Şimdi Ara

ALINIK İ5 İŞLEMCİLİ KASA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Bilecik İlan Türü #Alınık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sa..Arkadaşlar i5 işlemcili autocad,corel,photoshop vs programları kasmadan kullanabileceğim orta düzeyde de oyun oynayabileceğim kasa arıyorum sadece kasa alınacak yada kasa hariç içindeki parçaları alınacak..

Ram 4-6-8 gb olabilir

Hdd 320 - 500 gb olabilir,yeter benim için

Ekran kartı orta performanslı bu işlerimi görecek bir model olsa yeter..

Elinizdeki kasaları özellik ve fiyat olarak atarsanız bakacağım..

Bütçe 500-700 lira arasında olabilir..

Önce ürünler alınacaktir, kontrolleri yapıldıktan sonra aynı gün ödeme gerçeklestirilecektir arkadaşlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 20 Kasım 2017; 13:31:22 >

• i5 750 gigabyte h55m s2 4gb sogutuculu ram hd 4850 ve thermaltake wingrs 100 kasa 450tl cpu auto voltajda 3.8 ghz e rahat oc oluyor anakartin tek ram slotu calismiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 25 Ekim 2017; 6:00:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam i5'li demişsin ama bir sisteme bak işini görürse temas kurarsın.
    https://forum.donanimhaber.com/intel-core-2-quad-q9550-ve-ati-radeon-hd-5830-lu-komple-sistem--129680986

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcrum -- 2 Kasım 2017; 2:6:52 >
  • Almayı düşünürsen fiyatı konuşabiliriz

https://forum.donanimhaber.com/hp-oyun-bilgisayari-i7--129781950
  • Hocam her gün ilanlara baktığım için artık yazmak istedim. "Acil" yazmışsınız, haftalardır aynı ilanı görüyorum. Burada ve Sahibinden'de yüzlerce i5'li kasa ilanı var. Sizin istediğiniz gibi bir kasa yok. Belki birinci nesil vardır. Biri birinci nesil teklif etse, muhtemelen ekran kartını vs. beğenmeyeceksiniz. Yani olmayanı arıyorsunuz. "Orta düzeyde oyun" istiyormuşsunuz, kasanın tamamını 500-700'e arıyorsunuz, o düzey için zaten ekran kartı tek başına o kadar. Autocad vs. için 4 GB makine yetmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

Hocam her gün ilanlara baktığım için artık yazmak istedim. "Acil" yazmışsınız, haftalardır aynı ilanı görüyorum. Burada ve Sahibinden'de yüzlerce i5'li kasa ilanı var. Sizin istediğiniz gibi bir kasa yok. Belki birinci nesil vardır. Biri birinci nesil teklif etse, muhtemelen ekran kartını vs. beğenmeyeceksiniz. Yani olmayanı arıyorsunuz. "Orta düzeyde oyun" istiyormuşsunuz, kasanın tamamını 500-700'e arıyorsunuz, o düzey için zaten ekran kartı tek başına o kadar. Autocad vs. için 4 GB makine yetmez.

Forumdaki arkadaslar sagolsun aldim kasa 2. Nesil i5 güzel bir makina aldim dediğim şekilde her işimi görecek sekilde yani yok diye bisey yok dostum..Simdi bir arkadaşa aynı böyle kasa lazım ondan ilanı yeniliyorum yani 1 adet alındı 1 adet daha araniyor ..

Hatta bir adetde evdeki ebeveynlere internete girmelik 100 lirayı gecmicek cift çekirdek sistem ariyorum onuda burada belirteyim de gören olurda yazar belki..

İyi forumlar..

• Renovatio90 kullanıcısına yanıt
    Aldığınız cihazın ilanını, yoksa konfigürasyonunu ve fiyatını paylaşmanız mümkün mü hocam? Gerçekten orta seviye oyunluk ikinci nesil i5 kasayı merak ettim.
  • I5 2400 islemci - 8 gb 1600 mhz ram - 320 gb hdd - 2 gb R7 250 ekran karti bu sistemi 650 ye aldim kasasiz olarak bende kasa vardi ona monte ettim hocam gayet normal piyasa bu cunku 2. Nesil islemci var ustunde sonucta ..1 adet daha alacagim o yuzden ilani kapatmiyorum ..

Iyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Renovatio90

I5 2400 islemci - 8 gb 1600 mhz ram - 320 gb hdd - 2 gb R7 250 ekran karti bu sistemi 650 ye aldim kasasiz olarak bende kasa vardi ona monte ettim hocam gayet normal piyasa bu cunku 2. Nesil islemci var ustunde sonucta ..1 adet daha alacagim o yuzden ilani kapatmiyorum ..

Iyi forumlar..

Olur, o parçalar fiyata alınabilir. Ortalama fiyatlar:
    i5-2400 - 200
    8 ram - 150
    320 hdd - 50
    R7 250 - 200

1. Bunlar parça. Güç kaynağı ve kasa yok.
    2. O ekran kartının seviyesi orta değil, girişin çok, çok altında:
    http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html
    HD 4850'ye denk performansı var. Başka bir deyişle Intel paylaşımlı HD 530 seviyesi.

Benim iddiam aynı yerde duruyor. O fiyata öyle bir sistem yok.

• quote:

quote:

I5 2400 islemci - 8 gb 1600 mhz ram - 320 gb hdd - 2 gb R7 250 ekran karti bu sistemi 650 ye aldim kasasiz olarak bende kasa vardi ona monte ettim hocam gayet normal piyasa bu cunku 2. Nesil islemci var ustunde sonucta ..1 adet daha alacagim o yuzden ilani kapatmiyorum ..

Iyi forumlar..

i5-2400 - 200
    8 ram - 150
    320 hdd - 50
    R7 250 - 200

HD 4850'ye denk performansı var. Başka bir deyişle Intel paylaşımlı HD 530 seviyesi.

450 lik psu ve anakartda var parçaların içinde , ekran kartı ise benim her işimi görüyor Gta 5 i 1600x900 de Normal ayarlarda 35 fps de , Fifa 18 i 1600x900 de high da 60 fps de , 1920x1080 de Medium da 60 fps de akıcı şekilde oynatiyor çok güzel yani öyle kötü bir kart değil ..Bu performansi bu yazdığınız grafik çipleri kesinlikle veremez karsilastirdiginiz grafik kartlarina bakin komik..

Birde girisin cok cok altinda demissiniz donanimdan anlamadiginiz cok acik net yada siz r7 250 yi r5 220 ile 230 ile karistiriyorsunuz..

İyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 1 Aralık 2017; 13:48:1 >

• i5 4590s işlemci
    gıgabyte h81-ds2 anakart
    4gb ram

fiyat: 680 tl
  • https://forum.donanimhaber.com/satilik-i5-760-asus-r7-240-oc-4-gb-240-gb-ssd-18-inc-beko-monitor--130093509#130093509 Monitörsüz 1300 e bırakırım

• Tesekkurler ilanda aciklamayi yaptim butce verebilecegim miktar orda yaziyor ..Ayrica o sistemi monitorsuz 1300 degil 1000 lira veren olursa hemen satin özellikleri dusuk ve eski bir sistem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 29 Kasım 2017; 0:47:57 >
  • Masaüstü bilgisayarım için ilan açacak fırsat bulamadım (fotoğraf çekemedim daha) ama burdan özelliklerine bakıp ilgileniyorsan mesaj atabilirsin.

- i5 2.nesil 2400 3.10
    - Anakart (marka model kasayı açınca yazabilirim)
    - 8 GB ram (marka model kasayı açınca yazabilirim)
    - Ekran kartı 1GB 256Bit AMD Radeon HD 6800 ATI
    - Coolermaster Kasa (600W civarı, kasayı şu an için sökemiyorum ve göremiyorum)
    - 20 inch AOC monitör e2050Sn 200LM00010
    - Q Klavye

Çalışmayan veya tamir görmüş hiçbir şey yok. Fiyat 800 TL . Uyduruk bir masası var. İstersen onu da alabilirsin.
  • Harddiski yazmayı unutmuşum. 1TB 7200 rpm. Markası seagate olması lazım. Kasayı açıp bakmam lazım :)
  • Mesaj atıldı, cevaplandı..
  • Cevaplandi

• quote:

quote:

Iyi forumlar..

i5-2400 - 200
    8 ram - 150
    320 hdd - 50
    R7 250 - 200

Demek r7 250 hd4850 ve hd530 a denk. Donanımın d sinden anlamadığınız çok belli. Her şeye salça olmayında bırakın arayan aradığını bulsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sky_Vision

quote:

quote:

Iyi forumlar..

i5-2400 - 200
    8 ram - 150
    320 hdd - 50
    R7 250 - 200

Demek r7 250 hd4850 ve hd530 a denk. Donanımın d sinden anlamadığınız çok belli. Her şeye salça olmayında bırakın arayan aradığını bulsun.

Peki, ben anlamıyorum. Tomshardware de mi anlamıyor?

Link vermişim. Sadece birbirine çok yakın performans veren kartlar aynı kutuya konur.

"Salça, anlamama" vb. ifadeleri aile terbiyenize veriyorum. Yapacak bir şey yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sky_Vision

quote:

quote:

Iyi forumlar..

i5-2400 - 200
    8 ram - 150
    320 hdd - 50
    R7 250 - 200

Peki, ben anlamıyorum. Tomshardware de mi anlamıyor?

Link vermişim. Sadece birbirine çok yakın performans veren kartlar aynı kutuya konur.

"Salça, anlamama" vb. ifadeleri aile terbiyenize veriyorum. Yapacak bir şey yok.

Hadsizlere güzel kelimeler kullanamıyorum. Size cevap yazdığım içinde kendimi affedemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.