Şimdi Ara

Alınan keyle kaç bilgisayar kurulum yapabiliyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 29 liraya windows 8 almayı düşünüyorum fakat kaç adet makinaya kurulum yapabileceğimi merak ediyorum bilen arkadaşlar varsa cevap verebilirlermi ?

• 29 liraya sadece bir bilgisayarı güncelleyebilirsiniz, sıfırdan kurulum yapamazsınız, Windows XP ya da üstü üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cewrld

29 liraya sadece bir bilgisayarı güncelleyebilirsiniz, sıfırdan kurulum yapamazsınız, Windows XP ya da üstü üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

Eminmisiniz araştırdığım yerlerde iso'yu flash yada dvd burn edip 0 kurulum yapan bir çok kişinin yorumunu okudum ben. Sadece sıkıntım keyin tek pc'ilemi sınırlı olduğu yoksa bir kaç bilgisayar için kullanılabilir mi olduğu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faewox

quote:

29 liraya sadece bir bilgisayarı güncelleyebilirsiniz, sıfırdan kurulum yapamazsınız, Windows XP ya da üstü üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

Eminmisiniz araştırdığım yerlerde iso'yu flash yada dvd burn edip 0 kurulum yapan bir çok kişinin yorumunu okudum ben. Sadece sıkıntım keyin tek pc'ilemi sınırlı olduğu yoksa bir kaç bilgisayar için kullanılabilir mi olduğu.

Eminim, ISO'yu DVD'ye yazarak kurulum yaptım, Windows 8 çalıştı ancak etkinleşmedi. Etkinleştirme aşamasında bu key sadece güncelleme kurulumlar için geçerlidir dedi. Eğer Windows 7'yi farklı bir disk bölümünde tutacaksınız temiz kurulum yapabiliyorsunuz. Ya da yazdığınız DVD'yi açıp setup.exe'yi Windows'tan çalıştırmak suretiyle programları ve dosyalarımı korumama seçeneğiyle temize yakın kurulum yapabiliyorsunuz. Ancak güncelleme keyiyle harddiskinizi tamamen silip kurulum yaptığınızda etkinleştiremiyorsunuz. Belki de formatlama yapmadan aynı bölüm üzerine kurulum yapılabiliyordur.

Bahsetmekte olduğunuz 29 TL Windows Upgrade Offer kampanyasıysa sadece bir bilgisayar için geçerli. Farklı bir bilgisayar için tekrar 29 TL ile farklı bir seri no ile kurulum yapmanız gerekmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cewrld -- 28 Ekim 2012; 6:05:13 >

• Anladım fakat bu biraz saçma gibi geldi bana. Format atılması gerektiğinde önce windows 7 sonra bide windows 8'imi yüklememiz gerekicek ?
  • quote:

Anladım fakat bu biraz saçma gibi geldi bana. Format atılması gerektiğinde önce windows 7 sonra bide windows 8'imi yüklememiz gerekicek ?

Ben Windows 8 yükledikten sonra disk imajını aldım. O şekilde geri yüklemeyi düşünüyorum. Ne yazık ki dediğiniz gibi önce Windows 7 olması gerekecek o DVD'den kurulum için. Bazı arkadaşlar temiz kurulumda etkinleştirebilmişler ama şans işi artık. Bende olmadı.
  • quote:

quote:

Anladım fakat bu biraz saçma gibi geldi bana. Format atılması gerektiğinde önce windows 7 sonra bide windows 8'imi yüklememiz gerekicek ?

Ben Windows 8 yükledikten sonra disk imajını aldım. O şekilde geri yüklemeyi düşünüyorum. Ne yazık ki dediğiniz gibi önce Windows 7 olması gerekecek o DVD'den kurulum için. Bazı arkadaşlar temiz kurulumda etkinleştirebilmişler ama şans işi artık. Bende olmadı.

Dediğiniz gibi ben bir çok yorum okudum temiz kurulum ile etkinleştirmişler. Serial kurulum esnasında soruluyormuş sonra herhangi bir aktivasyonla uğraşmıyorlarmış.
  • Benim yaşadığım şu şekildeydi:
    Serial'i kurulum sırasında soruyor, ardından kurulumdan sonra internete bağlandığında otomatik etkinleştiriyor. Etkinleştiremezse de bir uyarı falan vermiyor. Bilgisayar->Özelliklere girdiğinizde etkinleştirme olmadığını görüyorsunuz ve etkinleştirmeye çalışırken "Bu key sadece yükseltme için geçerlidir" tarzı bir uyarı alıyorsunuz. Ancak bazı yerlere erişirken önce Windows'u etkinleştirin diyor.

Belki de belirli durumlarda etkinleşiyordur dediğim gibi, biraz şans işi o yüzden %100 garantisi yok. Belki şimdi yüklediğinizde etkinleşecek ama iki ay sonra format attığınızda etkinleşmeyecek. Onu da bilemiyoruz.
  • quote:

1 bilgisayar olayı doğru ama...sıfırdan kurulum yapılamaz kısmı yanlış...

Sıfırdan kurulum yapılabilir ve iso olarak ürün elde edilebilir..hatta 10 tl + vererek eve iso dvd sini getirtebilirsiniz microsoftan.

~~ indirme bitince seçenek var orada üçüncü ortam yüklemesi diye seçiyorsunuz işte usb mi dvd mi diye 2 seçenek daha çıkıyor ordan isoyu oluşturup bilgisayarınız istediğiniz yerine kaydediyorsunuz gerisi size kalmış...

Unutma; İndirme bittikten sonra size 3 şık sunuyor. Direk kur-Usb/DVD ye yazma-Daha sonra kur seçenekleri oluyor. Usb için en az 4 gb lık bir bellek olması gerekiyor.

• 1 pc de aktivite edebilirsin ve o keyi birdaha hep o pc de kullanırsın...

dvd ile 1000 pc ye de kurulum yaparsın ama iş internetten aktivite olayına gelince sadece ilk aktivite ettiğin pc de kabul görür.

bu yüzden millet win7 de korsandı hep tek pc için 300 tl vermek zordu bende vistadan win7 ye 40 tl ödeyip geçmiştim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehşetengiz -- 28 Ekim 2012; 8:37:53 >
  • temiz win8 kurulumu yaptıktan sonra isoyu tekrar çalıştırıp kullanabilirsiniz
  • Arkadaslar,

Benim win 8 şuan hdd de yüklü. Fakat yakın zamanda ssd alacağım. Bu sebeple ssd ye win 8 yüklediğimde aktive edebilecek miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ileride farklı sistem topladığımda mevcut bilgisayardaki windows'u silsem yenisine kurabilecek miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizaya

quote:

1 bilgisayar olayı doğru ama...sıfırdan kurulum yapılamaz kısmı yanlış...

Sıfırdan kurulum yapılabilir ve iso olarak ürün elde edilebilir..hatta 10 tl + vererek eve iso dvd sini getirtebilirsiniz microsoftan.

~~ indirme bitince seçenek var orada üçüncü ortam yüklemesi diye seçiyorsunuz işte usb mi dvd mi diye 2 seçenek daha çıkıyor ordan isoyu oluşturup bilgisayarınız istediğiniz yerine kaydediyorsunuz gerisi size kalmış...

Unutma; İndirme bittikten sonra size 3 şık sunuyor. Direk kur-Usb/DVD ye yazma-Daha sonra kur seçenekleri oluyor. Usb için en az 4 gb lık bir bellek olması gerekiyor.

Ben de bahsettiğiniz şekilde yaptım, ancak temiz kurulumda ürünü aktive edemediğim için tekrar Windows 7 üzerinden güncelleyip aktive ettim. Sanırım bazı arkadaşlarda temiz kurulumla aktive olabiliyor ancak bende olmadı. Belki de tüm diski en baştan silip yeni bölüm oluşturdum diye olabilir. Zaten normal yükseltme sırasında hiç bir şeyi tutma dediğinizde formatlama dışında bir problem olmuyor. Yine temiz kurulum yapmış oluyorsunuz. (Sadece eski dosyaları Windows.old'a atıyor.) Ancak ben bu sorunla karşılaştığım için diğer arkadaşlar da sorun yaşayabilirler diye uyarıyorum. Microsoft'un gönderdiği backup DVD'siyle sizin oluşturacağınız arasında fark yok.

Aynı kurulum diskiyle birden çok bilgisayara kurabilir ancak bu lisansla sadece bir tanesi aktifleştirebilirsiniz. İlk aktifleştirmede serial key ile bilgisayar eşleştiriliyor zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Arkadaslar,

Benim win 8 şuan hdd de yüklü. Fakat yakın zamanda ssd alacağım. Bu sebeple ssd ye win 8 yüklediğimde aktive edebilecek miyim ?

Sıkıntı olmadan tekrar aktive edebilirsiniz. Tek bileşen güncellemelerinde tekrar aktivasyon sıkıntısı olmuyor. Windows 7'yi aynı senaryoda aktifleştirebilmiştim.

• quote:

Sıkıntı olmadan tekrar aktive edebilirsiniz. Tek bileşen güncellemelerinde tekrar aktivasyon sıkıntısı olmuyor. Windows 7'yi aynı senaryoda aktifleştirebilmiştim.

Peki yeni sistem toplarsak ne yapacağız? Eski pc'dekini deaktive etme imkanı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

quote:

Peki yeni sistem toplarsak ne yapacağız? Eski pc'dekini deaktive etme imkanı var mı?

Deaktivasyon tarzı bir şey yok. İkinci PC için normalde yeni bir lisans gerekiyor. Telefonla etkinleştirmeyi seçerek bilgisayarınızda köklü bir değişikliğe gittiğinizi söyleyip eğer müşteri yetkilisini ikna edebilirseniz etkinleştirme şansınız olabilir. O da garanti değil.
  • quote:

quote:

quote:

Deaktivasyon tarzı bir şey yok. İkinci PC için normalde yeni bir lisans gerekiyor. Telefonla etkinleştirmeyi seçerek bilgisayarınızda köklü bir değişikliğe gittiğinizi söyleyip eğer müşteri yetkilisini ikna edebilirseniz etkinleştirme şansınız olabilir. O da garanti değil.

Birşey daha soracağım, şimdi ben hotmail hesabımı bu windows 8 ile birleştirdim. Sistem açıldığında bile bana hotmail şifremi sorarak açılıyor. Yeni sistem toplasam, ayrıca işletim sistemi aldığım takdirde aynı mail hesabımı orada da kullanabilecek miyim? Yoksa hotmail hesabım diğer keyle bağlı olduğu için kabul etmez mi? Biraz karışık oldu ama kafama çok takılıyor.

• quote:

Birşey daha soracağım, şimdi ben hotmail hesabımı bu windows 8 ile birleştirdim. Sistem açıldığında bile bana hotmail şifremi sorarak açılıyor. Yeni sistem toplasam, ayrıca işletim sistemi aldığım takdirde aynı mail hesabımı orada da kullanabilecek miyim? Yoksa hotmail hesabım diğer keyle bağlı olduğu için kabul etmez mi? Biraz karışık oldu ama kafama çok takılıyor.

Microsoft hesabınızı birden fazla bilgisayarla ilişkilendirebilirsiniz. Eğer varsayılan olarak aktif olan senkronizasyonu kapatmadıysanız giriş yaptığınız diğer bilgisayarlarda otomatik olarak ayarlarınız vs. senkronize olacaktır.
  • quote:

quote:

Microsoft hesabınızı birden fazla bilgisayarla ilişkilendirebilirsiniz. Eğer varsayılan olarak aktif olan senkronizasyonu kapatmadıysanız giriş yaptığınız diğer bilgisayarlarda otomatik olarak ayarlarınız vs. senkronize olacaktır.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

• quote:

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

İşinize yaradıysa ne mutlu bana ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.