Şimdi Ara

[Alınık] 8800 ULTRA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ironblood19

3-4 sene önce gtx 980 vardı, 2xxx küsür liralara....

2. eline bugün 1000-1200 arasında isteniyor

Şahsen almam

Alıntıları Göster
    450tl r9 290 aldim nasi :D trixx 3 fanli:D
    500 e 7950 satmaya çalışan var :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 1 Mart 2019; 11:21:52 >

• Bu kart çıktığında öğrenciydim. O ara teknoloji dergileri alır her sayfayı her kelimeyi okurdum. Yanlış hatırlamıyorsam PC World almıştım ve bu kartın incelemesi vardı. Kaç kere okuduğumu hatırlamıyorum. Hep hayalini kurduğum bir karttı. Hayaller 8800 GTX gerçekler ATI X1650 Pro.(Severek kullandım bu kartı da bir öğrenci olarak) Bana Ultra'yı direkt olarak kullanmak nasip olmadı. Onun yerine nice sonra GTS 250 almıştım.(9800 GTX'in sonradan isimlendirilmiş hâli). Kartı almadan önce HD4830 kullanıyordum. Her iki kartta 512 MB idi. Sonra ne mi oldu? Bellek yönetimi konusunda ATI'ın ne kadar üstün olduğunu anlayıp GTS 250'yi iki gün sonra sattım. Sonra çıkar çıkmaz HD 5850 aldım. HD 5850 ile ilk defa Crysis oynarken ki aldığım keyfi hiçbir kart vermedi sonra. GTS 250 o kadar kötü bir karttı ki uzun bir süre Nvidia kullanmadım. Ta ki Pascal serisine kadar. Bu kartı almak istemenizi o kadar iyi anlayabiliyorum ki. Ama bence bırakın efsane o ilk çıktığı zamandaki efsane hâliyle kalsın. Olur da çalışan bir kart bulursanız bu muymuş dersiniz büyük ihtimalle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Bu kart çıktığında öğrenciydim. O ara teknoloji dergileri alır her sayfayı her kelimeyi okurdum. Yanlış hatırlamıyorsam PC World almıştım ve bu kartın incelemesi vardı. Kaç kere okuduğumu hatırlamıyorum. Hep hayalini kurduğum bir karttı. Hayaller 8800 GTX gerçekler ATI X1650 Pro.(Severek kullandım bu kartı da bir öğrenci olarak) Bana Ultra'yı direkt olarak kullanmak nasip olmadı. Onun yerine nice sonra GTS 250 almıştım.(9800 GTX'in sonradan isimlendirilmiş hâli). Kartı almadan önce HD4830 kullanıyordum. Her iki kartta 512 MB idi. Sonra ne mi oldu? Bellek yönetimi konusunda ATI'ın ne kadar üstün olduğunu anlayıp GTS 250'yi iki gün sonra sattım. Sonra çıkar çıkmaz HD 5850 aldım. HD 5850 ile ilk defa Crysis oynarken ki aldığım keyfi hiçbir kart vermedi sonra. GTS 250 o kadar kötü bir karttı ki uzun bir süre Nvidia kullanmadım. Ta ki Pascal serisine kadar. Bu kartı almak istemenizi o kadar iyi anlayabiliyorum ki. Ama bence bırakın efsane o ilk çıktığı zamandaki efsane hâliyle kalsın. Olur da çalışan bir kart bulursanız bu muymuş dersiniz büyük ihtimalle.
    8800 ultra diyince aklima hep crysis benchmark testi gelir millet ultrayla hava atardi alt tabli 320mb 8800gts ler vardi :D

pc dergisi olarak chip alirdim cok eskiden aklimda kalan en komik sey fx5200 un ekmek peynir gibi satildigini yazmasiydi :D

• Lan lann yalnız değilmişim . bi 8800 gtx de bana yazın . gören duyan olursa on atın lütfen .d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

450tl r9 290 aldim nasi :D trixx 3 fanli:D
    500 e 7950 satmaya çalışan var :D

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun
  • 8800 ultra fiyati 700 dolar olduğu zamanı bilirim
    3dmark 2001 puanda 12000 aldığı
    alabilsek diye hayalini kurardık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meydey45 -- 4 Nisan 2019; 12:9:39 >
  • [Alınık] 8800 ULTRA

• Zamanında sparkle calibre 8800gtx 768mb 384bit vardı. Arıza yapınca garantiye gitti. Yine o zamanın en güçlü tek gpulu kartı olan gtx285 gelmişti. Kargodan çıkan kartı görünce yaşadığım heyecanı anlatamam. Devrin en iyi kartlarını kullanmak değişik bi duygu. Ama üreticiler bunu fazla yaşamanıza imkan vermiyor. Kısa sürede yeni model çıkarıyorlar.
    [Alınık] 8800 ULTRA
    [Alınık] 8800 ULTRA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunlead -- 13 Mayıs 2019; 12:18:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.