Şimdi Ara

Alım-Satım konusunda yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arabamı tanımadığım birine vadeli.olarak satacağım. Bir miktar peşinat alacağım. Geri kalanı 5 ay vade yapacağız. Bu işin prosedürü nedir bilmiyorum. Aslında bulaşmakta istemiyorum, ama alacak arkadaş polis.o biraz güvence oldu bana. Resmi olarak nasıl bi yol izlemem lazım.

Arkadaş kredi bprcu olduğu için çekemiyor.5 ay spnra borcu bitince kredi çekip toplu ödeyecek kalan borcunu bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pesinat haric geri kalan borcun tamami icin tek adet senet yap vadesi geldiğinde ödemezse banka ya da avukata verirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç 40-50 bin bandında ise güvendiğin bir yakın akrabanın (baban olur, kardeşin olur) dükkanı + post cihazı var ise karşı tarafın da yeterli limitli kartları mevcutsa ve %1-2 lik post masrafını karşılamayı kabul ederse taksitli kart çektir. Sen zaten beklemeyi göze almışsın. Güvendiğin akrabandan parayı günü geldiğinde tahsil edersin. Bu bir alternatif olabilir. Ha bu arada alıcı arkadaş kuvvetle muhtemel senden vadeli alacağı aracı satıp kredi borcunu kapatmayı, batağı temizledikten sonra seni süründürmeyi düşünüyordur söyleyeyim. Eğer aracına piyasa fiyatından fazla istedi isen ki bunu sen biliyorsun, bu şahıs da doğru dürüst pazarlık yapmadı ise oradan hemen uzaklaş derim.
  • Galerici değilseniz bende hiç bulaşmayın derim size günümüzde insanlar ne düzeyde sizde biliyorsunuz bu sizin yaptığınız işi ile alakalı yüzlerce sonuç ortada genede benim boş vaktim çok uğraşırım diyorsanız siz bilirsiniz.
  • Değil polis bu ülkede vekillere,bakanlara bile vadeli satış yapma...
  • bulaşma gerek yok.
  • Ben Eylül'de ikinci araç olarak kullandığım A3 ü sattım bir arkadaşın ortağına. 1,5 ay sonra ödeme yaparız dediler aracı verdim satışı parayı alınca yaptık, Kaçak geçiş, plakaya ceza vs. araştırdım işlemi yaparken de. En mantıklı şekli bu ama illa satışı da istiyorsa noterden senet ve o miktarda rehin işletebiliyorsunuz bildiğim kadarıyla, hiç bir icra vs. de rehnin önüne geçemiyor.
  • Arkadaşlar sizi dinledim güvenemediğim için satmadım aracımı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.