar etmez Kimimiz daha cesur.

Ama gelip burada ağır konuşmak da size yakışmaz. Konunun geneli Pişman olan insanlarla dolu.

Utanmaya gerek duymuyorum ben de. Günah benim boynuma aynı şekilde sorumluluk da bana ait. Bir Hata olursa zaten kabul etmiş durumdaydım sonuçlarını. Utanmalık hiç bir şey yok.

İşin günah kısmı göreceli, belki doğal hakkınız olarak hiç inanmıyor dahi olabilirsiniz, ona kimse bir şey diyemez. Utanma kelimesini ise rencide edici olduğu için kullanmaya gerek yok. Ancak, sorumluluk size ait de, alkolü araç kullanımı durumunda, başka canlara vereceğiniz zararı, hangi sorumluluk ile telafi edebilirsiniz? Başka bir ailenin ufacık çocuğunun ya da babasının ölümüne neden olsanız, müebbet hapis alsanız, o ailenin kaybını geri getirir mi? Dolayısıyl konuyu sadece şahsi sorumluluk, ya da çevirmeden sonra başımıza gelen eziyetlerden dolayı pişmanlık seviyesine de indirmemek lazım.

Bizim toplumsal eksikliğimiz, bir sürecin düzgün akışını düşünüp, en kötü durumda ne zararlar verebileceğini aklımıza getirmeden adım atıyoruz. Konuda bir arkadaş dayısının hamile bir komşusuna yardım etmek için alkollü çıkıp başına gelenleri ve sonradan çektiği sıkıntıları yazmış ve kader mahkumu demiş. Dayısı adına üzücü gerçekten ama, ya o halinde polis çevirmesi yerine bir kaza yapılsaydı, hamile kadına, bebeğine vb. herhangi birine ciddi zarar gelseydi? O zaman yapılan iyilik de hafızada kalmaz, neticenin adı alkollü araç kullanmak olurdu, ve dünyaya yeni bir can gelecek diye atılan adımlar belki birkaç canın gitmesine, onlarca kişinin ailesine ateş düşmesine sebep olurdu. Kaderi de insanlar şekillendiriyor, böyle bir durumda, kocası işte olan kadına yardım etmek isteniyorsa, aslında yapılması gereken "Ben alkollüyüm, araç kullanamam, ama sizin de eşiniz yokmuş, hep beraber taksiyle hastaneye gidelim" vb bir çözüm üretmek ama kaçımız yapıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Alkolden ehliyetini kaptırıp cevirmeye girdin mi cezası ne?
    yani mahkemelik falan mı yoksa sadece para cezası mı?

Araba seninse 1700 baskasinin ise onada 1700
    Baska ceza yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Hayır neyin yüzsüzlüğü. Hata yaptık. Pişman olduk. Kimimiz dersini aldı tekrar etmez Kimimiz daha cesur.

Onlari takan kim ki ?
    Yuzsuzluk yapmisiz ne yapmisiz ?
    Adam mi oldurduk ?
    Adam mi sakat biraktik
    Cezamizi cekiyoruz iste

Hayir herseyden gectim sizene ya

• Böyle bi sorumsuzluğu, kendini bilmezligi yapıp eğer yakalanirsan sonrasında izlenecek yol yakalanmazsan aynen devam konusu mu bu ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi er.ay88 -- 30 Nisan 2016; 9:14:30 >
  • Cezasını odeyenlere ayrıca kabahat kanunu diye vergisi cezası çıkmış başına gelen var mı?

• cihanair kullanıcısına yanıt
    sokakda elinde silahla gezen bir adamı ayıplamazmıydınız ? Alkol alıp araç kullandıktan sonra malesef buna benzer bir duruma düşüyorsunuz.Aracınızı olduğu yerde bırakıp taksiye binmek çok zor değil bu maliyetleri karşılayacak durumunuz yoksa o zaman alkolede para vermeyin rica edeceğim her şeyin ederini tutarını yapıp yola çıkın.Sizin yaptığınız biraz hem suçlu hem güçlü hesabı olmuş

edit : imzanız ironi mi bilmiyorum,eğer değilse zaten bunları da size karşı boşa yazmışım özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Decemst -- 30 Nisan 2016; 14:52:55 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.