Şimdi Ara

Alkol yasak olsaydı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
1.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elk.de

Ehil kişiler yapmadığı için,alkolden insanlar ölüyor

Evde yapmak tehlikeli bence..

En iyisi hiç satılmaması,zehirlenme riski kalmaz

Dua ile

Alıntıları Göster

Metil alkol ile etil alkolün farkı zeytinyağı ile ayçiçekyağı kadar belirgindir. Gidin bir votka şişesinin içindekiler kısmını okuyun. Su ve etil alkol yazacaktır.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

kıvır kıvır.. Kadının başına gelen en ilginç olaylardan biri şaşırılacak veya unutulacak birşey değil bana bira içirirken diyor 50-60 yıldır malt olduğunu anlamamış mı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Hocam neden celallendin

Galiba ağır kullanıcısın

Kullanıcıysan büyük ihtimal zenginsin

Sorun nerde?

Selam dua ve kelam ile

Alıntıları Göster
    Senin her yorumun böyle. Ruh hastası bir dünya.

2000 lerde ekmek almış bozukları tasiyamamissin ya! İşte tüm yorumlarında zeka maksimum bu.

Sen ekmek almaya giderken bozuk paraları tasiyamamis olduğunu iddia eden bir insan olarak kalacaksın benim aklımda.

Şurada yaptığın yorumlara herkes gülebiliyor ama ben takdir ediyorum. Su saçmalık seviyesi senin kapasiteni fazlasıyla aşıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ta4cmj

kıvır kıvır.. Kadının başına gelen en ilginç olaylardan biri şaşırılacak veya unutulacak birşey değil bana bira içirirken diyor 50-60 yıldır malt olduğunu anlamamış mı..

Kaç senelik yalan halen söylüyor ve inandırmaya çalışıyorsunuz. Ne mide bulandırıcı tiplersiniz.

https://www.malumatfurus.org/ataturkun-cocuklara-bira-icirdigi-iddiasi//

Alkol yasak olsaydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

komik duruma düşme. Kadın kendi ağzıyla bira içirirken diyor.

• ta4cmj T kullanıcısına yanıt

Neden düşeyim. Kadıncağız o yaşını hatırlayacak değil.

Çocuk ve hamileler için üretilmiş içecek o. Fotoğrafı, tanığı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Senin her yorumun böyle. Ruh hastası bir dünya.

2000 lerde ekmek almış bozukları tasiyamamissin ya! İşte tüm yorumlarında zeka maksimum bu.

Sen ekmek almaya giderken bozuk paraları tasiyamamis olduğunu iddia eden bir insan olarak kalacaksın benim aklımda.

Şurada yaptığın yorumlara herkes gülebiliyor ama ben takdir ediyorum. Su saçmalık seviyesi senin kapasiteni fazlasıyla aşıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam konuyu neden saptırıyorsun

Konu alkol,sen ekmekten,madeni paradan bahsediyorsun.

Ayrıca iletilerim makul ve mantıklı bence

Dua ile

• Alkol yasaklanmasına gerek yok lakin alkollü şekilde eylem yapana(araç kullanan,yaralama eylemi,çocuklara içirme,vb...) çok ağır ve ertelenmeyen cezalar verilsin.

Alkol vergisi diyanete gidiyor tezini savunanlar, içmeyin de gitmesin o zaman.

• ghostlesh G kullanıcısına yanıt

Hadi biz içiyoruz da din diye sabah akşam konuşanlar o parayı almaktan utanmıyorsa istediğim gibi eleştiririm diyaneti.

Dindarım diyenler para içkiden gelse bile şikayet etmiyorsa bundan gelen parayla imamın maaşı ödenip arkasında namaza duruyorlarsa kendilerini sorgulasınlar. Nedense yıllardır öyle bir tepki göremedik çok dindar arkadaşlardan. Çıkıpta şu içkinin parasını diyanete vermeyin farkını biz verelim demediler.

• bu sahte alkol yüzünden yaşanan ölümler yeni değil alkol fiyatlarının pahalılığına bağlıyorlar da akp öncesinde bu teröristler insanları birşekilde zehirleyerek öldürüyordu ya içkili lokanta meyhane ya bar disco hotel gibi yerlerde müşteriler bilmeden aldıkları alkol ''sahte içki yüzünden'' dolayı suikaste uğruyorlardı çok haberlerde çıkmıştır bu ''sahte alkol'' zehirlenmesi adı altındaki masum başlıkla hani içki fiyatlarının pahalı olmasıda talebi artırmıştır ama işin iç yüzü bence çok farklı bence bunların hepsi bir terör eylemdir

• bazı içkili lokanta işletmeleri içki pahalılığına çok güzel yerinde çözüm bulmuşlar? içkinizi kendiniz dışarıdan satın alın ''içkiden kar etmiyoruz'' :DDD acayip değil mi?
    bu içki fiyatları piyasayı patates etti !!! GREV yaparlarsa şaşmam

• sen boyle her yorumunun sonuna selam ve dua ile yazip inancli biri oldugunu belli etme geregi duyuyormusun yoksa selam ve dua ile yazman alkol ile ilgili baslik acmanlami ilgili?

sordugun soruya gelirsek zaten mantikli dusunen insan bunun cevabini kolayca verir. Hayir daha iyi olmazdi. O zehirlenen insanlar alkolun fiyatinin yuksek olmasi yuzunden merdiven alti ucuz uretimleri tercih etmisler.Alkol yasaklanirsa devlet vergi gelirini kaybeder, turist kaybeder ayrica kacak alkol piyasasi olusur ve alkola ulasmak isteyen bir sekilde zaten bulur ulasir. Arz talep meselesi bu. Sen diyebilirsin icmesin kardesim o zaman zararli ama insanlarin gercekten sagligini dusunuyorsan ayni uyarilari seker, sigara vs seyler icinde yapman lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Hadi biz içiyoruz da din diye sabah akşam konuşanlar o parayı almaktan utanmıyorsa istediğim gibi eleştiririm diyaneti.

Dindarım diyenler para içkiden gelse bile şikayet etmiyorsa bundan gelen parayla imamın maaşı ödenip arkasında namaza duruyorlarsa kendilerini sorgulasınlar. Nedense yıllardır öyle bir tepki göremedik çok dindar arkadaşlardan. Çıkıpta şu içkinin parasını diyanete vermeyin farkını biz verelim demediler.

Diyaneti ben kurmadım. Alkolün vergisi direk diyanete gidiyorsa ispatla. Kadın erkek eşit naraları atanların da kerizhaneleri kapatması yönünde de birşeyler yaptıklarını ben görmedim. İçkime dokunma,seksime dokunma,oynaşır hamile kalır doğurmam diye nara atarlar.

İçenden sıçandan banane, yeterki bir başkasını rahatsız etmesin. Canına, malına kast edeni de en ağır şekilde cezalandırsınlar.

• Bacak kadar sabilerin masallarla beynini yıkayanlar, önündeki hayatını çalanlar mağdurmu olmuş anlamadım

• en büyük vergi geliri kalemlerinden biri alkol. aktroller çıkıp "alkolü yasaklayıp, ezanları susturamayacaksınzı" dese ne olur? bildiği kafa folloş olmuş olur.

• Bence devlet alkol/sigara zararını halka doğru aşılayamadığı için zam koyuyor. İnsanlar da başka yollara eğiliyor. Örn; Tütün, sahte rakı

Aynı şekilde cinsel eğitim de buna dahil.

Okullarda bunların eğitimi verilmesi lazım. Yasak hiçbir zaman çözüm olmadı.

Kamu spotundan koca millet eğitim alıyor. Şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlightClub -- 18 Ekim 2020; 15:1:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naruto45

Eskiden kokteyl yapıyolardı alkol ucuz olduğu için rahatlıkla barda çeşit çeşit karışım bulaibliyordun şimdi oda kalmadı barların anlamıda kalmadı bugün 55 tl 1 kokteyl para verdim bilen bilir eskiden istikal caddesinde 35 tl ye 50 lik koktely alıyordun sene 2013 20% veya40% vodka likör karışım vardı bi barda 60 tl ye kör kütük sahroş olduğumu bilirim

Almanyada 5 euroya jumbo koktely içiyorsun hollandada 8 euroya cuba libra vb koktelyler var max 12 euro fazla değil oda en premiumdur artık görmedim ama kendilerini

2015 te hatırlıyorumlüks bi klube gitmiştik boğazda arkadaşlarla bira 40 tl di şimdi 60 olmuştur rahat

Neyden bahsediyoruz görüyorum barlarda herkesin elinde uyduruk tuborglar onlarla tatmin oluyolar fiyatlardan dolayı

Alıntıları Göster

Tuborg gold filan hakikaten çok dandik. Almanların buğday biraları filan muhteşem oluyor. Her gün 10 tane içsem yine bıkmam. Ama aşırı pahalı meretler. Hoş dandik olan tuborg goldlar filan da ucuz değil.

İşin tuhaf yanı eskiden alkol ucuzken ülkede bu kadar bira çeşidi yoktu. Çılgın vergi seviyelerine ulaştığımız şu günlerde mahalle tekelinde bile dünyanın dört bir yanından ale biralar görüyorum. Tabi şişesi 40 liradan aşağı olmuyor.

Bu ülkede kafa dağıtmak imkansız. Konsol içki vs eğlenceli olan her şeye aşırı vergi binmiş.

• ghostlesh G kullanıcısına yanıt

İspatlayayım mı? Devlet bütçesi nasıl oluşturuluyor haberin var mı senin? Toplanan paraları bu içkiden geldi bu kumardan geldi bunlar çalışanların gelir vergisinden diyerek ayırıyorlar mı sence? Tüm paradan dağıtım payı oranında diyanete para gidiyor.

Diyanet faiz geliri elde etmiş bir kurum sen daha ne diyorsun? Merak eden faaliyet raporunu inceler.

Kerizhane dediğin neresiyse artık açıkta yazmıyorsun. Genelev mi? İçki ile ilgili bir yer mi? Adam içki içiyorsa niye kapatılmasını istesin? Devlete elini cebimden çek diyor başka birşey demiyor.

Ancak sen bu içki içenden yüksek oranda vergi alınmasına ses etmiyorsun nedense. Dini hassasiyeti olanlar nedense şu içkiden, faizden, kumardan gelen parayı diyanete vermeyin bu kurumun bütçesi neyse biz verelim demiyor.

Başka ülkelerde kilise vergisi var burada gönüllüler bu parayı aynı şekilde bir vergiyle ödeyebilir. Başkasının parasından dini finanse edip bir de laf söyleyemezsin. Sen içki içmiyorsan adamın içkisini ödemiyorsun ama o diyanetin finansmanını sağlıyor.

• ta4cmj T kullanıcısına yanıt

Babam da bana küçükken bir yudum rakı vermişti ama ölmedik değil mi?

Nereden vuracağınızı şaşırmışsınız. Kaldı ki eskiden sigaranın yararlı olduğu bile satış politikası olarak söyleniyordu.

Kurşunlu petrol kullanılıyordu, asbestoslu kot üretimi yapılıyordu vs vs.

Böyle şeylere takılmayın, Atatürk bir ilah değildir ama sizin bu iki üç propagandanızla yerlere çalınacak bir şahıs değildir.

Gidin şimdi bir köşede ağlayın ühüü Atatürk'ü bugün de deviremedik reis..

• şimdi gidip alıcam migrostan,tekel bayiden almaya korkuyorum açıkçası..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.