Şimdi Ara

Alır almaz ilana konulmuş araba alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sözleştik bugün bakmaya gidecektim içime kurt düştü 5664 sorgulayayım dedim üç husus kafamı karıştırdı;
    1. Son sahiplik süresi 1 ay!
    2. Son sahiplik süresi 1 ay olmasına rağmen aracın 20.000 ve 10.000km önce bakım gören değişen parçaları ilanda var, bir insan 1 ayda 20.000km yapamayacağına göre buna nasıl güveneyim.
    3. Aracın önden bir kazası var değişen parçalar kaput, ön tampon, radyatör, kaput menteşesi, bakalit, ön farlar, radyatör fanı falan ama "ön panel ve ön travers" kafamı karıştırdı. 2014'te 4750TL'lik bir kayıt bu. Ön panel neyse ama travers bildiğimiz motor beşiği olmuyor mu?

Son sahiplik süresi 1 ay, araç ilana konulalı 25 gün olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten söylenmesi gereken herşeyi söylemişsiniz, forumdan birkaç kişinin “alınmaz” demesi içinizi rahatlatacak gibi olmuş sanırım

Alınmaz hocam bu kadar soru işareti barındıran araç

• quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

Zaten söylenmesi gereken herşeyi söylemişsiniz, forumdan birkaç kişinin “alınmaz” demesi içinizi rahatlatacak gibi olmuş sanırım

Alınmaz hocam bu kadar soru işareti barındıran araç
    Haklısınız galiba biraz sahibini stalklayıp linkedin'den mesleğini falan görünce güvenmiştim. İlandaki bakımları ve 4 yeni lastiği görünce de umutlanmıştım. :(

• Tabi ki meslek tek kriter olmamalı karar vermek için ama önemli bir etken olduğu da aşikar. Bu hafta sattığım aracı alan hanımefendi sörf mesleğimden dolayı daha mantıklı bulmuştu görüşmeyi. Benim için avantaj olan bi durum oldu yani 😊

Elinde parası olan ve araba alacak sizsiniz hocam. O yüzden içinize yüzde yüze yakın sinecek aracı bulmadan karar vermeyin derim

• Galeriden vs. alacaksanız normal ama sahibinden 1 ay ise alım-satımcı olabilir.

• Sahibinden yarı otomatik bir araç arkadaşlar;

15.000km önce robotik şanzıman kolu, triger seti, akü, baskı balata, kumanda pilleri

5.000km önce fren diskleri torna, aks bakım, z rot degisim, on arka fren balata, bogaz kelebegi temizlik, lpg enjektoru filtresi degisim, rot balans, hava polen yag filtreleri, motor yagi, sanziman yagi, klima gazi

Bir de 3.000km kullanilmis sifir michelin lastigi gorunce atladim. Sonra 1 ay son sahiplik gorunce afalladım.

• Kayınpederden araç aldım. İş için kullanacaktım. Neyse araç uzakta olduğu için ne üzerime aldım nede yanıma getirdim.

Geççen ay memlekete gittim. Aracı üzerime almak için 220 tl, vekalet için 130 tl istedi noter. Eğer ekspertiz zorunluluğu getirseydi mecburen vekalet alacaktım. Çünkü aracı işime kullanmayacağım belli oldu.
    Noterin verdiği bilgiye göre henüz zorunluluğu yokmuş ekspertizin.
    Bir insan satmak için illaki almaz. Ama iş karşılığı olur, akrabasından benim gibi bir nefenle alırsa o iş başka. Bence önemli olan detaylı eksper ile durum tespiti. Gerisi boş.

• Al satci olabilir , aldiginda bir ariza gormustur masrafi coktur satmak istemistir . Bulasmayin bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birkaç ay sonra 5664 tekrar mesaj attiginda ilave hasar kaydi cikacaktir muhtemelen sisteme geç düşüyor tramer. alsatcilarda plaka degistirip satış yapıyor. Uzak durulmalı

• Satıcının mesleği nedir ki güven verdi?

• Sık sık el değiştiren araba alınmaz. Bir sıkıntısı var demek ki tutuanin eli yanıyor hemen başkasının kucağına atmaya çalışıyor.

• A L I N M A Z

Türkiye'de alabileceğin tek araba bu mu kaldı? alma uzak dur
  • Bence de bulaşma hocam ama alacaksanda sigortacından sorgulattır, aktif dosyası var mı diye.

• Bakım yapılmış ama nerede nasıl bir bakım , faturası var mı? Belki de yan sanayi parçalarla baştan savma bir bakım. Lastiklerin faturası var mı? Belki de onlar da az km yapmış ama yanaktan yama fitil yapılmış çikmacıdan alınmış tır. Devir öyle kötü ki, artık herşeyin en kötüsünü düşünmek l3azım. Geçen sene 300.000 km'de aracım sattım. Kaza-darbe vs yok. Hurdaya çıkana kadar kullanmak niyetiyle 6 sene önce almıştım. Piyasada az bulunan, dolayısıyla parçası tamiri biraz sıkıntılı kullanımı bir o kadar zevkli bir araçtır. Tamir parça sıkıntısı olacağını bilerek almıştım. Bakımlı bir araç olmasına rağmen ustaların işbilmezligi ve km sebebiyle sürekli masraf olmaya başladı, hurdaya çıkana kadar binemeyecegimi anladım, zarar kes yapmaya karar verdim. Son 6 ayında 6000 lira masraf etmiştim. Akü, marş ve şarj dinamoları, baskı balata, triger seti, lastikleri, kızdırma bujileri, debriyaj merkez, ön arka fren balataları, egr, diferansiyel keceleri, .... hatırlayabildigim değişenler. Sonunda pes ettim. Satılması zor olacağından ilanlardaki en ucuzundan 2000 lira düşük yazarak satışa koydum. 2000 civarı da pazarlıkla gitti. 10 gün içinde satıldı. Hem arabayi alan arkadaş hem bu süreçte arayan birçok kişi hakli olarak bu kadar masraf edip neden bu fiyata satıyorsunuz sorusunu sordular. Tabi aynı kişiler pazarlık aşamasında benim istediğim ilanlardaki en düşükten 2000 aşağı rakamdan da 5000-7000 aşağı teklif etti. O zaman anladım ki bu insanlar akıllılık etmeye kandırılmaya kendileri davetiye çıkarıyor. Şimdi bu kadar masraf edilmiş bir araba niye satılır? Demek ki sahibi daha büyük muhtemel masraflardan korkmuş diye düşünüp geri durmuyorlar yeter ki ucuz olsun, halı hazır da bir arızası olmasın yeter mantigindalar. Nenim arabamda hicbir sorun yoktu ama bu kafadakilere sorunlu bir araç ortbas edilip rahatça kitlenebilir. Eksper felan hikaye . Benim aracta eksper dip gazda duman atıyor , depoda az mazot oldugundan da olabilir, enjektörlerden de olabilir tamirciye gösterin dedi. Tamirci 30 saniye inceleyip tamam enjektörleri temizleriz sorun yok dedi. Saçma sapan işler bunlar. Sonuçta 300000 de motoru turbosu enjektörleri anahtar değmemiş dizel arazi aracı. Egr si 500 dolar diyorum kimse tırsmıyor. Bizim millet cesur millet. Sizinki de biraz cesaret işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medvet -- 22 Temmuz 2019; 9:40:45 >
  • Sen bu araca alınır mı diye soruyorlar, bu kafayla araç almayı unut. Araçlardan ve piyasadan anlayan birinden yardım al.
  • al satçı arabası belli ki.

uzak dur. al satçıdan araba alınmaz.
  • arabanın motoru hariç herşeyi değişmiş sen alınırmı? diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: The Anonymous

Sahibinden yarı otomatik bir araç arkadaşlar;

15.000km önce robotik şanzıman kolu, triger seti, akü, baskı balata, kumanda pilleri

5.000km önce fren diskleri torna, aks bakım, z rot degisim, on arka fren balata, bogaz kelebegi temizlik, lpg enjektoru filtresi degisim, rot balans, hava polen yag filtreleri, motor yagi, sanziman yagi, klima gazi

Bir de 3.000km kullanilmis sifir michelin lastigi gorunce atladim. Sonra 1 ay son sahiplik gorunce afalladım.
    Eski sahibinden biniciyim diyerek almıştır. Faturalar vs. vardır belki ondan demiştir veya o aracın kronik sorunlu yerlerini yazıp yaptırdık, bakımlı imajı yaratılmıştır. Gerçekte o işlemler yapılmamış olabilir.

Al satcı olabilir. Maddiyatı olan bi şekilde uyguna aracı denk getirip temizleyip eksik gediğini yapıp ederinde satmaya çalışıyor.

Önden kazalı araç uzak durun satamazsınız...
  • Şu anki arabamı, eskisini satmadan almıştım. Üzerime kayıtlı 2. araba olduğundan sigortası yüksek çıkıyordu. Eski arabamı satana kadar babamın üzerine devretsem dahi kardaydım. O yüzden bende bu şekilde davrandım. Birkaç gün içerisinde de eski arabam satıldı zaten. Sahibine bunu açıkça sorabilirsiniz. Geçerli bir sebebi varsa sorun olmaz bence. Araç içinize ne derece sindi onu bilemem tabi.
  • Bu tarz aklınızda bir soru işareti varsa alınmaz.

Motosiklet ararken denk geldim.
    adam alalı 1 sene olmamış. adam 7. sahibi motosikletin.
    tanıdıktan aldım diyor. hasar görünüyor bedelsiz.
    Diyor ki aldığım adam çarptı diyor. Bir şey yok diyor.
    Ama hasar da tee 2010 yılında gözüküyor. Yani 2.veya 3. sahibinde kaza. 6.sahibinde değil.
    Motosiklet çok güzeldi. İçime bir kurt düştü cesaret edemedim. Almadım motosikleti.

genelde senelik veya daha az sürede sahibiyse, almıyorum bu tarz araçları.
    Çünkü bu tarz sık değiştirenler. Ne bakım yaptırıyor araca, ne de düzgünce kendisi bakıyor. Al satçı'dan alınmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.