Şimdi Ara

PİN KIRIK KOPUK AMD RYZEN İŞLEMCİLER alınır veya TAMİRİ YAPILIR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
36
Favori
24.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Kocaeli İlan Türü #Alınık Anakart/CPU #İşlemci
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bedo

p.m.
    cevaplandı teşekkür ederim
  • pm atar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: athleticlub

pm atar mısınız ?
    cevaplandı teşekkür ederim
  • Selamlar hocam. Elimde ryzen 5 1600 işlemci var. Bu sabah temizliğini yaparken fanı söktüğümde işlemci fana yapışık şekilde elime geldi ve 2-3 pin hafif yamuldu, kırık pin yok çok fazla kontrol ettim, pinlerde çok hafif yamuk ve işlemciyi takarken cuk diye oturuyor aslında ama ben yinede uçlu kalem ucuyla filan düzelttim hizaya soktum fakat, sistemimde 2x8gb 3200mhz gskill ripjaws marka ram var ve biosta ramleri slotlarında takılı olarak görebiliyorum fakat toplam memory 8gb olarak gözüküyor. Windows içinde yine 16gb gözüküyor faka 8.1 gb lık bölümü donanıma ayrılmış olarak gözüküyor ve kullanılmıyor. Büyük ihtimalle yamulan pinler memory ile alakalı pinlerdi ve 2. slotu çalıştırmama engel oluyor. 2 ve 4. slotlar ve 1. ve 3. slotlar olarak denedim ramleri yine aynı sonuç. b350m-a anakartım bu arada. Bilgisayar mühendisiyim, donanımlada ilgiliyimdir bana 1-2 yöntem söylesen ben kendi başıma halletmeye çalışsam çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• yussuf273 kullanıcısına yanıt
    Merhaba elinizde varsa büyüteçle kontrol edin kırık vb olmadığından iyice emin olun. Ramler ayni slotlara takilmak suretiyle yer değiştirin. Klasik yöntemleri deneyin bios sifirlayin vb... Hocam internet üzerinden detaylı araştirma yapin donanimsal değilse... Pinleri goz her xaman secemiyor buyutec veya miktoskop kullaniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: efedemirci

Merhaba elinizde varsa büyüteçle kontrol edin kırık vb olmadığından iyice emin olun. Ramler ayni slotlara takilmak suretiyle yer değiştirin. Klasik yöntemleri deneyin bios sifirlayin vb... Hocam internet üzerinden detaylı araştirma yapin donanimsal değilse... Pinleri goz her xaman secemiyor buyutec veya miktoskop kullaniyorum
    Büyüteç aldım az önce kontrol ettim kırık yok. Yamuklarıda düzelttim, yani ya hepsi paralel şekilde yamuk ya da hepsi düz. Zaten tüm satır yamulsa sadece ramden sorun çıkartmaz diye düşünüyorum. Ramleri yer değiştirdiğimde bilgisayar açılmıyor, sanırım küçük seri numaralı ram öne gelmeliymiş o şekilde açılıyor. Bios pilini çıkartıp taktım hala aynı. Detaylı araştırmayı yaptım. 2-3 aynı vaka sorun buldum yabancı forumlarda. Çoğu kişi işlemciyi tekrar monte edince sorunu çözmüş.

https://www.youtube.com/watch?v=y8U2NkbiMAI&t=735s Bu videoda adam işlemciyi fırlatıp yamultup düzeltiyor. Bir tanesini kırıyor pinlerin takıp çalıştırıyor. Farkında değil kendisi ama 12.15'te görev yöneticisinde aynı benim sorun gözüküyor. 16gb tanınmasına rağmen 8.1gb lık bölümü donanıma ayrılmış.PİN KIRIK KOPUK AMD RYZEN  İŞLEMCİLER alınır veya TAMİRİ YAPILIR

https://forum.donanimhaber.com/donanima-ayrilmis-ram--40365479 BİR BAKIN İSTERSENİZ
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/donanima-ayrilmis-ram--40365479 BİR BAKIN İSTERSENİZ
    Teşekkürler baktım. Pinlerini düzeltmişler sorunları düzelmiş. Ben mi göremiyorum yamuk pinleri kafayı yicem valla. 2 gündür 10-11 saattir uğraşıyorum sök tak sök tak olmuyor.
  • Takim olarak gonderirseniz bakabilirim anakart rqm işlemci
  • quote:

Takim olarak gonderirseniz bakabilirim anakart rqm işlemci
    Hocam garantisi olsa,(var zaten galiba garantiside garantiye girmiyomuş galiba)garantiye göndermeye bile içim vermez, iş bilgisayarım olduğu için (yazılım işleriyle uğraşıyorum) bildiğin ekmek teknesini kaybediyomuş gibi olucam. Artık ne diyeyim hayırlısı neyse o olsun. Single channel'a indirip 3200mhz e overclock yaptım ramin tekini. Diğerini kenara koydum, hallemedessem sorunu ramlerin ikisinide satıp 1x16gb ram alıp kullanıcam galiba.

Teşekkür ederim cevapladığın ilgilendiğin için :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yussuf273 -- 5 Eylül 2018; 18:16:38 >
    rica ederim kolay gelsin
  • Merhaba Fx 6100 işlemcim var satmak istiyorum yerine 8350 almayı düşünüyorum takasta üzerine ne kadar istersiniz elinizde varsa yani ya da kaç tl den alırsınız hasar yok kutu garanti yok
  • Merhaba ilan açıp satmanızı tavsiye ederim
  • Peki elinizde 8350 işlemci mevcut mu?
  • Var ama rezerve elden gelip alicaklar
  • elimde AMD A10 7890K var 4 5 adet kenar pinleri kırık
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaRLauss

elimde AMD A10 7890K var 4 5 adet kenar pinleri kırık
    Özel mesaj ile cevaplandı
  • Selamlar, 6 pin kırık ve yine 5-6 pin eğik bir Ryzen 3 2200G (1331 pin AM4) işlemci var. Tamiri için bilgi ve fiyat teklifi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legate_G

Selamlar, 6 pin kırık ve yine 5-6 pin eğik bir Ryzen 3 2200G (1331 pin AM4) işlemci var. Tamiri için bilgi ve fiyat teklifi bekliyorum.
    Özel mesaj ile cevaplandı teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.