Şimdi Ara

Aliexpress yanlış ürün

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.766
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 Nisan'da Aliexpress üzerinden Awei marka Bluetooth kulaklık sipariş vermiştim. Siparişi Awei Official Store yani resmi sayfasından geçmiştim. Kargo dün elime ulaştı fakat tam bir hayal kırıklığıydı. Paketin içinden bir adet koli bandı ve saçma sapan şerit gibi bişey çıktı. Paket kulaklık için çok küçüktü zaten orda anlamıştım... Ürünü 19 dolara almama rağmen paketin üstünde 3 dolar yazıyordu. Ben de hemen gelen ürünlerin ve paketin resmini çekip anlaşmazlık konusu açtıktan sonra oraya delil olarak ekledim. Sabah satıcıdan şu şekilde bir mesaj gelmiş:

"Friend, we are so sorry for the problem.
    we can resend earphone to you, is it ok?
    could you please kindly cancel dispute firstly?
    so that we can process the order asap"

Anlaşmazlığı geri çekerseniz ürünü size yeniden gönderebiliriz diyor. Şimdi anlaşmazlığı çeksem bu adamı aklamış olmaz mıyım? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz lütfen.

İyi günler, iyi forumlar.

• Geri çekme. Adam iyi niyetliyse gönderir. Protection extend yapar. Siz ürünü alınca onaylarsanız. Satıcı kesinlikle iyi niyetli görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hades.

Geri çekme. Adam iyi niyetliyse gönderir. Protection extend yapar. Siz ürünü alınca onaylarsanız. Satıcı kesinlikle iyi niyetli görünmüyor.
    Yok hocam çekmem zaten. Sistem üzerinden teklif yaptığı yok zaten. Anca geri çek deyip duruyor. Az önce de şunu yazmış.

Please don't use such words, okay? we never cheat you. 
    we just send earphone to you. 
    if you don't trust us, just wait Ali to deal the dispute. 
    thank you

Aliexpress umarım saçmalamaz ve paramı alırım.
  • Aliexpress bende saçmaladı. 90€ a ürün aldım. buradan yarı fiyata alabileceğim farklı modelde ürün gönderdiler. Satıcıdan 2.5€ kesip bana iade edip ürünü zorla kabul ettirdi.

fotoğrafları çekip aliexpress e devredin. Olmazsa kredi kartı ödeme itiraz belgesi doldurursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hades. -- 15 Mayıs 2019; 11:34:5 >
  • Aliexpress incelemek üzere devralmıştı ve şu şekilde bir mail attılar:

Aliexpress yanlış ürün

Resim görünmezse link:https://store.donanimhaber.com/d6/43/ad/d643ade62a762e00b129b8caf5e1ebfc.png

Ben tam anlamadım ne istiyorlar? Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lafügüzaf. -- 19 Mayıs 2019; 9:14:43 >

• Lafügüzaf. kullanıcısına yanıt
    gelen paketin resmini çekip gönder. İçinden çıkanları da çekip gönder. Eğer mümkünse bence bir de buna gelenleri kutunun içine koyarak gönderdiğin fotoğrafı ekleyebilirsin.
  • Awei store'dan ben de bluetooth kulaklık aldım. Marka en çok satanlardan biri ve satıcının dolandırıcı olmasına pek ihtimal yok. Gerçekten yanlışlık yapılmıştır ve size ürünü yeniden gönderir. Tek şartı var dispute u geri çekmeniz. Gelmezse yine dispute açma şansınız var ama bu kez gümrüğe takılacak fazlaca vergi ödeyebilirsiniz. Siz satıcıya hile yaptın vs değil de ben vazgeçtim bu ürünü istemiyorum başka arıyorum gibisinden mesaj atın, mümkünse dispute reason u değiştirin. Bu sizin profiliniz açısından da iyi olur.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Olan oldu artık hocam. Adam geri çek biz dana gönderelim dedi o anki sinirle sert çıkıştım. Aliexpress devreye girdi bu saatten sonra cancel dispute desem adam gönderir mi... Zor
    Göndermesin zaten bekleyin bakalım Ali ne karar verecek. Yurtdışı ile yazışırken kullandığınız dile dikkat etmeniz lazım. Hesabınızın bloke olmasına neden olabilirsiniz bilmeden. Dispute açmak zaten başlı başına kötü bir işlem hem satıcı hem alıcı için. Mümkün mertebe dispute açmadan sorunları halletmeye bakmak lazım. Son çare dispute olmalı.
    Başkan cevap veremedim kusura bakma bence yeteli bir kanıt sunman gerekiyor son durum nedir merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferro1989

Başkan cevap veremedim kusura bakma bence yeteli bir kanıt sunman gerekiyor son durum nedir merak ettim
    Sıkıntı yok hocam. Tüm kanıtları zaten eklemiştim. Tekrardan bidaha çektim ekledim. 2.karar daha çıkmadı ama hiç ümidim yok.
    Hayırlısı bakalım Ali express çok fazla uzatmıyor mevzuyu en fazla 2 günde biter
  • Hocam ne oldu çözülebildi mi?
  • criminalet kullanıcısına yanıt
    Malaesef. Aliexpress, istediği her delili sunmama rağmen satıcıyı haklı buldu. Bundan sonra Aliexpress ile alışveriş yapmıyor ve yakın çevreme de yaptırmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.