Şimdi Ara

Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.508
Cevap
26
Favori
186.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takipsiz kargolarin gumruge takilma durumu ve proseduru nasil oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben standart 5 alınacak falan sanıyordum meğer kazın ayağı öyle değilmiş

https://www.bloomberght.com/yurt-disindan-online-alisveris-yapanlar-artik-ne-kadar-vergi-odeyecek-2219608

Böyle bir vergi cehennemi olamaz ya.

ortakla şirket açma planımız vardı sırf bunlara vereceğimiz vergiye acıdığımız için yurtdışında kurmayı planlıyoruz

• sioux kullanıcısına yanıt
    150 liralık ürün için 100tl vergi ödemek, saka gibi gerçekten.

• sioux kullanıcısına yanıt
    Bu durumda muafiyet kalktığı için her siparişe %20 Gümrük ve gümrük vergili fiyatın üzerine de %18 KDV garanti eklenecek. Ürün tipine göre, ÖTV Kanunu 4 sayılı liste ki bu da çok kapsamlı, de ayrıca %20 daha eklenecek. Toplamda %70 vergi garanti alınacak bu durumda. Bir de "gümrükte elledik biz bu paketi" ücreti olarak 5.20TL gümrük sunum ücreti olur.

Ürün bedeli çoğu durumda düşük yazılıyor paket üzerine. Vergileri bu beyan üzerinden mi işletecekler yoksa her paket için kredi kartı ekstresi, sipariş formu vs. isteyip gerçek bedel tayin edip ona göre mi vergi alınacak acaba? 2. seçenekte her paket için gümrüklere gitmek gerekir. Artık PTT görevlileri UKİM'e giren ve üzerine vergi dökümü işlenmiş paketin tahsilatını direk teslimatta yapıp paketleri verebiliyor. Eğer bu süreç de bozulursa zaten 1 ay süren paketler iyice geç gelir.

• Bu vergileri getirenler iyi ki Müslüman. Bir de olmasalar halimiz ne olurdu düşünemiyorum.

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt
    Ben söyleyim dostum, İsveç, Almanya, Kanada, Avusturalya gibi falan olurduk.
  • 10 ürün tanesi 3 4 5 tl arası .. istenen vergiler her biri için 5.20 tl... almadım hiç birini at çöpe dedim pttciye
  • 300 tl lık arac kamerası aldım 450 tl vergı cıkarmıslar gerı gonderdım,kapıya arkadas baktı oyle bırı yok dedı
  • bu olayların sonucunda aliexpress türkiyeye gönderimi kesin olarak yasaklayacak

gerçi bu durumda alan yokturda bu vergi öncesi alınanlar kapıdan döndürülecek
  • Çatır çatır vergi koyuyorlar.

Supplument aldım. Bir tandığa 60 kusur + gümrük sunum.

Bana da 27+ küsur. + Gumruk sunum.

Söyleyecek çok şey var ama susuyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: farego

Çatır çatır vergi koyuyorlar.

Supplument aldım. Bir tandığa 60 kusur + gümrük sunum.

Bana da 27+ küsur. + Gumruk sunum.

Söyleyecek çok şey var ama susuyoruz.
    Kac liralik ürüne o kadar vergi çıktı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkalen Fosfataz -- 11 Haziran 2019; 13:14:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

Kac liralik ürüne o kadar vergi çıktı hocam?

Alıntıları Göster
    Benimki yanılmıyorsam; 26 dolar falan.

Normalde vergi vermeyecektim. Bayramdan sonra dağıtıma çıkardılar. Yani PTT geç çıkartınca vergiye tabi tutukduk.

• 26 dolarlik urune 27 tl + 5.2 TL vergi mi çıktı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 34TL'lik ürüne %70 vergi ile 58TL ödemek nedir ya???
  • farego kullanıcısına yanıt
    Susmamak lazım. “Vurucam kırbacı binicem üzerine” diyen bi çocuk vardı sezerciğe, iş o raddeye geldi.

• şunu bırakayım da alışveriş yapan yapmayan herkes ne ile karşı karşıya olduğumuzu anlasın. redmi airdots siparişi verecektim şu tabloya bak. almaktan vazgeçtim fotosunu indirdim onu izliyorum saatlerdir.

Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor
  • Vallahi çok sinirliyim bu hareketlere karşı bende inadına içerden alışveriş yapmayacağım.
  • Abi zaten buradakine verecek param yok diye alıyorum ne vergisi :(
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.