Şimdi Ara

Aliexpress yeni üyelere 6 usdye / 5 usd indirim (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
6
Favori
12.829
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce alışveriş yapılmış bi telefondan denesek olur mu bunlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyaran

vergi muhabbeti iyi oldu. belki insanlar üretim icin caba sarfeder. süt üretiyoruz, etrafta inek falan kalmadığı için yetiştiremiyoruz, alan dar olmasa devletin desteğiyle bayagı inek alıcam lakin karadenizin zor sartları. millet üretmeye degil tüketmeye alısdığı icin asli görevi olan vergiye harac diyebiliyor. el insaf..
    Belki adam daha ucuz diye dışarıdan aldığı ürünle bir şeyler oluşturup üretim yapıyor kendince???

Umarım sürekli aldığınız bir ürüne haksız bir şekilde 'açtım qapadım 5 TL ver bakayım zaaa' diyen birileri olur da o zaman asli göreviniz olan vergiyi verirken ne dersiniz görürüz. Değnekçilere demediğiniz kalmaz ama şimdi devlet zoruyla olunca 'hak' oluyor.
  • ehiamico kullanıcısına yanıt
    Ben yapıyorum bir sıkıntı olmuyor.

• 70 dolarlik işlemci alsak ülkeye girişte sorun olurmu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aştayn kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal takılacak 15$ civarı vergisi çıkar. Her ihtimale kaeşı sipariş ekranının görüntüsünü, ödemeyi gösterir harcama ekranınjn görüntüsünü alın dursun. Takılırsa posta gönderip bu evrakları sizden istiyorlar.

• Neler alınır? Cepten en fazla 2dolar çıksın

• jetgil kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey yapmayın çünkü geri gitsin diye birşey olmuyor. Takip sisteminde posta merkezinde beklediği gibi açıklama göründüğü için AliExpress dispute durumunda iade kararı vermiyor.

• Takip...
  • batyaz kullanıcısına yanıt
    Hocam takipli mi takipsiz posta mı?

• Ben 27 dolara ürün aldım sorunsuz geçti, vergi de çıkmadı..
  • 10 binlik hızlı şarj 3 ü destekleyen uygun powerbank önerir misiniz? tabi birde gümrükten geçermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High_ToweR -- 24 Mart 2019; 21:29:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freezeboi

Hocam takipli mi takipsiz posta mı?
    satıcı takipli göndermiş hocam.
  • Mehmet Sırrı M kullanıcısına yanıt
    Benim kapıya gelen görevli ile bir sorunum yok o sadece üzerine vazife edilmiş olan görevi yapan maaşlı bir çalışan.
    Ben rüşveti devlete veriyorum.
    Kapıya gelen adamsa devletin rüşvet toplama işlemini gerçekleştiriyor.Artık postacılar sadece posta ve kargo vermiyor aynı zamanda devlet adına bir nevi haraç/rüşvet alıyor.
  • Yahu almak istediğin çoğu elektronik devre elemanı ya yok yada çinden kendin getirtsen Türkiye'de alacağın fiyata 4 tane alabiliyorsun. %300-600 karla ürün satmaya kalkanlara baksın devlet önce.

---------------------
    Konuya gelirsek;
    Yahu gümrük memurunun işi paketi açıp inceleyip varsa tutarı 22€ üzerindeyse vergi kesmek değil mi? Bu iş için maaş almıyor mu zaten.
    Markette kasiyer ürün okutuyorum diye market ekstra ücret mi alıyor veya herhangi bir mağaza çalışanı ürünü gösterince filan. Acayip geliyor bana bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 25 Mart 2019; 0:58:21 >
  • Arkadaşlar merhaba sipariş durumunda closed yazıyor ne demem bu iptal mi olmuş
    Aliexpress yeni üyelere 6 usdye / 5 usd indirim

• İnterest kullanıcısına yanıt
    Daha önce farklı bir hesapla alım yaptıysan büyük bir ihtimalle siparişi iptal etmişler.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Hocam ücretini iade edecekler mi

• İnterest kullanıcısına yanıt
    Evet iptal olmuş. Hesabı çakmışlar .
  • osmanyasar kullanıcısına yanıt
    Hocam ücretimi yatırırlar mı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.