Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

ALINIK 1 ADET GERÇEK 400-450-500 W POWER SUPPLY (FORUM DIŞI ALINMIŞTIR)

7
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Konunun Etiketleri
Şehir #Rize
Tüm Forumlar >> İkinci El - Ödüllü Anket >> İkinci El >> Bilgisayar ve Donanımları >> Kasa & Güç Kaynağı & OC Ürünleri >> ALINIK 1 ADET GERÇEK 400-450-500 W POWER SUPPLY (FORUM DIŞI ALINMIŞTIR)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      161 Mesaj
      Referanslar: 8

Katılım Zamanı
      23 Ağustos 2009

Durum
      Forumda değil

08 Eylül 2012 09:25:26 Konu Sahibi
      Satıldı! Bu ürün DH Forum üzerinden satılmıştır.
      Bir adet, en az gerçek 400, 450 veya 500 W Power Supply makul ve mantıklı fiyattan alınacaktır. Daha üstü W Power Supply lerde düşünülebilir. Bilindik markalar olması tercih edilir.
      Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabey_53 -- 17 Eylül 2012; 21:06:53 >

|
      |

"Bizi aldatan bizden değildir." Hz.Muhammed (S.A.V.)

Alışveriş yaptıklarım: @garuda(Mufassal İstida) x 2 (Fotoğraf makineleri aldım), @NightStalker035 x 3 (Şarjlı Piller ve Şarj Aletleri aldım), @ArabaCıl x 2 (2. El Telefon sattım, Harici HDD aldım), @şeref (2. El Telefon sattım), @burak.savas (Fotoğraf Makinesi aldım), @r_i_z_e_l_i_5_3 (Anakart, Ekran kartı,Ram ve İşlemci aldım), @QuAnTuM-C (Mikael Âkerfeldt) (24" Lcd Monitör aldım), @insidaee (Ekran Kartı aldım), @anlmk (Netbook aldım),
    • Yüzbaşı
      610 Mesaj
      Referanslar: 45

Katılım Zamanı
      23 Nisan 2011

Durum
      Forumda değil

1 Not
      31 Ağustos 2012 23:11:10
      1 adet pm
      |
      |

SİSTEM: WİNDOWS 10 PRO ORJ./ İ7 8700 K/ ASUS ROG STRİX GTX 2080 Tİ/ ASUS PRİME Z370-A/ 32 GB DDR4 4.000 MHZ RAM/ 2 ADET SAMSUNG 850 EVO TOPLAM 1 TB/ 1 ADET 500 GB SAMSUNG M2 SSD/ CORSAİR H100İ V2/ COOLER MASTER H500P// NZXT HUE / ASUS PCE AC68/ CREATİVE 7.1 SES KARTI/ LOGİTECH G810/ G633/ G602/ G840 XL/ Z906/ PS4 PRO
    • Yarbay
      3017 Mesaj
      Referanslar: 97

Katılım Zamanı
      27 Mart 2008

Durum
      Forumda değil

01 Eylül 2012 01:36:46
      pm
      |
      |

• Yüzbaşı
      852 Mesaj
      Referanslar: 13

Katılım Zamanı
      12 Ocak 2012

Durum
      Forumda değil

09 Eylül 2012 03:16:38
      arkadaşım teknobiyotik.com sitesine git
      en sağda outlet yazan kısma tıkla ve burdaki high power ürünlerine bak 3 çeşit var
      tavsiyem 4 sata 3 ide çıkışlı olandır yani coolmax modellerinden biri diğer 3. model
      430 w isimli fakat o da diğerleri gibi sisteme 300 watt verebiliyor yani hepsi aynı güçte ama
      bu 430w olan aktif PFC li değil. kısaca tavsiyem diğer 2 modelden biri hangisini istersen onu al
      bakma 2. el sonuçta adamlar test labaratuvarlarında kullanmışlar sanırım sadece kutuları yok ve 6 ay garanti veriyorlar hangi 2. el üründe bu garantiyi bulabilirsin, ben 2 tane aldım

45 tl fiyatı gayet süper... 4.60 tl de kargo tutuyor yani 5o tl ye geliyor ve 6 ay garantili
      2 tane alırsanda kargo 4.60 tutuyor ama 3 lersen 6 küsura çıkıyor.. bir bak

al burdan git siteye..........>

http://www.teknobiyotik.com/outlet.html
      |
      |

• Teğmen
      161 Mesaj

Katılım Zamanı
      23 Ağustos 2009

Durum
      Forumda değil

10 Eylül 2012 21:58:45 Konu Sahibi
      Sen kullanıyorsan belirtir misin? Gerçek W değerlerini veriyor mu?
      |
      |

Alışveriş yaptıklarım: @garuda(Mufassal İstida) x 2 (Fotoğraf makineleri aldım), @NightStalker035 x 3 (Şarjlı Piller ve Şarj Aletleri aldım), @ArabaCıl x 2 (2. El Telefon sattım, Harici HDD aldım), @şeref (2. El Telefon sattım), @burak.savas (Fotoğraf Makinesi aldım), @r_i_z_e_l_i_5_3 (Anakart, Ekran kartı,Ram ve İşlemci aldım), @QuAnTuM-C (Mikael Âkerfeldt) (24" Lcd Monitör aldım), @insidaee (Ekran Kartı aldım), @anlmk (Netbook aldım),
    • Yüzbaşı
      852 Mesaj
      Referanslar: 13

Katılım Zamanı
      12 Ocak 2012

Durum
      Forumda değil

10 Eylül 2012 23:15:48
      high power her zaman gerçek watt değerlerini yazar .............etikette tabi, adı 400 watt ise 400 watt verecek değildir
      zaten verimlilik sertifikalarıda bu yüzden verilir (80+ gibi) 400 watt bir power sisteme 300 watt verebiliyor ise verimliliği
      % 75 dir daha üstünede çıkabilir elbette ama stabil değerlerini yazarlar genelde.
      diğerlerinin çoğu 200-275 watt verebilir ancak ha 300 verebilende vardır ama şimdi tek tek bunları bulup belirtemem.

- etiketteki +12 V kanalındaki yada kanallarındaki (1,2,3,4 kanal olabilir) amper ve verebildiği güç önemlidir
      highpower ın bu modellerindeki değerler şunlar +12 V1 için 18A ve +12 V2 için 18A dir ve çoğu markanın 500 watt adı
      ile sattıkları modellerden bile yüksek ve iyi değerlerdir yani yanıltmaca yoktur bu markada.. hemen webde örnek arıyorum...>

XILENCE 400 watt............................... V1 için 16A ... V2 için 18A......... ama pasif PFC Lİ
      COOLER MASTER 400 watt................ V1 için 16A ... V2 için 16A ........ PFC bilgisi tam anlaşılır değil ama pasif olmalı ve 276 watt verebiliyor (300 değil)
      diğer frizby, everest, bross gibi dandik markalara hiç girmiyorum , girsemde haklarında bilgi yok zaten adamlar görsellerde
      bu değerlerin gözükmemesi için bu etiketin olduğu taraftan çekilmiş bir resim yoktur dikkat edin ve bilgilerde yeterli ve net
      değildir hava cıva marka ve modeller yani
      yukarıdaki gibi ve benzeri iyi modellerin fiyatlarının 79-100 tl arasında olduğunu bilin

ben 2 tane almıştım biri test amaçlı boşta bekliyor
      diğeri ise 3500+ işlemcili bir sisteme kasaya takıldı ve kasa olarak satışta şimdi (sahibinden.com da)
      sorunsuz çalıştırıyor e sistem çok güç isteyen bir sistem değil ama sadece bu kriter yetmez dediğim gibi
      güvenlik (akım vs gibi koruma özellikleri)
      pfc özelliği
      sessizlik
      açılmayıp tekrar başlaması
      malzeme ve işçilik
      kablo çıkışları sayısı
      ve kalitesi (bazı markalar patent ücreti vermemek için ez-extract kullanmamışlar- kolay takma-çıkarma özelliği)

kısaca yeterli ve iyi bir power dır.

• Teğmen
      161 Mesaj

Katılım Zamanı
      23 Ağustos 2009

Durum
      Forumda değil

11 Eylül 2012 11:59:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tamergungor2006

high power her zaman gerçek watt değerlerini yazar .............etikette tabi, adı 400 watt ise 400 watt verecek değildir
      zaten verimlilik sertifikalarıda bu yüzden verilir (80+ gibi) 400 watt bir power sisteme 300 watt verebiliyor ise verimliliği
      % 75 dir daha üstünede çıkabilir elbette ama stabil değerlerini yazarlar genelde.
      diğerlerinin çoğu 200-275 watt verebilir ancak ha 300 verebilende vardır ama şimdi tek tek bunları bulup belirtemem.

- etiketteki +12 V kanalındaki yada kanallarındaki (1,2,3,4 kanal olabilir) amper ve verebildiği güç önemlidir
      highpower ın bu modellerindeki değerler şunlar +12 V1 için 18A ve +12 V2 için 18A dir ve çoğu markanın 500 watt adı
      ile sattıkları modellerden bile yüksek ve iyi değerlerdir yani yanıltmaca yoktur bu markada.. hemen webde örnek arıyorum...>

XILENCE 400 watt............................... V1 için 16A ... V2 için 18A......... ama pasif PFC Lİ
      COOLER MASTER 400 watt................ V1 için 16A ... V2 için 16A ........ PFC bilgisi tam anlaşılır değil ama pasif olmalı ve 276 watt verebiliyor (300 değil)
      diğer frizby, everest, bross gibi dandik markalara hiç girmiyorum , girsemde haklarında bilgi yok zaten adamlar görsellerde
      bu değerlerin gözükmemesi için bu etiketin olduğu taraftan çekilmiş bir resim yoktur dikkat edin ve bilgilerde yeterli ve net
      değildir hava cıva marka ve modeller yani
      yukarıdaki gibi ve benzeri iyi modellerin fiyatlarının 79-100 tl arasında olduğunu bilin

ben 2 tane almıştım biri test amaçlı boşta bekliyor
      diğeri ise 3500+ işlemcili bir sisteme kasaya takıldı ve kasa olarak satışta şimdi (sahibinden.com da)
      sorunsuz çalıştırıyor e sistem çok güç isteyen bir sistem değil ama sadece bu kriter yetmez dediğim gibi
      güvenlik (akım vs gibi koruma özellikleri)
      pfc özelliği
      sessizlik
      açılmayıp tekrar başlaması
      malzeme ve işçilik
      kablo çıkışları sayısı
      ve kalitesi (bazı markalar patent ücreti vermemek için ez-extract kullanmamışlar- kolay takma-çıkarma özelliği)

kısaca yeterli ve iyi bir power dır.

Bilgilerin için çok çok teşekkür ediyorum Bana ve bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlara bir nebze olsun alınacak PSU lar hakkında yön göstermiştir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      346 Mesaj
      Referanslar: 41

Katılım Zamanı
      07 Mart 2007

Durum
      Forumda değil

16 Eylül 2012 02:44:02
      pm!
      |
      |

1 senenin kıymetini sınıfta kalan bilir. 1 ayın kıymetini erken doğuran kadın. 1 haftanın kıymetini dergi çıkartan. 1 saatin kıymetini sevgilisini uğurlamak üzere peronda oturan. 1 dakikanın kıymetini uçağını kaçıran. 1 saniyenin kıymetini ölümden son anda dönen.1 salisenin kıymetini gümüş madalya alan bilir.
      Paranın satın alamıyacağı tek şey zaman...
Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.